Mercato (LATO 2019) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 02 lipca 2019, 09:13

No już pisałem na temat Bonu ale co ja tam wiem.

Zamiana Szczęsnego na Donnarume z wysokim kontraktem to bezsens. Mamy dobrego bramkarza i chcemy zamienić go na gościa, który zalicza spektakularne wpadki? Ale pozostaje zaufać zarządowi ale co by nie okazało się że stary Gigi będzie pierwszym bramkarzem.


Obrazek
Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 988
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 02 lipca 2019, 09:20

Co do Szczęsnego to łapy precz, bo to byłaby głupota. Wojtek broni bardzo pewnie, sam jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, a Donnaruma wcale lepszy nie jest, będzie kosztował sporo, a i pensja na pewno nie mała. Gdzie tu jakikolwiek zysk? Tylko dlatego, że to Włoch i młodszy? To bramka, więc Szczęsny też może dość długo jeszcze pograć, De Gea też mnie nie przekonuje, a koszty jeszcze większe. Także oby to były tylko plotki.

Jeśli chodzi o Bonucciego to gdyby odszedł, płakał nie będę, ale trzeba mieć jakąś alternatywę. Jak dla mnie ani Rugani, ani Demiral póki co nimi nie są. Nie sztuka go odpalić, a potem w trakcie sezonu na najważniejsze mecze nie mieć kim grać, jak to było teraz z Benatią.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 02 lipca 2019, 09:26

Gdybysmy rzeczywiscie odpalali Bonusa, to czemu nie wzielismy Manolasa ? Demiral/Romero to jeszcze nie ta polka, a Kielon lubi zlapac kontuzje. Chyba ze Rugani by wystrzelil przy Sarrim :-)


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 02 lipca 2019, 09:32

Z tym Bonuccim grubymi nićmi szyte. Ławka ze słabym Ruganim i kompletnie niedoświadczonym Demiralem mało imponująca. Już mieliśmy namiastkę w trakcie sezonu, jak to się może skończyć.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 02 lipca 2019, 09:54

Mam nadzieję, że plotki o odpaleniu Bonucciego to tylko wesoła twórczość mediów i nic więcej. Nikogo tutaj nie będę przekonywać, że Bonucci to absolutny top, że to ten sam piłkarz sprzed 2-3 lat, bo każdy ma oczy i widzi, że to nieprawda. Leo 2 ostatnie sezony miał po prostu słabe, sadził sporo baboli, nie był pewnym punktem defensywy, ale to nie jest moment na pozbycie się go. Zmienił się trener, uszczupli się pewnie poczet tych najbardziej doświadczonych piłkarzy. Za dużo zmian to też źle, dlatego Bonucci wg mnie zdecydowanie powinien zostać. Chiellini ma już swoje lata, podatność na kontuzje duża. Przy całym uwielbieniu do de Ligta, to tylko 19-latek. Biorąc pod uwagę olbrzymie problemy z zestawieniem obrony w poprzednim sezonie, Holender powinien być dodatkowym piłkarzem do kompletu a nie następcą innego podstawowego defensora.

A co, gdy na dłużej zabraknie Chielliniego? de Ligt - Rugani ? de light - Demiral/Romero? Bez takich jaj :stop:

Bonucci siłą rzeczy zna Juve od podszewki, z Chiellinim rozumieją się jak bracia. Powinien zostać, tym bardziej teraz, kiedy pewien szkielet musi zostać zachowany. Zresztą, Leo nada się do konceptu Sarriego jak mało który obrońca i pozwoli zachować trenerowi wariant gry 3-ką z tyłu.


Obrazek
unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 02 lipca 2019, 10:14

Ja także nie wierzę w sprzedaż Bonucciego. Mimo, że Sarri zna Ruganiego i go ceni to nie sądzę, że odważy się postawić na parę MDL - Rugani w momencie kontuzji Giorgio.
Demiral moim zdaniem może być odkryciem tego sezonu, ale póki co to niewiadoma, a atak po upragnionego uszatego nie może opierać się o niewiadome.

Czy ktoś wie dlaczego Ramsey nie miał jeszcze prezentacji? Na coś czekamy?


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 02 lipca 2019, 10:21

pumex pisze: Leo 2 ostatnie sezony miał po prostu słabe, sadził sporo baboli, nie był pewnym punktem defensywy, ale to nie jest moment na pozbycie się go.
A kiedy on nie sadził baboli? W każdym sezonie robi to w mniejszym lub większym stopniu. Z nim w pierwszym składzie LM nie wygramy, a nie sądzę, żeby godził się z rolą rezerwowego.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 02 lipca 2019, 10:43

ewerthon pisze:
pumex pisze: Leo 2 ostatnie sezony miał po prostu słabe, sadził sporo baboli, nie był pewnym punktem defensywy, ale to nie jest moment na pozbycie się go.
A kiedy on nie sadził baboli? W każdym sezonie robi to w mniejszym lub większym stopniu. Z nim w pierwszym składzie LM nie wygramy, a nie sądzę, żeby godził się z rolą rezerwowego.
Ligę Mistrzów tak czy inaczej wygrać będzie bardzo trudno. Jeśli się to nie uda, jest małe prawdopodobieństwo, że właśnie przez Bonucciego. Poza tym myślę, że gdy wracał do Juve, to poniekąd godził się, że nie będzie miał pewnego pierwszego składu, ale pozytywnie zaskoczyły go decyzje Allegriego, który nie pałał sympatią do Benatii. Jeśli faktycznie zależy mu na graniu dla Juve, na mieszkaniu w Turynie ze względu na rodzinę, to zaakceptowałby walkę o pierwszy skład i rotacyjną rolę rezerwowego, ale to oczywiście tylko moje wróżenie z fusów. W każdym razie podtrzymuję, że klub powinien celować w zachowanie Bonucciego na następny sezon.


