Mercato (LATO 2019) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Przemo90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 marca 2004
Posty: 470
Rejestracja: 24 marca 2004

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2019, 09:14

wieczorek00 pisze:W tym okienku dużo sprzedaży, a w sumie mało wydaliśmy poza transferem De Ligta i ciekawi mnie co to oznacza. Bilansowanie budżetu czy dalsze ruchy w tym Mercato. Ja już jestem trochę zmęczony tymi wszystkimi ruchami w tym okienku i mam nadzieję, że to wszystko nie po to żeby nagle wydać 80+ na Lukaku czy Chiese.

Ja bym widział jeszcze jednego bocznego obrońcę, który doda jakości, a nie będzie zapchajdziurą szczególnie, że młody Pellegrini pewnie zostanie wypożyczony. Choć na rynku nie ma za wielu dobrych bocznych obrońców. I najbardziej podoba mi Pereira z Leicester ale w PL zaraz się skończy okienko, a Leicester potrafi sprzedawać swoich zawodników. Więc jeśli Pereira jest wyceniany na 25-30 mln oni chcieliby za niego 50-60 mln :D
Może trzeba Fabsa wysłać na praktyki do Leicester. Chyba ciągle nie wyzbył się głupich naleciałości swojego mentora w okularach.


Obrazek

"Dla Juventusu zwycięstwa nie są rzeczą ważną. Dla Juventusu zwycięstwa to jedyne, co się liczy" ~Giampiero Boniperti~
jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2019, 09:23

Danilo jest lepszym obrońcą od Cancelo. Jak sama nazwa wskazuje obrońca, nawet boczny powinien umieć bronić. Cancelo w fazie obronnej był u nas tykającą bombą.

Może Guardiola ma na niego pomysł i w City sprawdzi się lepiej. Umiejętności ma wielkie, ale najwyraźniej swoim profilem nie do końca pasuje do tego co zamierzamy zbudować.


Juve per sempre sara...!!!!
unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2019, 09:31

Cancelo chcieliśmy się pozbyć, a z czołowych zespołów tylko City go chciało - słaba pozycja negocjacyjna. Danilo + 30mln szału nie robi, ale jeśli traktujmy go jako rezerwowego razem z de Sciglio, którzy w razie czego obskoczą obie strony obrony to ok. Teraz trzeba tylko skupić się na obrońcy do podstawy. Osobiście chciałbym Pereire(obiektywnie małe szanse przez kończące się w UK okienko i brak zastępstwa), bądź Semedo(czy Barca rozważy jego sprzedaż?). Mam tylko nadzieję, że ani Danilo, Cuadrado , czy de Sciglio nie będą rozważani jako zawodnicy do podstawy.

Zakładając, że Khedira odchodzi to przy pozbyciu się także Matudiego oznaczałoby, że zostajemy z 5 pomocnikami, w tym Ramseyem i Canem, którzy lubią zwiedzać gabinety lekarskie. Moim zdaniem Francuz powinien zostać i pełnić rolę tego 6, który będzie zapasem w razie potrzeby, bo przyjście kogoś do podstawy (jak niektórzy podejrzewają) oznaczałoby, że jeden z pozostałych 5 pomocników będzie tym przyspawanym do ławki - w co nie wierzę.

