Mercato (LATO 2019) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Don Paolo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Posty: 613
Rejestracja: 27 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2019, 18:48

mzm pisze:(i to jeszcze za większą kwotę). (
Skąd pomysł, że Juventus zapłaci za niego większą kwotę?

mzm pisze:Francuz miał życiową formę w momencie, w którym był sprowadzany z Monaco, czyli dokładnie w tym samym momencie, w którym Danilo został sprowadzony jako alternatywa dla niego i Walkera.
Rozumiem, że gdy Manchester City ogłaszał Danilo to w oficjalnym oświadczeniu nadmienił, że "Oto przyszła zapchajdziura dla Francuza i Walkera. Witamy" :whistle:

mzm pisze:No właśnie. Czyli nie miał pieniędzy na Cancelo.

Sugerowanie, że z Cancelo jest coś nie tak (jest słaby albo konfliktowy) bo klub pokroju Interu, który ma problem z załapaniem się do LM, nie chciał wydać na niego (bocznego obrońcę!!) 40 mln... smiech Przecież to pewnie cały ich budżet transferowy. xD Już pisałem, bok obrony to zawsze będzie pozycja ostatniej potrzeby. Tam zawsze można postawić byle kołka jeśli trzeba.
Właśnie zerknąłem i jak najbardziej Inter miał pieniądze. Miał przecież wybór. Mógł dokonać innych wzmocnień, albo mógł poświęcić innego piłkarza żeby zostawić Cancelo, ale jak widać nawet w oczach ludzi z Interu Cancelo nie okazał się takim kotem.

Mogli przecież też pomyśleć nieco bardziej przyszłościowo. Wszak wykupując Cancelo mogliby uznać, że sprzedadzą jego kartę za więcej. Najwidoczniej stwierdzili jednak, że z niego nie taki kozak.

Możliwości mieli multum, ale na nic się nie zdecydowali, a fakty teraz są takie, że kolejny klub rezygnuje z usług Portugalczyka już po roku gry. Wygląda to trochę tak jakby kluby przekazywały sobie gorącego ziemniaka.

mzm pisze: ?????????????

Mnie chcesz obrazić/dotknąć czy Łukasza Piszczka?
Albo masz 12 lat albo zupełnie nie masz wstydu, żeby coś takiego spłodzić.
Mnie jest to naprawdę obojętne, ale rozum i godność kibica piłki nożnej, świadomego między innymi tego jak gównianym piłkarsko krajem jest Polska i jak na jej tle prezentuje się Piszczek ze swoją karierą (swoją drogą, bardzo wątpię, żeby zazdrościł czegokolwiek Danilo), powinny cię powstrzymać przed napisaniem czegoś tak bezmyślnego. Jak widać, nie powstrzymały.
Z łatwością przychodzi ci deprecjonowanie klasy Danilo dlatego poleciłem ci między wierszami byś najpierw przyjrzał się dorobkowi innych piłkarzy (najlepiej z własnego otoczenia) nim jeszcze raz podważysz kogoś umiejętności.


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2019, 18:49

mrozzi pisze: 5 lat kontraktu dla Danilo za długo IMO.

Matuidi z Mandzu warci łącznie z 30 mln, Rugani pewnie w porywach do 20.
Również uważam, że 5 lat to zdecydowanie za dużo. Jeśli się sprawdzi to za rok czy dwa możemy mu zaproponować przedłużenie o kolejny rok. Co do tych rozkmin, że pogra u nas 2-3 lata i jeszcze gdzieś go będziemy mogli sprzedać bo długi kontrakt to podsumuję to krótkim xD

Matuidi i Mandżu za 30 melonów - byłoby świetnie (tym bardziej, że żaden z nich raczej do Chin się nie wybiera, zresztą tam chyba wolą technicznych zawodników, a nie drwali).

Co do Ruganiego jestem znacznie większym optymistą - w PL jest moda na drogich obrońców, powinniśmy przy ewentualnym transferze wykręcić te 30 melonów. Mniej, niż 20 uznałbym za kompletną klapę, jeśli ma za tyle iść to niech zostaje jako ten 4/5 obrońca. Może Sarri trochę poprawi jego "mental".


