Mercato (LATO 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 15 lutego 2018, 22:49

Adrian27th pisze:Że co proszę? Mandragora lepszy od Bentancura?:D

Że niby w jakich kategoriach?
Bentancur ma bardzo dobrą technikę, ale w piłkę to za bardzo jeszcze nie wie jak się gra. Mandragora ogarnia od niego zauważalnie lepiej, choć to gracze o innej charakterystyce, która swoją drogą u Włocha jest już zdecydowanie silniej zarysowana. Skali talentu nawet nie staram się porównywać, bo niby na jakiej podstawie?
pumex pisze:@Arbuzini, Ty czasem nie przesadzasz z tym Mandragorą? Nie piszę w kontekście porównań z Bentancurem, tylko ogólnie. Bardzo często to nazwisko powtarza się w Twoich postach, próbujesz go jakoś uwzględnić w planach na przyszły sezon. Serio? Nie odmawiam chłopakowi tego, że jak na swój wiek gra obiecująco, ale to tyle - jakiegoś super hiper szału też nie ma. Jak to się ma do Juventusu, który wzmocnień w środku pola potrzebuje jak tlenu?
Nie przesadzam w jakim względzie? W kontekście wzmocnień piszę praktycznie tylko o Milinkoviciu-Saviciu i Canie. Ostatnio dodaje też Barellę oraz Torrierę, gdyż łączy się ich z nami i faktycznie mają "to coś". O Mandragorze wspominam sporadycznie i to głównie w kontekście młodych graczy, do których mamy prawa. Czasami wspominam też o powrocie Spinazzoli w lecie, ale to przecież nie jest równoznaczne z tym, że uważam go za lepszego od Sandro.

Co do drugiej części to masz sporo racji, ale ten medal ma dwie strony. Jak mamy postawić na kogoś kto gra na wypożyczeniu to przeważnie nie mamy jaj żeby to zrobić, mimo że są mocne przesłanki ku temu, że mogłoby się nam to opłacić. Dość też mam tego, że Khedira i Sturaro zabierają cenne minuty, które mogłyby bardzo pomóc w rozwoju młodych zawodników. W naszym wypadku akurat Bentacura, który jest w kadrze i jest zdrowy. Na tyle silnych podobieństw do Pjanicia nie widzę żeby tłumaczyły one brak gry Urugwajczyka.

Pan X, Can, Pjanić, Matuidi, Marchisio - tak powinna wyglądać nasza pomoc na przyszły sezon, gdzie Pan X to jakieś mocne nazwisko w stylu Milinkovicia-Savicia, który oczywiście jest mało realny, ale nie nieosiągalny. Business is business i nawet z Lazio można próbować się dogadać. Jak nie on to są jeszcze inni pomocnicy na tym świecie, ale do gry trójką w środku pola potrzebujemy dwóch dobrych transferów. W tej wizji nie ma już za wiele miejsca dla młodych zawodników, którym brakuje ogrania. Jednak jak miałbym wybierać pomiędzy Khedirą, a jakimś młodym i obiecującym zawodnikiem to bez wahania postawiłbym na drugą opcję. Niemiec gra bardzo słabo i raczej będzie grał tylko gorzej. Ma niesamowite zrywy i genialne momenty, ale jakieś 75% jego spotkań nadaje się tylko i wyłącznie na śmietnik wspomnień. Mała z tego korzyść dla drużyny zarówno w perspektywie krótko-, jak i długoterminowej.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 16 lutego 2018, 00:46

Mandragora i Bentancur jak najbardziej tak, musimy sobie generować piłkarzy i to nie ma innej opcji. Chce kolejne zjawisko Pogby. Swoją drogą, gdyby naszym trenerem był Allegri wtedy co Pogba do nas trafił, to skończył by Polpo w jakiejś Sampdorii.

Natomiast SMS powinniśmy kupić niezależnie od kwoty, takie czasy! Nawet i powyżej 100 mln € - jeżeli nie będziemy szli z duchem rynku - jaki by on nie był - w Europie nas nie będzie. Taka rzeczywistość...


