Mercato (LATO 2019) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Virgil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 grudnia 2011
Posty: 1401
Rejestracja: 16 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2019, 10:06

Moim zdaniem Pawełka jak można to trzeba odpalić widzę tutaj dużo osób kieruje się jakimiś sentymentami.

Jeżeli jest możliwość ściągnięcia Pogby kosztem Dybali i Cana to dla nas to interes życia. Nie płacimy wiele, bo w takiej wersji to pewnie max 20-40mln zyskujemy TOP-a w pomocy + wypychamy średnio potrzebnych zawodników. Jeżeli przyjdzie Icardi to gdzie mam Pawełek biegać ? Can w wypadku przyjścia Rabiota i Pogby też musi pewnie odejść. Oszczędza nam to kasę i robi miejsce w składzie. Chociaż dla mnie to plotka bo raczej ManU na to nie pójdzie.

Sprawa obrony jest prosta, przychodzi Demiral i atakujemy DeLigta jak nie wyjdzie to będą szukać kogoś do 1 składu, ale nie zapominajmy, że Sarri był wielkim zwolennikiem Ruganiego i być może jego widzi jako 1 stopera i nie kupimy nikogo znaczącego tylko ściągniemy Demirala i Romero.

Icardi działa idealnie na naszą korzyść, cała sprawa z rozwiązaniem kontraktu tylko może przyspieszyć bieg wydarzeń - pewnie to zasłona dymna, ale przy takich sprawach szczególnie pracowniczych różnie bywa i Inter raczej nie będzie chciał ryzykować i może go pchnąć do nas za te 40-50mln.

Fanów Cancelo też nie rozumiem, gość więcej szkody robi z tyłu niż nadrobi w ataku, ale niektórzy tutaj traktują go jako drugiego Marcelo. Gość bez żalu do odpalenia za 50+

Dla nas optymistycznie to się może skończyć tak, że :
In :
- Hysaj/Luca Pellegrini
- Demiral, Romero
- Pogba, Rabiot, Ramsey
- Chiesa
- Icardi

Out :
- Cancelo
- Barzargli
- Khedira
- Matuidi
- Can
- Dybala
- Mandzukic
- Perin

Bramkarze : Szczęsny, *
Obrona : Hysaj, MDS, Bonucci, Rugani, Chellini, Demiral, Romero, Spinazzola, Sando
Pomoc : Rabiot, Pogba, Ramsey, Pjanic, Bentancur
Atak : Costa, Berna, Ronaldo, Icardi, Kean, Chiesa

przy 4-3-3 to kozacko by wyglądało. Oczywiście brakuje TOPa do obrony, ale możliwe że własnie Sarri widzi w 1 składzie Ruganiego i jak de Ligta nie sprowadzimy to wcale TOPa atakować nie będziemy.


Paya

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2004
Posty: 323
Rejestracja: 04 listopada 2004

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2019, 10:09

Profesor pisze:Po sprzedaży Orsoliniego jesteśmy w tym okienku już na plusie 68.5mln

Jakby odstrzelić:
- Khedira 0
- Mandziukić 10mln
- Cuadrado 15mln
- Matuidi 15mln
- Higuain 36mln
mamy następne 76mln. W sumie 144,5mln na plusie.

A jeszcze mamy:
- Pjaca - szkoda tej kontuzji
- Rogerio - wyceniany na 10mln
- pewnie jeszcze kogoś pominąłem

Ramsey free + Rabiot free i Demiral 15mln to nadal mamy budżet na kogoś ciekawego.
1. Rabiot będzie kosztował 10 milionów (prowizja agenta) i tak będzie to liczone. Identycznie jak z Canem, którego kupiliśmy za 16 milionów.
2. Poza fanami na forach i kiepskimi dziennikarzami nikt nie daje złamanego kaktusa o takie wyliczenia jak suma sprzedaży. Jak sprzedamy Higuaina za 36 milionów zarobimy na tym dokładnie 0 euro.


