Mercato (LATO 2019) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2019, 22:33

Przy tych całych sprzedażach po taniemu jest jedna wiadomość która mnie mega cieszy. Rugani za 40 baniek, majstersztyk :dance:


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2019, 22:37

Wg sportitalii rugani ma porozumienie z Arsenalem :uklon:

Za to primadonna nie jest przekonana do totków :facepalm: psg powinno wejść w negocjacje, ale jeśli akceptujemy 70 to pewnie i 60 weźmiemy.

Bardzo jestem ciekawy na co my zbieramy :think: opcji sporo: Neves, Eriksen, Pogba, Icardi :think: tylko czasu mało

A nasze cztery tuzy Igła, Mandżu, Matuidi i Khedira dalej w klubie...


wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2019, 22:38

Paya pisze:Tja, najlepiej jojczeć i płakać. Trochę też śmieszne, że stronę wcześniej jest link do artykułu omawiającego dokładnie stan naszych finansów którym nikt się nie chce podeprzeć - lepiej ponarzekać na to że ciągle sprzedajemy albo podumać bez danych na co nas stać albo i nie.
Przeczytałem i gorąco polecam; rzuca sporo światła na obecną sytuację.

Nie jest, niestety, za różowo. Na Pogbę czy innego Neymara szanse znikome. Oprócz Dybali, który wydaje się spisany przez klub na straty, musimy koniecznie pozbyć się Higuaina, Mandżukicia, Khediry - czyli gości z wysokimi kontraktami - żeby kogokolwiek sensownego kupić.


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2019, 22:40

wojczech7 pisze:
Paya pisze:Tja, najlepiej jojczeć i płakać. Trochę też śmieszne, że stronę wcześniej jest link do artykułu omawiającego dokładnie stan naszych finansów którym nikt się nie chce podeprzeć - lepiej ponarzekać na to że ciągle sprzedajemy albo podumać bez danych na co nas stać albo i nie.
Przeczytałem i gorąco polecam; rzuca sporo światła na obecną sytuację.

Nie jest, niestety, za różowo. Na Pogbę czy innego Neymara szanse znikome. Oprócz Dybali, który wydaje się spisany przez klub na straty, musimy koniecznie pozbyć się Higuaina, Mandżukicia, Khediry - czyli gości z wysokimi kontraktami - żeby kogokolwiek sensownego kupić.

Ktoś kto wpadł na pomysł, żeby dać im takie wysokie kontrakty powinien gnić w piekle.


mzm

Dortmundczyk
Dortmundczyk
Rejestracja: 31 grudnia 2015
Posty: 325
Rejestracja: 31 grudnia 2015

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2019, 22:44

Paya pisze:Tja, najlepiej jojczeć i płakać. Trochę też śmieszne, że stronę wcześniej jest link do artykułu omawiającego dokładnie stan naszych finansów którym nikt się nie chce podeprzeć - lepiej ponarzekać na to że ciągle sprzedajemy albo podumać bez danych na co nas stać albo i nie.
Z tego artykułu wynika jedna podstawowa rzecz, o której ja już pisałem, bo jest wprost oczywista, a której forumowi "eksperci" nie chcą przyjąć do wiadomości. Za sprawą zakontraktowania Ronaldo już rok temu gigantycznie wzrosły koszty utrzymania Waszej drużyny, a przed tym sezonem dokonaliście sporo kolejnych transferów IN. Jednocześnie przewidywane przychody też wzrosną, ale nieproporcjonalnie mniej. Stąd m. in. wymiana Danilo - Cancelo, która nie wpłynie specjalnie na koszt utrzymania, ale znacząco poprawi przychody. Temu samemu celowi ma służyć wypchnięcie Dybali. Nie żadne kwasy, robienie syfu w szatni, tylko po prostu aspekt finansowy. W pierwszej kolejności, bo wiadomo, że jak już trzeba to lepiej wypchnąć takiego, który nie pasuje do koncepcji/nie ma dla niego pozycji/ma braki w defensywie/nie zintegrował się z drużyną/można go stosunkowo tanio zastąpić etc.

Tak jak pisałem - w kasie przedsiębiorstwie konieczna jest równowaga dla jego stabilności. Nie ma takich cudów, żeby nagle przez dwa okresy rozrachunkowe wypłynęły z niej gigantyczne kwoty bez wpływu na stabilność finansową. Konieczna jest poprawa sytuacji finansowej, wskaźników.

Z tego artykułu wynika też, że nie licząc sprzedaży Dybali i Cancelo jakiekolwiek przyjście (Icardi bądź Lukaku) wymagałoby skorzystania z jeszcze innych zasobów (Mandzukic, Higuain, Rugani).

Innymi słowy, priorytetem jest poprawa sytuacji budżetowej.

Mam nadzieję, że pomogłem.

PS I nie chodzi o żadne durne FPP, o którym parę osób już pisało ("przecież nie mamy problemów z FPP - masz tu artykuł, przeczytaj sobie!"), a o zwykłą równowagę finansową klubu jako firmy.


Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2019, 22:57

mzm pisze:
Paya pisze:Tja, najlepiej jojczeć i płakać. Trochę też śmieszne, że stronę wcześniej jest link do artykułu omawiającego dokładnie stan naszych finansów którym nikt się nie chce podeprzeć - lepiej ponarzekać na to że ciągle sprzedajemy albo podumać bez danych na co nas stać albo i nie.
Z tego artykułu wynika jedna podstawowa rzecz, o której ja już pisałem, bo jest wprost oczywista, a której forumowi "eksperci" nie chcą przyjąć do wiadomości. Za sprawą zakontraktowania Ronaldo już rok temu gigantycznie wzrosły koszty utrzymania Waszej drużyny, a przed tym sezonem dokonaliście sporo kolejnych transferów IN. Jednocześnie przewidywane przychody też wzrosną, ale nieproporcjonalnie mniej. Stąd m. in. wymiana Danilo - Cancelo, która nie wpłynie specjalnie na koszt utrzymania, ale znacząco poprawi przychody. Temu samemu celowi ma służyć wypchnięcie Dybali. Nie żadne kwasy, robienie syfu w szatni, tylko po prostu aspekt finansowy. W pierwszej kolejności, bo wiadomo, że jak już trzeba to lepiej wypchnąć takiego, który nie pasuje do koncepcji/nie ma dla niego pozycji/ma braki w defensywie/nie zintegrował się z drużyną/można go stosunkowo tanio zastąpić etc.

Tak jak pisałem - w kasie przedsiębiorstwie konieczna jest równowaga dla jego stabilności. Nie ma takich cudów, żeby nagle przez dwa okresy rozrachunkowe wypłynęły z niej gigantyczne kwoty bez wpływu na stabilność finansową. Konieczna jest poprawa sytuacji finansowej, wskaźników.

Z tego artykułu wynika też, że nie licząc sprzedaży Dybali i Cancelo jakiekolwiek przyjście (Icardi bądź Lukaku) wymagałoby skorzystania z jeszcze innych zasobów (Mandzukic, Higuain, Rugani).

Innymi słowy, priorytetem jest poprawa sytuacji budżetowej.

Mam nadzieję, że pomogłem.

PS I nie chodzi o żadne durne FPP, o którym parę osób już pisało ("przecież nie mamy problemów z FPP - masz tu artykuł, przeczytaj sobie!"), a o zwykłą równowagę finansową klubu jako firmy.
Skoro nie o fpp chodzi, tylko o finanse, to czemu chcieli wymienić Dybale na Lukaku? Wymiana 1-1 powodowałaby, że poprawiłoby się ffp, ale koszta utrzymania nawet mogłyby się zwiększyć. Pytam poważnie.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2019, 22:59

@Szilgu

Koszty utrzymania by zmalały przez nowe prawo podatkowe we Włoszech.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2019, 23:42

Osgiliath pisze: Bardzo jestem ciekawy na co my zbieramy :think: opcji sporo: Neves, Eriksen, Pogba, Icardi :think: tylko czasu mało
Z Anglii możemy kupować nawet po zamknięciu ich okienka. Także czasu na Pogbeusza całkiem sporo, tylko United musi do czwartku kupić jego następcę, inaczej marne szanse.


FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2019, 06:13

Osgiliath pisze: A nasze cztery tuzy Igła, Mandżu, Matuidi i Khedira dalej w klubie...
Dając im wysokie kontrakty + idiotyczne przedłużenia tak to będzie wyglądać.


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2019, 07:44

Dobra. Wszystko już jasne. Zbieramy na Neymara.


Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2019, 08:01

albertcamus pisze:Dobra. Wszystko już jasne. Zbieramy na Neymara.
Wszystko jedno na kogo, byle potem wygrali LM.


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2019, 08:17

FalsoVero pisze:
Osgiliath pisze: A nasze cztery tuzy Igła, Mandżu, Matuidi i Khedira dalej w klubie...
Dając im wysokie kontrakty + idiotyczne przedłużenia tak to będzie wyglądać.
Kontrakty to chyba tylko z Mandzu i Khedirą przedłużyliśmy. Zamysł był słuszny o tyle, by wzmocnić naszą pozycję negocjacyjną. Nie mniej, raczej nie dało się przewidzieć, że żadne konkretne oferty nie wpadną za nich.

Gdyby nie nasz Messi 2 to imo Mandzu już, za niezły hajs, by nie było.
Khedira za to oszalał, jeśli oczekuje dalej 6 mln przy jego wieku, formie, kontuzjach.
Igła to temat wielokrotnie przerabiany, od tego że przy CR nie było miejsca dla jego kontraktu po fakt, że z formą cieniował nieustannie na wypożyczeniach a wcześniej kawałek w Juve, więc to też nie zadziałało korzystnie. Dżeko z Romy najprawdopodobniej poleci do Monaco, więc trzeba trzymać kciuki za to, by Gonzalo jednak tam trafił, nawet jeśli miałoby to czasowo oznaczać płacenie mu kawałek pensji pod warunkiem obowiązkowego wykupu.
Matuidi? Cóż, techniki w nim żadnej, ale płuca ma, więc szkoda, że nikt go nie chce.
Mnie najbardziej mierzi cuadrado, tym bardziej, jeśli będzie przerobiony na RB, bo to prosta droga do straty gola, no ale przynajmniej ma jakąś funkcję, jako że w innym wypadku powinien być sprzedany pronto.