No i co z tym atakiem? Tu jest najwięcej niewiadomych, bo o ile CR7, Bernardeschki, Cuadrado (marginalna rola, jak Matudi, a obskoczyć może też lewą obronę), oraz Costa (oby, bo jak upora się że zdrowiem to może być spore wzmocnienie względem poprzedniego sezonu) raczej na pewno zostaną to nadal nie wiadomo co z resztą...
Mandzu dawaj do United za te 15mln:)
Pjaca raczej u nas nie zostanie, ale też cicho o jego odejściu...
Higuain - coś ucichły doniesienia odnośnie jego transferu do Romy. Jak dla mnie mógłby równie dobrze zostać i walczyć nawet o pierwszą jedenastkę.
Dybala o którym ostatnio najwięcej się pisze. Jeśli mielibyśmy być ustawiany jako falszywa 9 a'la Mertens to jestem za. Uważam, że może być nawet lepszy od Belga. Pytanie tylko, czy te ostatnie wypychanie go z klubu nazbyt nie uraziło naszej primadonny i czy starczy mu motywacji, żeby nawiązać do formy z pierwszej części sezonu 2017/8?
W razie sprzedaży/wyposażenia Higuaina / Dybali (Uważam, że obaj nie odejdą), przyjdzie zapewne Icardi , bądź Lukaku.

Czyli dołączyć powinien na pewno prawy obrońca(tutaj powinniśmy teraz zainwestować!) i być może w zależności od sprzedaży środkowy napastnik, natomiast odejdą (definitywnie, bądź na wypożyczenie):
Perin, Pellegrini, Khedira, Pjaca i Mandzukic .


wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2019, 09:34

dimebag11 pisze:mogliśmy twardo stać przy swoim, czyli sprzedaży jedynie za gotówkę w kwocie między 55-60 baniek.
I zostać z gościem, z którym ewidentnie nie chcieliśmy zostać?

Ludzie, zrozumcie, że to City rozdawało karty w tych negocjacjach. Oni nie musieli kupować Cancelo (wysoce prawdopodobne, że Portugalczyk będzie tam pełnił rolę rezerwowego) - to my chcieliśmy się go pozbyć*, więc Paratici brał, co dawali.


*Przyczyn takiego stanu rzeczy możemy się wyłącznie domyślać.


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2019, 10:00

Za Cancelo płakał nie będę ale zastanawia mnie to, że w sumie nikt oprócz MC go nie chciał. Widocznie jakiś syf robił skoro koniecznie chcemy się go pozbyć. I nie bądźcie hipokrytami bo w coś trzeba wierzyć. Skoro nie w VS to myślę że miarodajne są słowa Szczęsnego, który publicznie o tym powiedział i mam wrażenie że pozwolił sobie i tak na skrawek tego co wypadało powiedzieć. I te wszystkie zdjęcia, które tu były wrzucane także tylko jeden wniosek podsuwały.


Obrazek
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2019, 10:15

towalski pisze:Oczywiście - w naszych oczach wymiana Cancelo -> Danilo jest słaba bo:
a) Cancelo ma 25 lat i jest wyceniany na 55 milionów euro
b) robi różnicę w ofensywie
c) dostajemy "odpad" Danilo w wieku 28 lat, wycenianego na 20 lat, który jest przeciętny - tak trzeba go opisać.
d) Anglicy przepłacają za wszystkich, np. Harry Maguire wart 50, poszedł za 90. Biorąc pod uwagę taki czynnik zrozumiałe jest to, że chciało by się więcej.

ALE

Jak przychodzi gra w drugą stronę, tj. Icardi to:
a) płacimy ma 40 milinów bo robi syf
b) on chce odejść
c) nie chce grać dla nich
d) chce do nas

Więc - czy w takiej sytuacji jest wszystko ok? Nie. Ale najwyraźniej sam zawodnik robi wszystko, żeby go tylko wyrzucić z klubu. Jeżeli po tym co nawyrabiał, da się jeszcze na nim trochę zarobić - to trzeba to przyjąć i życzyć powodzenia w nowym klubie.
Były gdzieś oficjalki? Bo na razie to, co napisałeś o Icardim, to tylko plotki o wymarzonym scenariuszu dla Juventusu, a do tego, żeby faktycznie do nas przyszedł za te 40 mln. jest jeszcze baaaaardzo długa droga i nie zdziwię się, jeśli nic z tego nie wyjdzie. Ostatnio zresztą gdzieś pojawiła się informacja, że Marotta żąda za Icara 80 mln.