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 16 lutego 2018, 03:56

Tak się zastanawiam na ile dobrym pomysłem byłaby sprzedaż Dybali, gdyby taka opcja się pojawiła, za over 100 mln euro. To pozwoliłoby nam na bezwzględne dążenie do 4-3-3. Jeżeli z tej kasy udałoby się sprowadzić SMS, dorzucić za friko Cana i ogarnietego prawonożnego lewoskrzydłowego np. Carrasco to mam wrażenie że wyszli byśmy na tym lepiej jako zespół.

Z drugiej strony Dybala to zawodnik z największym potencjałem jakiego mamy w zespole i fakt, że nie potrafię go tak z czystym sumieniem uwzględnić w żadnym ustawieniu może wynikać faktu, że na ławce trenerskiej mamy ofensywnego impotenta, który nie potrafi wykorzystać w pełni atutów tych zawodników których ma.

Ogólnie obojętnie jakich transferów byśmy nie dokonali, jeżeli ta drużyna ma iść do przodu konieczna jest zmiana trenera, bez tego przyjście nawet największych gwiazd nie spowoduje że zaczniemy grać lepiej.


wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 16 lutego 2018, 09:14

ewerthon pisze:
wojczech7 pisze:
ewerthon pisze: Po bójce z Marottą Lotito na pewno będzie skory do negocjacji, szczególnie jak wyskoczy oferta z Premier League czy PSG.
Ktoś coś pisał o negocjacjach? :think:
A ma on jakąś klauzulę wykupu? W innym wypadku bez negocjacji się nie obędzie. Nie znam przypadku transferu bez negocjacji, w którym nie byłoby klauzuli. Nawet jak rozbijemy bank, to przy ofertach z innych krajów nie mamy szans przy obecnych cenach i stosunkach z Lotito. Ja nie jestem naiwny i nie wierzę w ten transfer.
Chodziło mi o to, że gdyby Marotta rzucił odpowiednio wysoką kwotę (nie bez przyczyny pisałem o "rozbijaniu banku"), to "nie-skorość" Lotito do negocjacji miałaby marginalne znaczenie. Nie przedłożyłby dumy / osobistych zatargów ponad możliwość dużego zarobku. W handlowaniu istnieje bowiem taka granica, po przekroczeniu której nie interesuje Cię, od kogo kupujesz / komu sprzedajesz. Liczy się zysk. Po prostu.

Rzecz w tym, że owej "odpowiednio wysokiej kwoty" Marotta raczej nie rzuci. Dlatego zgoda - transfer mało realny, a szkoda...


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 16 lutego 2018, 09:36

wojczech7 pisze:
ewerthon pisze:
wojczech7 pisze: Ktoś coś pisał o negocjacjach? :think:
A ma on jakąś klauzulę wykupu? W innym wypadku bez negocjacji się nie obędzie. Nie znam przypadku transferu bez negocjacji, w którym nie byłoby klauzuli. Nawet jak rozbijemy bank, to przy ofertach z innych krajów nie mamy szans przy obecnych cenach i stosunkach z Lotito. Ja nie jestem naiwny i nie wierzę w ten transfer.
Chodziło mi o to, że gdyby Marotta rzucił odpowiednio wysoką kwotę (nie bez przyczyny pisałem o "rozbijaniu banku"), to "nie-skorość" Lotito do negocjacji miałaby marginalne znaczenie. Nie przedłożyłby dumy / osobistych zatargów ponad możliwość dużego zarobku. W handlowaniu istnieje bowiem taka granica, po przekroczeniu której nie interesuje Cię, od kogo kupujesz / komu sprzedajesz. Liczy się zysk. Po prostu.

