Mercato (LATO 2019) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 16:57

ketraB pisze:Początek okienka super, ale jeżeli wymiana Dybala- Lukaku plus sprzedaże zakończą nasze mercato, to my w LM nie mamy czego szukać. Spodziewałem się większych zmian w drugiej linii, bez tego będzie ciężko podnieść poziom, ale to tylko moje zdanie. Liczyłem na transfer jakiegoś kreatywnego pomocnika typu SMS czy Eriksen, a obawiam się, że zostaniemy z tuzami typu Matuidi, Khedira... Dramat.
Rok temu marzyliśmy o LM po zakupie Ronaldo ignorując kilka rzeczy:
a) minimalistyczny Allegri nadal był trenerem
b) Khedira i Matuidi nadal grali pierwsze skrzypce w środku pola
c) nie mieliśmy stopera na poziomie Chielliniego bo Bonu przywiózł formę z Milanu
d) Dybala cały rok bez formy
e) Costa wiecznie kontuzjowany


W tym roku gra musi wyglądać lepiej.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 17:00

Nicram_93 pisze:Co do Lukaku znamienne są dla mnie słowa jednego z użytkowników na innej stronie, "był łączony z Interem to kibice Juve szydzili, że Inter chce wydać taką kasę na takie drewno, jak teraz ma iść do Juve, to nagle Lukaku jest świetnym piłkarzem, którego brakowało Starej Damie". Coś w tym rzeczywiście jest.
Rzeczywiście, zdarzają się kibice Juve ślepo zapatrzeni w Serie A, z zerowym pojęciem o (angielskiej) piłce, którzy rzucają idiotyzmami.

Ściągnęliśmy dwa nazwiska, które docelowo mogą stanowić podstawę naszej pomocy. Pytam ponownie, ilu jeszcze nowych piłkarzy mieliśmy wziąć, żeby wypełnić 3 miejsca w 11stce? Też wolałbym mieć Pogbę zamiast Rabiot, ale widać nie było na to pieniędzy.

A za obecny śmietnik podziękujcie Marotcie :whistle:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 17:06

Nicram_93 pisze: Co do Lukaku znamienne są dla mnie słowa jednego z użytkowników na innej stronie, "był łączony z Interem to kibice Juve szydzili, że Inter chce wydać taką kasę na takie drewno, jak teraz ma iść do Juve, to nagle Lukaku jest świetnym piłkarzem, którego brakowało Starej Damie". Coś w tym rzeczywiście jest.
O przepraszam, ja nadal uważam, że ten piłkarz to dno.


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
gucio_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2006
Posty: 1110
Rejestracja: 03 lipca 2006

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 17:11

Podobno Dybala po przylocie do Turynu udał się do swojego domu i się stamtąd nie ruszał. Podobno miał gadać z Sarrim o swojej przyszłości :)

Druga sprawa to gdzie ten transfer Keana co już miał być dzisiaj ?


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 17:12

Nicram_93 pisze:Co do Lukaku znamienne są dla mnie słowa jednego z użytkowników na innej stronie, "był łączony z Interem to kibice Juve szydzili, że Inter chce wydać taką kasę na takie drewno, jak teraz ma iść do Juve, to nagle Lukaku jest świetnym piłkarzem, którego brakowało Starej Damie". Coś w tym rzeczywiście jest.
Z drugiej strony jak czytam, że sprowadzenie Lukaku świadczy o braku ambicji europejskich, że nosem wciąga go Mandżukić, a Dybala, który formy nie widział od półtora roku, urasta do rangi nie wiadomo kogo, to mam wrażenie, że wkrada się tu również zupełnie nieuzasadniony defetyzm.


Łoles

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 października 2010
Posty: 800
Rejestracja: 26 października 2010

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 17:17

Push3k pisze:
Nicram_93 pisze: Co do Lukaku znamienne są dla mnie słowa jednego z użytkowników na innej stronie, "był łączony z Interem to kibice Juve szydzili, że Inter chce wydać taką kasę na takie drewno, jak teraz ma iść do Juve, to nagle Lukaku jest świetnym piłkarzem, którego brakowało Starej Damie". Coś w tym rzeczywiście jest.
O przepraszam, ja nadal uważam, że ten piłkarz to dno.
Jedyne co go będzie* wyróżniać we Włoszech to broda z która bliżej mu do NBA niż Serie A :prochno:

*Przy założeniu że faktycznie trafi do Juve.


