Mercato (LATO 2019) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2019, 22:46

Paya pisze: Drugą sprawa - nie ma znaczenia czy odstępne płacisz klubowi, czy zawodnikowi. Cana kupiliśmy za 16 milionów, Ramsey bodaj 4, a Rabiot ma nas kosztować 10. Żadne zero.
Chyba nie zrozumiałeś postu.

Oczywiście ze bilans transferowy będzie na zero.
Nie mówię tu o bilansie FPP bo rozliczamy się metoda amortyzacji.

Nie kupiliśmy Cana za 16,Ramseya za 4 czy Rabiota za 10.
Kartę otrzymaliśmy bez zapłaty drugiej stronie. Ponieśliśmy koszty zakontraktowania.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2019, 22:47

Pytanie do osób lepiej znających Sarriego. Czy Pogba pasuje do tego stylu gry? Przecież jeśli chodzi o krótkie podania to jest to jedna ze słabszych cech Pogby, do tego lubi holować piłkę. Średnio mi to pasuje.

W temacie z informacjami filippo podał, że Rabbiot się wstrzymał, gdyż dostał ofertę z PSG. Brzmi niesamowicie... głupio. Po to trzymali go pół roku na trybunach, żeby mu na koniec zaoferować umowę? Jakie źródło tego newsa?

Agresti właśnie podał, że de Ligt o krok od Juve. A przynajmniej tak podało FB konkurencji Jivepoland ;)


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2019, 22:53

Nie chcę zacząć odgrywać eksperta od FFP, ale mając w głowie przepisy, to bardziej opłaca im się przedłużyć kontrakt z Francuzem, dać mu np. 20 baniek za popis i opchnąć za 20 mln, niż puścić za darmo.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
eastsider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 maja 2009
Posty: 268
Rejestracja: 04 maja 2009

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2019, 22:56

Gałcio pisze:
eastsider pisze:
Wojtek pisze:Nie wierzę, że zostaniemy na PO z Cuadrado i MDS. Dziś czytałem o Bellerinie jako opcje na PO. To była by dużo lepsza opcja niż Trippier czy Darmian...
z pewnością gość, który niedawno zerwał krzyżowe lepiej rokuje od kogokolwiek.

mnie zastanawia skąd Wy wiecie, kto ma jaką rolę w szatni i kto jest dla kogo autorytetem. Przecież nikt z Was nigdy nie był w tej szatni.
Byłeś kiedykolwiek w piłkarskiej szatni nie licząc wf? Miałeś styczność z piłkarzami,którzy kiedykolwiek coś osiągnęli? Czy wszystko co wiesz to to,co usłyszysz od redaktorów Onetu?
Pracuje w szatni piłkarskiej, możesz iść spać.


Regis

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 128
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2019, 23:59

Nie chcę zacząć odgrywać eksperta od FFP, ale mając w głowie przepisy, to bardziej opłaca im się przedłużyć kontrakt z Francuzem, dać mu np. 20 baniek za popis i opchnąć za 20 mln, niż puścić za darmo.
Tak fajnie to nie działa niestety.

Jeśli koszt kontraktu to 20 mln, to wyjdziemy dokładnie na 0. Amortyzacja rozkłada koszt w czasie. Np Cristiano Niue kosztował nas od strony bilansu (a więc i ffp) 100 mln rok temu, tylko 25 mln na rok (czyli razem z pensją ~55 mln rocznie).

Gdy sprzedajemy kartę zawodnika to zysk kapitałowy liczymy tak:
Cena sprzedaży - aktualna wartość księgowa.

A wartość księgowa to właśnie koszt podpisania kontraktu - to, co już zamortyzowaliśmy.

Dlatego np Igła musiał być wypożyczony za 18 baniek, bo to jest nasz koszt amortyzacji jego karty przez rok. Żeby nie mieć na nim straty musielibyśmy go sprzedać rok temu za prawie 60 mln, a w tym - za prawie 40 (bo o tyle przez rok spadła jego wartość księgowa i ten koszt już ponieśliśmy / poniósł Milan i Chelsea).

Dlatego np jesteśmy otwarci na sprzedaż Dybali - bo właściwie już się zamortyzował i cała kwota pójdzie w zysk. Dlatego tak trzymamy cenę za niechcianego higuaina - żeby mi było straty.

Oczywiście to nie jest jedyny aspekt brany pod uwagę przy transferach - ale zawsze trzeba mieć go na uwadze.

I dlatego tak obciąża nas Ronaldo :-)


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2019, 23:59

Jeśli Rabiot rzeczywiście poprosi o dodatkowy czas na rozważenie oferty i zacznie grać na czas to pewnie bardzo szybko dowie się że nie ma już żadnej naszej oferty. ;)


calma calma
blackadder

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 września 2006
Posty: 1387
Rejestracja: 23 września 2006

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2019, 23:59

eastsider pisze:Pracuje w szatni piłkarskiej, możesz iść spać.
A są tam wtedy piłkarze?


