Mercato (LATO 2019) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
notquitemytempo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2016
Posty: 305
Rejestracja: 02 stycznia 2016

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 09:59

No dobrze, czyli naprawdę widzisz De Sciglio/ Darmiana jako naszego podstawowego PO i nic ci w tym obrazku nie zgrzyta?

A co do przeniesienia ciężaru, okej. Tylko że to właśnie typowa wymówka, gdy najpierw się w jakimś obszarze osłabiamy, a później łatamy dziury i mówimy, że za to w innym sektorze boiska będziemy silniejsi. To samo od lat. Poza tym, Sandro nie ma naturalnego talentu do gry kombinacyjnej i zawiązywania akcji, owszem, w formie jest silny, wygrywa pojedynki szybkością i dryblingiem i ma nie najgorszą wrzutkę, ale nijak się to ma do wkładu Cancelo w budowanie akcji, jaki widzieliśmy w 1. połowie sezonu.


Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 10:36

Jakie Hysaj ma staty defensywne? Chodzi mi o to, że my za Dresiarza i Maxa nie szukaliśmy jakiegoś oblatanego bocznego obrońcy tylko takiego co będzie poprawny a ataku a dosyć ogarnięty w defensywie.


Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 989
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 10:42

Trzeba sobie oficjalnie powiedzieć, że świetny okres tego mercato mamy już chyba za sobą i jak co roku przyszedł czas na "głupoty" w naszym wykonaniu. Szkoda, bo do tej pory było fantastycznie. Cały czas się łudzę, że do żadnej wymiany nie dojdzie, ani z ManU, ani tym bardziej z Interem, jednak wiem, że nasz zarząd stać na wszystko. Ten deal nie ma kompletnie sensu. Cieszą mnie te plotki o oburzeniu fanów w mediach społecznościowych, choć nie zaszkodziłyby też jakieś transparenty pod stadionem. Póki co czekam jednak na oficjalki, choć strasznie dużo tych przecieków.

Do tego, że my łatamy jedną dziurę, robiąc przy okazji drugą, już zdążyłem się przyzwyczaić. W sumie śmieszne jest to, że nasi od długiego już czasu mają kręćka jeśli chodzi o nasz atak i na siłę kombinują ze zmianami w tej formacji, gdzie akurat tam mamy z kogo wybierać i nawet, gdyby nie było żadnych zmian, to skład jest niezły. Co innego pomoc, do której dalej mam zastrzeżenia, a za chwilę może być potrzebny również prawy obrońca.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 10:45

Nie dobrze że Agresti pisze o Pawełku.

Wszyscy mają z nas bekę za tą wymianę.

https://www.goal.com/en/news/dybala-for ... tzm5gc67a2

Wstyd mi aż.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 10:50

Adrian27th pisze:Nie dobrze że Agresti pisze o Pawełku.

Wszyscy mają z nas bekę za tą wymianę.

https://www.goal.com/en/news/dybala-for ... tzm5gc67a2

Wstyd mi aż.
czytałeś artykuł, czy sugerujesz się tytułem? Bo pół tego, to wyliczenie wszystkich wad, za które powinniśmy go czym prędzej puścić z Juve do United, począwszy od trwałego zjazdu formy po nieumiejętność taktycznego dostosowania się.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 10:51




Dybala w Turynie.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 10:52

Poprostu pisze:Hysaj pomimo słabych statów to za Sarriego grał bardzo dobrze. Albańczyk się na pewno dużo lepszym graczem czy DS czy Darmian.
Te staty sa tragiczne. Gosciu ma za cala kariere tyle bramek i asyst co konkretny PO za sezon. Trzeba bylo brac Trippera, jesli rzeczywiscie Cancelo ma odejsc.

Wczoraj "Igla nie pojdzie do Romy", dzisiaj "Igla zgadza sie odejsc do Romy". I tak codziennie :D

Nie wiem czemu niby sie tak smieja z tej wymiany i kto mial gorszy sezon Lukaku, czy Dybala.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 11:13

Osgiliath pisze:
Adrian27th pisze:Nie dobrze że Agresti pisze o Pawełku.

