Mercato (LATO 2019) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
kdzr

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 710
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 04 lipca 2019, 09:42

Ja mam co do Buffona uczucia mocno mieszane. Sportowo, no dobra, spoko, niech jako ten drugi bramkarz będzie. Gryzie mnie tylko kwestia tego po co odchodził? Nie mógł zaakceptować roli drugiego od razu? Przerost ambicji? A może uznał, że gdzieś indziej wygra tę upragnioną LM a teraz wraca z podkulonym ogonem? To bez wątpienia wielka legenda, od niego zacząłem swoją przygodę z Juventusem, no ale, kurcze, burzy mi trochę swój obraz tą decyzją. Pewnie będzie wartością dodatnią w szatni, tylko tak jak piszę, po co ta cała szopka z pożegnaniem, płaczem, rundkami wokół stadionu?


Vincere non e' importante, e' l'unica cosa che conta.
Verse

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 sierpnia 2009
Posty: 200
Rejestracja: 31 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 04 lipca 2019, 09:43

Bardzo dobrze, że Fabs wysunął taką "niską" ofertę. De Ligt jest dogadany i tak przyjdzie do Juve. De Ligt docelowo pewnie będzie chciał trafić do Barcelony, ale na teraz nie przebiłby się tam do składu. Za to z Juve Raiola wynegocjował pewnie jakąś minimalną liczbę występów i dorzucił klauzulę wykupu. Samego De Ligta przekonał pewnie tym, że z Juve robi się dobrze interesy i nie robią problemu, jeśli zawodnik chce odejść to odchodzi (casus Pogby). Powiedział, że 150 mln to nie jest dużo w dzisiejszych realiach i jeżeli się sprawdzisz, to Barcelona Cię wykupi, a jak nie to nadal będziesz w mocnym zespole.


Verse

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 sierpnia 2009
Posty: 200
Rejestracja: 31 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 04 lipca 2019, 09:45

Zresztą to samo tyczy się Icardiego. Chłop chce zostać we Włoszech i chce grać w zespole lepszym, niż Inter. Na daną chwilę są takie dwa zespoły: Napoli i Juve. Z czego na arenie międzynarodowej jeśli chcesz coś osiągnąć, to tylko Juve. Nie sztuką jest wystrzelić z ofertą 100 mln, tylko trzeba Inter przyciśnieniować i wyciągnąć go za 50 mln :hello:
Ostatnio zmieniony 04 lipca 2019, 09:50 przez Verse, łącznie zmieniany 1 raz.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 04 lipca 2019, 09:47

Już nie doszukujmy się teorii, że Ligt docelowo chce do Barcelony, bo go nie znamy. Zadecydować mogła kasa, bo w Barcelonie miałby swojego kumpla, a i Umtiti z jednym kolanem wątpliwe, by był zagrożeniem.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 04 lipca 2019, 09:50

Czy ktoś jest zdziwiony niską ofertą za Holendra? Od zawsze oszczędzamy więc dlaczego nie spotkać się w połowie i zapłacić o 5mln mniej?


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8612
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 04 lipca 2019, 09:51

Co do Icara to wątpliwe jest aby przeszedł do Napoli. On grając w Juve nie rusza się z miejsca bo godzinę czasu zajmuje niespełna droga z Mediolanu do Turynu. Ja przypuszczam że Fabs go nie odpuści gdyż ma go w garści a inter jest pod ścianą przez niego.


Obrazek
San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 04 lipca 2019, 10:25

Profesor pisze:No właśnie, jak celujemy w 4-3-3 i chęci zrobienia z Ronaldo 9-ki to gdzie miejsce dla Dybali i Higuaina? A jeszcze Kean mógłby pograć.
Ronaldo w tym wieku MUSI grać jako "9", błędem końcówki jego kadencji w Realu było na siłę robienie z niego skrzydłowego.


1902 Para Siempre

Obrazek
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 04 lipca 2019, 10:39

San Holo pisze:Ronaldo w tym wieku MUSI grać jako "9", błędem końcówki jego kadencji w Realu było na siłę robienie z niego skrzydłowego.
Absolutna zgoda.

Icardi. Już pal licho jego charakter i perypetie pozaboiskowe. Ciągle mamy niedobory jakości, głównie w środku pola, każdy pieniądz się przyda. W kolejce do gry czeka Kean, jest jeszcze Mandzukić, Higuaina nie licząc. Ktokolwiek widzi sens wydawania kilkudziesięciu milionów na Icardiego?

Icardi ma sens jedynie pod warunkiem ofensywnej rewolucji, typu: odchodzą Mandzukić, Dybala/Kean, Higuain, przychodzi np Chiesa i Icardi.


Powiem Wam, że to chyba pierwsze mercato od dawien dawna, w którym nie tyle obawiam się o wzmocnienia, co o sprzedaże. Jak nie uda się ich porządnie przeprowadzić, może to wpłynąć bardzo negatywnie na działania w przyszłości. A pozbyć się jest kogo: Cuadrado, De Sciglio, Higuain, Perin, Khedira, może Mandzukić, może Matuidi - wielu z wymienionych to piłkarze z opasłymi kontraktami, którzy niekoniecznie muszą wzbudzać ochy i achy na transferowym rynku. Trzymam kciuki, żeby Paratici poradził sobie z tematem, bo od tego naprawdę dużo może zależeć w przyszłości. Oby dotychczasowe bazowanie na 30-latkach nie odbiło nam się czkawką przy próbie płynnej zmiany pokoleniowej.


