Mercato (LATO 2019) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 03 lipca 2019, 08:16

Ja, w przeciwieństwie do kilku z Was, uważam, że do pomocy trzeba jeszcze kogoś, a mianowicie TOPA! Skład Pjanić, Ramsey, Rabiot, Can i Bentancur jest fajny, nie mniej na papierze na pierwszy skład to (raczej) zasługuje tylko Pjanic. Benta to dalej prospekt, Ramsey niewiadoma, podobnie jak Rabiot, choć tu patrząc na pochwały dotyczące talentu daje to względne podstawy do ataku na pierwszą jedenastkę, nie mniej Can to też tylko wyrobnik.

Stąd pozbywszy się Khediry i Matuidiego ( :pray: ) potrzeba nam tego jednego gracza naprawdę z topu, aby w każdej formacji takiego mieć. W obronie będzie DL, w ataku CR, więc w pomocy przydałby się taki SMS/Pogba jeszcze.

Z drugiej strony Zaniolo takim topem nie jest, a patrząc po plotkach, to chyba on będzie najprostszym do wyrwania, jeśli chodzi o kolejnego pomocnika, choćby w dealu za Igłę, czy Mandzu.

Zakładam, że jednak będziemy grać trójką w pomocy, czy to 4-3-3, czy 4-3-1-2, więc szóstka byłaby wskazana.

Igła za to wykazuje pierwsze cechy Amauriego 2.0. Mam jednak nadzieję, że nasi wyperswadują mu chęć zostania tutaj, jeśli nikt go nie zechce a w perspektywie jest Icardi.

Marchisio? Yezu, nie, nawet jako zapchajdziura.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 03 lipca 2019, 08:22

Wiadomo że sklad to nie marzenie...załóżmy, że Real do tego wszystkiego dołoży Pogbę ( myślę, że ostatecznie tam Pogba wyląduje) a Barca weźmie Griezmanna oraz Neymara to jak tu z nimi konkurować ? Ramsey i Rabiot to solidni zawodnicy ale bez szału i tak naprawdę to żaden klub o nich specjalnie nie zabiegał. Lepszy skład niż w zeszłym sezonie ale nie do podbicia LM. Oczywiście boisko wszystko zweryfikuje te założenia bo poza boiskiem Real wyjaśnia wszystkich póki co na papierze. Liczyłem na to, że do darmowego Ramseya dołączy grube nazwisko aby wzmocnić pomoc ale dostaliśmy także darmowego Rabiota. Musimy liczyć na to, że wypalą i zamkną nam japy a po Pogbie, SMSie czy Eriksenie pozostaną wspomnienia.


Obrazek
wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 03 lipca 2019, 08:36

Osgiliath pisze:Ramsey niewiadoma, podobnie jak Rabiot (...)

(...)potrzeba nam tego jednego gracza naprawdę z topu, aby w każdej formacji takiego mieć. (...) w pomocy przydałby się taki SMS(...)
Odleciałeś, przyjacielu... :-)

--

Liczę na Zaniolo.
MRN pisze:Real wyjaśnia wszystkich póki co na papierze
A to ciekawe. Kim tak wyjaśnia wszystkich ten Real?


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 03 lipca 2019, 08:54

MRN pisze:Lepszy skład niż w zeszłym sezonie ale nie do podbicia LM.
Faktycznie Henderson - Fabinho - Wijnaldum prezentuje się lepiej niż Pjanic - Rabiot - Ramsey :facepalm:

Ze skrajności w skrajność. To czy potrzeba nam kolejnego pomocnika to kwestia tego jakim ustawieniem będziemy grać. Jeśli z 4 pomocnikami i jednym ofensywnym (Dybala/Ramsey) to przy odpaleniu Khediry i Matuidiego dalej jest miejsce na kogoś jeszcze (Pjanic/Can/Bentancur/Rabiot). Jeśli jednak 4-3-3 to ciężko kogoś zmieścić, choć w sumie dawałoby to mocną rotację, sześciu zawodników na trzy pozycje. Odpalając Cuadrado, Mandzukicia, Higuaina, Khedire i Matuidiego mamy 22 zawodników (licząc 5 obrońcę). Nie wiem jak liczyć wychowanków i te limity, ale wydaje mi się że jeszcze jedno/dwa miejsca w składzie są.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 03 lipca 2019, 08:57

Jakby nie było to kadrę mają mocną a jeżeli dojdzie Pogba lub Eriksena to będzie drużyna kompletna. My może staraliśmy się o Pogbę lub SMS ale perspektywa przygarnięcia darmowego Rabiota przeważyła i sprawę kształtu pomocy wyjaśniła. Pocieszam się tym, że Francuzi w Juve zawsze byli mocnymi punktami zespołu i niech tak zostanie. Nie rozumiem zaś tego fenomenu Zaniolo, co on takiego ma, że Paratici nie może dać sobie z nim spokoju. Podziwiam Was, że wierzycie w odrodzenie Dybali dla którego problemem był Allegri. Ja tak nie uważam i myślę, że jak zostanie to będziemy żałować tego, że nie pogoniliśmy go i pieniędzy z transferu odpowiednio nie spożytkowaliśmy. Naturalnie wierzę w to, że się mylę i bardzo tego chcę.


Obrazek
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 03 lipca 2019, 08:59

wojczech7 pisze:
Osgiliath pisze:Ramsey niewiadoma, podobnie jak Rabiot (...)

