Mercato (LATO 2019) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2019, 14:37

Holender takiego ruchu pewny nie jest, ale ewidentnie Realowi w sprawie Pogby jest pod górkę. Widocznie oferowani w ramach części zapłaty zawodnicy United nie zadowalają, stąd najpierw info o Eriksenie, następnie VdB. Póki co Realowi że sprzedażami idzie słabo, stąd nie mogą sobie raczej pozwolić na zakup tak drogiego zawodnika bez udziału kart zawodniczych. A naszych odpowiednio Chorwata i Francuza rzekomo Anglicy chcą.

Pogba to potężna operacja i nie wiem, czy na tyle byliby w stanie działać po cichu. Natomiast trudno mi uwierzyć, że Eriksen nie zmieni środowiska. Taki łakomy kąsek z kończącym się kontraktem nie przejdzie bez echa i raczej środowisko zmieni, pytanie dokąd pójdzie. Jeśli nie Pogba i ta operacja marzeń z udziałem dwóch tuzów Mario i Matuidiego, to gracz Tottenhamu. Na pewno mocno zbiliby cenę z uwagi na tę wygasającą umowę, gdyby nie ten drobiazg kosztowałby pewnie ze stówę.

Co do Cancelo sprawa się miała tak, że oni go rzekomo w Interze chcieli, ale nie dopilnowali FFP. Bo pół sezonu był tam zawodnikiem kluczowym. Ale z tym, że u nas w kilku sytuacjach kluczowych dał pupala się zgadzam.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2019, 15:02

I zostajemy bez Lewego obrońcy na ławce, bo oddaliśmy Spinazzole za gościa który podobno jest słaby jak sik pająka.

xD


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Julek997

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lutego 2008
Posty: 422
Rejestracja: 10 lutego 2008

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2019, 15:06

Nasi boczni obrońcy na ten sezon:

Danillo, De Sciglio, Alex Sandro...


albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2019, 15:08

Julek997 pisze:Nasi boczni obrońcy na ten sezon:

Danillo, De Sciglio, Alex Sandro...
jeszcze Cuadrado :whistle:


Dobra, niech Inter bierze tego Lukaku, my weźmy Icara, a Dybalę, Mandżu i Matiudiego wymieńmy na Pogbę. :-)
Ostatnio zmieniony 05 sierpnia 2019, 15:09 przez albertcamus, łącznie zmieniany 1 raz.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2019, 15:09

Mieliśmy boki obrony w postacie Sandro, Cancelo, Spiny i MDSa. Każdy myślał że przy ofensywnym trenerze Sandro wróci do formy, a Cancelo będzie śmigał aż miło...a tu zostaniemy w obronie z Sandro, MDS i Danilo plus jakaś zapchajdziura (Cuadrado?) :D Jak zwykle gdzieś się musimi osłabić, żeby w innej formacji się wzmocnić.

Co do Dybali. Jeżeli zostanie to dobrze, może się odbuduje przy Sarrim i zobaczymy świetne trio w postaci Ronaldo,Dybali i Costy. Jeżeli odejdzie i przyjdzie Lukaku, też spoko. Dziwią mnie narzekania na niego. Miał słaby sezon, ale jest mega atletyczny, szybki, dobry technicznie, schodzi do boku, potrafi nawet poklepać i zagrać dobrą piłkę kolegom. Przy Sarrim mogło by to wyglądać ciekawie. Tak jak ktoś pisał, dobrze by współpracował z Ronaldo.

Najgorsze rozwiązanie to według mnie sprzedaż Dybali i kupno Icardiego, który jest typowym łowcą bramek.
Ostatnio zmieniony 05 sierpnia 2019, 15:11 przez Alexinhio-10, łącznie zmieniany 2 razy.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2019, 15:10

No dobra, ruch z Pellegrinim to pierwszy, który jest dla mnie niezrozumiały. Pozostawienie z trzema bocznymi obrońcami, co do których jakość może dać Sandro, Danilo to niewiadoma, a MDS to uniwersalny max średniak to bardzo ryzykowne posunięcie.