Rzecz w tym, że owej "odpowiednio wysokiej kwoty" Marotta raczej nie rzuci. Dlatego zgoda - transfer mało realny, a szkoda...
Niekoniecznie. Marotta przy transferze Dybali czy Bernardeschiego pokazał, że relacje dyrektorów sportowych w pewnym momencie mają marginalne znaczenie. Zresztą dodając do tego transfer Higuaina i Pjanicia, raczej ciężko stwierdzić, że sępimy na każdy grosz. Prawda jest taka, że jeśli nam na kimś zależy i mocno w niego wierzymy to rozbijamy bank i już.

Mam wrażenie, że polityka transferowa Marotty jest trochę źle rozumiana, według mnie nie jest tak, że chce on zaoszczędzić na każdym transferze,, a jedynie wyznacza granicę ile jest gotów dać za danego piłkarza i jeśli negocjacje nie zmierzają w kierunku tej kwoty po prostu je kończy.

SMS byłby marzeniem, u boku z Pjanicie i Matuidim ta pomoc wyglądała by naprawdę świetnie. Żadnemu z nich piłka przy nodze nie przeszkadza, każdy z nich potrafi wyciągnąć piłkę przeciwnikowi i każdy z nich najważniejsze atuty piłkarskie posiada na poziomie przynajmniej dobrym.

Czy realnym? Zobaczymy. Jeśli nie pójdzie nam w tym roku musi nas czekać rewolucja i zarząd na pewno o tym wie. Zresztą zastanawiały mnie słowa Marotty zaraz po zakończeniu zimowego okienka transferowego, że musimy sprzedać młodzików żeby sprostać wymaganiom FPP, a wydaje mi się (po krótkiej analizie - jeśli jest błędna to mnie poprawcie), że w trzech ostatnich okresach sprawozdawczych nie mieliśmy raczej problemu z limitami wydatków. Może to podwaliny pod następne inwestycje?


Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 16 lutego 2018, 09:57

OUT---------->IN

Khedira------> Can

Sturaro------> M.Savić

Lichtsteiner--> Sidibe

Asamoah----->Spinazzola

Howedes-----> Caldara

Mandzukić----> Pjaca

Transfery minimum przy naszej formie. Higuain jeszcze zostanie pewnie z
nami. Nie wiadomo co z trenerem.


Obrazek
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 16 lutego 2018, 10:28

Jak ktoś oglądał Napoli Lazio to zrozumie dlaczego SMS powinien być naszym TOP do środka pomocy.

Na dzień dzisiejszy mamy już spoko ławkę.

Gdyby doszedł TOP prawy obrońca i SMS to nasz skład wygląda dobrze.

Na ławce mieli byśmy Khedirę,Marchisio,Benka,Caldarę,Ruganiego,Spinazzolę,Asamoah,Mandzukicza,Pjacę, ew. Costa/Berna.

Naprawdę wyglądało by to dobrze.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 16 lutego 2018, 10:54

Szczęsny
X - Benatia - Chiellini - Sandro

X - Pjanić - Matuidi

Dybala -Higuain - Costa

Potrzebne dwa nazwiska do pierwszego składu


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 16 lutego 2018, 11:06

Adrian27th pisze:Jak ktoś oglądał Napoli Lazio to zrozumie dlaczego SMS powinien być naszym TOP do środka pomocy.

Na dzień dzisiejszy mamy już spoko ławkę.

Gdyby doszedł TOP prawy obrońca i SMS to nasz skład wygląda dobrze.

Na ławce mieli byśmy Khedirę,Marchisio,Benka,Caldarę,Ruganiego,Spinazzolę,Asamoah,Mandzukicza,Pjacę, ew. Costa/Berna.