(...)potrzeba nam tego jednego gracza naprawdę z topu, aby w każdej formacji takiego mieć. (...) w pomocy przydałby się taki SMS(...)
Odleciałeś, przyjacielu... :-)
Nie. Widziałeś co zrobił CR w meczu z Atleti? Widziałeś efekt pobytu Kielona na boisku? Ufam, że potrafisz wywnioskować, że topy robią różnicę i jeśli my chcemy zawojować Europę, to niestety, ale musimy mieć kim zrobić różnicę w pomocy, a póki co takiego nie mamy. Granted, na Serie A to i tak piątka powinna wystarczyć, nie mniej poza celem, jakim jest zdobycie 10 scudetti z rzędu, to już się nazdobywaliśmy majstrów. Czas najwyższy przełożyć krajową dominację na Europę.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 03 lipca 2019, 09:52

To kto według Ciebie jest TOP-em w Liverpoo-u i Tottenhamie w pomocy?
Przecież Liverpool bez topa w pomocy nie mógł wygrać LM.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 03 lipca 2019, 09:53

Eriksen, o którym marzy pół forum?
i szczerze mówiąc jak mam dać 150 baniek za Pogbę, 70 za SMS, to był jednak wybrał Eriksena.


Atalanta 16/12/2012 ; Lechia Gdańsk 29/07/2015 ; Bologna 19/02/2016; Dinamo Zagrzeb 27/09/2016; Roma 17/12/2016; Napoli 2/04/2017; Barcelona 22/11/2017; Crotone 26/11/2017; Lazio 27/01/2019; Atletico 10/08/2019; Lecce 29/10/2022; Fiorentina 5/11/2023
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 03 lipca 2019, 10:01

A Liverpool? Kto u nich? A może da się wygrać LM bez TOP-a w pomocy? Totki mając Eriksena jednak nie wygrali prawda?
Pogba daleko zaszedł w tej LM? Pewnie był kluczowy.

Wykorzystując Pjanic-ia "dobrze" już mamy TOP-a. Tak samo Ramsey-a o ile się nie połamie :D
Nie mówiąc już o Can-ie i Bentancurze, oni tak samo jeszcze mogą się poprawić.
Według mnie już prawie mamy skład na walczenie o LM - tylko obrona wymaga wzmocnień które za chwile przyjdą.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 03 lipca 2019, 10:08

Niestety MRN chyba ze przechodzisz Guardiole bo piszesz bzdury.

Z Półfinalistów LM zeszłego sezonu żadna pomoc nie była lepsza od tego co dziś mamy.

Mamy mocny środek.

Mi się wydaje ze ludzie nie doceniają Rabiota. W prześladowanej gwiazdami PSG grał i wygryzł leszczem naszego Bleisa.

Ramsey ciągnął Arsenal i tez nie dostaje należytego szacunku.

Mamy pierwszy raz od x czasu pomoc w której z ławki zawsze wchodzić będzie ktoś na poziomie. Bez padoinow czy khedirow.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 03 lipca 2019, 10:11

Bardzo dużo zależy od taktyki zespołu.
Klopp czy Sarri w Napoli. Pomoc średnia a jednak potrafili dominować lepsze zespoły.
My też kiedyś, mając Pogbę, Pirlo, Vidala i Marchisio, potrafiliśmy oddać inicjatywę drużynom o słabszych nazwiskach.
Fakt, wyglądamy w pomocy jakbyśmy mieli 6 świetnych rezerwowych i Pjanicia :-) Zakładając, że Pjanic przy Sarrim się obudzi to do ideału brakuje jednego topa, bo Rabiot, Ramsey czy nawet Can przy dwóch mocnych nazwiskach nie wyglądają źle.
Ale wierzę, że Sarri poradzi sobie i bez tego topa.
Czekam na De Ligta. Jeśli przyjdzie on, to jak dla mnie może nie być już innego dużego nazwiska. Zostawmy co mamy i niech trener to poukłada.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 03 lipca 2019, 10:18

@Adrian...No widzisz, mam inne spojrzenie i nigdzie nie napisałem, że nie doceniam Rabiota, wręcz przeciwnie liczę, że jak każdy Francuz w Juve odpali.


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 03 lipca 2019, 10:21

Osgiliath pisze:Nie.
Oj tak bo nazywanie SMS's TOPem to obraza dla tych prawdziwych. Gość nigdy koło topowego levelu nawet nie stał, chyba że krył indywidualnie CR7 w meczach Juve-Lazio.

@Poulinho napisał o pomocy LFC, a ja znów przytoczę przykład drugiej linii Realu z zeszłego sezonu. Sami mistrzowie i Pan Złota Piłka, a wystarczyło wyciągnąć Cristiano i na boisku wyglądali jak paralitycy :whistle:

Nie dostałem odpowiedzi wcześniej, więc zapytam ponownie. Ilu obecnie tak naprawdę jest pomocników światowej klasy? Nawet najbardziej elitarne, czy najbogatsze zespoły mają jednego, góra dwóch środkowych, których można uznać (ewentualnie) za TOPowych. Patrzę na PSG, Bayern, Chelsea, czy Napoli i szału to tam nie ma.
Ostatnio zmieniony 03 lipca 2019, 10:31 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 03 lipca 2019, 10:30

Osgiliath pisze:Ramsey niewiadoma, podobnie jak Rabiot (...)

(...)potrzeba nam tego jednego gracza naprawdę z topu, aby w każdej formacji takiego mieć. (...) w pomocy przydałby się taki SMS(...)
>TOP
>SMS

Wybierz jedno.

Jeśli TOP to tylko Pogba.


Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 03 lipca 2019, 10:31

Wojtek pisze:
Osgiliath pisze:Ramsey niewiadoma, podobnie jak Rabiot (...)

(...)potrzeba nam tego jednego gracza naprawdę z topu, aby w każdej formacji takiego mieć. (...) w pomocy przydałby się taki SMS(...)
>TOP
>SMS

Wybierz jedno.

Jeśli TOP to tylko Pogba.
Który moim zdaniem nie pasuje do koncepcji Sarriego :-)


Zablokowany