Wszyscy mają z nas bekę za tą wymianę.

https://www.goal.com/en/news/dybala-for ... tzm5gc67a2

Wstyd mi aż.
czytałeś artykuł, czy sugerujesz się tytułem? Bo pół tego, to wyliczenie wszystkich wad, za które powinniśmy go czym prędzej puścić z Juve do United, począwszy od trwałego zjazdu formy po nieumiejętność taktycznego dostosowania się.

Podsumowane że oddają bezużytecznego Lukaku który strzelił 20 bramek za Dybale który może odpalić jak u nas 2 sezony temu.

Przy Allegrim Sandro wyglądał jak cień zawodnika, więc o czym my rozmawiamy?

Gdyby zapłacili nam za niego 100 baniek, to może by to było warte.
Oni oddają nam zgniłe jajo za którego nikt nie chce dać więcej niż 60 milionów.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 11:16

Adrian27th pisze:
Podsumowane że oddają bezużytecznego Lukaku który strzelił 20 bramek za Dybale który może odpalić jak u nas 2 sezony temu.
Czyli oddają bezużytecznego Lukaku, który strzelił 20 bramek za kogoś kto jak odpali jak dwa lata temu i strzeli 20 bramek? :think:
Ostatnio zmieniony 01 sierpnia 2019, 11:20 przez Poprostu, łącznie zmieniany 1 raz.


wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 11:19

Poprostu pisze:
Adrian27th pisze:
Podsumowane że oddają bezużytecznego Lukaku który strzelił 20 bramek za Dybale który może odpalić jak u nas 2 sezony temu.
Czyli oddają bezużytecznego Lukaku, który strzelił 20 bramek za kogoś kto jak odpali jak dwa lata temu strzeli 20 bramek? :think:
Co więcej, mimo mojej całej niechęci do tej wymiany, bardziej prawdopodobnym wydaje się, że to Lukaku "odpali" we Włoszech, niż Dybala w Anglii...


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 11:26

wojczech7 pisze:
Poprostu pisze:
Adrian27th pisze:
Podsumowane że oddają bezużytecznego Lukaku który strzelił 20 bramek za Dybale który może odpalić jak u nas 2 sezony temu.
Czyli oddają bezużytecznego Lukaku, który strzelił 20 bramek za kogoś kto jak odpali jak dwa lata temu strzeli 20 bramek? :think:
Co więcej, mimo mojej całej niechęci do tej wymiany, bardziej prawdopodobnym wydaje się, że to Lukaku "odpali" we Włoszech, niż Dybala w Anglii...
Nie mówiąc, że w taki sam sposób my pozbywamy się dla nas zgniłego jaja, które jakimś cudem wyceniane jest na 100 mln, chyba tylko pod kątem potencjalnej wartości marketingowej...


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 11:32

Nie rozumiem tego lamentu nad odejściem Dybali.

1. Czy nadaje się na skrzydło ? NIE
2. Czy nadaje się na 9 ? NIE
3.Czy można JESZCZE wyrwać za niego dobrą kasę lub piłkarza bardziej pasującego do taktyki 4-3-3 TAK

Widocznie zapadła decyzja że Ronaldo zostaje na lewym ataku więc potrzebujemy lepszej 9 w miejsce Jugola.Piłkarza dobrze zbudowanego,do walki z obrońcami do gry na ścianę,do robienia miejsca dla Crisa.To ma być piłkarz jak Benzema w Realu. Dybala nie jest takim piłkarzem i musi odejść bo zwyczajnie nie ma dla niego miejsca na boisku. Z kolei Costa jest lepszym skrzydłowym od niego.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 11:58

Jesli chcemy zrobić rewolucję w ataku i pozbyć sie wszystkich a wziac Icara i Lukaku, to ja nie wiem co ten Sarri kombinuje.

