Mercato (LATO 2019) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
notquitemytempo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2016
Posty: 305
Rejestracja: 02 stycznia 2016

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2019, 21:12

No własnie, zapomniałem o oddaniu Spinazzoli, który jest chyba lepszym wyborem na PO, niż Danilo. To okienko ma coraz mniej sensu.


Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2019, 21:13

I właśnie oto chodzi,że już wcześniej interesowaliśmy się Danilo wtedy gdy przychodził do nas Douglas,więc nie można mówić,że City wciska nam odpad. Pamiętam jak w tamtym okienku zostało jedno miejsce non EU i wybór padł na Brazylijczyka z Bayernu. Trochę żałowałem Danilo bo to on był po dobrym sezonie a Costa owy sezon miał wtedy tragiczny. Teraz jest analogiczna sytucja i oglądając w trakcie sezonu zaangazowanie Cancelo a właściwie jego brak jestm w stanie pogodzić się z tym transferem. A to,że Danilo w City gra w kratkę nie musi oznaczać,że się do nas nie nadaje,bo wielu świetnych graczy już zmarnowali a w Juve zawodnicy też potafią się odbudować. Są transfery spektakularne z naszej strony i właśnie takie. Brazylijczycy kreują najlepszych bocznych obrońców na rynku. To się może udać.

Co do Lukaku to myśle,że to zwykła zasłona pod Icardiego.


Obrazek
Don Paolo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Posty: 613
Rejestracja: 27 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2019, 21:19

pogback pisze:Co tam? zgarniamy od was jednego z najlepszych grajków a w zamian oddajemy klocowate drewno którego nikt nie chce u nas tym klubie.

pozdro.
Lukaku strzelił kiedyś zawrotną liczbę 10 goli w sezonie we wszystkich rozgrywkach? Bo Dybala w zeszłym sezonie wyśrubował takie liczby :cwaniak:

Chcesz się jeszcze licytować? :cooler:

PS. Dobry dziś mecz Pogby z Milanem :-) Innymi słowy. Pogba zastał Manchester United w Lidze Europy i zostawia go... również w Lidze Europy. Szkoda, że Gliwice już przepadły, bo chciałem się wybrać pooglądać murzynka (a nie czekaj... :ahsisi: hehe).


Peter

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2008
Posty: 345
Rejestracja: 14 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2019, 21:40

NIektórzy piszą, że Danilo gorszy nie będzie w obronie niż Cancelo. Znowu ten minimalizm. Jak odchodzi jakiś zawodnik, to niech przyjdzie za niego lepszy, a na razie słabo to wygląda. Za Cancelo i Dybalę można byłoby dostać dobre pieniądze i za te kwoty kupić sensownych zawodników.


Kiedy znowu zobaczę zwycięstwo Juve w LM?

"Tutaj trzeba bez przerwy walczyć, a kiedy wydaje się, że wszystko jest już stracone, trzeba wierzyć nadal, bo Juve nigdy się nie poddaje."
Omar Enrique Sivori
wieczorek00

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 kwietnia 2018
Posty: 200
Rejestracja: 04 kwietnia 2018

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2019, 22:09

Tu nie ma co się rozpisywać i rozpatrywać Daniło jako zastępstwo Cancelo. Bo nawet jeśli ta wymiana dojdzie do skutku to pierwsze miejsce w składzie zajmie De Sciglio, a barzylijczyk będzie co najwyżej rezerwowym.
Trochę słabo, że znów dojdzie do sytuacji gdzie wzmocniliśmy środek obrony oraz teoretycznie środek pomocy, a prawa obrona wraca do punktu wyjścia z przed ściągnięcia Cancelo.