Swoją drogą to ciekawy moment. Marotta, któremu przez lata zarzucano, że sprzedawał piłkarzy z Juve po zaniżonych cenach, nagle znajduje się w sytuacji, w której... Juve chce od niego kupić piłkarza po zaniżonej cenie. To byłaby prawdziwa ironia losu, gdyby to właśnie w rozmowie z nami Beppe odszedł od swoich zasad, że z niewolnika nie ma pracownika.
unbelievable87 pisze: Cancelo chcieliśmy się pozbyć, a z czołowych zespołów tylko City go chciało - słaba pozycja negocjacyjna
wojczech7 pisze: I zostać z gościem, z którym ewidentnie nie chcieliśmy zostać?

Ludzie, zrozumcie, że to City rozdawało karty w tych negocjacjach. Oni nie musieli kupować Cancelo (wysoce prawdopodobne, że Portugalczyk będzie tam pełnił rolę rezerwowego) - to my chcieliśmy się go pozbyć*, więc Paratici brał, co dawali.


*Przyczyn takiego stanu rzeczy możemy się wyłącznie domyślać.
Vidal, Bonucci, teraz Cancelo. Nie macie wrażenia, że trochę za często pojawia się u nas wymówka, że sprzedajemy podstawowych graczy po okazyjnych cenach, "bo nie chcemy z nimi zostać"? Czy Danilo był w City bardziej potrzebny niż Cancelo u nas? Wątpliwe. Nie uprawiajmy już narracji, że byliśmy pod ścianą i musieliśmy wziąć to, co nam łaskawie zechcieli wcisnąć, bo zawodnik jest skłócony z kolegami z drużyny.

Dla jasności, nie jestem zachwycony perspektywą przybycia Brazylijczyka, ale też go nie skreślam. Po prostu nie kupuję argumentacji, że sprzedanie Cancelo na warunkach City było koniecznością.


wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2019, 10:41

B@rt pisze:Po prostu nie kupuję argumentacji, że sprzedanie Cancelo na warunkach City było koniecznością.
Twój wybór. Ja z dwojga:

1. Paratici to <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> i nie wie, co robi
2. Byliśmy - z jakichś przyczyn - przyparci do muru i nie było opcji na pozostawienie Cancelo w drużynie

Skłonny jestem uwierzyć w opcję nr 2.


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2019, 10:51

Fabs nie jest <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> i wie co robi. Właściwie to dzięki niemu jesteśmy tu gdzie jesteśmy.
Prosiłbym by niektóre osoby przestały przedstawiać sprawę w ten sposób, że pozbyliśmy się Boga prawej obrony, a wzięliśmy jakaś łamagę z Ekstraklasy. To tak nie wygląda.


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2019, 11:13

B@rt pisze:To byłaby prawdziwa ironia losu, gdyby to właśnie w rozmowie z nami Beppe odszedł od swoich zasad, że z niewolnika nie ma pracownika.
W tej zabawie nie chodzi o to czyje jest na wierzchu ale o chłodna kalkulacje zysków i strat.
Inter może zostać z piłkarzem odsuniętym od drużyny, procesem sądowym, duża pensja do opłaty i brakiem funduszy na mercato. Chciałbyś dyrektora, który unosi się honorem?


calma calma
Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2019, 11:21

Przede wszystkim to nie jest takie czarno-białe. Był szereg możliwości a nie tylko jedna i każdy ma prawo na swój sposób ocenić tą transakcje.

Mnie martwi jedna reguła, zawsze jak sprzedajemy zawodnika w mediach przewijają się różne kwoty i o ile mam pełną świadomość, że większość z tych informacji jest wyssana z palca o tyle jest to jakiś wyznacznik realnej ceny zawodnika z którą można się zgadzać lub nie zgadzać. Martwi mnie jednak fakt, że ostateczna cena sprzedaży w sytuacji gdy to my sprzedajemy jest praktycznie zawsze niższa niż ta, która przez cały czas była wspominana przez media. Być może to buduje psychologiczny efekt, że wszyscy nas doją na rynku transferowym, ale mimo wszystko uważam, że coś w tym jest. Szczególnie że nie zauważyłem tego efektu w takiej skali w przypadku żadnego innego czołowego klubu.


