Mercato (LATO 2019) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 23:39

MRN pisze:
LordJuve pisze:Chciałeś być uszczypliwy, a pokazałeś tylko swoją ignorancję. Zobacz sobie ile Dybala ma followersów na Insa i porównaj z innymi topowymi piłkarzami.
Mamy z tego jakieś korzyści ? Mamy podnosić poziom sportowy, spece od marketingu w Juve robią swoje a followersy rezerwowego z takim kontraktem to taki sam balast jak i rezerwowego bez followersów.
Nie wypowiadałem się za bardzo o aspekcie sportowym. Czysto marketingowo to Dybala >>> Lukaku i czekam na sensowne argumenty, że jest odwrotnie...

Jakie mamy korzyści... a jakie ma się korzyści z szerokiej promocji własnej marki różnymi kanałami (a takimi są dziś też konta społecznościowe piłkarzy)? Przecież nie będę Ci tu robił wykładu z podstaw komunikacji czy marketingu...

Nie mam też wglądu w klubowe papiery, więc nie powiem, jakie DOKŁADNIE mamy z tego korzyści.

Być może sportowo wyjdziemy na tej wymianie in plus. Ja tam się do Pawełka przyzwyczaiłem. Pewnie dlatego lamentuję.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 23:56

Też się przyzwyczaiłem i lubię go ale on nic nam nie daje. Mandżukićia też lubię ale jako piłkarza mam go powyżej uszu. Czas rozgonić to towarzystwo, które miało już swoje szanse.


Obrazek
Mickey_Schlug

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 marca 2010
Posty: 36
Rejestracja: 08 marca 2010

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2019, 00:48

Dybala jest bodaj najlepszym zawodnikiem Juve, jeśli chodzi o grę 1 na 1. Śmiem twierdzić, że sam Ronaldo nie ma takiej łatwości w tym elemencie gry. W każdym meczu, w jakim go widziałem - nawet w ubiegłym, słabym sezonie - mijał pojedynczych rywali jak tyczki. Taki piłkarz zawsze robi różnicę na boisku. Problem polega na tym, że nasz poprzedni trener usiłował zrobić zeń rozgrywającego, a Paulo jest przecież typową 10. Ilu jest obecnie graczy tego pokroju i o takich umiejętnościach? Za żadne skarby nie wypuściłbym go z klubu, gdyby to ode mnie zależało, bo to jest materiał na legendę...

Nawiasem mówiąc, przypomina mi się taki napastnik wielkiego formatu, któremu również onegdaj próbowano w Juve przyciąć skrzydła, aby go dopasować do siermiężnej taktyki. Nazywał się Thierry Henry.

Nie bardzo też rozumiem opinie, według których od meczu z Barceloną Paulo "nic nam nie dał". Owszem, poprzedni sezon do udanych dlań nie należał - z dosyć oczywistych względów - ale w 17/18 był najlepszym strzelcem.
Krótka pamięć, panowie?


Dempsej

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2012
Posty: 204
Rejestracja: 09 grudnia 2012

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2019, 01:39

Mickey_Schlug pisze:Dybala jest bodaj najlepszym zawodnikiem Juve, jeśli chodzi o grę 1 na 1. Śmiem twierdzić, że sam Ronaldo nie ma takiej łatwości w tym elemencie gry. W każdym meczu, w jakim go widziałem - nawet w ubiegłym, słabym sezonie - mijał pojedynczych rywali jak tyczki.
Costa Cancelo czy nawet Cuadrado są jednak lepsi w grze jeden na jeden.
Cała ta wymiana wydaje mi się takim nieśmieszny żartem. Skoro dalej naszym zawodnikiem jest Higuain to po co nam inna 9. Aż się prosi o zainwestowanie pieniędzy z Dybali w pomocnika czy jak się może za chwilę okazać w bocznego obrońcę. Skoro Juve może sobie pozwolić na wymianę zawodników to stać ich też na zostawienie Dybali po co więc taka wymiana ?


