Mercato (LATO 2019) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 30 lipca 2019, 19:20

Mi też ten Lukaku do taktyki Sarriego nie pasuje... liczyłem, że odejdziemy od tego ciągłego wrzucania piłki w pole karne i zaczniemy częściej grać prostopadłe podania ... ehhh


ahojekk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2003
Posty: 935
Rejestracja: 17 lipca 2003

Nieprzeczytany post 30 lipca 2019, 19:39

A mi się pomysł z Lukaku podoba, facet wcale nie jest takim klocem jak wielu tutaj go maluje. Wiadomo wolałbym np Harrego Kane'a, który wydaje mi się ideałem. Zarówno Dybala jak i Lukaku są w tym samym wieku, wydaje mi się że to dobry ruch dla obu stron, dla Dybali naprawdę robi się za ciasno w Juve, nie pasuje do 4-3-3 i pewnie dlatego rozważamy taki ruch.

Jego wynik strzelecki też jest niezły - w sezonie 17/18 16 goli/34mecze w lidze, gol co 179 minut i do tego 7 asyst (ogółem wliczając puchary gol co 150minut), w zeszłym tak fatalnym dla United utrzymał średnią gola co 177minut. Wydaje mi się to naprawde przyzwoite wyniki.

Ja osobiście bym zaryzykował mimo mojej dużej sympatii do Pawełka, Lukaku jest lepszy zarówno od Pipity jak i od Jugola, niestety Jugola sie nie da pozbyć (brawo przedłużenie kontraktu), więc trudno. Wole Lukaku niż Icardiego, ale zobaczymy co czas przyniesie.


Dawniej Virus[Mauro].
mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 30 lipca 2019, 19:41

Nie uważam żeby Lukaku był najlepszym napastnikiem jaki mógłby do nas przyjść ale czy Icar takim jest ?

abstrahując od względów sportowych (choć osobiście uważam ze Belg jest bardziej wielowymiarowy) przyjście Icardiego wiąże się z przyjściem jego agentki i całą dramą która ich otacza... konflikt z kibicami, klubem to nie jest najlepsze portfolio.

Natomiast poniżej filmik z wszystkimi bramkami (+asysty) Lukaku z minionego sezonu.


jak na kloca siedzącego głównie na ławce z fatalnym sezonem wygląda to całkiem niezłe ;)

edyta:
Patrick Cutrone w wolves za 18 mln + 4 w ew. bonusach. Moise za 40 mln to majstersztyk przy tym...


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 30 lipca 2019, 19:53

Ale czy w taktyce Sarriego potrzebny jest taki typowy dobijacz ? I w Napoli i w Chelsea wolał mobilnego gracza na środku ataku. Przy CR7 wątpię czy to będzie miało rację bytu. Nawet na tym filmiku widać, że Lukaku lwią część bramek zdobywa z 5 metra po idealnym dograniu. Wg mnie trochę bezsensu ten transfer.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 30 lipca 2019, 19:54

Profesor pisze:max do 9-tego sierpnia będziemy wiedzieć czy ktoś idzie do i z PL..
Nie do końca, bo do 8 sierpnia w PL mogą kupować, ale sprzedawać mogą dłużej. Tak jak inne ligi mają otwarte okna tak mogą sprzedawać.

Dziwna sprawa z tym Lukaku. To co, Icardi jednak nie wypalił? Ponoć taki pewniak był :whistle:


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 30 lipca 2019, 19:56

AdiJuve pisze:Ale czy w taktyce Sarriego potrzebny jest taki typowy dobijacz ? I w Napoli i w Chelsea wolał mobilnego gracza na środku ataku. Przy CR7 wątpię czy to będzie miało rację bytu. Nawet na tym filmiku widać, że Lukaku lwią część bramek zdobywa z 5 metra po idealnym dograniu. Wg mnie trochę bezsensu ten transfer.
W Napoli miał Gonzalo czyli typowego dobijacza. Dopiero jak go stracili i bida była to wrzucił tam Mertensa. W CFC nie miał nikogo chyba, że Girou i jak pokazała LE też dawał radę.


fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2768
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 30 lipca 2019, 20:08

Poprostu pisze:
AdiJuve pisze:Ale czy w taktyce Sarriego potrzebny jest taki typowy dobijacz ? I w Napoli i w Chelsea wolał mobilnego gracza na środku ataku. Przy CR7 wątpię czy to będzie miało rację bytu. Nawet na tym filmiku widać, że Lukaku lwią część bramek zdobywa z 5 metra po idealnym dograniu. Wg mnie trochę bezsensu ten transfer.
W Napoli miał Gonzalo czyli typowego dobijacza. Dopiero jak go stracili i bida była to wrzucił tam Mertensa. W CFC nie miał nikogo chyba, że Girou i jak pokazała LE też dawał radę.
Higuain typowym dobijaczem?