"Prawda jest taka, że ty jesteś słaby, a ja jestem tyranią złych ludzi. Ale staram się Ringo, naprawdę bardzo się staram być pasterzem..."
ketraB

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 listopada 2009
Posty: 647
Rejestracja: 29 listopada 2009

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 17:20

jackop pisze:
TheDreamer pisze:Wymiana Dybiego na kloca, którego MM zjada na śniadanie[...]
ketraB pisze:Liczyłem na transfer jakiegoś kreatywnego pomocnika typu SMS[...]
Chyba czas robić screeny, bo niektórym ładnie zaczyna grzać pod deklem Obrazek
ketraB pisze:Spodziewałem się większych zmian w drugiej linii[...]
Ilu jeszcze nowych środkowych mieliśmy sprowadzić?
W związku z tym, że po raz kolejny wycinasz mały fragment mojej wypowiedzi, co zmienia jej kontekst chciałbym tylko zaznaczyć, że w dobrej drużynie ważna jest nie ilość a jakość. I tu mam wątpliwości zaczynając od tego, że Matuidi i Khedira są wg mnie na Juve za słabi i powinni odejść [nie wiem czy wiesz, ale jest coś takiego jak możliwość sprzedaży lub wymiany zawodnika].

Są jeszcze Bentancur, Can, Pjanic i nowi Ramsey oraz Rabiot.

Któregoś z pierwszej dwójki nie byłoby mi żal w przypadku odejścia. Chętnie widziałbym natomiast w Juve Eriksena lub SMSa i można się ze mną zgadzać lub nie, ale moim zdaniem wtedy mówimy o solidnym wzmocnieniu drugiej linii. To moje zdanie choć da się zauważyć, że wielu forumowiczów ma niedosyt jeśli chodzi właśnie o środek pola. Jeśli Twoja odpowiedź ogranicza się do ,,grzania pod deklem'' to nic więcej nie muszę dodawać.

Możesz sobie teraz zrobić screena na pamiątkę. Poczytaj sobie czasem co piszesz, a raczej jak piszesz i zastanów się czy wszystko ok z Twoim ,,deklem''. Pozdrawiam


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 17:39

ketraB pisze:[...]w dobrej drużynie ważna jest nie ilość a jakość.
Dlatego właśnie sprowadziliśmy (za darmo) Ramseya, a nie przepłaciliśmy za SMS'a który z kreatywnością ma tyle wspólnego, co ty z logicznym myśleniem. Tylko idiota i frajer spełniłby chore oczekiwania Lotito, więc czekam na jego transfer do United, bo w Manchesterze są już z tego znani.
ketraB pisze:I tu mam wątpliwości zaczynając od tego, że Matuidi i Khedira są wg mnie na Juve za słabi i powinni odejść [nie wiem czy wiesz, ale jest coś takiego jak możliwość sprzedaży lub wymiany zawodnika].
Też uważam, że są za słabi i powinni odejść, ale ktoś jeszcze musi być chętny/głupi, żeby ich od Juventusu kupić. Albo ich oddamy, albo będą wisieć na kontrakcie na trybunach, bo nie załapią się ze względu na kadrowe limity.

Też chętnie bym widział w Juve Eriksena, ale najwyraźniej nie mamy wystarczająco pieniędzy, żeby go kupić. Nie wiem czemu niektórym tak trudno to zrozumieć :niewiem:
Ostatnio zmieniony 01 sierpnia 2019, 17:47 przez jackop, łącznie zmieniany 3 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Gałcio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2004
Posty: 403
Rejestracja: 14 lutego 2004

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 17:45

Walić to. Będzie co będzie,damy radę. Mnie ciekawi kto nowa "10" w razie odejścia Dybali? Ależ by były jaja,gdyby monumentalny CR7 został CR10 w Juve,to byłby marketingowy strzał w ta właśnie "10". Finansowy strzał dla Juve i samego Cross,pytanie czy byłby gotów na coś takiego,ale jak wiadomo dycha w Juve jest bardziej monumentalna niż w innych klubach.


