Mercato (LATO 2019) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2019, 09:05

Osgiliath pisze:Szczerze powiedziawszy Pinsoglio również mógłby wejść w rolę drugiego golkipera
Musieliby w zarządzie mocno upaść na głowę. Pinsoglio to maskotka, nikt tak naprawdę nie wie, jaki on poziom prezentuje. Bądźmy poważni.


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
kawek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 618
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2019, 09:09

Poprostu pisze:Mnie tam powrót Buffona nie jara
W PSG często zdarzały mu się babole a do tego miał już pożegnanie. Jak chce to niech wraca do zarządu a nie dalsze dogorywanie.
Mam podobnie, który to juz kolejny jest nieszczesliwy i mysli o powrocie podbnie jak Pogba, Vidal, Morata, Bonucci a odchodzac mieli wygrywac LM i inne cuda


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2019, 09:17

Mnie możliwy powrót Buffona w ogóle nie cieszy. Powiedziałbym wręcz, że denerwuje. Przyzwyczaiłem się już, że go nie ma u nas, cieszyłem się, że nie muszę już oglądać jak klepie rywali po tyłkach i obściskuje się z nimi po porażkach. Do PSG ten widok bardziej pasował. Trzeba widzieć kiedy ze sceny zejść, zamiast podkopywać swoją legendę rolą rezerwowego.

Liczyłem, że dostaniemy Guardiolę, który na odprawach będzie wpajał naszym, że rywala trzeba zniszczyć. Zamiast tego wróci Buffon czyli znowu +1 do włoskiej, betonowej myśli o futbolu, szacunku do przeciwnika i takie tam bzdety.


Obrazek
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2019, 09:38

To i ja od siebie..Buffona szanuję ale niech on już da sobie spokój z grą a tym bardziej niech trzyma się z dala od Juve w charakterze zawodnika, nawet rezerwowego. Może iść do Parmy, Genoi o której marzył na koniec kariery ale Juve ?


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2019, 09:38

Co się martwisz Pumex. Kapitanem już nie będzie. Będzie pełnił rolę drugiego bramkarza. Na szczęście kapitanem jest Giorgio, on ma kompletnie inne podejście niż poklepywanie i całowanie rywala po jego nieudanej akcji bądź naszym przegranym meczu.

W ogóle dziwne. Najpierw decyzja o zakończeniu kariery, potem zmiana, przygoda w PSG kompletne nie była udana, teraz jakieś oferty ze śmiesznych klubów. Rozmienił się na drobne, a mógł kończyć w chwale. Widać, że się nie może rozstać z boiskiem, ale brnie w to dalej. Już się z kibicami pożegnał, łzy były i wraca? Zero konsekwencji.


sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2019, 09:44

No już go tak nie krytykujcie.
Chłop chce wrócić do domu. Niech wraca. Był z nami tyle lat. Przyxzynił się do odpadnięcia Psg z Lm. Cóż można chcieć od biego więcej?


sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2019, 09:44

No już go tak nie krytykujcie.
Chłop chce wrócić do domu. Niech wraca. Był z nami tyle lat. Przyxzynił się do odpadnięcia Psg z Lm. Cóż można chcieć od biego więcej?


Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2019, 09:44

Liczyłem na jego powrót w roli zmiennika jak tylko rozwiązał kontrakt z PSG i wygląda na to,że to się ziści. Zaliczył gre za granicą w nie byle jakim klubie jako pierwszy bramkarz w wieku 40 lat i teraz nasza legenda zawiesi buty na kołku w Juventusie. Kapitalna sprawa.
Na dodatek zarobimy jeszcze na obsadzie drugiego bramkarza nie tracąc na jakości.
Teraz to Buffon grałby zapewne te 10 meczów w sezonie klepiąc rywali z Lecce czy Bresci.
Ja widzę same plusy tego rozwiązania,ale zdążyłem się już przyzwyczaić że na forum padają wpisy których nie rozumiem.