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 30 lipca 2019, 20:12

fazzi pisze:
Poprostu pisze:
AdiJuve pisze:Ale czy w taktyce Sarriego potrzebny jest taki typowy dobijacz ? I w Napoli i w Chelsea wolał mobilnego gracza na środku ataku. Przy CR7 wątpię czy to będzie miało rację bytu. Nawet na tym filmiku widać, że Lukaku lwią część bramek zdobywa z 5 metra po idealnym dograniu. Wg mnie trochę bezsensu ten transfer.
W Napoli miał Gonzalo czyli typowego dobijacza. Dopiero jak go stracili i bida była to wrzucił tam Mertensa. W CFC nie miał nikogo chyba, że Girou i jak pokazała LE też dawał radę.
Higuain typowym dobijaczem?
Może nie stricte typowym ale Igła to 9 i tyle. Rozegranie do boku i czekanie w polu karnym.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 30 lipca 2019, 20:21

To jest taka głupota. Wymieniać Dybale na klocka Lukaku chcąc grać szybciej.
Dramat.
Paolo nawet nie dostał szansy potrenować.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
tOmek8820

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 czerwca 2019
Posty: 70
Rejestracja: 04 czerwca 2019

Nieprzeczytany post 30 lipca 2019, 20:24

Nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Z jednej strony byłem zwolennikiem pozostania Pawełka i dania mu jeszcze jednej, ostatniej szansy. Z drugiej strony jeśli to ma wyglądać tak jak w zeszłym sezonie a jest opcja, żeby go puścić za gruby hajs to hmm...
Problem w tym, że ani Icardi, ani Lukaku mnie nie przekonują. Icar to może i był materiał na TOP3 "9" na świecie ale to było rok-dwa lata temu. Na teraz to wielka niewiadoma. Tym bardziej, że chłop normalny nie jest. I jak to się ma do tego, że Sarri chce dać pełną swobodę CR7 i spróbować bić rekord bramek Gonzalo w Serie A. O LM nie wspominając...
I co Icardi ze swoim charakterem zgodzi się na bycie "tym drugim" jak Benzema? Śmierdzi mi tu jednym wielkim kwasem.
Bardziej do tej roli pasuje Belg, chociaż dalej cięzko mi go sobie wyobrazić u nas. I nie za te pieniądze.
A może to rzeczywiście zasłona dymna i element większej układanki z Pogbą w tle?
Jak dla mnie gdyby udalo się sprzedać Mario, Samiego i Blaise'a za w miarę sensowne pieniądze ( czyli 30-40 mln ) to możemy zamykać okno i będe zadowolony. Potencjał mamy wielki i wszystko będzie zależało od tego jak wszystko poustawia Sarri. I czy wydobędzie z tej grupy to co najlepsze.
A myślę, że przez ostatni sezon z Maxem mamy wszyscy trochę zaburzony obraz możliwości tej drużyny.


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 30 lipca 2019, 20:31

Dzieje się, to może być najciekawsze okienko transferowe w Europie od wielu lat. Jeden transfer może uruchomić efekt domina.


albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 30 lipca 2019, 20:35

Bardziej niż o umiejętności Dybali chodzi pewnie zarządowi o jego głowę. On jej nie ma, nie ma podejścia do piłki takiego jak najlepsi zawodnicy. Dla niego to dobra zabawa i sposób na gruby hajs.
Nie jestem zwolennikiem Lukaku, ale trzeba naszym zaufać. On jest tylko O ROK STARSZY OD DYBALI!

Nie rozumiem tylko transferu Keana, bo 30 baniek plus nawet 10 bonusów, to nie są wielkie pieniądze. Chłopak mógłby się fajnie rozwinąć, wychodząc w pierwszym co trzeci mecz, a w pozostałych wchodząc na ostatnie 30 minut.
Basiek pisze:
albertcamus pisze:On jest tylko O ROK STARSZY OD DYBALI
Nie. Są w tym samym wieku.
pardon, faktycznie.
Ostatnio zmieniony 30 lipca 2019, 20:47 przez albertcamus, łącznie zmieniany 1 raz.


Basiek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2003
Posty: 308
Rejestracja: 09 lipca 2003

Nieprzeczytany post 30 lipca 2019, 20:42

albertcamus pisze:On jest tylko O ROK STARSZY OD DYBALI
Nie. Są w tym samym wieku.
Nie widzę jakoś tego transferu. Lukaku kompletnie nie pasuje do piłki Sarriego to raz, a jego wycena, po tak kiepskim sezonie jest jakimś żartem. Zdecydowanie wolę Icardiego, patrząc na czysto piłkarskie walory.


BEZPŁATNE PRZELEWY DO PL I UK! -> http://www.england.pl/
tOmek8820

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 czerwca 2019
Posty: 70
Rejestracja: 04 czerwca 2019

Nieprzeczytany post 30 lipca 2019, 20:49

Już kilka razy było powiedziane czemu sprzedajemy Moise. Przez chwilę byłem przeciwko ale w obliczu kończącego się kontraktu, braku chęci jego przedłużenia i że mając tak mocną konkurencję grałby mało uważam, że to dobre posunięcie.


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 30 lipca 2019, 20:58

Zacznijmy od tego, że Moise strzelił kilka goli, nic nie znaczących. Nie decydowały one o finale LM czy na wagę mistrzostwa. I za takiego chłopa, do którego przylgnęła łatka dużego talentu - jest szansa na 40 baniek. Duża kasa. A teraz niech ktoś mi przypomni, kiedy ktoś z Juve (wychowanek) osiągnął sukces w innym klubie niż Juve? Piłka od Moise odbija się jak od drewna, nie ma zwodu - ale ma nos i strzela bramki. Oczywiście, wolałbym pozbyć się Mario (Bóg jeden wie po kiego kija przedłużyli z nim kontrakt) i dać mu szansę, ale rzeczywistość jest inna, cyfry się muszą zgadzać i widocznie nie ma innej ścieżki dla niego.


Zablokowany