Mercato (LATO 2019) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Mickey_Schlug

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 marca 2010
Posty: 36
Rejestracja: 08 marca 2010

Nieprzeczytany post 13 lipca 2019, 00:07

Myślę, że po transferze De Ligta nie potrzebujemy dalszych wzmocnień. Skład jest mocny i akcenty są w nim rozłożone optymalnie. Pogba to świetny gracz, natomiast w 'Sarriball' jeden rozgrywający pomocnik nie ma racji bytu. W naszej taktyce pomoc powinna pełnić rolę łącznika między formacjami obrony i ataku. Jej główne zadanie polega na szybkim przenoszeniu ciężaru gry, dlatego nie może zależeć od "jednej gwiazdy".

Wydaje mi się również, że nie ma potrzeby pozbywania się na siłę piłkarzy, którzy chcą zostać. Owszem, finanse to jedno, ale liczy się przede wszystkim duch tej drużyny. Nie byłoby w porządku wypychać na siłę takich ludzi jak Mandżukić, Khedira, Higuain, którzy zapewne woleliby w dalszym ciągu należeć do "rodziny Juve". Poza tym każdy z nich ma jeszcze dużą wartość piłkarską. Niech wartość zawodnika na rynku transferowym nie przesłoni nam wartości czysto piłkarskie :)
Np. Mario nigdy nie był seryjnym strzelcem, natomiast jeśli już strzelał to ręce kibiców same składały się do oklasków :)


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 13 lipca 2019, 00:16

De Ligt polubił post Chielliniego na Insta ze zdjęciami z Continassy.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 13 lipca 2019, 06:41

Mickey_Schlug pisze:Myślę, że po transferze De Ligta nie potrzebujemy dalszych wzmocnień. Skład jest mocny i akcenty są w nim rozłożone optymalnie. Pogba to świetny gracz, natomiast w 'Sarriball' jeden rozgrywający pomocnik nie ma racji bytu. W naszej taktyce pomoc powinna pełnić rolę łącznika między formacjami obrony i ataku. Jej główne zadanie polega na szybkim przenoszeniu ciężaru gry, dlatego nie może zależeć od "jednej gwiazdy".

Wydaje mi się również, że nie ma potrzeby pozbywania się na siłę piłkarzy, którzy chcą zostać. Owszem, finanse to jedno, ale liczy się przede wszystkim duch tej drużyny. Nie byłoby w porządku wypychać na siłę takich ludzi jak Mandżukić, Khedira, Higuain, którzy zapewne woleliby w dalszym ciągu należeć do "rodziny Juve". Poza tym każdy z nich ma jeszcze dużą wartość piłkarską. Niech wartość zawodnika na rynku transferowym nie przesłoni nam wartości czysto piłkarskie :)
Np. Mario nigdy nie był seryjnym strzelcem, natomiast jeśli już strzelał to ręce kibiców same składały się do oklasków :)
Obecnie jest nadkomplet zawodników, wielu po 30-ce z kończączym się kontraktem i ostatni dzwonek żeby coś na nich zarobić.

Tak, Juve to rodzina ale czasami trzeba wypychać bo to też biznes. Chyba że chciałbyś w finale LM na ostatnie minuty wprowadzić Matriego? Nie? Bo go wypchneliśmy :-)

Khedira - za niego każdy może grać
Matuidi - jak zobaczę jego bieganie to chyba odjadę. Rabiot za niego bez dwóch zdań.
Mandziukić - do Sarriball? Nie lubi być rezerwowym. Może blokować Dybale i Kean-a. Z całym czasunkiem dla niego bo bardzo go lubię, powinien odejść a jak mamy za niego zarobić 10-15mln to odpowiedź sama się nasuwa.