Ale posiadanie 3 napadziorów do tego Berna - Costa po bokach wygladać może ciekawie, jednak jest okupione pewnym ryzykiem. No chyba ze na koncu zgarniemy Chiese, ktory moze obstawić kilka pozycji.


Atalanta 16/12/2012 ; Lechia Gdańsk 29/07/2015 ; Bologna 19/02/2016; Dinamo Zagrzeb 27/09/2016; Roma 17/12/2016; Napoli 2/04/2017; Barcelona 22/11/2017; Crotone 26/11/2017; Lazio 27/01/2019; Atletico 10/08/2019; Lecce 29/10/2022; Fiorentina 5/11/2023
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 12:00

Alexinhio-10 pisze: Nie wiem czemu niby sie tak smieja z tej wymiany i kto mial gorszy sezon Lukaku, czy Dybala.
:ok:

Ja w ogóle dziwię się obserwując nasze poczynania w kwestii napastnika, bo mając w składzie Ronaldo i czterech stricte napastników, na siłę szukamy kolejnego środkowego, mimo że na razie nie bardzo sobie radzimy ze zrobieniem dla niego miejsca.

Generalnie uważam, że Higuain mógłby zostać. Do współpracy z Ronaldo się nadaje, w okresie przygotowawczym prezentuje wysoką motywację i niezłą formę. Rok temu padł ofiarą sprowadzenia Crisa, ale to wciąż jest bardzo dobry piłkarz, choć po nieudanym sezonie.

Mandżukicia na kolejny sezon sobie nie wyobrażam, ale właśnie - co z nim zrobić? Do Chin nie pójdzie, a nagle okazuje się, że europejska czołówka takiego Mario nie potrzebuje, co najwyżej w roli rezerwowego, ale to mogłoby go nie satysfakcjonować.

Dybala to trudny przypadek do oceny. Jedni wierzą, że jego forma to wina Maxa i że pod wodzą Sarriego powinien odżyć. Inni, że te 4 lata w Juve zweryfikowały go i pożegnają go bez żalu. Mnie szczerze mówiąc bliżej jest do tych drugich, ale nie wypychałbym go z klubu za wszelką cenę.

Wymiana na Lukaku z dopłatą to moim zdaniem ruch dla nas korzystny. I skoro już koniecznie mielibyśmy sprowadzić środkowego napastnika, to zdecydowanie wolę, żeby to był Belg niż Icardi, którego nie widzę z Ronaldo na boisku.
Robaku pisze:Jesli chcemy zrobić rewolucję w ataku i pozbyć sie wszystkich a wziac Icara i Lukaku, to ja nie wiem co ten Sarri kombinuje
To już byłby czysty nonsens, wygląda mi to na wymysł dziennikarza i nic więcej.


wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2019, 12:14

B@rt pisze:Dybala to trudny przypadek do oceny.
Jestem fanem Dybali od samego początku, niemniej trudno się nie zgodzić. W idealnym scenariuszu Paulito zostaje jako opcja na fałszywego/podwieszonego napastnika (Icardi? w podstawie) lub (również fałszywego) skrzydłowego (Costa/Berna w podstawie) - w zależności od przeciwnika i taktyki na dany mecz. Taki 12-sty zawodnik z potencjałem na pierwszy skład oraz backup w razie kontuzji. Coś, jak Zieliński w Napoli Sarriego.

Czy zgodziłby się pełnić taką rolę? Czy - odkładając na bok osobiste sympatie - taki Lukaku nie jest lepszym partnerem dla Ronaldo? Czy - zostawiając go - udałoby się pozbyć Higuaina i Mandżu? Czy Inter ugiąłby się z Icardim? Czy Lukaku, odchodząc do Interu, nie odpali i sprawi, że będziemy sobie pluć w brodę? Jak żyć?

Tak dużo pytań. Tak mało odpowiedzi.

Pozostaje zdać się na zarząd i czekać na finał. Jedno jest pewne - będzie jeszcze interesująco w tym oknie... :snack:


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
Zablokowany