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2019, 18:56

Ja podbijam i ze względu że Rugani jest liczony jako wychowanek w Seria A 30mln ale funtów za niego. Prawie 1/2 De Ligta. Wtedy jako 5-ty ponownie Caseres ? :D


mzm

Dortmundczyk
Dortmundczyk
Rejestracja: 31 grudnia 2015
Posty: 325
Rejestracja: 31 grudnia 2015

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2019, 18:57

jackop pisze:
mzm pisze:Której części nie rozumiesz?
Tej w której Guardiola miał do dyspozycji Mendy'ego w życiowej formie :P
Już tłumaczę. Miał do dyspozycji Mendy'ego w życiowej formie od 24 lipca (data kupna z Monaco) do 25 września (data zerwania więzadeł). Jednocześnie w tym samym czasie sprowadził (23 lipca, dzień wcześniej, ale wiadomo, że te transfery musiały być negocjowane równolegle) Danilo jako uniwersalną alternatywę na obydwie flanki.

Mam nadzieję, że pomogłem.
jackop pisze:
30 baniek za tą dwójkę to byłaby bajka. A Daniele spokojnie wciśniemy Anglikom za 25-30 mln - patrząc przez pryzmat kwot, jakie w tym sezonie wydają kluby Premier League.
Przecież oni by w tej lidze chłopaczka zabili. Anglikom wiele można wcisnąć, ale kogoś tak miernego fizycznie na pozycję stopera to chyba tylko Arsenalowi (więc w nich nadzieja).


Don Paolo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Posty: 613
Rejestracja: 27 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2019, 19:09

Urbi27 pisze:Jeżeli piłkarz nie jest graczem 1 składu to jak można budować obraz jego umiejętności na podstawie zdobytych trofeów przez klub w którym jest zatrudniony? :sciana:
Nie żebym krytykował transfer Danilo, ale nie róbmy z niego jakiegoś wirtuoza prawej strony, bo ani w Realu ani w City się nie przebił na stale do 1 składu.

Można oczywiście mieć nadzieję, że przypomni sobie to jak grał w Porto, głównie z tego względu, że Juve będzie miał dramatycznie słabszego konkurenta o miejsce w składzie, bo gdzie MDS, a gdzie Carvajal czy Walker, ale ryzyko jest dosyć duże.
W dwóch pierwszych latach w Realu i Manchesterze City jego wkład w sezon był naprawdę duży:

2017/2018 - 13. miejsce (na 27 piłkarzy) w liczbie występów (dla przykładu Aguero i David Silva mieli odpowiednio 1 i 2 występy więcej)

2015/2016 - 14 miejsce (na 27 piłkarzy) w liczbie występów (dla przykładu Varane i Ramos mieli ledwie 2 występy więcej)


Cancelo w ostatnim sezonie w barwach Juve zajmował dla przykładu 12. miejsce. A rok wcześniej w Interze 13. pod względem liczby występów w drużynie.

Nie róbcie więc takiej dramy tak jak wtedy gdy ryczeliście, że Ramsey to taka niby szklanka, gdzie potem w liczbach się okazało, że aż tak źle z nim nie jest.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2019, 19:11

Osgiliath pisze:Rugani? Przed jego sprzedażą powstrzymuje mnie tylko fakt, że potrzebujemy piątego obrońcę. Z drugiej strony mamy dwóch doświadczonych i dwóch żądnych krwi młodziaków, ale oby Kielon się nie sypał :pray:
Nic nie mam do Ruganiego, co podkreślam praktycznie przy każdej okazji, kiedy rozważana jest jego przydatność w drużynie. Jednak kwota 25-30 mln E to już dobry powód, aby pomyśleć nad jego sprzedażą. Jeśli taki ruch otworzy nam drogę po Nevesa to już w ogóle malina. Osłabliśmy mocno obronę, ale dotyczy to boków, środek został wzmocniony młodymi wilkami. De Ligt i Demiral zapowiadają się naprawdę wybornie i już teraz mogą grać w meczach o stawkę. Znaleźć w zimie piątego stopera to nie jest jakaś karkołomna misja.
Ostatnio zmieniony 05 sierpnia 2019, 19:12 przez Arbuzini, łącznie zmieniany 1 raz.


mzm

Dortmundczyk
Dortmundczyk
Rejestracja: 31 grudnia 2015
Posty: 325
Rejestracja: 31 grudnia 2015