Szatnia powinna być przewietrzona, budżet płacowy się powiększył i fajnie byłoby go poprawić sprzedażami.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 13 lipca 2019, 08:25

@Profesor
Słusznie zauważyłeś problem z kończącymi się za rok umowami kilku naszych zawodników, bo w tym gronie są właśnie Matuidi, Cuadrado oraz ... Kean. O ile dwaj pierwsi powinni zostać sprzedani, aby odzyskać choć część zainwestowanych w nich środków (chyba, że przedłużymy umowę z Francuzem, aby mieć zawodnika do rotacji w środku pola, bo grając na poważnie na wszystkich frontach trójką w pomocy jednak taki ktoś może się przydać, aczkolwiek z konieczności może tam grać Bernardeschi), a z Moise przedłużyć kontrakt i chyba gdzieś wypożyczyć. Mimo, że nasz wychowanek może być wystawiany także na boku ataku, to raczej nie widzę dla niego szans na regularne występy, bo na chwilę obecną musiałby rywalizować z CR7, Higuainem, Mandżu i Dybalą.
Jeśli dołączy do nas De Ligt, to przy grze czwórką w defensywie na dwie pozycje będziemy mieć aż pięciu zawodników.Holender będzie pewniakiem do gry do pary z kimś z dwójki z Chiellini/Bonucci, ale przykładowo taki Rugani może zebrać w całym sezonie jeszcze mniej minut niż to miało miejsce w obecnym i raczej bez sensu jest trzymanie go w Turynie (mając na uwadze to, że w kadrze mamy jeszcze Demirala). Nie wiem czy najlepszym wyjściem z tej sytuacji nie byłoby wypożyczenie Daniele na rok do Atalanty (która z uwagi na udział w LM i ponoć nadchodzące rozstanie z Mancinim przy grze trzema defensorami będzie potrzebować pilnie nowego obrońcy) i podpisanie kolejnej rocznej umowy z Caceresem, który byłby zabezpieczeniem na wypadek urazów Kielona, a raczej nie marudziłby z powodu bycia rezerwowym.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
miczbi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 maja 2019
Posty: 225
Rejestracja: 20 maja 2019

Nieprzeczytany post 13 lipca 2019, 08:29

Również uważam że nasza kadra po przybyciu DL będzie kompletna i wyrównana , bardzo wyrównana. Nie można z góry zakładać że Ramsey się połamie a Rabiot będzie grał kupe.
W tym okienku sprzedaże zapowiadają się równi ciekawie co kupna , zobaczymy jak Fabio i zarząd sobie z tym poradzą.

Jedynie czego mi brakuje w obecnym Juve to brak zawodnika za którym jak byśmy go sprzedali cale forum byłoby w żałobie. Takiego jakim Messi jest dla Barcelony , jakim Del Piero był dla nas . Za którym wzdycha się na samą myśl ;) nawet jak by Ronaldo nagle odszedl było by do przełknięcia z racji jego wieku . Pjanic? Szkoda ale damy rade . Dybala ? Połowa kibicow by sie cieszyla ze odchodzi :D


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 13 lipca 2019, 08:36

Takim zawodnikiem jest Chiellini.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 13 lipca 2019, 08:39

@miczbi
Jest taki zawodnik w obecnej kadrze Juve i nazywa się Giorgio Chiellini, ale z racji wieku i przywiązania do barw King Kong musi zakończyć karierę u nas. Mi osobiście nawet przyjście De Ligta (oby już oficjalne) nie złagodziłoby pożegnania z Kielonem, a uważam, że wielu kibiców myśli i czuje podobnie do mnie.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
miczbi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 maja 2019
Posty: 225
Rejestracja: 20 maja 2019

Nieprzeczytany post 13 lipca 2019, 08:45

Zgadzam się w 100 procentach . Ale chodzi mi tu o zawodnika młodszego o takiego za którym ogląda się pól Europy kibice przeciwnych drużyn go nam zazdroszczą. A jak wiadomo stary poczciwy Giorgio prawie już na mecie swojej kariery. 👍


kawek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 618
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 13 lipca 2019, 08:45

Sorek21 pisze:Takim zawodnikiem jest Chiellini.
dimebag11 pisze:@miczbi
Jest taki zawodnik w obecnej kadrze Juve i nazywa się Giorgio Chiellini, ale z racji wieku i przywiązania do barw King Kong musi zakończyć karierę u nas. Mi osobiście nawet przyjście De Ligta (oby już oficjalne) nie złagodziłoby pożegnania z Kielonem, a uważam, że wielu kibiców myśli i czuje podobnie do mnie.
Podpisuje się oboma rękoma i obiema nogami
Oby pogral jeszcze 2 lata i przywrócił Babola do pionu