Imo pozytywnie oceniam prawdopodobne pozbycie się Ruganiego. On, w powiązaniu z Dybalą, zbyt długo jechał na łatce talentu, Max się na nim dawno poznał, że materiału na pierwszy skład to u niego nigdy nie będzie, stąd też nasze ruchy, że prócz DL i Demirala, wzięliśmy Romero.
Problem w tym, że za rok zostaniemy z tą trójką i Bonucem, co dla mnie - na ŚO - jest o jednego za mało, biorąc pod uwagę, że Kielon zakończy karierę (raczej).

@Wojtek - no zobaczymy, czy i kogo my ściągniemy. Opcji i kombinacji jest sporo, od tych tańszych jak Zaniolo - Igła, po te grube, jak Eriksen i Pogba, czy któryś z nich i Icardi.

Czuję, że nasza primadonna wyląduje w psg, bo tylko oni będą mogli spełnić jego absurdalne wymagania finansowe.


mibor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 października 2013
Posty: 551
Rejestracja: 23 października 2013

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2019, 08:30

Meraviglioso pisze:No i kim bedziemy grac? Jak się potwierdzą te wszystkie pogłoski to nasz skład będzie wyglądać tak:

GK: Buffon (39 lat), Szczesny
DF: De Ligt, Chielini (35), Bonucci, Demiral, De Sciglio, Sandro, Danilo
MF: Pjanic, Ramsey, Can, Rabiot, Bentacur, Bernardeshi, Costa, Cuardado
FW: Ronaldo (34), Lukaku

To jest najsłabszy Juventus gdzieś od sezonu 2012-2013..
Piękny kwiat, pokazuje jak coraz bardziej ludzie tu odlatują...(nie chce generalizować)

Masa osób ma tutaj jakieś niezdrowe emocje...najsłabsze mercato, nie umiemiy sprzedawać rok w rok te same płacze...czy okienko sie juz zamkneło ze ferujemy wyroki ?


Juve, storia di un grande amore
Virgil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 grudnia 2011
Posty: 1401
Rejestracja: 16 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2019, 08:37

Moim zdaniem Rugani jak odejdzie to super.

4 obrońców powinno spokojnie wystarczyć , nawet biorąc pod uwagę wiek Kielona. Za rok może dojdzie Romero - wszystko zależy jak wyglądać będą Demiral i De Ligt.

Martwi mnie jednak atak, gdyż nie mamy ani optymalnego ustawienia pod 4-3-3 jak pod 4-3-1-2.

W 4-3-3 mamy na skrzydłach praktycznie tylko dwóch trzymających poziom skrzydłowych - Bernę i Costę. Po tem na rezerwie Cuadrado. Chyba że liczymy Ronaldo jako skrzydłowego ale to i tak wygląda biednie.

W 4-3-1-2 nie mamy kogoś kto regularnie może grać za napastnikami - Ramsey ok ale to jeden zawodnik i to niepewny na ten moment.


unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2019, 08:55

Virgil pisze:Moim zdaniem Rugani jak odejdzie to super.

4 obrońców powinno spokojnie wystarczyć , nawet biorąc pod uwagę wiek Kielona. Za rok może dojdzie Romero - wszystko zależy jak wyglądać będą Demiral i De Ligt.
Dodatkowo jest jeszcze Can, który w razie potrzeby też tam może zagrać.


Virgil pisze: W 4-3-3 mamy na skrzydłach praktycznie tylko dwóch trzymających poziom skrzydłowych - Bernę i Costę. Po tem na rezerwie Cuadrado. Chyba że liczymy Ronaldo jako skrzydłowego ale to i tak wygląda biednie.

W 4-3-1-2 nie mamy kogoś kto regularnie może grać za napastnikami - Ramsey ok ale to jeden zawodnik i to niepewny na ten moment.
Ronaldo liczylbym jako lewego skrzydłowego. Wiem, że wielu próbuje zrobić z niego środkowego, ale on zwyczajnie woli być ustawiany na skrzydle i ścinać do środka. Nie przeszkadza mu to także na znajdowanie się w polu karnym przy wrzutkach. Także skrzydła CR, Costa, Bernardeschi i Cuadrado jako ten czwarty powinno starczyć.
Problemem jest za to środek, bo tak jak tydzień temu mieliśmy tam 4 zawodników, tak teraz zostało już 3 i wszystkich chcemy odpalić... :think:


Zablokowany