MaxFromJam89

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 grudnia 2011
Posty: 60
Rejestracja: 12 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2019, 11:33

Po prostu wyprzedajemy graczy których nie obejmuje nowe prawo podatkowe, a skupujemy takich których owe prawo obejmuje - wyjątek stanowi młody Pellegrini, który i tak zarabia mało więc nie obciąża budżetu, a i tak pójdzie prawdopodobnie na wypożyczenie.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2019, 11:40

Pluto pisze:
B@rt pisze:To byłaby prawdziwa ironia losu, gdyby to właśnie w rozmowie z nami Beppe odszedł od swoich zasad, że z niewolnika nie ma pracownika.
W tej zabawie nie chodzi o to czyje jest na wierzchu ale o chłodna kalkulacje zysków i strat.
Inter może zostać z piłkarzem odsuniętym od drużyny, procesem sądowym, duża pensja do opłaty i brakiem funduszy na mercato. Chciałbyś dyrektora, który unosi się honorem?
Nie, choć moje życzenia nie mają tu nic do rzeczy.

Anyway, w moim poście źle się wyraziłem. Co do tego, że Marotta chce sprzedać Icardiego, nie mam wątpliwości. Pytanie raczej brzmi, na ile zejdzie z ceny, żeby się go pozbyć. To też nie jest tak, że jeżeli Icardi się zaprze na pozostanie we Włoszech, to Beppe pojedzie do Turynu błagać, żeby Juventus wziął go za jakieś grosze.


Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2019, 11:52

Może coś źle dodałem albo źle ogólnie coś zrobiłem ale tak na szybko sprawdziłem sobie ile jako klub wydaliśmy, a ile zarobiliśmy na sprzedażach zawodników. Wszystko wliczane do dnia dzisiejszego bez Cancelo i innych...
liczyłem od sezonu 11/12 kiedy ta powiedzmy rewolucja się zaczęła.
Wydaliśmy 1169 mln euro w zaokrągleniu, a zarobiliśmy 762 mln. Czyli nasz bilans to około 407 mln na minusie.
Nie wiem...nie chciało mi się sprawdzać, ale chyba nie ma innego klubu który by w takim czasie zarobił więcej na sprzedażach więc luzujcie gacie.


PlanetJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2006
Posty: 1717
Rejestracja: 27 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2019, 12:10

Shadow Marshall pisze:Może coś źle dodałem albo źle ogólnie coś zrobiłem ale tak na szybko sprawdziłem sobie ile jako klub wydaliśmy, a ile zarobiliśmy na sprzedażach zawodników. Wszystko wliczane do dnia dzisiejszego bez Cancelo i innych...
liczyłem od sezonu 11/12 kiedy ta powiedzmy rewolucja się zaczęła.
Wydaliśmy 1169 mln euro w zaokrągleniu, a zarobiliśmy 762 mln. Czyli nasz bilans to około 407 mln na minusie.
Nie wiem...nie chciało mi się sprawdzać, ale chyba nie ma innego klubu który by w takim czasie zarobił więcej na sprzedażach więc luzujcie gacie.
Na szybko takie coś ogarnąłem

Obrazek


https://gol24.pl/sprawdz-ktore-kluby-za ... r/13469690
620 mln zarobiliśmy do 2018 roku licząc od 2010 według CIES Football Observatory. 7 miejsce w rankingu.


wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2019, 12:18

Na prawdę ktoś z meczyki.pl <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> z transfermarkt grafikę okrasił własnym logo? :facepalm:

--

Benfica to fenomen.


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
Zablokowany