Don Paolo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Posty: 613
Rejestracja: 27 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2019, 22:45

wieczorek00 pisze:Tu nie ma co się rozpisywać i rozpatrywać Daniło jako zastępstwo Cancelo. Bo nawet jeśli ta wymiana dojdzie do skutku to pierwsze miejsce w składzie zajmie De Sciglio, a barzylijczyk będzie co najwyżej rezerwowym.
Trochę słabo, że znów dojdzie do sytuacji gdzie wzmocniliśmy środek obrony oraz teoretycznie środek pomocy, a prawa obrona wraca do punktu wyjścia z przed ściągnięcia Cancelo.
Pół roku temu bym się zgodził, ale obecnie ja tego aż tak nie postrzegam.

Jak już wspomniałem w dużej mierze przez Cancelo odpadliśmy z Pucharu Włoch i Ligi Mistrzów. W meczu z Atalantą jego kardynalny błąd napoczął wynik. W Amsterdamie dał się objechać Neresowi jak dziecko i po tych pierwszych zachwytach gdy wszyscy podniecali się jakim to on nie jest crackiem w ofensywie zakończył sezon z zaledwie 1 bramką i 5 asystami. Dlatego nie dziwię się trenerowi Portugalii, że w fazie grupowej Nations League korzystał z Cancelo, a gdy już przyszło grać o trofeum zdecydował się już na Semedo. Na koniec tego wszystkiego Cancelo dał przykład jak nie być profesjonalnym piłkarzem gdy podczas zgrupowania w Azji olewał treningi i ćwiczenia co zostało uwiecznione na oficjalnym klubowym kanale na YouTube. Długo zastanawiałem się dlaczego Valencia swego czasu tak łatwo chciała się go pozbyć wciskając go Interowi na wypożyczenie, ale teraz już wiem i jak sobie porównam jego roczny epizod z epizodem Daniego Alvesa, który w ciągu jednego sezonu walnie przyczynił się do dwóch trofeów i awansu do finału LM (bramka w finale Coppa Italia + dwa koncertowe występy w półfinałach LM) to wiem, że nie ma kogo żałować. Brazylijczykowi pod koniec też odwaliło, ale jemu przynajmniej coś możemy zawdzięczać, a co zawdzięczamy Cancelo? Czy bez niego Juventus spisywałby się gorzej? Nie wydaje mi się.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2019, 22:53

Ja pamiętam też jak były płacze kiedy sprzedawaliśmy Comana, który nadal kariery nie zrobił a w meczu o Superpuchar Niemiec dał kolejny pokaz nieudolności.


Obrazek
San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2019, 22:55

Akurat Coman wielkiej kariery nie zrobił przede wszystkim dlatego, że miał i wciaz ma ogromne problemy z kontuzjami.


1902 Para Siempre

Obrazek
unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2019, 23:03

San Holo pisze:Akurat Coman wielkiej kariery nie zrobił przede wszystkim dlatego, że miał i wciaz ma ogromne problemy z kontuzjami.
A to taka duża różnica, czy przez kontuzję, czy przez bycie słabym?

Tak czy siak dla klubu marne korzyści, czy to z rezerwowego, czy z bywalca szpitali...


Don Paolo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Posty: 613
Rejestracja: 27 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2019, 23:16

unbelievable87 pisze:
San Holo pisze:Akurat Coman wielkiej kariery nie zrobił przede wszystkim dlatego, że miał i wciaz ma ogromne problemy z kontuzjami.
A to taka duża różnica, czy przez kontuzję, czy przez bycie słabym?
jw.

Raczej to drugie. Ja nigdy nie widziałem w nim niczego nadzwyczajnego. Skrzydłowy, ale taki bardzo, bardzo jednowymiarowy.

MRN pisze:Ja pamiętam też jak były płacze kiedy sprzedawaliśmy Comana, który nadal kariery nie zrobił a w meczu o Superpuchar Niemiec dał kolejny pokaz nieudolności.
Niektórzy straszyli, że puszczamy nowego Henry'ego :-)

Tymczasem Coman to piłkarz, który podczas dwuletniego wypożyczenia zaliczył... 8 goli we wszystkich rozgrywkach ;) Nieźle jak na 28 mln euro, które kosztował ;)

Teraz się nieco poprawił, ale to wciąż są liczby na poziomie El Shaarawy'ego (powodzenia w Chinach), a nie Henry'ego :D

Aha no i te kontuzje. Pozwolisz, że zacytuję słowa Kingsleya sprzed kilku miesięcy: Jeszcze jedna ciężka kontuzja i kończę karierę...

