Mercato (LATO 2019) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2019, 19:57

A jeszcze Perin i Khedira, ten drugi z szansą na otrzymanie paru $ za niego od Arsenalu :dance:

Mnie trochę irytuje twierdzenie za każdym razem że cały czas spłacamy Ronaldo.
Ile w sumie Ronaldo będzie nas kosztował? 120mln + 4x60mln = 360mln przez 4 lata.

z tych 360mln można odliczyć 18mln za wypożyczenie Higuaina i jego pensja 14mln = 32mln mniej, jeżeli nie będziemu mu płacić przez następne 2 lata to 14mln x 2 = 28mln mniej. Nawet jak go sprzedamy/wypożyczymy na 2 lata za 18mln to następne 18mln mniej.
Podsumowując to 360mln - (32+28+18) = 282

Rok po przyjściu Ronaldo podpisaliśmy lepsze umowy z Jeep-em i Adidasem o ok 50mln więcej rocznie. Nawet jak to tylko na następne 3 lata posiadania Ronaldo w składzie to 3x50mln = 150mln.

282 - 150mln = 132mln
Nie liczę innych plusów z posiadania Ronaldo ale tu w prosty sposób widać że jego koszt to 124mln, trochę większy przez 1szy rok ponieważ wtedy nie mieliśmy nowych umów sponsorskich.

132mln / 4lata = 33mln rocznie, taki to jego koszt przy założeniu że nie gra u nas Higuain.

Byle do piątku i niektóre sagi się zakończą :afraid:


LukaszG / DLuGi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Posty: 787
Rejestracja: 12 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2019, 20:07

A to nie jest tak, że grupa Exor "sponsorowała" transfer Ronaldo i płaci jego pensję? Coś takiego obiło mi się o uszy/oczy i przez to były też strajki w fabrykach Fiata/Jeepa itd.


Bukol87 pisze:Ponadto, nikt tej waszej pisaniny w Turynie nigdy nawet nie przeczytał. Piszecie dla siebie i do siebie.
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2019, 20:09

Kluczowe pytanie brzmi - Jeśli Pawełek nie da się wypchnąć do Man Utd to transfer Jugola też upadnie ?


albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2019, 20:11

Sorek21 pisze:Kluczowe pytanie brzmi - Jeśli Pawełek nie da się wypchnąć do Man Utd to transfer Jugola też upadnie ?
Nie, wezmą Mandżu i zamiast Dybiego Igłę. Tak nas lubią po transferze Pogby.


Principino

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2012
Posty: 367
Rejestracja: 06 listopada 2012

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2019, 20:11

W tym momencie wyglada na to ze Paulo na 99% zostaje w Juve. United podobno rowniez wycofuje sie z tej transakcji i sam Solskjaer powiedzial ze nie chce w klubie zawodnikow ktorzy nie sa chetni do zostania czescia projektu Manchesteru. Imo deal juz upadl. Teraz to w sumie zal troche tego Lukaku bo w Manchesterze nie ma dla niego miejsca a jakos nie widac klubu ktory by za niego zaplacil taka cene jaka United ustalilo.


unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2019, 20:20

Sorek21 pisze:Kluczowe pytanie brzmi - Jeśli Pawełek nie da się wypchnąć do Man Utd to transfer Jugola też upadnie ?
Ponoć nie-nie podam źródła, ale coś takiego gdzieś czytałem.

No właśnie zapomniałem jeszcze o Khedirze, Perinie i Pjacy. Jakby za nich w sumie wpadło 20mln to jesteśmy 79mln na plusie nasza kadra liczy 21 piłkarzy, czyli in Icardi i prawy obrońca, co zapewne spowoduje saldo na lekkim minusie (max do 50 mln). Mielibyśmy 3 bramkarzy, 5 środkowych, 4 bocznych i po 6 pomocników i napastników.

Moim zdaniem wydaje się to realne i będzie to świetne okienko w naszym wykonaniu.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2019, 20:25

Sorek21 pisze:Kluczowe pytanie brzmi - Jeśli Pawełek nie da się wypchnąć do Man Utd to transfer Jugola też upadnie ?
Dzisiaj pisało się, że te deale są od siebie niezależne.


edyta: @ gucio 6mln.
Ostatnio zmieniony 04 sierpnia 2019, 20:29 przez Poprostu, łącznie zmieniany 1 raz.


gucio_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2006
Posty: 1110
Rejestracja: 03 lipca 2006

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2019, 20:27

Up.

Dzięki.

Hmm, ciekawe. Ja coś czuję, że sprzedamy Higuaina i Mandzukicia - odpowiednio Roma i Man Utd, a sprowadzimy jeszcze Icardiego.
Ostatnio zmieniony 04 sierpnia 2019, 20:33 przez gucio_juve, łącznie zmieniany 1 raz.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2019, 20:32

LukaszG / DLuGi pisze:A to nie jest tak, że grupa Exor "sponsorowała" transfer Ronaldo i płaci jego pensję? Coś takiego obiło mi się o uszy/oczy i przez to były też strajki w fabrykach Fiata/Jeepa itd.
Tak od początku się mówiło ale to nie Rosja, nikt z walizą $ nie podjedzie nie opodatkowaną i nie zostawi przed jego willą. Tu wszystko muśi być krystaliczne.
Póki co Ronaldo jest na liście płac klubu i jedyne przychody które się zwiększają łączące nas z Exor (właściciel Jeepa) to za reklamy:

Dla przypomnienia, Jeep podniósł stawkę z 17 do 50mln (33mln więcej) a Adidas z 23 do 51mln euro (28mln więcej).
W sumie to 61mln więcej rocznie czyli trochę lepiej niż pokazałem o 11mln rocznie, przez 3 lata dało by o 33mln. Czyli Ronaldo kosztuje nas równe 100mln.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2019, 20:35

kurna i przez tego cymbała straciliśmy dobry deal... co on chciał, zarabiać tyle, ile DG i Sanchez? Z czym? Gównianą formą? Psychiką nastoletniej panienki?