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 13 lipca 2019, 08:50

miczbi pisze:Zgadzam się w 100 procentach . Ale chodzi mi tu o zawodnika młodszego o takiego za którym ogląda się pól Europy kibice przeciwnych drużyn go nam zazdroszczą. A jak wiadomo stary poczciwy Giorgio prawie już na mecie swojej kariery. 👍
Miejmy nadzieję, że takim zawodnikiem będzie właśnie De Ligt :D


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 13 lipca 2019, 09:27

Czytałem dziś komentarze kibiców Ajaxu i uważają że Raiola działa na szkodę ich klubu. Piszą również że cena za De Ligta powinna wynosić co najmniej 100 milionów, a kluby jak Juventus traktują Ajax jako centrum wyprzedaży.
Osobiście uważam, że te 70 milionów które mamy zapłacić to wcale nie jest wygórowana kwota. Mathiis może stać się nasza podpora na długie lata. Do tego mamy Demirala czy Ruganiego więc obrona na parę lat zabezpieczona.
Zastanawia mnie sytuacja Higuaina. Na zdjęciach widać że ciężko pracuje, a taki zmotywowany zawodnik może okazać się solidnym wzmocnieniem. Ma 32 lata, więc jeszcze z 2 sezony przed nim.
W tej sytuacji dobrym wyjściem byłoby wypożyczenie Keana do jakiejś ekipy grającej w europejskich pucharach. Szkoda żeby marnował talent na ławce jak przy Allegrim. Oczywiście uprzednio podpisując nowy kontrakt.


miczbi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 maja 2019
Posty: 225
Rejestracja: 20 maja 2019

Nieprzeczytany post 13 lipca 2019, 10:52

Il_Bianconero pisze: Zastanawia mnie sytuacja Higuaina. Na zdjęciach widać że ciężko pracuje, a taki zmotywowany zawodnik może okazać się solidnym wzmocnieniem. Ma 32 lata, więc jeszcze z 2 sezony przed nim.
W tej sytuacji dobrym wyjściem byłoby wypożyczenie Keana do jakiejś ekipy grającej w europejskich pucharach. Szkoda żeby marnował talent na ławce jak przy Allegrim. Oczywiście uprzednio podpisując nowy kontrakt.
Na zdjęciach to wszyscy ciężko pracują ,u Gonzalo o drazu mi się rzucił brak włosów na czubku głowy :-) jak by ten kontrakt był o polowe mniejszy, super wzmocnienie . A tak chyba zarząd nie pozwoli sobiebna taki wydatek .


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 13 lipca 2019, 11:09

CSI JP na tropie samolotu, ktorym leci de Ligt i krucjata przeciwko gejom... :ok:

Co do Keana - wypozyczanie, to najkrotsza droga do tego, zeby zlamac chlopakowi kariere. Spisywal sie najlepiej bedac wlasnie w Juventusie, a nie w jakichs <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> na wypozyczeniach. W sezonie jest multum meczow. Jak bedziemy miec na "dziewiatke" Icara/Dybałę(?)/Higuaina/Mandzukicia(?) + Keana, to mlody spokojnie swoje minuty rozegra. Zreszta mi sie ogolnie wydaje, ze on prezentuje sie (statystycznie) lepiej, jak wchodzi za kogos w trakcie meczu, niz jak gra od poczatku.
dimebag11 pisze:podpisanie kolejnej rocznej umowy z Caceresem
Widziales, jak on "gra"? Zawsze lubilem goscia, ale jego obecnosc na boisku = stale zagrozenie utrata gola. Juz nie ten skill, nawet jak na 'piatego'.
Co do Ruganiego, to mi sie wydaje, ze miedzy nim, a Juve jest po prostu taki toksyczny zwiazek i Daniele kocha Stara Dame, wiec zostanie z nia bez wzgledu na to, czy bedzie mial pierwszy plac, czy tez bedzie ostatnim do wejscia.

PS.
Szkoda, ze nie wymienilismy Bonucciego na Manolasa :(


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 13 lipca 2019, 11:17

Il_Bianconero pisze:Mathiis może stać się nasza podpora na długie lata.
Póki jego agentem jest Raiola możesz o tym zapomnieć.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 13 lipca 2019, 11:37

ewerthon pisze:
Il_Bianconero pisze:Mathiis może stać się nasza podpora na długie lata.
Póki jego agentem jest Raiola możesz o tym zapomnieć.
Dokładnie. Przykład Nedveda czy Insignie to pokazał.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Zablokowany