Rzeczywiście nie ma kogo żałować :happy:


San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2019, 00:02

Czytając ten post miałem wrażenie, że cieszysz się z tego, że piłkarzowi "nie wyszła" kariera... :think:

Z drugiej strony - wciąż jest jeszcze młody (23 lata), gra w jednym z najlepszych klubów w Europie, zarabia niemało i przede wszystkim - ma w swoim CV szesnaście klubowych trofeów. Jak kiedyś będzie rozpamiętywał swoją - być może - przedwcześnie zakończoną karierę, to z pewnością osłodzi mu życie widok góry pucharów, które zdobył. A czyni to w nieziemskim tempie.

Coman przede wszystkim jest bardzo dobrze wyszkolony technicznie, ma ten "dryg" do piłki i dobrze gra na małej przestrzeni, przez co często jest faulowany przez przeciwników. Nie jest to skrzydłowy z topowej półki, pewnie nigdy nim nie będzie - ale gdyby nie kontuzje, moim zdaniem - zaszedłby dużo, dużo wyżej.

Wracając do Danilo - nie wiem jak gra De Sciglio, ale musiałby być konkretnym ogórem, by Danilo stanowił dla niego jakiekolwiek zagrożenie. Jeśłi Brazylijczyk będzie rezerwowym to nie ma problemu, o ile pogodzi się z tą rolą, choć wydaje mi się, że trochę zmądrzał po odejściu z Realu, gdy głupio wierzył, że jego rola to coś więcej niż bycie zmiennikiem xD Pamiętam do dziś jego samobóje w CdR...


1902 Para Siempre

Obrazek
unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2019, 00:28

San Holo pisze:Czytając ten post miałem wrażenie, że cieszysz się z tego, że piłkarzowi "nie wyszła" kariera... :think:

Z drugiej strony - wciąż jest jeszcze młody (23 lata), gra w jednym z najlepszych klubów w Europie, zarabia niemało i przede wszystkim - ma w swoim CV szesnaście klubowych trofeów. Jak kiedyś będzie rozpamiętywał swoją - być może - przedwcześnie zakończoną karierę, to z pewnością osłodzi mu życie widok góry pucharów, które zdobył. A czyni to w nieziemskim tempie.

Coman przede wszystkim jest bardzo dobrze wyszkolony technicznie, ma ten "dryg" do piłki i dobrze gra na małej przestrzeni, przez co często jest faulowany przez przeciwników. Nie jest to skrzydłowy z topowej półki, pewnie nigdy nim nie będzie - ale gdyby nie kontuzje, moim zdaniem - zaszedłby dużo, dużo wyżej.

Wracając do Danilo - nie wiem jak gra De Sciglio, ale musiałby być konkretnym ogórem, by Danilo stanowił dla niego jakiekolwiek zagrożenie. Jeśłi Brazylijczyk będzie rezerwowym to nie ma problemu, o ile pogodzi się z tą rolą, choć wydaje mi się, że trochę zmądrzał po odejściu z Realu, gdy głupio wierzył, że jego rola to coś więcej niż bycie zmiennikiem xD Pamiętam do dziś jego samobóje w CdR...
Nie wiem, czy to pisałeś do mnie, ale z pewnością nie życzę nikomu kontuzji i zakończenia w ten sposób kariery, bądź choćby słabszego rozwoju.
Wiadomo, że bardziej szkoda tych, którym kontuzję przeszkadzają w rozwinięciu skrzydeł, ale dla drużyny z jednych i drugich (tych zwyczajnie słabych) mały pożytek.

Co do Danilo, to wzbudza on u mnie ambiwalentne uczucia o ile jeszcze ktoś na tą prawą stronę dołączy. W przypadku jeśli nie to będę trochę zawiedziony, aczkolwiek będę mu kibicował, aby nawiązał do formy z FC Porto. Wtedy mógłby okazać się kolejnym genialnym ruchem Juve.


Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2019, 01:07

San Holo pisze:Akurat Coman wielkiej kariery nie zrobił przede wszystkim dlatego, że miał i wciaz ma ogromne problemy z kontuzjami.
Nie zrobił kariery, bo jest czarny. Kontuzję to jedno a głupota to drugie


Kruczenzo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 września 2011
Posty: 693
Rejestracja: 27 września 2011

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2019, 02:02

Male podsumowanko, o ile wszystkie te doniesienia sie sprawdza:

-opchniecie jedynego wychowanka co potrafi grac w pilke
-wymiana technicznego zawodnika, ktory pod reka Sarriego moglby nareszcie wskoczyc na oczekiwany poziom, na kolejna 9, ktora z kolei pewnego poziomu juz nie przeskoczy
-wymiana jakby nie patrzec najlepszego bocznego obronce poprzedniego sezonu na goscia, co od 4 lat sprawdzal twardosc siedzen w Realu i City.

O ile Lukaku za Dybale jest jeszcze do przelkniecia, o ile im wcisniemy jeszcze Mario albo Blaise, to reszta to juz podchodzi pod sabotaz.

Bedziemy mogli zglosic zaledwie 22 do LM, gdzie norma wsrod poteg do ktorych chcemy sie zaliczac jest 25.

No i deser czyli boki obrony. Z calkiem sensownej, z pewnymi brakami rzecz jasna, formacji robi sie jedna wielka slaba niewiadoma skladajaca sie z:
-goscia ktory szuka formy od 2 lat i wystepuje glownie przez to, ze nie ma specjalnie konkurencji
-jego kompana z czasow Porto, tylko szukajacego formy juz 4 rok
-mlodego prospekta, co nastukal oszalamiajace 16 spotkan w Serie A i ktory nie jest zadna gwarancja
-i creme da le crem, nasz talizman na Lige Mistrzow, co nastukal przez cala kariere tyle asyst co Cancelo przez jeden sezon i jedyna gwarancje jaka daje to kilka urazow w ciagu sezonu.

Z takimi bokami obrony nie da sie wygrac LM, tak po prostu.


MishaAveJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2003
Posty: 1367
Rejestracja: 10 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2019, 02:39

Wymiana Dybali na Lukaku to poprostu idiotyzm, rolę - gry na ścianę może pełnić zarówno Mandzukic jak i Higuain, i myślę że chorwaty byłby znacznie lepszy niż belg, do tego poprostu już jest. Rezygnowanie z Dybali w chwili gdy przychodzi Sarii to totalna głupota, bo teraz własnie Paulo powinien wyskoczyć z formą przy Sarrim skoro z Mertena zrobił potwora to co może być z Paulo ?

Pisanie że Cancelo zawalił 2 połowę sezonu jest trochę niesprawiedliwe bo tak naprawdę każdy ma w pamięci jeden mecz z Ajaxem, gdzie źle przyjął piłkę przejął ją Neves i strzelił. Cancelo może nie jest najlepszy w obronie ale to może z pewnością poprawić, a wymiana na gościa, którego do prawda chwieliśmy i ja sam chciałem za czasów Porto to pomyłka. Facet w ManC nie grał w ogóle, skoro ktoś pisze że RAbiot nie grał ostatno to co napisać o Danilo.

Tymi transferami się tyko pogrążamy tak samo jak pozbywając się Keana akurat Ci piłkarze powinni być nie do ruszenia.

Rozumiał bym sprzedaż Perina, Bonucciego, Khediry, Matuidiego, Cuadrado, Pjacy, Mandzukica, zastanawiał bym się mimo wszystko nad Higuainem. TO powinno nam dać parę groszy i nikt poza tym. Jeżeli chcemy bić się w Europie ławka też musi być mocna...


Od kołyski Az po grób jedna miłość jeden klub!!!!- JUVENTUS
Zablokowany