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2019, 19:11

Don Paolo pisze:
mzm pisze:(i to jeszcze za większą kwotę). (
Skąd pomysł, że Juventus zapłaci za niego większą kwotę?
Ok, za niewiele niższą. Mój błąd, chociaż mówiło się, że City chce za niego tyle, ile zapłaciło Realowi (30 mln).
Don Paolo pisze:
mzm pisze:Francuz miał życiową formę w momencie, w którym był sprowadzany z Monaco, czyli dokładnie w tym samym momencie, w którym Danilo został sprowadzony jako alternatywa dla niego i Walkera.
Rozumiem, że gdy Manchester City ogłaszał Danilo to w oficjalnym oświadczeniu nadmienił, że "Oto przyszła zapchajdziura dla Francuza i Walkera. Witamy" :whistle:
No to nie, przepraszam, rzeczywiście rezerwowy z Realu wyśmiewany i wygwizdywany przez kibiców z pewnością nie został kupiony jako zmiennik dwóch najlepszych bocznych obrońców LM tamtego sezonu... (zresztą chyba kupionych za rekordowe kwoty). Przekonałeś mnie.
Don Paolo pisze:
mzm pisze:No właśnie. Czyli nie miał pieniędzy na Cancelo.

Sugerowanie, że z Cancelo jest coś nie tak (jest słaby albo konfliktowy) bo klub pokroju Interu, który ma problem z załapaniem się do LM, nie chciał wydać na niego (bocznego obrońcę!!) 40 mln... smiech Przecież to pewnie cały ich budżet transferowy. xD Już pisałem, bok obrony to zawsze będzie pozycja ostatniej potrzeby. Tam zawsze można postawić byle kołka jeśli trzeba.
Właśnie zerknąłem i jak najbardziej Inter miał pieniądze. Miał przecież wybór. Mógł dokonać innych wzmocnień, albo mógł poświęcić innego piłkarza żeby zostawić Cancelo, ale jak widać nawet w oczach ludzi z Interu Cancelo nie okazał się takim kotem.
No to Ty się zdecyduj czy miał, czy nie miał, ja idę Twoim tokiem rozumowania, bo mi jest to obojętne. Ja już ci wytłumaczyłem o co chodzi - nikt nie będzie w klubie pokroju obecnego Interu takiej kasy przeznaczał na prawego obrońcę, jeśli sa inne priorytety.
Don Paolo pisze: Możliwości mieli multum, ale na nic się nie zdecydowali, a fakty teraz są takie, że kolejny klub rezygnuje z usług Portugalczyka już po roku gry. Wygląda to trochę tak jakby kluby przekazywały sobie gorącego ziemniaka.
Tak to wygląda chyba tylko dla kibiców Juve, który chcą sami sobie mydlić oczy. Dla całego piłkarskiego świata City podbiera Wam czołowego prawego obrońcę kontynentu, wpychając Wam kompletnego ogóra bez formy.
Ostatnio zmieniony 05 sierpnia 2019, 19:14 przez mzm, łącznie zmieniany 1 raz.


Don Paolo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Posty: 613
Rejestracja: 27 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2019, 19:13

mzm pisze:Przecież oni by w tej lidze chłopaczka zabili. Anglikom wiele można wcisnąć, ale kogoś tak miernego fizycznie na pozycję stopera to chyba tylko Arsenalowi (więc w nich nadzieja).
jw.

Ja do dziś co rok jak zapisał palę wirtualnego znicza Davidowi Silvie. Zamordowanego przez olbrzymów z Premier League w dniu ogłoszenia transferu do Manchesteru City. Świeć Panie nad jego duszą.


mzm

Dortmundczyk
Dortmundczyk
Rejestracja: 31 grudnia 2015
Posty: 325
Rejestracja: 31 grudnia 2015

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2019, 19:16

Jest dość zasadnicza różnica między grą w środku pola, a grą na pozycji stopera, szczególnie w BPL, ale nie wiem czy jest sens ci to tłumaczyć.

Przypomnę tylko, że przeciętny typ napastnika BPL to taki Troy Deeney ważący 90 kg przy nieco ponad 180 wzrostu, a nie 40-letni kurdupel Quegliarella (nic mu nie ujmując pod względem umiejętności piłkarskich).


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2019, 19:19

mzm pisze:Dla całego piłkarskiego świata City podbiera Wam czołowego prawego obrońcę kontynentu, wpychając Wam kompletnego ogóra bez formy.
To coś słabo ten "cały piłkarski świat" oglądał mecze Juventusu, że tak zachwyca się Cancelo. W pierwszej części sezonu Portugalczyk wymiatał, ale w drugiej potrafił być naprawdę irytujący i grać ze szkodą dla zespołu.

Typowy ruch z kategorii "pożyjemy, zobaczymy". Może na Danilo się nie skończy, co sugeruje wypożyczenie Pelligriniego. Brazylijczyk może grać również na lewej stronie więc wraz z De Sciglio stanowiliby o wystarczającym zabezpieczeniu dla Sandro, ale dalej brakuje tutaj jednego zawodnika i zdecydowanie nie powinien być nim Cuadrado. Zobaczymy jak się rozwinie sytuacja w Juventusie.

