Mercato (LATO 2019) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 03 lipca 2019, 19:33

Gość ma 20 lat - ledwo,
ogarniał dobrze i w LM i w Serie A - nadal gorąca głowa, głupie faule, ale nie mam wątpliwości, iż obaj jak i każdy z nich - CHiesa i Zaniolo to dużo lepsza opcja niż Cuadrado, który wydaje sie być jeźdzcem bez głowy.
Co do Costy to moim zdaniem to jego sezon być albo nie być albo ogarnie, że można grac na mega poziomie przez poł sezonu, albo skończy się na tym, że jedno spotkanie na 10 jest mega, a potem piach i kopanie się po czole.

Pamiętajcie jednak o ich wieku.


Atalanta 16/12/2012 ; Lechia Gdańsk 29/07/2015 ; Bologna 19/02/2016; Dinamo Zagrzeb 27/09/2016; Roma 17/12/2016; Napoli 2/04/2017; Barcelona 22/11/2017; Crotone 26/11/2017; Lazio 27/01/2019; Atletico 10/08/2019; Lecce 29/10/2022; Fiorentina 5/11/2023
playmaker

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lutego 2007
Posty: 690
Rejestracja: 24 lutego 2007

Nieprzeczytany post 03 lipca 2019, 19:41

Robaku pisze: ogarniał dobrze i w LM i w Serie A - nadal gorąca głowa, głupie faule, ale nie mam wątpliwości, iż obaj jak i każdy z nich - CHiesa i Zaniolo to dużo lepsza opcja niż Cuadrado
No tylko że wg mnie Zaniolo na stałe na pozycję Cuadrado się nie nadaje, jedynie jako jakaś tam opcja rezerwowa. Widzę go natomiast jako ofensywnego pomocnika / ofensywnie usposobionego mezzale. Chiesa to natomiast naturalny, szybki skrzydłowy. Biorąc pod uwagę, że CR będzie grał jako 9, to w składzie zostaje nam tylko 2 skrzydłowych na odpowiednim poziomie - Berna oraz Costa. I dlatego zdecydowanie wolałbym zainwestować w Chiesę, nawet jeśli teoretycznie mielibyśmy przepłacić. Trzeba zaryzykować teraz, póki mamy Ronaldo w składzie.

Trzeba też pamiętać, że Costa miał duże problemy z kontuzjami, więc jest spora szansa, że w tym sezonie będzie podobnie. W takiej sytacji aż prosi się o jeszcze jednego skrzydłowego z prawdziwego zdarzenia.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 03 lipca 2019, 19:47

Widzę, że debata nt wartości m.in. Zaniolo i Chiesy trwa w najlepsze. Mnie natomiast od dłuższego czasu zastanawia, skąd bierze się wycenia Pogby, która wg mnie jest chora. W zasadzie to, czego najbardziej nie rozumiem, to jakim cudem obecnie jego karta zawodnicza ma być droższa niż w momencie opuszczenia Turynu. Jedyny argument przemawiający 'za' to chyba Mistrzostwo Świata. I tyle. Facet ani a klubie, ani w reprezentacji, nie potrafi nawiązać do czasów z Juve, z piłkarza przeistoczył się w celebrytę. Media zajmujące się PR-ową stroną futbolu wprost piszą, że obecnie Francuz boryka się z problemami wizerunkowymi. Na karku lat coraz więcej, kariery przed nim coraz mniej. Doświadczenia w Manchesterze za bardzo nie zdobył w stosunku do tego co już miał wypracowane do momentu opuszczenia Turynu. Zasłynął za to niezliczonymi gifami, w których człapie sobie po boisku, podczas gdy rywal objeżdża go jak pachołka i chwilę później ładuje jego drużynie bramkę. Od miesięcy dumnie lideruje we wszelkich klasyfikacjach km zrobionych truchtem itp itd. Charakteru przywódcy ani krzty, za to po stronie zdobyczy konflikty z kolejnymi trenerami.

Sorry, skąd te 150 milionów? Ktoś w czerwonej części Manchesteru chyba na łby z krową się pozamieniał. Powiem szczerze, że mocno zastanawiałbym się nawet jeśli cena byłaby o 1/3 niższa.


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 03 lipca 2019, 19:51

Popularność medialna Pogby jest odwrotnie proporcjonalna do tego co pokazuje na boisku. Im więcej wyświetleń na insta, tym gorszy piach na murawie. I piszę to jako fan jego talentu i orędownik jego sprowadzenia.

Stówka dla United to już byłoby zrobienie im łaski. Żyjemy jednak w czasach, gdzie czytam opinię że: szefowie PSG musieliby byś skończonymi idiotami by puścić Neymara za mniej niż 200 mln + Coutinho/Dembele. Łącznie jakieś 300 baniek za 27latka, który jak pisałem wcześniej, w 2 ostatnie sezony opuścił większą liczbę spotkań niż uważany za szklankę Ramsey przez 3.
Ostatnio zmieniony 03 lipca 2019, 20:00 przez jackop, łącznie zmieniany 3 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 03 lipca 2019, 19:53

pumex pisze:Widzę, że debata nt wartości m.in. Zaniolo i Chiesy trwa w najlepsze. Mnie natomiast od dłuższego czasu zastanawia, skąd bierze się wycenia Pogby, która wg mnie jest chora. W zasadzie to, czego najbardziej nie rozumiem, to jakim cudem obecnie jego karta zawodnicza ma być droższa niż w momencie opuszczenia Turynu.
Krótka odpowiedź - inflacja. Rynek po transferze Neymara oszalał (jego transfer pociągnął za sobą kokosy zapłacone za Coutinho i Dembele później już poszło). W sumie my Igłą i Pogbą też dołożyliśmy swoją małą cegiełkę.
Kolejna kwestia to to, że z każdym rokiem piłka generuje coraz większe obroty, a skoro mamy więcej kasy, a liczba zawodników dostępnych na rynku jest ograniczona to = wzrost cen.


fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2768
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 03 lipca 2019, 20:00

pumex pisze:W zasadzie to, czego najbardziej nie rozumiem, to jakim cudem obecnie jego karta zawodnicza ma być droższa niż w momencie opuszczenia Turynu.
No niestety, po sprzedaży przez Juve pogby szejki rozwaliły rynek płacąc klauzulę za Neymara, do tego czasu chyba wszystkim było łatwiej. Gdybysmy pogbe sprzedawali już po tym, to pewnie też już za koło 150mln. Ktoś po tym powiedział, że rynek już nigdy nie będzie taki jak dawniej i kwoty 100mln hu staną się teraz normalnościa. I tak się powoli dzieje.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 03 lipca 2019, 20:24

pumex pisze:Widzę, że debata nt wartości m.in. Zaniolo i Chiesy trwa w najlepsze. Mnie natomiast od dłuższego czasu zastanawia, skąd bierze się wycenia Pogby, która wg mnie jest chora. W zasadzie to, czego najbardziej nie rozumiem, to jakim cudem obecnie jego karta zawodnicza ma być droższa niż w momencie opuszczenia Turynu. Jedyny argument przemawiający 'za' to chyba Mistrzostwo Świata. I tyle. Facet ani a klubie, ani w reprezentacji, nie potrafi nawiązać do czasów z Juve, z piłkarza przeistoczył się w celebrytę. Media zajmujące się PR-ową stroną futbolu wprost piszą, że obecnie Francuz boryka się z problemami wizerunkowymi. Na karku lat coraz więcej, kariery przed nim coraz mniej. Doświadczenia w Manchesterze za bardzo nie zdobył w stosunku do tego co już miał wypracowane do momentu opuszczenia Turynu. Zasłynął za to niezliczonymi gifami, w których człapie sobie po boisku, podczas gdy rywal objeżdża go jak pachołka i chwilę później ładuje jego drużynie bramkę. Od miesięcy dumnie lideruje we wszelkich klasyfikacjach km zrobionych truchtem itp itd. Charakteru przywódcy ani krzty, za to po stronie zdobyczy konflikty z kolejnymi trenerami.

Sorry, skąd te 150 milionów? Ktoś w czerwonej części Manchesteru chyba na łby z krową się pozamieniał. Powiem szczerze, że mocno zastanawiałbym się nawet jeśli cena byłaby o 1/3 niższa.

Pumi jedno zdanie:
piłkarska inflacja - niestety.


Atalanta 16/12/2012 ; Lechia Gdańsk 29/07/2015 ; Bologna 19/02/2016; Dinamo Zagrzeb 27/09/2016; Roma 17/12/2016; Napoli 2/04/2017; Barcelona 22/11/2017; Crotone 26/11/2017; Lazio 27/01/2019; Atletico 10/08/2019; Lecce 29/10/2022; Fiorentina 5/11/2023
Gandalf8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2007
Posty: 1635
Rejestracja: 26 marca 2007

Nieprzeczytany post 03 lipca 2019, 20:32

pumex pisze:Sorry, skąd te 150 milionów? Ktoś w czerwonej części Manchesteru chyba na łby z krową się pozamieniał. Powiem szczerze, że mocno zastanawiałbym się nawet jeśli cena byłaby o 1/3 niższa.
Dlatego nasza rzekoma oferta 70 mln + Dybala to jakaś niedorzeczność. Jeśli już to albo 70 mln albo Dybala. Mam nadzieję, że nie wejdziemy w taki deal, żeby wydać ok 150 mln za gracza, który dłużej nie widział formy niż Ramsey i Rabiot razem wzięci...


Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 03 lipca 2019, 20:50

Top Calcio

Kupiliśmy jakiegoś TOPA do pomocy i nie jest to Pogba. Podadzą to później po paru reklamach. Wrzucam tu bo pewnie to bullshit.


Mazzocchi of RAI.


Dollar co raz bliżej Juve.


Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1766
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 03 lipca 2019, 21:01

Poprostu pisze:Top Calcio

Kupiliśmy jakiegoś TOPA do pomocy i nie jest to Pogba. Podadzą to później po paru reklamach. Wrzucam tu bo pewnie to bullshit.


Mazzocchi of RAI.


Dollar co raz bliżej Juve.

Top Calcio :facepalm: = Momblano, więc wiecie, gdzie możecie te informacje wsadzić, nie napalać się, bo ten chłop ma wyobraźnie wielką.

Coś za cicho o De Ligt i innych takich :whistle:


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 03 lipca 2019, 21:27

pumex pisze:.
Wartość marketingowa > wartość sportowa.


kd pisze:Milan wyrwał tylko cegiełkę z naszego muru, u nas mur stoi z małą dziurą, oni postawili ta cegłę i myślą że mają mur.
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 03 lipca 2019, 21:40

SMS jest nasz jak ja mam typować.

Booki miały na niego kurs 1,12 także on i DL kończą nam mercato


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 03 lipca 2019, 21:45

Coś Ty czepił się tych buków ? :D
Jak Dolar rzeczywiście blisko ( mam nadzieje, że nie ) to żegnamy Szczęsnego...bezsens ale co zrobić...


Obrazek
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 03 lipca 2019, 21:49

A kto to jest ten Dollar (Dolar)?


Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 03 lipca 2019, 21:50

szczypek pisze:A kto to jest ten Dollar (Dolar)?

Donnarumma


Zablokowany