Mickey_Schlug

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 marca 2010
Posty: 36
Rejestracja: 08 marca 2010

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2019, 02:02

Dempsej pisze:Costa Cancelo czy nawet Cuadrado są jednak lepsi w grze jeden na jeden.
Pozostanę przy swoim zdaniu. Cała powyższa trójka bazuje na szybkości i przyspieszeniu, ale jedynie Dybala ma ten prawdziwy "flow" :)

To naprawdę rzadki talent we współczesnej piłce.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2019, 02:22

Dempsej pisze:Skoro dalej naszym zawodnikiem jest Higuain to po co nam inna 9. Aż się prosi o zainwestowanie pieniędzy z Dybali w pomocnika czy jak się może za chwilę okazać w bocznego obrońcę. Skoro Juve może sobie pozwolić na wymianę zawodników to stać ich też na zostawienie Dybali po co więc taka wymiana ?
Wiesz jaki koszt wygenerowałaby nam za rok/dwa jednoczesna wymiana CR7, Higuaina i Mandzukicia? Ta trójka za rok będzie sobie liczyć dosłownie 100 lat! A kasa na bocznego obrońcę będzie ze sprzedaży Cancelo, ewentualnie weźmiemy w rozliczeniu Danilo i hajs.

Widać nie chcemy żeby Higuain/Mandzu/Dybala/Ronaldo byli podstawową 9tką.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
µPisiorek

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 października 2016
Posty: 11
Rejestracja: 29 października 2016

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2019, 02:34

MRN pisze:Pisiorek, teraz ja smiechłem :-)
To kto niby miałby grać w MU podstawowego napadziora jak nie najskuteczniejszy Lukaku ? Solskjer może sobie mówić skoro zawodnicy do MU walą oknami. A kiedy Dybala strzelił tyle bramek?
Pozbywamy się gościa, który nie daje nam nic i to nie Allegri był problemem.
Skoro będzie Ci lepiej to wymieniamy rezerwowego na rezerwowego, lepiej już ?
Rashford, co zresztą miało już miejsce w poprzednim sezonie:
https://metro.co.uk/2019/07/08/ole-gunn ... -10130113/

Co do liczby bramek, to jest to ciekawa sprawa, bo Juve pod Dybalę nigdy nie grało (najpierw pod Higuaina a potem pod Ronaldo), a mimo to strzelał zbliżoną liczbę bramek co Lukaku, pod którego grał wcześniej cały Everton (gdzie zaliczył najlepszy sezon). Pomijam już ich różne pozycje na boiskach. Aż chciałbym zobaczyć Dybalę na szpicy, żeby dowiedzieć się jak sobie poradzi.

Poprzedni sezon wyglądał tak w wykonaniu obu piłkarzy:
Lukaku: 2676 minut, 14 goli, 1 asysta -> brał udział przy 15 golach
Dybala: 2657 minut, 10 goli, 4 asysty -> brał udział przy 14 golach

To gdzie tu jakaś przepaść albo coś? Mamy zaaklimatyzowanego piłkarza i wymieniamy go na kogoś, kto się może kompletnie nie sprawdzić, a w najlepszym wypadku da nam tyle samo. Po co ryzykować?

A to, że Dybala nie dał nam nic, to już cyrk. Gdyby nie on, to w przedostatnim sezonie to Napoli wygrałoby Serie A (choćby jego udział w meczach z Lazio i Interem), a nasze zmagania w LM skończyłyby się na Tottenhamie. O wcześniejszych sezonach i niemal samodzielnym wyeliminowaniu Barcy nawet nie będę wspominał.

Skoro Allegri nie był problemem, to czemu w całym poprzednim sezonie strzeliliśmy aż o 16 bramek mniej (i straciliśmy 6 więcej nawiasem mówiąc) niż w przedostatnim, a Ronaldo rozegrał swój drugi najsłabszy w karierze sezon pod względem strzeleckim? To też wina Dybali? :)

Dlaczego miałoby mi być lepiej, że wymieniamy rezerwowego na rezerwowego? Dalej idiotyczny deal, a moje samopoczucie nie jest istotne, choć fajnie że się o mnie martwisz.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2019, 03:41

Skąd brałeś statystyki? Za transfermarkt we wszystkich rozgrywkach: Lukaku 15/4, Dybala 10/5

https://www.transfermarkt.pl/romelu-luk ... aison=2018
https://www.transfermarkt.pl/paulo-dyba ... aison=2018


