Mercato (LATO 2019) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 24 lipca 2019, 17:50

jackop pisze:
Arbuzini pisze:Napisałem tylko, że współczuje mu jego położenia
No chyba nie.
Arbuzini pisze:Chiesie mogę tylko współczuć - nie za fajnym musi być fakt, że jest się więźniem pracodawcy.
Chiesa chyba zapomniał, że jest pracownikiem.
Arbuzini pisze:To jest młody człowiek, w mojej opinii zdolny, a kisi się w coraz gorszym klubie, mimo że miał obiecane co innego.
Kisi się wyłącznie z winy własnej/swojego agenta, a nie obecnego właściciela Violi.
Arbuzini pisze:Ale Chiesa nie robi nic niedojrzałego.
Wymuszanie transferu.
Nie bez przyczyny w większości krajów prawa pracownicze dają możliwość wypowiedzenia umowy z zachowaniem odpowiedniego okresu wypowiedzenia. Piłkarze będąc na kontraktach nie mają możliwości zerwania kontraktu, pomimo iż w obrocie gospodarczym każdy ma takie prawo. To jest bardzo skostniałe prawo, zarówno jeśli traktować piłkarzy jak pracowników lub nawet usługodawców (bo aktualnie bliżej im do tego miana). Prawem zwyczajowym jest, że piłkarz ma prawo do transferu i jeżeli obie strony zachowują się fair wobec siebie to do niego dochodzi na dogodnych dla obu stron warunkach. Próba trzymania na siłę zawodnika kończy się źle zazwyczaj tylko dla jednej strony, klubu, bo może on nie otrzymać zapłaty za kartę zawodniczą a pensję będzie musiał płacić. Długie kontrakty podpisuje się nie dlatego by piłkarz go wypełnił, a po to by klub mógł zarobić. Bycie w tej kwestii twardym legalistą to nieznajomość realiów piłkarskiego rynku. Ciekawe czy takie samo zdanie macie względem Bale'a czy Higuaina, którzy przecież też chcą tylko wypełnienia kontraktu.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 24 lipca 2019, 18:38

Poulinho pisze:Ciekawe czy takie samo zdanie macie względem Bale'a czy Higuaina, którzy przecież też chcą tylko wypełnienia kontraktu.
Wypowiedziałem się wyżej.
Poulinho pisze:Nie bez przyczyny w większości krajów prawa pracownicze dają możliwość wypowiedzenia umowy z zachowaniem odpowiedniego okresu wypowiedzenia. Piłkarze będąc na kontraktach nie mają możliwości zerwania kontraktu, pomimo iż w obrocie gospodarczym każdy ma takie prawo.
Weź pod uwagę, że pracownika zatrudniasz zazwyczaj z wolnego rynku, a nie jak w futbolu, płacąc za niego niekiedy dziesiątki czy setki milionów euro.

Mimo wszystko każdy piłkarz powinien mieć prawo wykupić swój kontrakt tak jak zrobił np. Neymar. Pytanie jak skonstruować uniwersalny wzór z którego obliczałoby się klauzulę wykupu, jeśli zastosować rozwiązanie systemowe. Trzeba by wziąć pod uwagę rynkową dysproporcję pensji, długości kontraktów, wartości transferów itp.

Indywidualnie (podczas negocjacji klub/piłkarz) klauzulę może obecnie mieć każdy zawodnik (nie ma prawa zakazującego takiego zapisu), o czym najwidoczniej "zapomniał" tak palący się do odejścia teraz Chiesa. Z resztą furtkę można sobie zostawić na X różnych innych sposobów, tylko trzeba to zrobić przed składaniem podpisu.
Poulinho pisze:Prawem zwyczajowym jest, że piłkarz ma prawo do transferu i jeżeli obie strony zachowują się fair wobec siebie to do niego dochodzi na dogodnych dla obu stron warunkach.
Czyli gdyby Commisso powiedział, że dogodnym warunkiem dla klubu jest puszczenie Chiesy za 300 mln € to wszystko byłoby ok? Dopóki karta zawodnicza jest w jego rękach, to ma on prawo dyktować cenę, nawet jeśli jest świadomy, że nie znajdzie się chętny.
Poulinho pisze:Próba trzymania na siłę zawodnika kończy się źle zazwyczaj tylko dla jednej strony, klubu, bo może on nie otrzymać zapłaty za kartę zawodniczą a pensję będzie musiał płacić.
Skoro właściciel (Fiorentiny) się z tym liczy, to w czym problem? Jego klub, jego zasady.

Rules are rules. Albo, tak jak napisał @jurson09, jesteś dorosły i bierzesz odpowiedzialność za swoje decyzje, albo zachowujesz się jak rozpieszczony bachor i lecisz płakać do mediów - jak była piłkarka Juve.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 24 lipca 2019, 21:06

Słuchy mówią ze Barca nie ma kasy na Neymara.

Ich wyniki finansowe są gorsze niż prognozowane. P


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
artur_89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2005
Posty: 656
Rejestracja: 27 października 2005

Nieprzeczytany post 24 lipca 2019, 21:40

To Pawełek mówi papa i wiadome, kto przyjdzie albo Pogba, albo Naymar innych gości nie widzę, ewentualnie Chiesa.


Dunio333

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2014
Posty: 197
Rejestracja: 15 września 2014

Nieprzeczytany post 24 lipca 2019, 23:26

Nie chcę zakładać nowego tematu, a nie mogę znaleźć informacji.
Kiedy teraz gramy następny mecz?