Obrazek
Gutowsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 maja 2015
Posty: 17
Rejestracja: 14 maja 2015

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2019, 09:56

A w wypadku kontuzji Wojtka? Jesteśmy w dupie


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2019, 10:09

Jakoś temat powrotu Buffona ani mnie ziębi, ani grzeje. Walor ekonomiczny z pewnością tu widać, acz z drugiej strony za rok znowu trzeba będzie szukać drugiego bramkarza. No ale jeśli Perin chce odejść, to chyba jest to najlepsze rozwiązanie.

Co do prawego obrońcy, jeżeli faktycznie miałby nim zostać Cuadrado, oznaczałoby to, że Sarriemu wcale nie przeszkadza ofensywna charakterystyka Cancelo, tylko albo faktycznie sprawia problemy w szatni, albo musimy podreperować budżet. Kwadrat to jest ten sam poziom gry w defensywie. Niemniej jednak wolę jego niż Darmiana, którego nazwisko znowu nas terroryzuje. Swoją drogą zainteresowanie tym gościem to pewien fenomen - etatowy ławkowicz z gorszej drużyny, po raz ostatni jako tako przydatny w sezonie 16/17, a i tak nie ma mercato, w którym nie byłby wymieniany jako opcja dla nas. Pod względem jakości i charakterystyki piłkarskiej, Darmian to dzisiaj kandydat na rezerwowego za De Sciglio.

Liczę jednak na to, że bierzemy pod uwagę ciekawsze alternatywy. Kilka osób wspominało o Ricardo Perreirze za 25 mln. Jeśli faktycznie byłby dostępny za takie pieniądze, w ogóle bym się nie wahał.
Ciekawi mnie też sytuacja Liroli i to, czy w ogóle jest brany przez nas pod uwagę. Mógłby być fajną opcją low cost.
Ostatnio zmieniony 26 czerwca 2019, 10:12 przez B@rt, łącznie zmieniany 1 raz.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2019, 10:12

mrozzi pisze:W ogóle dziwne. Najpierw decyzja o zakończeniu kariery, potem zmiana, przygoda w PSG kompletne nie była udana, teraz jakieś oferty ze śmiesznych klubów. Rozmienił się na drobne, a mógł kończyć w chwale. Widać, że się nie może rozstać z boiskiem, ale brnie w to dalej. Już się z kibicami pożegnał, łzy były i wraca? Zero konsekwencji.
To akurat prawda, nie mniej, jeśli trzymasz formę, to trudno się jakoś rozejść z myślą, że już zawiesić buty na kołku i do widzenia. Mamy to w przypadku DDR, czy wcześniej Tottiego, choć imo akurat zarząd Juve przy ADP i Gigim słusznie robił, że powyżej pewnej granicy autował już graczy, by potem ograniczyć potencjalne kwasy (znów vide Totti z Romą).

Inna sprawa, że czysto sentymentalny powrót do Parmy byłby lepiej odbierany niż jednak pójście do Paryża, by być dalej konkurencyjnym. Still, no najlepiej byłoby trzymać jednak Perina na drugim bramkarzu, nie mniej sama idea powrotu Gigiego może i jest fajna, ale istotnie po tym pożegnaniu etc, znowu mu będziemy robić pożegnanie. Trochę nie bardzo.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2019, 10:12

mrozzi pisze:Co się martwisz Pumex. Kapitanem już nie będzie. Będzie pełnił rolę drugiego bramkarza. Na szczęście kapitanem jest Giorgio, on ma kompletnie inne podejście niż poklepywanie i całowanie rywala po jego nieudanej akcji bądź naszym przegranym meczu.
Na pewno chodzi Ci o Chielliniego? :-) Jestem zdziwiony bo mam zgoła odmienne zdanie na temat Giorgio. Jak dla mnie to on jest właśnie spadkobiercą i kontynuatorem tego, co robił Buffon. W dodatku to zamiłowanie do gry na 1:0 i gadanie o "DNA Juve". Giorgio to taki sam "dżentelmen" jak Buffon i beton jak większość Włochów. Ale i tak go uwielbiam.