Z Cancelo szybko pożegnano się w Mediolanie, w Turynie skonfliktował się z szatnią, ciekawe jak za rok będzie wyglądać jego pozycja w Manchesterze. Różnie może być.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2019, 19:25

mzm pisze:Już tłumaczę. Miał do dyspozycji Mendy'ego w życiowej formie od 24 lipca (data kupna z Monaco) do 25 września (data zerwania więzadeł).
To mu się niesamowicie przydał :D Kwestia Danilo w waszym sporze mnie nie interesuje, ale tekst o "dyspozycyjności" Francuza i to w życiowej formie mnie rozbawił.
Tony Montana pisze:Również uważam, że 5 lat to zdecydowanie za dużo. Jeśli się sprawdzi to za rok czy dwa możemy mu zaproponować przedłużenie o kolejny rok. Co do tych rozkmin, że pogra u nas 2-3 lata i jeszcze gdzieś go będziemy mogli sprzedać bo długi kontrakt to podsumuję to krótkim xD
1. Czy wam trzeba tłumaczyć capslockiem? IM DŁUŻSZY KONTRAKT ZAWODNIKA, TYM LEPIEJ DLA KLUBOWEGO BUDŻETU? Dotarło, czy mam pogrubić?
2. Mogę wiedzieć dlaczego?
Ostatnio zmieniony 05 sierpnia 2019, 19:28 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
mzm

Dortmundczyk
Dortmundczyk
Rejestracja: 31 grudnia 2015
Posty: 325
Rejestracja: 31 grudnia 2015

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2019, 19:28

Arbuzini pisze:
Z Cancelo szybko pożegnano się w Mediolanie, w Turynie skonfliktował się z szatnią, ciekawe jak za rok będzie wyglądać jego pozycja w Manchesterze. Różnie może być.
Chociaż Ty nie naginaj rzeczywistości. Do Interu był WYPOŻYCZONY i to z kwotą wykupu jeśli nie zaporową, to przynajmniej bardzo wysoką. I to są fakty. A to, że może coś jest z nim na tyle nie tak, że konfliktuje się wszędzie, gdzie się pojawi - to są już Wasze domysły i życzenia.
jackop pisze:1. Czy wam trzeba tłumaczyć capslockiem? IM DŁUŻSZY KONTRAKT ZAWODNIKA, TYM LEPIEJ DLA KLUBOWEGO BUDŻETU? Dotarło, czy mam pogrubić?
A to niby dlaczego? Amortyzacja amortyzacją, ale kontrakt o rok dłuższy to i pensji do wypłaty o rok więcej.
Ostatnio zmieniony 05 sierpnia 2019, 19:30 przez mzm, łącznie zmieniany 2 razy.


mzm

Dortmundczyk
Dortmundczyk
Rejestracja: 31 grudnia 2015
Posty: 325
Rejestracja: 31 grudnia 2015

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2019, 19:29

del


Don Paolo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Posty: 613
Rejestracja: 27 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2019, 19:40

mzm pisze:Stąd, że wszystkie doniesienia
A ja myślałem, że przychodzi w pakiecie z 30 bańkami (+ ewentualne bonusy) za Cancelo.

Nie mówiąc już o nowym prawie podatkowym.

mzm pisze:No to nie, przepraszam, rzeczywiście rezerwowy z Realu wyśmiewany i wygwizdywany przez kibiców z pewnością nie został kupiony jako zmiennik dwóch najlepszych bocznych obrońców LM tamtego sezonu... (zresztą chyba kupionych za rekordowe kwoty). Przekonałeś mnie.
Arjen Robben, zbawca Madrytu polubił ten post.

mzm pisze:No to Ty się zdecyduj czy miał, czy nie miał, ja idę Twoim tokiem rozumowania, bo mi jest to obojętne. Ja już ci wytłumaczyłem o co chodzi - nikt nie będzie w klubie pokroju obecnego Interu takiej kasy przeznaczał na prawego obrońcę, jeśli sa inne priorytety.
Widzę, że argumenty się skończyły, bo wróciłeś do punktu wyjścia. Witamy z powrotem. Będzie jakaś nowość z twojej strony czy zostajemy przy swoim zdaniu?

mzm pisze:Tak to wygląda chyba tylko dla kibiców Juve, który chcą sami sobie mydlić oczy. Dla całego piłkarskiego świata City podbiera Wam czołowego prawego obrońcę kontynentu, wpychając Wam kompletnego ogóra bez formy.
Taka promocja za Cancelo i tylko Manchester City z całego piłkarskiego świata rzuca się na taką okazję, a Juventus nie robi problemu? Podobnie jak rok wcześniej Inter i Valencia?