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 02 lipca 2019, 10:53

pumex pisze:Jeśli faktycznie zależy mu na graniu dla Juve, na mieszkaniu w Turynie ze względu na rodzinę, to zaakceptowałby walkę o pierwszy skład i rotacyjną rolę rezerwowego, ale to oczywiście tylko moje wróżenie z fusów.
Gdyby mu zależało, to nie uciekłby jak szczur do Milanu. Jeśli kasa z niego ma pomóc w mercato, to pomachać na pożegnanie i wypad.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 02 lipca 2019, 10:55

jackop pisze:
pumex pisze:Jeśli faktycznie zależy mu na graniu dla Juve, na mieszkaniu w Turynie ze względu na rodzinę, to zaakceptowałby walkę o pierwszy skład i rotacyjną rolę rezerwowego, ale to oczywiście tylko moje wróżenie z fusów.
Gdyby mu zależało, to nie uciekłby jak szczur do Milanu. Jeśli kasa z niego ma pomóc w mercato, to pomachać na pożegnanie i wypad.
A potem, gdy Chiellini się posypie? Zęby w ścianę?


Obrazek
Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 02 lipca 2019, 11:12

Nie wyobrażam sobie (w aktualnej formie Daniele), że w ważnym meczu LM wychodzimy dwójka De Ligt - Rugani, a biorąc pod uwagę podatność na kontuzje i wiek Chielliniego jest to bardzo prawdopodobne. Daniele może wskoczyć przy Sarrim na jakiś kosmiczny poziom, ale jeszcze tego nie zrobił. Nawet przy aktualnej formie Bonucciego to i tak jeden z lepszych obrońców na świecie, a osobiste animozje w jego stosunku nie powinny zniekształcać obrazu jego umiejętności. Przy Benati było dokładnie to samo, oskarżanie go o sadzenie kardynalnych błędów, a po jego odejściu płacz. Leo jest ważną częścią zespołu i wolałbym żeby tak pozostało. De Ligt jest kozakiem, ale gościem który w poważnej piłce zagościł w zeszłym sezonie (nie, LE nie jest poważną piłką). Potrzebuje zarówno doświadczenia jak i mentora, jeśli przyjdzie niech nim będzie Chiellini, a później niech tworzy parę stoperów z Bonuccim. Nie ma na razie dla nas lepszej opcji.


Mily

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2008
Posty: 266
Rejestracja: 24 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 02 lipca 2019, 12:04

Nie wiem czy można traktować to info jako oficjalne, ale wczoraj byłem na PUBQUIZIE i tam padło pytanie o Buffona, który wg organizatorów JUŻ WRÓCIŁ DO JUVENTUSU po rocznej przerwie gry dla Starej Damy :D

PubQuiz ma lepsze informacje od włoskich dziennikarzy?

To tak z przymrużeniem oka oczywiście.


marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1194
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 02 lipca 2019, 12:10

Panowie prędzej nie przyjdzie De Light niż odejdzie Bonuc :P


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
kubinho 10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 lipca 2004
Posty: 392
Rejestracja: 31 lipca 2004

Nieprzeczytany post 02 lipca 2019, 12:30

Czy ktoś pamięta może jakie dokładnie były nazwiska na osławionej kartce, która ponoć Paratici zostawił w restauracji? Jestem ciekaw w jakim stopniu nasze aktualne ruchy się pokrywają z tym co tam było napisane.


Grande Juve, Vinci Per Noi
tomassi14

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2009
Posty: 351
Rejestracja: 05 września 2009

Nieprzeczytany post 02 lipca 2019, 12:31

Max przychodzać do Turynu nie wiele zmienił na początku, zostając nawet przy taktyce Conte 3-5-2, zapewne z powodu takiego a nie innego zaplecza piłkarzy

W przypadku Sarriego to bedzie nowy trener, nowe porządki, nowa taktyka, nowe instrukcje, dlatego może to zadziałac na piłkarzy którzy nie błyszczeli za Maxa...(Rugani, Bentacur, Bernadeschi,) więc ja bym ich nie skreślał,

Natomiast skoro przychodzi nowa miotła warto zrobic trochę porządków, Khedira, Matuidi, Mario, Bonuczi, Cuadrado Higuain sa zawodnikami juz wiekowi i raczej nie przeskacza nastepnego levelu, dodatkowo wypaleni są corocznymi sukcesami

Może warto odpalic Leo zeby np dać szanse Demiralowi - jak gość odpali to para stoperów MDL + Demi może zatrząść Europą

Sezon jest długi, mam nadzieje ze mając wkoncu odpowiednie zaplecze Sarri zacznie rotowac skladem w trakcie

Osobiscie w pomocy odpuściłbym Pogbę nawet SMS a postawil na Ceballos'a, gość ma mega potencjał co pokazuje w reprezantacji mlodzierzowej hiszpanii, kwestia dlaczego w realu - Kross, Modric może byc przyczyna


Zablokowany