Mercato (LATO 2019) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
playmaker

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lutego 2007
Posty: 690
Rejestracja: 24 lutego 2007

Nieprzeczytany post 09 lipca 2019, 11:53

Poulinho pisze:
Basiek pisze:
Poulinho pisze:Po przyjściu DL będziemy mieć karty 4 młodych perspektywicznych zawodników. Tak naprawdę w jedno okienko możemy zapewnić sobie środek obrony na lata z małym ryzykiem (DL nie jest żadnym ryzykiem, Rugani, Romero Demiral - jeden lub dwóch z nich powinni odpalić). O tą formację chyba nie mamy się już co martwić.

Ciekawa jest jeszcze jedna rzecz, jeśli przyjdzie DL i będzie grać w pierwszej "11" to w naszej podstawie będzie tylko dwóch zawodników powyżej 30 r.ż. Szybko przeprowadzona "rewolucja".
Przypominam tylko, że Rugani lada dzień kończy 25 lat. Ja wiem, że obrońcy osiągają często szczyt swoich możliwości w dość późnym wieku, ale Daniele już chyba dosyć daleko do perspektywicznego zawodnika.
Przed nim przynajmniej 8 lat gry. Dla mnie to ostatni sezon gdy może wejść w buty świetnego obrońcy lub pozostać średniakiem.
Ja tylko przypomnę, że Barzagli przyszedł do nas mając bodajże 29 lat.
Wg mnie Ruganiemu brakuje gry / płynności / pewności siebie oraz nieco siły / agresji. Być może przy Sarrim wejdzie na wyższy poziom, ale jakoś tego nie widzę, jeśli będzie De Ligt, Chiellini i Bonucci. Jakby poszedł do innego klubu i by grał cały sezon, to myślę, że zostałby czołowym obrońcą Serie A.


tomassi14

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2009
Posty: 351
Rejestracja: 05 września 2009

Nieprzeczytany post 09 lipca 2019, 12:38

Przy ofercie powyżej 40mln za Leo, powinni go sprzedać,

W sezonie drożyny zabezpieczają sie zazwyczaj 5 srodkowymi obrońcami (dwóch jako podstawa, dwóch do rotacji + jeden "placek" na rezerwę in case )

z przewidywań najwięcej szans na grę mieliby Kielon / DL, do rotacji Leo Demiral / Rugani, W tej konfiguracji owym 5 zawodnikiem bylyby Demiral / Rugani - szkoda marnować ich potencjał, lepiej odpalic Leo i zastąpić go jakąś tanim solidnym 5-tym rezerwowym


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 09 lipca 2019, 13:33

mrozzi pisze:Niestety sensownych głosów, że chcemy oddać Bonusa nie ma. On sam wziął się mocno do treningu, liczy chyba na skład. :-)
Przecież on na bank zagra więcej meczów niż Chiellini w podstawowym.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 09 lipca 2019, 14:04

Wojtek pisze:
mrozzi pisze:Niestety sensownych głosów, że chcemy oddać Bonusa nie ma. On sam wziął się mocno do treningu, liczy chyba na skład. :-)
Przecież on na bank zagra więcej meczów niż Chiellini w podstawowym.
Przy nowym sztabie niekoniecznie. ;) Może pójdzie to we właściwym kierunku i Giorgio odżyje. :uklon:


playmaker

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lutego 2007
Posty: 690
Rejestracja: 24 lutego 2007

Nieprzeczytany post 09 lipca 2019, 14:12

mrozzi pisze:
Wojtek pisze:
mrozzi pisze:Niestety sensownych głosów, że chcemy oddać Bonusa nie ma. On sam wziął się mocno do treningu, liczy chyba na skład. :-)
Przecież on na bank zagra więcej meczów niż Chiellini w podstawowym.
Przy nowym sztabie niekoniecznie. ;) Może pójdzie to we właściwym kierunku i Giorgio odżyje. :uklon:
Pamiętaj, że Sarri lubi grać piłką, a jakby na to nie patrzeć, to Bonucci jest z naszych ŚO w tym najlepszy.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 09 lipca 2019, 14:47

Kolejna podpowiedź?


Pogba


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 09 lipca 2019, 15:38

Poprostu pisze:Kolejna podpowiedź?


Pogba
Było. Czytaj uważnie.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 09 lipca 2019, 15:54

towalski pisze:
Poprostu pisze:Kolejna podpowiedź?


Pogba
Było. Czytaj uważnie.
gdzie bo nie mogę znaleźć?

E:towalski

OK dzięki nie zauważyłem.
Ostatnio zmieniony 09 lipca 2019, 15:57 przez Poprostu, łącznie zmieniany 1 raz.


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 09 lipca 2019, 15:57

miczbi pisze:

Ehh ten Paul ? Biało czarny ubiór , przypadek? Zaczyna się szopka taka sama jak od nas odchodził. Wczoraj Mino ogłasza że już nie chce grać w United , za chwilę filmik w biało czarnym dresie . Pewnie następnie będzie jakiś film, zdjęcie nawiązujący do Realu.

Swoją drogą na filmiku Pogba bierze udział w botttle Challenge czyli jak szybko odkręcić butelkę nie używając rąk.
Proszę. 198 strona.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
kd

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 stycznia 2004
Posty: 84
Rejestracja: 06 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 09 lipca 2019, 20:27

Hm....nie wierze w Pogbe, nie przemawia za tym ani kwota...ani pozycja. Kogo Pogba ma wykluczyć?? Pjanica? Rabiota? Ramseya? Bentancura? Blaise? Cana ? Nie ma dla niego miejsca mimo że może jest lepszy od każdego z nich(ale nie na tyle by płacić ponad 100 mln £). A i w ramach ciekawostki....sprzedając Pogbe ( może Real może Juve), Manu traci 3 środkowych pomocników w tym okienku. Kandydaci to kozak Duńczyk Eriksen oraz .... Mario Lemina.


PlanetJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2006
Posty: 1717
Rejestracja: 27 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 09 lipca 2019, 20:45

Bentancur trzecim najlepszym zawodnikiem turnieju CA. Dajmy sobie już spokój z kolejnym pomocnikiem, bo problem jest w jej nadmiarze. W mojej opinii na nowy sezon mamy taką- Can, Pjanic, Ramsey, Rabiot, Bentancur. Nie potrzeba nikogo, bo i tak już w tym przypadku dwóch dobrych siedzi na ławce. Intryguje mnie to, że kręcimy z Icardim, Lukaku. Kean niby ma zostać, a nadal mamy Mario. Odrzuciliśmy ofertę za młodego to po co kolejny tłok... Jeszcze jest Igła... Trzeba przetrzebić kadrę żeby tworzyć nową ekipę. Atlelico już wydało prawie 200 mln ale tyle samo zarobiło.
Za chwile zacznie się rozwiązywanie kontraktów za porozumieniem stron....


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2522
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 09 lipca 2019, 20:53

mrozzi pisze:Klauzula nie oznacza chęci odejścia. Zatem tak, może być elementem naszego składu na lata. Absurdem byłoby branie Manolasa mając w garści Ligta i zakładanie, że może mu się po 2 latach znudzi.
Filippo911 pisze:Zwłaszcza, że za te 2 / 3 / kilka lat na MDL zarobimy (Raiola juz o to zadba, acw zasadzie o siebie;). Z Manolasem to bilet w jedną stronę (nie twierdzę, że jest słaby, oceniam to jako interes).
Przyjdzie Real, przyjdzie Barca, angielskie kluby pomachaja forsa i figa bedzie z checi pozostania w Juve. Aczkolwiek mam nadzieje, ze sie myle. Absurdem, to bylo sciagniecie z powrotem Bonuca. Ja mam na mysli to, ze: de Ligt swoja droga, a Manolas swoja droga (ot, takie bogajstwo). Bo wole Manolasa, anizeli niepewnego Bonucci'ego, czy miekkiego Ruganiego (ktorego najwieksza zaleta jest status wychowanka w lidze).
O to, ze na de Ligcie zarobimy, jestem spokojny.

W kwestii pomocy, to nadal nie mamy kilogramow i centymetrow. Mozecie mnie zbanowac na forum ( :C ), ale ja bym wybadal sytuacje Mongola z Interu. Moze nie jest juz najmlodszy, ale jak by sie zgodzil na jakis krotki, niewysoki kontrakt... Nadal czekam na kogos pokroju Vidala.

PS.
My tu gadu-gadu, a Khedira nadal w Turynie :shock:


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 09 lipca 2019, 21:02

@PlanetJuve
Według mnie, to na szóstego pomocnika mógłby zostać Matuidi, bo przy grze trójką w środku pola realnie walcząc na trzech frontach przyda się do rotacji/odciążenia najbardziej eksploatowanych graczy. Problem w tym, że musielibyśmy wtedy przedłużyć kontrakt z Francuzem, bo jego umowa z Juve obowiązuje jeszcze tylko przez rok.
Odrzuciliśmy ofertę Evertonu za Keana, bo pewnie angielski klub nie chciał się zgodzić na zapis o prawie odkupu przez Juventus, a na tym nam niezwykle zależy i nie ma co się dziwić, bo raz, że Moise ma statut naszego wychowanka, a dwa, to drzemie w nim ogromny potencjał.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 09 lipca 2019, 21:12

Radja szczerze nami gardzi, więc odpada.

A co do Ligta wydatek 150 mln plus gruby kontrakt za obrońcę to cholernie dużo nawet dla najbogatszych. A klauzula w dodatku ma sukcesywnie wzrastać. Nie zapominajmy także o nieodzownym procencie dla Raioli. Już mielibyśmy koszt pozyskania i utrzymania obrońcy bliski kwocie 200 mln. To, że piłkarze są coraz bardziej wartościowi nie oznacza, że przestaje obowiązywać FFP. Teraz Ligt jest bardzo łakomym kąskiem, a jakoś na pewnym etapie kluby rywalizujące powiedziały basta. Ja nadal uważam, że nie można z góry zakładać odejścia po krótkim okresie. Może tak, może nie. Równie dobrze może mu się u nas spodobać, zaaklimatyzuje się i ani będzie myślał zmieniać środowisko. Już teraz mógł wybrać Barcę ze swoim dobrym kumplem z Ajaxu, a tego nie zrobi. Oferujemy wyższy kontrakt, ok, ale jednak gdyby tak marzył o tym klubie, to i te powiedzmy 7 mln by go na start "zadowoliło", i to w tym wieku. Zaczynamy dobijać do sytuacji, w której czołowi zawodnicy nie zamierzają klubu opuszczać na rzecz innych. Drużyna z roku na rok jest lepsza i budowany obecnie skład absolutnie nie odstaje od innych topowych drużyn.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 09 lipca 2019, 21:31

mrozzi pisze:Radja szczerze nami gardzi, więc odpada
Gardzi ale w obliczu obecnej sytuacji nie pogardziłby a dodatkowo zagrałby na nosie interowi, który publicznie go skreślił :)
Gdyby tak Icara i Radzię od niech ? Ale byłby ból dupy
:-)
Mam nadzieje, że Icardi się zbliża do nas powoli.
De Ligt, Icardi i kończymy bardzo udane mercato, naprawdę udane i budujemy kapliczkę Paraticiemu, który robi mega robotę.
Ostatnio zmieniony 09 lipca 2019, 21:33 przez MRN, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Zablokowany