Andryk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 lipca 2003
Posty: 1360
Rejestracja: 08 lipca 2003

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2019, 11:02

ciekawe spojrzenie na Rabiota, jeszcze za czasów zainteresowania Barcelony, polecam lekturę ;)
https://www.fcbarca.com/87066-brac-czy- ... -jong.html


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2019, 11:16

Jeśli to prawda z tą wymianą Dybali na Pogbę to potwierdzają się moje słowa z dążeniem do 4-3-3 po pozbyciu się Argentyńczyka:

C.Ronaldo - Icardi/Higuain - D.Costa/Bernardeschi
Pogba - Pjanic - Ramsey/Rabiot

Ktoś kiedyś pisał o bardziej medialnej 10-tce niż mamy obecnie. I w to też wpisuje się wymiana Paulo na Paula. Różnica w ich medialności jest widoczna po ich kanałach społecznościowych:
Facebook 3,6 mln vs. 7,4 mln na korzyść Pogby
Instagram 30,4 mln vs. 34,9 mln na korzyść Pogby
Twitter 1,7 vs. 6,9 mln na korzyść Pogby

Sportowo też bardziej potrzebujemy na ten moment Pogby niż Dybali. Najlepiej byłoby moim zdaniem wymienić Pogbę na Pjanica. Niby Bośniaka może zupełnie odmienić Sarri, ale obawiam się, że tak jak Allegri próbował z niego zrobić drugiego Pirlo, tak Sarri będzie z niego chciał zrobić drugiego Jorginho. Nikt tak naprawdę nie pozwala mu być po prostu Pjanicem ;)


San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2019, 11:58

Paya pisze:
San Holo pisze: Co w tym takiego śmiesznego? Jeśli stawia na pierwszym miejscu pieniądze to niech idzie do Juventusu, dostanie 20 baniek w euro netto i będzie szczęśliwy. W Realu nie ma najmniejszych szans na takie pieniądze, może otrzymac maksymalnie 11 mln euro, takie są fakty. Do tego Raiola pewnie woli dostać do łapy grubą forsę od Juve niż pozostać bez prowizji, jeśli Pogba przejdzie do Realu. Wszystko rozbija się o pieniądze, Juventus jest ich w stanie zaoferować więcej niż Real.
Jeśli chce grać pod Zidanem, przejdzie do Realu.
Twój problem polega na tym, że porównujesz zarobki brutto (Juve) z netto (real). W sezonach 17/18 Real wydał na pensje 395 milionów euro (tylko sekcja piłkarska), Juventus 259.
Drugą sprawa, statystyki Pogby - zamiast skupiać się na samych bramkach i asystach, polecam obejrzeć kilka meczów united i poczytać o innych, mniej oczywistych statach, jak progresja piłki, xa, wygrane pojedynki itp. Bo Pogba w nich wygląda naprawdę dobrze.
Real na pensje w sezonie 2018/2019 BRUTTO wydał 220 997 000 euro. Wszystkie pensje zawodników Juventusu kosztowały 203 794 000 euro brutto (oba źródła: capology.com). Czy to jest aż taka różnica?

Ja Pogby w Realu nie chcę, obserwowałem go w kilku meczach United w tym sezonie (w LM) sądzę, że drugiego pomocnika grającego "na stojąco" w Madrycie nie potrzeba - mamy Kroosa. Nie wiem, czy to w United nie potrafią wydobyć jego potencjału, bo w reprezentacji Francji gra zdecydowanie lepiej (pewnie przez to, że ma lepszych partnerów wokół siebie). Dodatkowo niepokoi mnie fakt, iż czytając komentarze na polskich i angielskich stronach United widac, że większość kibiców oddałoby go nawet za połowę ceny, byle się go pozbyć. Nawet Mourinho odebrał mu opaskę i nazwał go "wirusem psującym klub od środka", a przecież wszyscy widzieliśmy, jak drużyna grała na zwolnienie Portugalczyka w ostatnich tygodniach kadencji Mou.

Największym zwolennikiem Pogby w Realu jest Zidane, ale mimo wszystko mam nadzieję, że nie będziemy przepłacać i go nie kupimy.

Sky Italia pisze o tym, że Milan jest zainteresowany Ceballosem i Mariano, Napoli - Jamesem a Inter - Kovaciciem, Lucasem i Nacho. Widac, że Real to popularne miejsce skupu w tym okienku głównie dla włoskich klubów.


1902 Para Siempre

Obrazek
Peter

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2008
Posty: 345
Rejestracja: 14 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2019, 11:59

Dybale bym pożegnał bez żalu. Ani on nie jest już młody tylko piłkarz, który powinien robić różnicę, nie sądzę też że odnajdzie się w 4-3-3, ani 4-2-3-1, więc bez zastanowienia się oddać i brać Pogbę albo jakiegoś skrzydłowego/bocznego napastnika.


Kiedy znowu zobaczę zwycięstwo Juve w LM?

