Mercato (LATO 2019) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 18:43

Czyżby duch Marotty opętał Fabsa?
Dobijamy jedną formację (środkowa obrona), by osłabić drużynę w innym miejscu (atak/prawa obrona)?

Mi będzie szkoda Pawełka. Sportowo niewiele dawał, ale czy Lukaku da coś więcej? Z pewnością Dybala ze swoją maską lepiej wypada marketingowo.

Być może uważamy, że CR7 i de Ligt wystarczą do robienia PRu.

Uważam, że z klubu powinni odejść Mandżu, Matuidi i Khedira. Resztę bym zostawił i zamknął okienko.

Keana też mi szkoda. Jeśli umowa pierwokupu jest tylko na gębę, to pewnie będą nas chcieli zrobić w konia jeśli jego talent wystrzeli i będzie okazja do sporego zarobku.


Peter

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2008
Posty: 345
Rejestracja: 14 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 18:48

Właśnie ta wymiana mi jakoś nie pasuje.
Wziąć jakieś dobre pieniądze za Dybalę ok, ale wymiana za Lukaku?
Nie widzę tutaj wzmocnienia.
To już bardziej sportowo wydaje mi się, że Icardi byłby o wiele lepszym zawodnikiem, a nawet i marketingowo chyba dałby więcej niż Lukaku.


Kiedy znowu zobaczę zwycięstwo Juve w LM?

"Tutaj trzeba bez przerwy walczyć, a kiedy wydaje się, że wszystko jest już stracone, trzeba wierzyć nadal, bo Juve nigdy się nie poddaje."
Omar Enrique Sivori
LukaszG / DLuGi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Posty: 787
Rejestracja: 12 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 18:54

A może Sarri będzie chciał grać trójką środkowych obrońców? :think: :co?:


Bukol87 pisze:Ponadto, nikt tej waszej pisaniny w Turynie nigdy nawet nie przeczytał. Piszecie dla siebie i do siebie.
unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 19:28

LukaszG / DLuGi pisze:A może Sarri będzie chciał grać trójką środkowych obrońców? :think: :co?:
Gdzieś już się wypowiadał, że będzie grał dwójką środkowych obrońców, także klasowi boczni obrońcy nadal pożądani. A może by tak uderzyć po Semedo? Na pewno lepsza opcja niż Danilo, a i pewnie tańsza (w końcu rezerwowy ) niż Pereira z Leicester...


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 19:33

Sarri zawsze grał asymetrycznymi obrońcami. U nas prawy obrońca będzie bardziej bronił, żeby Costa mógł się skupić na atakowaniu. Nie wiem jak to ogarnie bo z drugiej strony musi być to samo dla Ronaldo :D


wieczorek00

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 kwietnia 2018
Posty: 200
Rejestracja: 04 kwietnia 2018

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 19:36

Śmieszą mnie te komentarze, że jeśli zakończymy meracto po wymianie dybala lukaku to się osłabiamy.
Jeśli chodzi o środek to dochodzą nam Rabiot i Ramsey obaj na pewno lepsi od Khediry, Matuidiego i Cana (Którego lubie i wierze, że może odpalić), czyli nawet bez topa pomoc na plus.
Jeśli chodzi o obronę de Ligt i Demiral to solidne wzmocnienie względem takich graczy ja Barzagli, Rugani i Caceres i moim zdaniem bardzo duży upgarde względem poprzedniego sezonu.
No i dochodzimy do tej kontrowersyjnej wymiany Dybala-Lukaku. Może nie jest to wymiana marzeń jednak chyba każdy przyzna Lukaku>Mandzukic, a powiedzmy sobie szczerze mimo sympatii do Dybali pełnił on marginalną rolę w poprzednim sezonie więc tak czysto sportowo nie wydaje mi się, że tracimy specjalnie dużo.
Martwią mnie tylko dwie rzeczy, a mianowicie:
Ewentualna sprzedaż Cancelo, bo mimo że nie uważam go za topowego PO przez braki w obronie to nie uśmiecha mi się cały sezon z De Sciglio w podstawie nawet jeśli nie jest tak słaby jak niektórzy go tu określają.
A po drugie to prawe skrzydło. Mamy tu Berne lu Coste, pierwszy ma potencjał i może dać dużo jeśli się ogarnie i finalizacja akcji zacznie lepiej u niego wyglądać (mam na myśli wykończenie lub ostatnie podanie), niestety nie jest to pewne. Z drugiej strony Costa wierzę może dać dużo co najmniej tyle ile w pierwszym sezonie ale tu znowu dochodzimy do jego podatności na kontuzje. I w sytuacji kiedy Costa znów się połamie, a Berna się nie poprawi nasza prawa strona nie wygląda dobrze.