Poleci z kontuzją Danilo i MDS i co? Żadnych też plot nie ma odnośnie tego, byśmy chcieli kogoś kupić jeszcze na bok obrony.

Cuadrado? Boże uchowej :pray:


Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1766
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2019, 15:13

Jeśli Pellegrini idzie na wypożyczenie, to oznacza to, że De Sciglio będzie grywać na lewej flance(?) jako zastępstwo Alexa Sandro, a na prawej bedzięmy oglądać popisy pary Cuadrado/Danilo.

To co, pozbywamy się Khediry, Matuidego, Mandzukica, Dybali i przychodzi Icardi? :whistle:

A może gdzieś tam jakaś niespodzianka i murzynek Pogba? ;)


playmaker

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lutego 2007
Posty: 690
Rejestracja: 24 lutego 2007

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2019, 15:18

Mati1990 pisze:Jeśli Pellegrini idzie na wypożyczenie, to oznacza to, że De Sciglio będzie grywać na lewej flance(?) jako zastępstwo Alexa Sandro, a na prawej bedzięmy oglądać popisy pary Cuadrado/Danilo.

To co, pozbywamy się Khediry, Matuidego, Mandzukica, Dybali i przychodzi Icardi? :whistle:

A może gdzieś tam jakaś niespodzianka i murzynek Pogba? ;)
Myślę, że De Sciglio będzie grał na lewej czasami, z przymusu, ale normalnie będzie czarował po prawej stronie. Nie wiem też, czy nie poszukamy jeszcze jednego bocznego obrońcy (np. Darmian).


mzm

Dortmundczyk
Dortmundczyk
Rejestracja: 31 grudnia 2015
Posty: 325
Rejestracja: 31 grudnia 2015

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2019, 15:27

Don Paolo pisze: Tego samego Pepa Guardioli, który swego czasu przygarnął Danilo do składu? :whistle:
Mając na bokach Mendy'ego i Walkera, obydwu w życiowej formie - jako uniwersalną alternatywę na obydwie flanki, a nie Sandro na którego sami narzekacie, jakiegoś nołnejma wziętego nie wiadomo dlaczego z Romy i De Sciglio. No i, mimo wszystko, oni go kupowali po kiepskim okresie w Realu, a nie po kiepskim okresie w Realu i Manchesterze City (i to jeszcze za większą kwotę).
Don Paolo pisze:
mzm pisze:Zresztą Cancelo to też była pewnego rodzaju okazja, bo Interu nie było stać na wykupienie go.
Bzdura. Inter miał pieniądze na Cancelo, ale zdecydował się na inne ruchy w trakcie zeszłorocznego mercato co też powinno dać do myślenia.
No właśnie. Czyli nie miał pieniędzy na Cancelo.

Sugerowanie, że z Cancelo jest coś nie tak (jest słaby albo konfliktowy) bo klub pokroju Interu, który ma problem z załapaniem się do LM, nie chciał wydać na niego (bocznego obrońcę!!) 40 mln... :-) Przecież to pewnie cały ich budżet transferowy. xD Już pisałem, bok obrony to zawsze będzie pozycja ostatniej potrzeby. Tam zawsze można postawić byle kołka jeśli trzeba.
Don Paolo pisze: PS. Jakie to uczucie mieć świadomość tego, że taki Łukasz Piszczek na którego widok kibice BVB samowolnie wypuszczają z ust: ochy i achy mógłby co najwyżej pomarzyć o takiej karierze i takim zainteresowaniu jakie ma Danilo?
?????????????

Mnie chcesz obrazić/dotknąć czy Łukasza Piszczka?
Albo masz 12 lat albo zupełnie nie masz wstydu, żeby coś takiego spłodzić.
Mnie jest to naprawdę obojętne, ale rozum i godność kibica piłki nożnej, świadomego między innymi tego jak gównianym piłkarsko krajem jest Polska i jak na jej tle prezentuje się Piszczek ze swoją karierą (swoją drogą, bardzo wątpię, żeby zazdrościł czegokolwiek Danilo), powinny cię powstrzymać przed napisaniem czegoś tak bezmyślnego. Jak widać, nie powstrzymały. :(
Ostatnio zmieniony 05 sierpnia 2019, 15:37 przez mzm, łącznie zmieniany 1 raz.


Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3453
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2019, 15:36

Alexinhio-10 pisze:Niby było pewne że Pogba, Sms i Eriksen zmienią kluby
A było?


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2019, 15:58

mzm pisze:Mając na bokach Mendy'ego i Walkera, obydwu w życiowej formie[...]
Tak się składa, że orientuje się co nieco w temacie PL. Rozumiem, że w swojej głowie wydaje ci się, że wiesz o czym piszesz, także dla jasności - kiedy Francuz miał życiową formę:
- w sezonie 17/18 w którym opuścił 242 dni / 45 spotkań?
- w sezonie 18/19 w którym opuścił 124 dni / 33 spotkania?

Obrazek
mzm pisze:jakiegoś nołnejma wziętego nie wiadomo dlaczego z Romy
Ok, to jest trudniejsze, mogłeś nie orientować się w sytuacji. Wzięliśmy go i hajs, ponieważ musieliśmy wyrównać FFP, jako że 1 lipca zamykał się 3letni cykl objęty monitorowaniem. Kozłem ofiarnym miał być Cancelo, ale nie potrafiliśmy wystarczająco szybko dogadać się z City. Nie jest to oczywiście oficjalny, ale dość logiczny powód.
mzm pisze:Już pisałem, bok obrony to zawsze będzie pozycja ostatniej potrzeby. Tam zawsze można postawić byle kołka jeśli trzeba. :(
Nie wiem dokładnie jak to wygląda w Dortmundzie, ale patrząc na rynek nie jestem w stanie się z tym zgodzić. Stwierdzenie wzięte totalnie z dupy, chyba że masz jakieś argumenty na jego poparcie.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2019, 16:28

Sky coś przebąkuje, że Fabs jest w Londynie i dalej próbuje dograć Lukaku. Oczywiście już bez Dybali. :D


mzm

Dortmundczyk
Dortmundczyk
Rejestracja: 31 grudnia 2015
Posty: 325
Rejestracja: 31 grudnia 2015

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2019, 16:29

jackop pisze:
mzm pisze:Mając na bokach Mendy'ego i Walkera, obydwu w życiowej formie[...]
Tak się składa, że orientuje się co nieco w temacie PL. Rozumiem, że w swojej głowie wydaje ci się, że wiesz o czym piszesz, także dla jasności - kiedy Francuz miał życiową formę:
- w sezonie 17/18 w którym opuścił 242 dni / 45 spotkań?
- w sezonie 18/19 w którym opuścił 124 dni / 33 spotkania?
Francuz miał życiową formę w momencie, w którym był sprowadzany z Monaco, czyli dokładnie w tym samym momencie, w którym Danilo został sprowadzony jako alternatywa dla niego i Walkera.

Której części nie rozumiesz?
jackop pisze:
mzm pisze:Już pisałem, bok obrony to zawsze będzie pozycja ostatniej potrzeby. Tam zawsze można postawić byle kołka jeśli trzeba. :(
Nie wiem dokładnie jak to wygląda w Dortmundzie, ale patrząc na rynek nie jestem w stanie się z tym zgodzić. Stwierdzenie wzięte totalnie z dupy, chyba że masz jakieś argumenty na jego poparcie.
Mam kilka bardzo dobrych argumentów, ale przytoczę je jak nauczysz się czytać ze zrozumieniem.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2019, 16:37

Lukaku trenuje z Anderlechtem w oczekiwaniu na transfer, WTF?

Wolverhampton daje 30 mln za Ruganiego! :pray:


Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2019, 16:40

Nie narzekajcie tak na tego Danilo. Na Cancelo z tego się mówi to tracimy 5 mln, a przychodzi koleś w obronie pewnie nie gorszy, a dodatkowo przystał na obniżkę zarobków.
Cancelo za bardzo fikał. Nawet do Maxa, a Fabs i Agnelli nie pozwalają na taką samowolkę. To tylko pokazuje jedno - nawet jakbyś był nie ważne jak dobry to jak masz coś nie tak pod kopułą to wypadasz. Jak dla mnie słuszne i konsekwentne podejście.


Zablokowany