Co do Buffona to bym nie przesadzał z jego wpływem na grę. Oczywiście, wszyscy wiedzą z jaką postacią mają do czynienia i na pewno Gigi w szatni będzie cieszył się poważaniem, ale myślę że jego rola i tak będzie marginalna. Tak czy inaczej o podejście zawodników odpowiada głównie trener, a nie rezerwowy bramkarz, nawet jeśli jest to Buffon.


Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2019, 10:24

Dziwię się, że tak panikujecie. Buffon chciał pobronić jeszcze gdzieś, poszedł do PSG. Po roku stwierdza, że wystarczy i wraca do domu. Będzie drugim bramkarzem, kapitanem będzie Chiellini. Nic to nie zmieni, a zyskamy kasę za Perrina. Poziom teraz prezentują podobny, więc nie rozumiem, dlaczego ktoś się martwi, że bez Szczęsnego jesteśmy w dupie. Buffon nadal zły nie jest. Mentalność Buffona? Jeśli ma tak silny wpływ na szatnie jak piszecie to Giorgio już i tak przesiąkł nią przez tyle lat :-) Swoją drogą tak narzekacie, a z tego co słychać to zarówno w Juve jak i w PSG cenili jego charakter i właściwie do PSG trafił w dużej mierze z uwagi na mental. Nawet Szczęsny mówił o tym jak pozytywny wpływ miał Gigi na szatnie.


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2019, 10:26

vitoo pisze:
mrozzi pisze:Co się martwisz Pumex. Kapitanem już nie będzie. Będzie pełnił rolę drugiego bramkarza. Na szczęście kapitanem jest Giorgio, on ma kompletnie inne podejście niż poklepywanie i całowanie rywala po jego nieudanej akcji bądź naszym przegranym meczu.
Na pewno chodzi Ci o Chielliniego? :-) Jestem zdziwiony bo mam zgoła odmienne zdanie na temat Giorgio. Jak dla mnie to on jest właśnie spadkobiercą i kontynuatorem tego, co robił Buffon. W dodatku to zamiłowanie do gry na 1:0 i gadanie o "DNA Juve". Giorgio to taki sam "dżentelmen" jak Buffon i beton jak większość Włochów. Ale i tak go uwielbiam.

Co do Buffona to bym nie przesadzał z jego wpływem na grę. Oczywiście, wszyscy wiedzą z jaką postacią mają do czynienia i na pewno Gigi w szatni będzie cieszył się poważaniem, ale myślę że jego rola i tak będzie marginalna. Tak czy inaczej o podejście zawodników odpowiada głównie trener, a nie rezerwowy bramkarz, nawet jeśli jest to Buffon.

Podpisuję się pod tym co piszesz. Buffon, Barza, Kielon - symbol silnego, ale przegranego Juve. Stara, włoska mentalność. jak przyjdzie De Ligt, mam nadzieję, że Sarri go nie zblokuje i będzie zakapiorem.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
tomassi14

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2009
Posty: 351
Rejestracja: 05 września 2009

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2019, 10:32

Widac że leci na uszatego....nie wygrał na boisku wiec mysli ze ogarnie temat na ławce, pożegnanie było, rozstanie nie tez nie smak pozostawiło, miało być finiti a poszedl do P$G walczyc o LM, nie wyszlo, teraz chce wracac - zakładam ze pensji Perina nie weźmie - tylko sypniemy mu konkretną stawkę, On i Bonuczi to dla mnie transfery w stylu Higuaina - bez sensu, może Nedved wznowi karierę ? Ławka ma kilka miejsc a Ronaldo i de Ligt ogarna temat bez zmienników :D


Jedyne co jestem zrozumieć to to ze $$ za Perina podreperuje budzet natomiaast możemy zyskać tymczasowego rezerwowego za free

Jeżeli tak kocha klub to niech wraca na zasadach Blaszczykowskiego - 500 euro na msc


Zablokowany