Mam nadzieję, że choć uda się tego klauna wrzucić do interu i do nas Icardiego.

Już widzę, jak się reanimuje sportowo u Sarriego...

Dobrze choć, że Mandzu wezmą a Pipita pójdzie ostatecznie do tej Romy.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2019, 20:38

Osgiliath pisze:kurna i przez tego cymbała straciliśmy dobry deal... co on chciał, zarabiać tyle, ile DG i Sanchez? Z czym? Gównianą formą? Psychiką nastoletniej panienki?

Mam nadzieję, że choć uda się tego klauna wrzucić do interu i do nas Icardiego.

Już widzę, jak się reanimuje sportowo u Sarriego...

Dobrze choć, że Mandzu wezmą a Pipita pójdzie ostatecznie do tej Romy.
Często, gęsto się zgadzam z Twoimi postami ale za cholerę nie mogę zrozumieć dlaczego tak atakujesz Dybale? Pawełek wiedział, że w Anglii nie da sobie rady bo to za bardzo fizyczna liga dla niego i specjalnie stawiał takie warunki. Skoro chłop chce zostać i pokaże motywacje to ja nie widzę problemu.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2019, 20:46

Poprostu pisze:
Osgiliath pisze:kurna i przez tego cymbała straciliśmy dobry deal... co on chciał, zarabiać tyle, ile DG i Sanchez? Z czym? Gównianą formą? Psychiką nastoletniej panienki?

Mam nadzieję, że choć uda się tego klauna wrzucić do interu i do nas Icardiego.

Już widzę, jak się reanimuje sportowo u Sarriego...

Dobrze choć, że Mandzu wezmą a Pipita pójdzie ostatecznie do tej Romy.
Często, gęsto się zgadzam z Twoimi postami ale za cholerę nie mogę zrozumieć dlaczego tak atakujesz Dybale? Pawełek wiedział, że w Anglii nie da sobie rady bo to za bardzo fizyczna liga dla niego i specjalnie stawiał takie warunki. Skoro chłop chce zostać i pokaże motywacje to ja nie widzę problemu.
Bo mam go dość. Sportowo i mentalnie nie pasuje do nas, co pokazuje od dawna.

Fizyczna, nie fizyczna. Jak Aguero daje radę, to i on dałby, gdyby mu się majty nie trzęsły. Wynagrodzenie by dostał wysokie, a problem rozbijał się o pazerność agenta i jakieś prawa wizerunkowe, czyli zwykłe pieprzenie.

Ponadto, jeśli on boi się zmierzyć z angielską fizycznością, to co robi w italii, gdzie co drugi defensor jest klonem Kielona? I to już pokazuje jaką on może mieć motywację.

Poza tym - jeśli widzi, że cały klub ma go gdzieś, bo większość czasu zawodził, miał słabą psychę i w decydujących meczach nic nie pokazywał, to serio nie widzę tej jego motywacji, aby potrwała dłużej niż do trzeciej kolejki. Przy CR miał się nauczyć nie tylko grać, ale i ustawić się mentalnie - nie udało się. Gra pod niego za Maxa - nic, gra na różnych pozycjach, bo jest zbyt głupi, aby się dostosować pod drużynę - nic. Prawa noga - nic. No ileż można mu dawać szans?

Jeśli Mauryc nie dokona z nim cudu, to nie wiem, ale jestem wysoce pesymistyczny, aby cokolwiek dawał drużynie.

Mandzu ma 33 lata, a na tyle ma pojęcie, że jego czas w Juve się skończył, lecz mimo to idzie do United walczyć o swoje, bo on akurat ma odpowiednie nastawienie niż nasz bezjajeczny pawełek.


zyx

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 lipca 2016
Posty: 35
Rejestracja: 24 lipca 2016

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2019, 20:48

United chciało Mandzu właśnie za LUkaku. Teraz jak Lukaku zostanie, to wiadomo, żę deal z Chorwatem uapda, bo niepotrzebna United kolejna "9" rosłego typu. Mandzu miał byc opcją B, jako backup i zastęstwo dla Lukaku.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2019, 20:51

gucio_juve pisze:Up.

Dzięki.

Hmm, ciekawe. Ja coś czuję, że sprzedamy Higuaina i Mandzukicia - odpowiednio Roma i Man Utd, a sprowadzimy jeszcze Icardiego.
A Icardiego sfinansują kasą za Keana i Cancelo


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2019, 20:53

Ja tam bym Dybali nie skreślał.


klik


A może od początku chodziło tylko o Mario? :think:


Zablokowany