Vinylside

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2013
Posty: 267
Rejestracja: 06 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 24 lipca 2019, 23:39

Dunio333 pisze:Nie chcę zakładać nowego tematu, a nie mogę znaleźć informacji.
Kiedy teraz gramy następny mecz?
10.08.2019 - 18:00 vs. Atletico Madryt - International Champions Cup


Obrazek
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 24 lipca 2019, 23:54

Vinylside pisze:
Dunio333 pisze:Nie chcę zakładać nowego tematu, a nie mogę znaleźć informacji.
Kiedy teraz gramy następny mecz?
10.08.2019 - 18:00 vs. Atletico Madryt - International Champions Cup
26 lipca mieliśmy grać z K-League All Stars, ale nie wiem czy to aktualne.


Principino

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2012
Posty: 367
Rejestracja: 06 listopada 2012

Nieprzeczytany post 25 lipca 2019, 00:34

Niby totki oferuja 80mln£ za Dybale. Podaje to dailymail ale rowniez Dan Klipatrick ktory jest dobrze poinformowany jesli chodzi o sprawy tottenhamu (uwazaja go za tier 1)


albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 25 lipca 2019, 08:27

Adrian27th pisze:Tottenham planuje złożyć ofertę 80 mil funtów za Dybale.
Evening Standard
z pocałowaniem w rękę. Kupić za to topa do pomocy, prawego obrońcę, Cancelo przesunąć na skrzydło, zostawić Igłę. Sprzedać Mandżu i Cuadrado.

Ronaldo (Costa) - Igła (Kean) - Berna (Cancelo)


Haris

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lipca 2014
Posty: 368
Rejestracja: 11 lipca 2014

Nieprzeczytany post 25 lipca 2019, 09:42

To może wymiana Dybala - Eriksen? Chociaż coś czytałem, że Atletico daje na niego 100 mln


Od kołyski, aż po grób Stara Dama to mój klub! Forza Juve! <3
unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 25 lipca 2019, 10:13

Haris pisze:To może wymiana Dybala - Eriksen? Chociaż coś czytałem, że Atletico daje na niego 100 mln
Wymiana niby ok, ale zakładając, że Eriksen będzie grał na pozycji jednego z 3 pomocników, to czy przy jego słabych umiejętnościach defensywnych, nasz skład nie będzie zbyt narażony na ataki?


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 25 lipca 2019, 11:58

Dybala jest pierwszym do odpalenia z tych, na których możemy dobrze zarobić, a ostatnio nie dawał zespołowi kompletnie nic. O ile będzie się to wiązać z jakimś grubym transferem do środka jestem na tak. Bo Icardi swoją drogą.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 25 lipca 2019, 12:25

jackop pisze:
Arbuzini pisze:Ale Chiesa nie robi nic niedojrzałego.
Wymuszanie transferu.
To jest normalna praktyka, większość piłkarzy odchodzi przed końcem kontraktu, a kluby na tym zarabiają. Tak działa ten rynek, gdzie nie możesz sobie wypowiedzieć umowy. Chiesa zachowuje się w cywilizowany sposób, nie lata z tym do mediów, a jak te pytają go o tę sprawę to odpowiada, że jest zawodnikiem Fiorentiny nie ciągnąc tematu.
jackop pisze:albo zachowujesz się jak rozpieszczony bachor i lecisz płakać do mediów - jak była piłkarka Juve.
Byłem przekonany, że z tego powodu bierze się Wasz krytycyzm względem Chiesy, ale to są dwie zupełnie różne sprawy i postawy. Zresztą kobiecie nie odpowiadały zasady panujące w Juventusie więc odeszła tam, gdzie jest jej lepiej. Potępiać można jedynie niepotrzebne wypowiedzi.


Dybala jest po prostu trochę archaiczny i trenerzy chcąc grać szeroko mają problem jak go ustawiać na boisku. Niemniej swoje zrobić potrafi (poza ostatnim sezonem) więc potrzebujemy w jego miejsce naprawdę dobrego skrzydłowego. Eriksen by się nadał, ale wtedy nie grałby jako pomocnik tylko na skrzydle, co przy jego umiejętnościach defensywnych wcale nie jest takie złe. Inna para kaloszy, kiedy po jego stronie biegałby De Sciglio zamiast ofensywnego bocznego obrońcy, w takim układzie Duńczyk w pomocy i Berna na skrzydle wygląda solidnie i sensownie pod względem zachowania balansu. Znowu trochę kombinowania, ale łatwiej wkomponować w zespół będzie Duńczyka, który może pełnić różne role. Chociaż najlepszy byłby skrzydłowy, który potrafi solidnie ukuć, czyli ktoś w typie Neymara albo Mbappe. Bale? :D


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 25 lipca 2019, 12:30

albertcamus pisze:Ronaldo (Costa) - Igła (Kean) - Berna (Cancelo)
1. To zestawienie wygląda tragicznie
2. Berna w pierwszym składzie zamiast Costy to pomyłka


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 25 lipca 2019, 12:54

jackop pisze:
albertcamus pisze:Ronaldo (Costa) - Igła (Kean) - Berna (Cancelo)
1. To zestawienie wygląda tragicznie
2. Berna w pierwszym składzie zamiast Costy to pomyłka
Zarówno Costa jak i Berna mogą grac po obu stronach.


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
Zablokowany