Obrazek
wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 04 lipca 2019, 10:46

pumex pisze:A pozbyć się jest kogo: Cuadrado, De Sciglio, Higuain, Perin, Khedira, może Mandzukić, może Matuidi
Chyba tylko zdaniem (części) kibiców. Nie sądzę, żeby ktokolwiek w klubie chciał się Włocha pozbywać. I dobrze, bo solidny z niego rezerwowy.

@down

Nie określałbym tego sprzątaniem po Marottcie. Raczej sprzątanie po Maxie i jego filozofii. ;)
Ostatnio zmieniony 04 lipca 2019, 10:47 przez wojczech7, łącznie zmieniany 1 raz.


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8612
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 04 lipca 2019, 10:46

pumex, zgadzam się z Tobą ale np. krytykowałeś mnie i innych, którym nie podobało się ściąganie takiego Matuidiego. Co do Perina i Khediry obaw nie mam ale co do Mandżu czy Igły już tak.


Obrazek
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 04 lipca 2019, 10:56

Stąd trzeba mieć nadzieję, że zarówno BVB i Roma będą konkretne w zamiarach co do ściągnięcia Mandzu i odpowiednio Igły. Sami w ostateczności poleci przez porozumienie, choć każdy grosz by się przydał. Z Perinem raczej nie będzie problemów, bo gość wydaje się totalnie obojętny co do kolejnego klubu i jego własnej sytuacji. Najgorzej z Matuidim i Cuadrado. Jeden jak i drugi coś tam prezentuje, ale nie sądzę, aby (szczególnie drugi) poszedł wyłącznie za sam hajs a nie w dealu za kogoś (Icardi?).

Poza tym - to już musiała by być gruba sprawa, aby Icardi przekiblował jeszcze jeden sezon u interowców, by im blokować mercato. Imo to chyba fest kaczka dziennikarska.

Druga rzecz - no przecież ściągnięcie Icardiego jest imo pewnym planem poukładania tego z przodu, jeśli plotki o sprzedaży Costy ucichły kompletnie, kombinujemy z Zaniolo/Chiesą a więcej wymagać będzie się od Berny, czy Dybali.

Pozostaje trzymać kciuki za sprzedaże, aby z przodu został tylko Costa, CR, Kean, Dybala i Berna no i Icardi ostatecznie, jeśli zdecydujemy się pozostawić Dybalę.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 04 lipca 2019, 11:01

MRN pisze:pumex, zgadzam się z Tobą ale np. krytykowałeś mnie i innych, którym nie podobało się ściąganie takiego Matuidiego. Teraz to Paratici musi sprzątać po Marotcie. Co do Perina i Khediry obaw nie mam ale co do Mandżu czy Igły już tak.
Tak, to prawda - byłem zwolennikiem sprowadzenia Matuidiego. Obecnie uważam, że dobrze byłoby się go pozbyć. Cały problem z Francuzem sprowadza się do tego, że po naprawdę fajnej grze w PSG i reprezentacji Francji (nadal nie wiem jakim cudem ludzie jej nie dostrzegali :think: ), w swoim prime time trafił do Juve Allegriego, który kompletnie nie miał pomysłów zarówno na niego, jak i na całość środka pomocy. Przespany został czas, gdy z Blaise'a można było wycisnąć coś ciekawego. Obecnie, w wieku 32 lat i przy dużo młodszych i lepiej rokujących piłkarzach w odwodzie, Matuidi staje się mało przydatny.
wojczech7 pisze:
pumex pisze:A pozbyć się jest kogo: Cuadrado, De Sciglio, Higuain, Perin, Khedira, może Mandzukić, może Matuidi
Chyba tylko zdaniem (części) kibiców. Nie sądzę, żeby ktokolwiek w klubie chciał się Włocha pozbywać. I dobrze, bo solidny z niego rezerwowy.
Trudno się nie zgodzić. O sprzedaży De Sciglio piszę czysto subiektywnie, nie znoszę tego do bólu przeciętnego typa bez krzty charakteru prawie tak bardzo jak postrzelonego Cuadrado.


Obrazek
Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 04 lipca 2019, 11:05

Nie pojawiły się jeszcze plotki o Neymarze?
Poszliśmy tak ostro do przodu, że jeśli chłopak jest do wyjęcia to na pewno orientowalismy się na jakich warunkach. Skoro idizemy ostro po Pogbe to korekta na Brazylijczyka jest pewnie możliwa. Nawet jeśli oporcz Dybali trzeba by poświęcić jeszcze Pjanicia.


calma calma
fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2769
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 04 lipca 2019, 11:06

mrozzi pisze: Jednak zawodnik jest wart tyle, na ile go wyceni klub.
Raczej tyle, ile ktoś jest skłonny za niego zapłacić ;)
A co do DL to nie wydaje mi się, żeby było czym się przejmować. Zawsze po pierwszym natłoku informacji następuje chwilą ciszy, gdy właśnie wszystko jest dogrywane między klubami. Nie wierzę , że Paratici wypuści go z rąk, gdy już ma go urobionego.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8612
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 04 lipca 2019, 11:13

Z tym blokowaniem mercato interowi też uważam że to bzdura. Moje odczucie jest takie, że Icardi wyląduje w Juve byle nie było to kosztem wymiany za Dybalę bo wtedy inter zachowa twarz a wolałbym zachować Dybalę w celu wykorzystania go do innej operacji lub go sprzedać za jakiś tam hajs. Sprzedaż Icardiego przez inter za kwotę do 40 mln to będzie policzek dla nich mając na uwadze fakt, że w zeszłym roku nie chcieli jego sprzedaży nawet za 100 mln :)


Obrazek
Zablokowany