Nigdy nie dyskutuj z <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>,najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,a potem pokona doświadczeniem.
Meraviglioso

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lipca 2006
Posty: 210
Rejestracja: 28 lipca 2006

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 17:46

Poprostu pisze:Agresti
Po sprzedaniu Keana, Dybali i przybyciu Lukaku, pozostaną jedynie małe transakcje i Juve zamyka okienko.
W takim wypadku zdecydowanie się osłabiamy a nie wzmacniamy. A deklaracje o Lidzę Mistrzów można włożyć między bajki.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 17:48

Może Rabiot i Ramsey starczy i nasi nie chcą wydawać większych $ na następnych pomocników? Sarri przez sezon oceni tych co ma i powie jeżeli kogoś będzie brakować.
Tak czy inaczej fajnie byłoby się pozbyć drewna Matuidiego i Khediry żeby jakiś grosz zyskać, odciążyć budżet płacowy. Do składu dodać Muratore w razie W.
A za rok szarpnąć się na kogoś kto znowu podniesie poziom drużyny.

Tak samo w ataku, Higuain i Mandziukic powinni odejść, przewietrzenie szatni i listy płac jak najbardziej potrzebne.

Jeszcze tydzień i coś już będziemy wiedzieć jak zamknie się okienko w PL.

Myślę że za rok zakup następnej gwiazdy będzie bardziej niż pewne.


Ehem

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 marca 2019
Posty: 453
Rejestracja: 30 marca 2019

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 18:11

Załóżmy, że sprzedajemy Cancelo. Zostajemy na prawej z MDS i Kwadratem.
To jest jakiś dramat, ale ma to sens, niestety.

Środek obrony wzmocniony, ale prawa strona z wyrwą, jak po atomówce.


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 18:24

Ehem pisze:Załóżmy, że sprzedajemy Cancelo. Zostajemy na prawej z MDS i Kwadratem.
To jest jakiś dramat, ale ma to sens, niestety.

Środek obrony wzmocniony, ale prawa strona z wyrwą, jak po atomówce.
Coraz częściej przewija się Danilo.
Tak na marginesie to nie róbmy z Cancelo jakiegoś giganta obrony, bo chłopak to chodząca katastrofa. W ofensywie dawał dużo, ale obrona to tragedia w jego wykonaniu. Przy ofensywnej grze Sarriego jesteśmy wstanie zniwelować jego brak w ofensywie.


kawek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 618
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 18:35

19 pisze:
Ehem pisze:Załóżmy, że sprzedajemy Cancelo. Zostajemy na prawej z MDS i Kwadratem.
To jest jakiś dramat, ale ma to sens, niestety.

Środek obrony wzmocniony, ale prawa strona z wyrwą, jak po atomówce.
Coraz częściej przewija się Danilo.
Tak na marginesie to nie róbmy z Cancelo jakiegoś giganta obrony, bo chłopak to chodząca katastrofa. W ofensywie dawał dużo, ale obrona to tragedia w jego wykonaniu. Przy ofensywnej grze Sarriego jesteśmy wstanie zniwelować jego brak w ofensywie.
Nie jestem w żadnym wypadku za takim obrotem spraw że zostajemy z tymi dwoma tuzami na PO ale nikt mi nie powie że pan piłkarz Cancelo jest jako obrońca 2 poziomy wyżej od nich conajwyzej jeden, z nim czy bez jest wyrwa na prawej stronie


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 18:43

Myślę że jest conajmniej klasę gorszym obrońca niż Cuadrado.
Takich kwiatów jakie odwalał w poprzednim sezonie nie wiedziałem u obrońcy Juve chyba nigdy, nawet za czasów Grygery.


calma calma
Zablokowany