mibor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 października 2013
Posty: 551
Rejestracja: 23 października 2013

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 19:40

Dawno takich kwiatów jak w tym temacie nie było :D
Tekst, że Ramseya czy Rabiota każdy może sprowadzić skecz dnia :)
JP w formie spusty po De Ligtcie, a teraz pogrzeb lament i płacz. Dybala do odpalenia był już dawno, wieczne szanse kiedyś się kończą, chłopak zagał jeden porządny mecz w CL z Barceloną i tyle w jego temacie w Serie A bez wsparcia gasł... a teksty, że to tylko i wyłącznie wina Maksa :laugh:
Ja spokojnie i cierpliwie czekam do końca mercato bez płaczów lamentów i ferowania już, że w CL nie mamy czego szukać. Co do Cancelo, przypominam, że w dużej mierze chłop przyczynił sie do odpadnięcia w CL...
Lukaku witam z miłą chęcią, choć uważam, że Gonzalo u Sarriego by wypalił i zwyczajnie mi go szkoda, widać jak ,,kibice'' na JP darzą go w większości ,,szacuneczkiem" ciekawe ile razy jeszcze MDS musi udowadniać JP, że potrafi grać w piłkę, ale każde drobne jego potknięcie jest tu piętnowane jak tragedia... Cierpliwości i więcej luzu w majtkach...


Juve, storia di un grande amore
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1704
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 20:16

Cóż, Dybala przez jakiś czas nawet był topem. Później zaczęło się przestawianie na wysuniętą pomoc, gdzie było jeszcze nieźle, następnie skrzydło, gdzie się skończył. Jednak do dwójki w ataku czy na AM jest to super nazwisko. Poza tym duża wartość marketingowa, lubiany przez kibiców, cieszynki sztuczki - wszystko jest. Po co go wypychać z drużyny? Jego ostatni FATALNY sezon to 10 bramek, w tym ze dwie ważne, dla porównania tytan Bernardeschi zdobył 2 (słownie dwie). Mam nadzieję, że to wszystko jakieś gierki na linii MU-Paratici-Marotta. Allegriemu 4-3-3 nie wyszło, ale to jeszcze nie oznacza, że drużyny nie da się poukładać inaczej. W końcu 'to tylko cyfry'.

Jednocześnie nie mam nic przeciwko przyjściu Lukaku w miejsce całej trójki Higuain-Mandzukic-Kean. Poprzedni sezon słabszy (12 goli to naprawdę nie tragedia), ale co z tego? Cały Manchester United jest aktualnie klubem dysfunkcyjnym, gdzie ciężko o pozytywy w kategorii sportowej. Jako 'kloc pola karnego' Lukaku to zawodnik topowy. Jednak na dziś fakty są takie, że Mandzukic jest na nowym konktrakcie, dzięki któremu nikt go nie chce. Higuain całą swoją postawą wysyła wiadomość 'zostaję'. Kean musi iść grać, bo 1000 minut w Juventusie nie uczyni z niego topa, duży talent, ale są większe...

Dybala na AM nie daje gwarancji, ale tak szczerze, to na dzisiaj Aaron Ramsey nie daje żadnych gwarancji w ogóle. Można próbować jako fałszywa 9, można w ciemno jako support striker... Są różne opcje, elastyczność się liczy, niech pogada z Sarrim, potrenuje. Trener podczas prezentacji wymienił trójkę Ronaldo-Dybala-Costa jako tych, wokół których chciałby coś zbudować. Trochę mi się to kłóci z wymianą 1:1 na Lukaku, zawodnika do bólu jednowymiarowego.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 20:17

Wcale się nie zdziwię jak w to okienko wpadnie nam Neymar. Serio serio.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 20:28

Gdzieś tam przewijał się news o piłkarzu,który podniesie sprzedaż koszulek z numerem 10.

A może Lukaku to ściema i nasi po cichu pracują nad powrotem Pogby ?