"Tutaj trzeba bez przerwy walczyć, a kiedy wydaje się, że wszystko jest już stracone, trzeba wierzyć nadal, bo Juve nigdy się nie poddaje."
Omar Enrique Sivori
Paya

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2004
Posty: 323
Rejestracja: 04 listopada 2004

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2019, 14:38

San Holo pisze: Real na pensje w sezonie 2018/2019 BRUTTO wydał 220 997 000 euro. Wszystkie pensje zawodników Juventusu kosztowały 203 794 000 euro brutto (oba źródła: capology.com). Czy to jest aż taka różnica?
Wg tej strony Juventus wydaje na pensje więcej niż united czy City - nie mówiąc że już na pierwszy rzut oka pensje zawodników typu Sachez z utd czy Emre Can mają się nijak do rzeczywistości. Co więcej jak ktoś może podawać pensje za rok 18/19, skoro np Juventus oficjalny raport za sezon przedstawi dopiero we wrześniu. Nie mam za bardzo czasu samemu szukać, więc wrzuciłem sobie oficjalny dokument uefa (european club footballing landscape) za rok fiskalny 2017 - real na pensje ponad 400 milionów, Juve 260. Jak już dyskutujemy, to na podstawie poważnych danych.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2019, 14:45

Rafa Lebiedzinski
@rafa_lebiedz24
·
57 min
Od 1 lipca Prawo Beckhama zacznie obejmowac piłkarzy sprowadzanych do Italii. Jak?

Północ🇮🇹
Pensja brutto: 10M€
Ulga podat: 50%
Podatek: 43%
Pensja netto: 7,85M€

Południe🇮🇹
Pensje brutto: 10M€
Ulga: 90%
Podatek: 43%
Pensja netto: 9,57M€

Juz wiecie skad James w Napoli😎


unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2019, 14:52

Sorek21 pisze:Rafa Lebiedzinski
@rafa_lebiedz24
·
57 min
Od 1 lipca Prawo Beckhama zacznie obejmowac piłkarzy sprowadzanych do Italii. Jak?

Północ🇮🇹
Pensja brutto: 10M€
Ulga podat: 50%
Podatek: 43%
Pensja netto: 7,85M€

Południe🇮🇹
Pensje brutto: 10M€
Ulga: 90%
Podatek: 43%
Pensja netto: 9,57M€

Juz wiecie skad James w Napoli😎
Nie no super... my jako Polacy możemy się czuć pokrzywdzeni, bo zł do Euro wiadomo jak wygląda i póki nie wejdziemy do strefy, to nic się nie zmieni, ale żeby w jednym państwie tak było? Przecież to skandal!
Znając pis to idąc śladem za Włochami zaraz biorcom (swoim wyborcom) ze wschodu dadzą ulgi, a dawcom z zachodu dowalą podatki...

Gdzie Rzym się załapał?

A James zapewne nawet nie miał oferty z Juve, więc nie sądzę, że to miało znaczenie.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2019, 15:13

Okazuje się, że powodem sprzedaży Cancelo jest jego konfliktowość. Koleś ma kose z połową zawodników i (miał z Allegrim). Juve nie podoba się jego zaangażowanie. A ostatnio nawet Cancelo polubił na insta post, że Juve to gówniany klub.

twit


lajk komenta


pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2019, 15:27

Poprostu pisze:Okazuje się, że powodem sprzedaży Cancelo jest jego konfliktowość. Koleś ma kose z połową zawodników i (miał z Allegrim). Juve nie podoba się jego zaangażowanie. A ostatnio nawet Cancelo polubił na insta post, że Juve to gówniany klub.
W ogóle nie byłbym tym tak zdziwiony. Cancelo wyrobił sobie opinię niesamowitego kozaka na prawej obronie, ale czy aby na pewno?

Przechodzi do Interu(mimo, że ten nie gra w LM) na zasadzie wypożyczenie i to w dodatku bez obowiązku wykupu, więc ci tego nie robią, mimo że mogą. Następnie transfer do Juve, gdzie po kilku bardzo dobrych miesiącach zalicza niemały zjazd formy, a sam klub chce się go pozbyć. Na Euro 2016 nie był nawet powołany, a aktualnie przegrywa rywalizację w kadrze z Semedo, który nawet nie jest podstawowym zawodnikiem Barcelony.

Dość sporo tych rys na koncie. To, że Valencia go wypożyczyła, a nie sprzedała również daje do myślenia. Tego typu kluby żyją ze sprzedaży zawodników, których wypromowali. Rzadko o takich prospektach mówi się w kontekście wypożyczenia i to w dodatku z możliwością wykupu.

Dziwny ten Cancelo - niby kozak, ale nie do końca.