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Fed2012

Juventino
Juventino
Rejestracja: 19 stycznia 2013
Posty: 58
Rejestracja: 19 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2019, 07:54

Nie rozumiem narzekań na Lukaku. Juventusowi brakuje w składzie takiego napastnika, takiej typowej dziewiątki (zakładam, że Higuain odejdzie). Popatrzcie na niego jakie to jest bydle- kłębek mięśni, strasznie silny fizycznie, świetnie się zastawia, przytrzymuje piłkę i wcale nie jest taki wolny jak sądzą niektórzy. Obrońcy będą się odbijać od niego jak od ściany. Mi osobiście bardzo zaimponował w meczu z PSG i nie chodziło tylko o dwie bramki. Dybala jest bardzo dobry, ale może nie pasować do koncepcji.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2019, 07:58

Jeśli to istotnie prawda o tym, że rozmawiamy z United prócz Lukaku także o Mandzu, to trzymam podwójnie kciuki, aby go tam upchać.

O ile nie wiem, jak tam sobie poradzi Dybala, to nie mam wątpliwości co do Jugola, choćby przez swą waleczność, a jeśli udałoby się z tego tytułu uzyskać choć drobny hajs to tym lepiej.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2019, 08:02

µPisiorek pisze:Gdyby nie on, to w przedostatnim sezonie to Napoli wygrałoby Serie A (choćby jego udział w meczach z Lazio i Interem), a nasze zmagania w LM skończyłyby się na Tottenhamie. O wcześniejszych sezonach i niemal samodzielnym wyeliminowaniu Barcy nawet nie będę wspominał
Gdyby zamiast Dybali na boisku w tychże wydarzeniach przebywał ktoś inny, możliwe, że ich wynik byłby taki sam, albo i lepszy. <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> argumenty, milordzie.
Mickey_Schlug pisze:Dybala jest bodaj najlepszym zawodnikiem Juve, jeśli chodzi o grę 1 na 1. Śmiem twierdzić, że sam Ronaldo nie ma takiej łatwości w tym elemencie gry. W każdym meczu, w jakim go widziałem - nawet w ubiegłym, słabym sezonie - mijał pojedynczych rywali jak tyczki. Taki piłkarz zawsze robi różnicę na boisku.
Srawsze, nie zawsze.


Yaro417

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 837
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2019, 08:04

Możliwa sprzedaż pary Dybala - Kean oznacza tylko jedno - na serio idziemy w tym roku po Neymara, jestem o tym przekonany na 100 %. Ta sprzedaż nawet po pozyskaniu Lukaku pozwoli nam na wydatek w tym roku około 100 mln. Czyli pewnie zaproponujemy PSG 180 mln, z czego w tym roku płatne np 80, a reszta rozłożona na 2 raty. Takiej szansy na Neya już nie będzie i zarząd zapewne to widzi. Dodatkowo Real wycofał się z walki o ten transfer, Barca nie na na to kasy, a sam Ney chce odejść. Dodatkowo nowe przepisy podatkowe, rozpoczęcie nowego 3 - letniego okresu rozliczeniowego z FFP - wszystko zgrywania się w jedną całość. I do tego to info o nowej 10 sprzedającej więcej koszulek niż Dybala :whistle:

Atak CR7 RL9 N10 :snack:


FelekJUVE

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lutego 2007
Posty: 1000
Rejestracja: 03 lutego 2007

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2019, 08:21

Tylko, że ani Neymar ani CR7 nie gra na prawym skrzydle...


Obrazek
marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1194
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2019, 08:26

Guardiola, Eriksen, Pogba, Neymar? Panowie czy my aby w to okienko dobrze się czujemy tutaj na forum JP?


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 951
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2019, 08:33

marcinek pisze:Guardiola, Eriksen, Pogba, Neymar? Panowie czy my aby w to okienko dobrze się czujemy tutaj na forum JP?
Jak nie jak Pepunio jest nasz :whistle:

Dybala odchodzi bo jest słaby. Psychicznie, fizycznie bla bla bla jest słaby. Przyjdzie Lukaku za karę chinterowi. Juventus nie gra o Ligę Mistrzów, jak sam Pan Agnelli powiedział 10 scudetti z rzędu.


:allegri: na śmietnik
Zablokowany