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 20:48

Garreat pisze:Jego ostatni FATALNY sezon to 10 bramek, w tym ze dwie ważne,[...]
Może wypadałoby uściślić, bo wcześniej podana była ilość goli "fatalnego" Lukaku w lidze, a tutaj Dybali łącznie.

W lidze: Lukaku 12g/1a, Dybala 5/5,
We wszystkich rozgrywkach: Lukaku 15/4, Dybala 10/5
Dybala w LM w zeszłym sezonie odpalił raz, w fazie grupowej przeciwko Młodym Chłopcom z Berna pakując im 3 gole.
Lukaku też odpalił raz, ładując 2 gole w rewanżu 1/8 z PSG.

Skoro uparliśmy się na Lukaku to znaczy, że Dybala/Ronaldo/Higuain/Mandzu nie pasują nam (nie wiem ile do powiedzenia miał Sarri) w roli podstawowej 9tki. Albo nie mamy kasy, balansujemy budżet i dlatego musimy sfinansować ten transfer Pawełkiem, albo czaimy się na kogoś ekstra.

Podobnie w pomocy; jeśli nie możemy wydać więcej, to za hajs z prowizji dla agentów (17 mln?) Ramseya i Rabiot + dodatkowa sprzedaż Bentancura/Cana i tak nie wystarczyłyby na sprowadzenie Eriksena lub Pogby.
mns pisze:Agresti
My chcemy Cancelo za 60 mln. Man C daje 30 mln i Danilo którego wycenia na 30 mln (my natomiast wyceniamy go na 20 mln.)
Dodatkowa kwestia to taka, że Danilo chce zarabiać 5 mln co nam też nie pasuje.
Najpierw City dało się nabrać Realowi, a teraz szuka frajera, żeby odzyskać wtopiony hajs. Brazol ma 28 lat, a od trzech sezonów nie gra regularnie w piłkę. 20 baniek to już jest nadużycie. Niech wyskakują z kasy, albo dołóżmy i powalczmy z Bayernem o Sane. Jeśli się zgodzimy na cytowane warunki, to będzie pierwszy duży minus.

Jeszcze miesiąc do końca mercato, więc wstrzymałbym konie. Zwłaszcza, że Paratici z Nedvedem nie zrobili do tej pory żadnego frajerskiego ruchu typu: kupno Matuidiego i De Sciglio czy zapłacenia 20 mln za Pjacę i 90 mln za Higuaina :whistle: Ponadto panowie z Zarządu, w przeciwieństwie do Beppe, nie zmarnowali jeszcze eurocenta z klubowego budżetu - poza kupnem i zostawieniem w Genui Romero (aczkolwiek trzeba było odwdzięczyć się za Sturaro).


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 21:17

CHYBA nie było.

Po 20 dniach treningów Sarri przyznał, że trzech najlepszych technicznie graczy w Juve to : Bernardeschi, Ronaldo i De Sciglio.

:laugh:


Principino

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2012
Posty: 367
Rejestracja: 06 listopada 2012

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 21:24

To tylko swiadczy o poziomie technicznym innych zawodnikow Juve ;)


Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 989
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 21:26

Skoro De Sciglio jest jednym z trzech najlepszych technicznie zawodników, to ja jestem tą nową "10", o której pisały media i która ma nas wzmocnić :laugh: Podsumowanie tego, ile warte są te newsy tych pseudodziennikarzy. Doceniam Mattię jako rezerwowego i jako rezerwowy jest wystarczający, bo obstawia oba boki obrony i jakiś tam poziom zawsze trzyma, ale zlitujmy się, nie jest to poziom na pierwszy skład, a już żarty o tym jaki jest świetny technicznie :D . Ach te wrzutki... , że o niczym innym nie wspomnę. Nie wyobrażam sobie byśmy mieli zostać tylko z nim i z Danilo w składzie. Przerabialiśmy to dwa sezony temu i wiemy jak to wyglądało.

Jeśli te słowa rzeczywiście wypowiedział Sarri i mówił to w pełni na poważnie, to niech odłoży te fajki, bo mu ewidentnie szkodzą.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 21:37

Trochę słabo że z Keanem nie ma nic na piśmie. Słowna umowa nic nie znaczy, wystarczy że zmieni się właściciel i nie ma o czym gadać.
Wymiana Cancelo za Daniło jest naprawdę słaba.


Zablokowany