Coś tu jest nie tak i jeśli przypomnimy sobie casus Alexa Sandro, który miał już grać w obu Manchesterach, a podpisał kontrakt i wciąż jest zawodnikiem Juventusu :think:

Wygląda na to, że Juventus jednych piłkarzy woli bardziej, a innych mniej. Chyba, że... bo tak się zastanawiam czy czasami krytykowany Alex Sandro zrobił kiedyś takie dwa klopsy w krótkim odstępie czasu w dwóch kluczowych meczach Ligi Mistrzów i Pucharu Włoch :co?: NIE PRZYPOMINAM SOBIE

Czy Alex Sandro wykazywał się kiedyś niesubordynacją i brakiem profesjonalizmu na treningach :co?: NIE

Czy Alex Sandro był kiedyś bohaterem anegdotki swojego własnego bramkarza o brakach taktycznych :co?: NIE

Czy na temat Alexa Sandro krążyły plotki, że robi kwas w szatni i nie dogaduje się z kolegami :co?: NIE

Czy Alex Sandro miał w historii swoich występów w Juve dużo lepszy sezon pod względem liczb od króla super hiper ofensywy Cancelo, który zgromadził monstrualny dorobek 1 bramki i 5 asyst we wszystkich meczach :co?: TAK

Nie dziwmy się więc, że Juventus trzyma się tego Brazylijczyka już piąty rok, a Portugalczyka opycha przy pierwszej lepszej okazji godząc się na Danilo
:cwaniak:


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2019, 19:42

mzm pisze:A to niby dlaczego? Amortyzacja amortyzacją, ale kontrakt o rok dłuższy to i pensji do wypłaty o rok więcej.
http://www.forum.juvepoland.com/viewtop ... 8&start=30 - zapraszam.
mzm pisze:Przecież oni by w tej lidze chłopaczka zabili. Anglikom wiele można wcisnąć, ale kogoś tak miernego fizycznie na pozycję stopera to chyba tylko Arsenalowi (więc w nich nadzieja).
Kun Aguero już czeka, żeby go połamać :ok:
mzm pisze:Chociaż Ty nie naginaj rzeczywistości. Do Interu był WYPOŻYCZONY i to z kwotą wykupu jeśli nie zaporową, to przynajmniej bardzo wysoką. I to są fakty
Fakty są takie, że Portugalczyk miał fatalny start i gdyby nie kontuzja D’Ambrosio, to Inter pożegnałby go zimą. Żeby było śmieszniej, to Valencia wcale nie chciała go spowrotem:
- https://www.calciomercato.com/en/news/h ... nter-35365
- https://www.fedenerazzurra.net/news/201 ... n-to-spain
mzm pisze:Tak to wygląda chyba tylko dla kibiców Juve, który chcą sami sobie mydlić oczy. Dla całego piłkarskiego świata City podbiera Wam czołowego prawego obrońcę kontynentu, wpychając Wam kompletnego ogóra bez formy.
Jeżeli Cancelo jest czołowym prawym obrońcą kontynentu, to ta pozycja przeżywa głęboki kryzys (i w sumie tak jest).
mzm pisze:No to nie, przepraszam, rzeczywiście rezerwowy z Realu wyśmiewany i wygwizdywany przez kibiców z pewnością nie został kupiony jako zmiennik dwóch najlepszych bocznych obrońców LM tamtego sezonu... (zresztą chyba kupionych za rekordowe kwoty). Przekonałeś mnie.
Od kibice Realu stanowią o tym kto jest dobry, a kto nie? Z resztą:
- https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna ... -maja-dosc
- https://www.przegladsportowy.pl/pilka-n ... yt/rrsyxx8
- https://www.realmadryt.pl/index.php?co= ... i&id=59161
- https://www.realmadryt.pl/index.php?co= ... i&id=74255
- https://sport.tvp.pl/39788045/gwiazdy-r ... o-bernabeu

Stary ja rozumiem, słyszysz że dzwoni, ale nie za bardzo wiesz w którym kościele :whistle: Byłoby fajniej, gdybyś napisałbyś coś produktywnego o Bundeslidze (w odpowiednim temacie), bo tą ligę zna niewielu.
Ostatnio zmieniony 05 sierpnia 2019, 19:49 przez jackop, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Zablokowany