Obrazek
wieczorek00

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 kwietnia 2018
Posty: 200
Rejestracja: 04 kwietnia 2018

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2019, 00:06

Jeśli PSG naprawdę złożyło propozycję kontraktu dla Rabiota to ja nie rozumiem tego śmiesznego klubu. Na początku nie chcą spełnić jego warunków, a on nie chce przedłużyć kontraktu więc zsyłają go do rezerw i tracą przez to moim zdaniem swojego najlepszego pomocnika po Verrattim na większość sezony tylko po to żeby jednak po sezonie dać mu kontrakt który go usatysfakcjonuje :facepalm:
To nie mogli się dogadać od razu albo przynajmniej spokojniej podejść do sprawy, wtedy możliwe że nie odpadli by już z United w LM z Rabiot w składzie. ;)


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2019, 00:07

wygląda to jak ściema, trzymali go pol roku na łąwie, zeby 3 dni przed wygaśnieciem kontraktu rzucic mu hajs.
No szanujmy się.


Atalanta 16/12/2012 ; Lechia Gdańsk 29/07/2015 ; Bologna 19/02/2016; Dinamo Zagrzeb 27/09/2016; Roma 17/12/2016; Napoli 2/04/2017; Barcelona 22/11/2017; Crotone 26/11/2017; Lazio 27/01/2019; Atletico 10/08/2019; Lecce 29/10/2022; Fiorentina 5/11/2023
Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2019, 00:09

Zmienił się tam DS. Teraz jest nim Leonardo i niby zadecydował o próbie przedłużenia kontraktu.


sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2019, 00:50

Jeżeli rzeczywiście Rabiot poprosił nas żeby poczekać bo PSG złożyło ofertę, to ja bym odrazu go odpuścił.
Wiem że to jest biznes ale panowie on i jego matka wodzą za nos pół europy, od jakiegoś pół rocza, bawią się wszystkimi, ta parka to to samo co Icar i Wanda, tyle że ten to mamin synek.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2019, 00:59

Regis pisze:Tak fajnie to nie działa niestety.
Tylko dlaczego zacytowałeś mój post, w którym pisałem o PSG? :D
wieczorek00 pisze:Jeśli PSG naprawdę złożyło propozycję kontraktu dla Rabiota to ja nie rozumiem tego śmiesznego klubu.
Chcą zarobić/zwiększyć swój budżet, żeby UEFA nie dobrała im się do tyłka.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
AdiZ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lipca 2010
Posty: 437
Rejestracja: 21 lipca 2010

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2019, 01:14

Pojąć samej myśli sprzedaży Cancelo nie mogę. Na tej pozycji posucha jak nie wiem. Sprzedać takiego grajak za marne 60 mln to idiotyzm porównywalny ze sprzedażą Vidala za 40 baniek :sciana:
Jeszcze do PL gdzie nie takie siano się płaci za większych czołokopaczy. My naprawdę nie umiemy sprzedawać :sciana:
Rozumie pewną zawiłość, jako że Joao kiepsko broni. Tylko kto miał go tego nauczyć? Allegri :facepalm: :laugh: Jak przypomnę sobie występy MDS to bardziej bałem się o wynik niż gdy grał Joao. MDS ani z przodu ani z tyłu. Odpalić po roku to można było właśnie MDS a nie Cancelo. Dawno nie widziałem u nas tak grającego obrońcy, który w fazie ofensywnej wymiata. Umie dośrodkować i zagrać piłkę w przód. Sprzedaż po roku za grosze w postaci 60mln to paranoja! :angry: :angry: Śmiałem się z Interu :prochno: a my lepsi nie jesteśmy :facepalm:


Rabiot to nic nie wnoszące do gry zgniłe jabłko. Nie watrę zachodu. Pomoc trzeba przebudować ale nie ilościowo tylko jakościowo. Szklanym Aaronem mimo, że za darmo - nic nie zwojujemy. Skończmy sprowadzać szrot. To, że za darmo nie oznacza, iż jest dobry.

Powrót Buffon to jak powrót Cannavaro. Nikomu to nie potrzebne. Zdecydował jak zdecydował. Jak ma wracać to do zarządu. Niech się nie ośmiesza. Mógł zejść ze sceny z wybudowanym pomnikiem, teraz tylko odruch wymiotny. Nie kupuje tego.



@MRN
Jako, że śledzisz VS mam pytanie.
Mianowicie ten rzekomy ban dla City to wymysł Momblano i tych paru pseudoznawców, który posłużył im do uwiarygodnienia historii o przyjściu Pepa? Czy to jednak lipa i nasz Presidente to sobie może dobra minę do złej gry robić.


Regis

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 128
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2019, 01:45

Tylko dlaczego zacytowałeś mój post, w którym pisałem o PSG? 
Wyjaśniłem tylko jak to działa i dlaczego taki ruch nie ma sensu. Jakoś nie zwróciłem uwagi że mowa o kombinacji psg .

Schemat pozostaje tej sam co dla nas, poza tym, że oni mają za sobą cały kraj i robią dzięki temu grubsze finansowe machlojki. Np Neymar nie kosztuje ich nic, podpisał kontrakt jako wolny zawodnik.... a jak go teraz sprzedadzą, to zgodnie z regułami będą mieli świetną sytuację z ffp, bo cała kwota transferu będzie zyskiem.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2019, 02:05

Dzięki nie musisz mi wyjaśniać, bo wyjaśniłem sobie sam i ogarniam ;) Dla Paryżan taki ruch ma niesamowicie dużo sensu, jeśli mają w planach wydatki i nie chcą mieć problemów z FFP.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Zablokowany