Obrazek
jaccek24

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 listopada 2005
Posty: 102
Rejestracja: 20 listopada 2005

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2019, 15:44

proste on kozak w ofensywie, ale w obronie jest po prostu słabiak i tyle


San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2019, 15:47

Paya pisze:
San Holo pisze: Real na pensje w sezonie 2018/2019 BRUTTO wydał 220 997 000 euro. Wszystkie pensje zawodników Juventusu kosztowały 203 794 000 euro brutto (oba źródła: capology.com). Czy to jest aż taka różnica?
Wg tej strony Juventus wydaje na pensje więcej niż united czy City - nie mówiąc że już na pierwszy rzut oka pensje zawodników typu Sachez z utd czy Emre Can mają się nijak do rzeczywistości. Co więcej jak ktoś może podawać pensje za rok 18/19, skoro np Juventus oficjalny raport za sezon przedstawi dopiero we wrześniu. Nie mam za bardzo czasu samemu szukać, więc wrzuciłem sobie oficjalny dokument uefa (european club footballing landscape) za rok fiskalny 2017 - real na pensje ponad 400 milionów, Juve 260. Jak już dyskutujemy, to na podstawie poważnych danych.
No dobra, ale te 400 milionów to całościowe wydatki na pensje dla piłkarzy, czyli wliczają się w to również liczne premie - za wygranie LM, za KMŚ, SP Europy, SP Hiszpanii i - jeśli to raport za rok kalendarzowy 2017 - mistrzostwo Hiszpanii. Łącznie jest to ponad 60 milionów euro samych jednorazowych premii. W 2017 roku swoją dużą pensję pobierał jeszcze Cristiano, więc po zejściu jej z listy płac na pewno wydatki trochę zmalały.

Według najnowszych danych raportu Deloitte (2019), Real Madryt uzyskał w 2018 roku dochód w wysokości 750.9 miliona euro, druga Barcelona 690.4 mln euro. Juventus na jedenastym miejscu z dochodem 394.9 mln euro. Największy dochód z dnia meczowego miała Barcelona (co jest raczej oczywiste, Camp Nou może pomieścić jako jedyne powyżej 92 tysięcy widzów) - 144.8 mln euro, ale Real z osiemdziesięciotysięcznikiem Santiago Bernabeu zaledwie o 1.4 mln euro mniej (143.4). Real zarobił najwięcej z tytułu transmisji i praw medialnych (na równi z Liverpoolem - 251.3 mln euro) i pobił konkurencję w kategorii marketingowo-reklamowej (356.2 mln).

Raporty pokazują, że to Barcelona płaci swoim zawodnikom najwięcej na świecie (co ciekawe nawet zdejmując z listy płac horrendalne wynagrodzenie Messiego, wciąż zajmowałaby pierwsze miejsce) - 487 mln euro. Real płaci 395 mln euro, Juventus 259. Nie wiem właściwie dokąd ta dyskusja zmierza i jak odnosi się do Pogby - jakby Real chciał, mógłby mu spokojnie zaoferować milionową tygodniówkę - ale ciekawy jest fakt, iż Real zaledwie 53% swoich obrotów przeznacza na płace. To świetny wynik - piąty najlepszy w lidze hiszpańskiej - zważywszy to, że Barcelona przeznacza aż 70%. Nie wiem jak te dane mają się do ligi włoskiej, znalazłem tylko opracowanie dla La Liga, w sumie jestem ciekaw ile % obrotów Juventus przeznacza na płace.


1902 Para Siempre

Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2019, 15:53

@pablo1503 jak pisałem, że to zawodnik jednej rundy i w styczniu został prawie odpalony z Interu, to była wielka draka. Piszę wyłącznie w kontekście tego, że zabawne jak zmienia się optyka po czasie.

Ja przeszedłem drogę od zdecydowanego pesymisty (chciałem Florenziego, który być może będzie do wyjęcia - kierunek Mediolan) do umiarkowanego optymisty i Portugalczyk nawet mnie do siebie przekonał.

Z kolei Ci, którzy zaciekle go bronili, teraz kiedy ma odejść udowadniają, że żaden z niego TOP, braki w obronie i w ogóle nie ma co płakać Obrazek Fajnie, że zgarniemy za niego konkretny piniondz, zamiast robić promocję jak na Vidala.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
FelekJUVE

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lutego 2007
Posty: 1000
Rejestracja: 03 lutego 2007

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2019, 16:44

Poprostu pisze:Okazuje się, że powodem sprzedaży Cancelo jest jego konfliktowość. Koleś ma kose z połową zawodników i (miał z Allegrim). Juve nie podoba się jego zaangażowanie. A ostatnio nawet Cancelo polubił na insta post, że Juve to gówniany klub.

twit


lajk komenta
Toć to ironia Jao... Polubił post w którym koleś nazwał go gównem 😂


Obrazek
Zablokowany