Naprawdę wyglądało by to dobrze.
Uważam, że jeśli marzy nam się Sergej Milinković-Savić, to jedyna opcja do jego pozyskania związana jest nierozerwalnie ze sprzedażą Dybali. Wtedy za pieniądze pozyskane z transferu Argentyńczyka moglibyśmy sfinansować zakup Serba i przy dołożeniu z naszego budżetu wystarczyłoby jeszcze na dobrego prawego obrońcę. Nie wiem czy na takiej "wymianie" nie wyszlibyśmy nawet lepiej niż pozostawiając Dybalę w Turynie (coś na kształt sprzedaży Zizu do Realu i sprowadzeniu Nedveda, Thurama i Buffona).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 16 lutego 2018, 13:15

dimebag11 pisze:
Uważam, że jeśli marzy nam się Sergej Milinković-Savić, to jedyna opcja do jego pozyskania związana jest nierozerwalnie ze sprzedażą Dybali.
Nie ma opcji, Dybala jest naszą twarzą marketingową. Jeśli mamy go sprzedawać to w miejsce gracza pokroju Isco a nie Savicia,który jest na razie znany tylko we Włoszech. Na Serba trzeba by było rozbić bank.


Obrazek
ballack13

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 lipca 2003
Posty: 508
Rejestracja: 03 lipca 2003

Nieprzeczytany post 16 lutego 2018, 16:07

dimebag11 pisze:
Adrian27th pisze:Jak ktoś oglądał Napoli Lazio to zrozumie dlaczego SMS powinien być naszym TOP do środka pomocy.

Na dzień dzisiejszy mamy już spoko ławkę.

Gdyby doszedł TOP prawy obrońca i SMS to nasz skład wygląda dobrze.

Na ławce mieli byśmy Khedirę,Marchisio,Benka,Caldarę,Ruganiego,Spinazzolę,Asamoah,Mandzukicza,Pjacę, ew. Costa/Berna.

Naprawdę wyglądało by to dobrze.
Uważam, że jeśli marzy nam się Sergej Milinković-Savić, to jedyna opcja do jego pozyskania związana jest nierozerwalnie ze sprzedażą Dybali. Wtedy za pieniądze pozyskane z transferu Argentyńczyka moglibyśmy sfinansować zakup Serba i przy dołożeniu z naszego budżetu wystarczyłoby jeszcze na dobrego prawego obrońcę. Nie wiem czy na takiej "wymianie" nie wyszlibyśmy nawet lepiej niż pozostawiając Dybalę w Turynie (coś na kształt sprzedaży Zizu do Realu i sprowadzeniu Nedveda, Thurama i Buffona).
Popieram @Piotr Juvefan

po uno Dybala strzela i trafia (parę poprzednich sezonów mieliśmy z tym problem bo nie miał kto trafiać zanim była Era Teveza Dybali i Gonazalo)

po due
wtedy za sprzedanie Zidana wystarczyło na zakup 3 graczy - TOP
dzisiaj jeśli sprzedamy Dybale to niestety ale nie da rady kupić takich graczy (chociaż niestety czasami trzeba być o krok dalej jak np. transakcja Jamesa do Bayernu... gdzie według mnie poszedł za małe pieniądze)

po kolejne - wszyscy na tym forum to mówią
- jak chcemy LM to nie sprzedajemy topów tylko ich kupujemy.


Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 16 lutego 2018, 16:48

Sorek21 pisze:Szczęsny
X - Benatia - Chiellini - Sandro

X - Pjanić - Matuidi

Dybala -Higuain - Costa

Potrzebne dwa nazwiska do pierwszego składu
W miejsce pogrubionego - Bernardeschi? :whistle:


Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 16 lutego 2018, 18:57

Vanquish pisze:
Sorek21 pisze:Szczęsny
X - Benatia - Chiellini - Sandro

X - Pjanić - Matuidi

Dybala -Higuain - Costa

Potrzebne dwa nazwiska do pierwszego składu
W miejsce pogrubionego - Bernardeschi? :whistle:
Bernardeschi to powinien być taki nasz Marco Asensio :lol: przynajmniej ja tak to widzę :P


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 16 lutego 2018, 19:33

Mundo deportivo podaję, że chcemy Fabinho jako następcę wozu z węglem.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 16 lutego 2018, 21:46

ballack13 pisze:Wtedy za sprzedanie Zidana wystarczyło na zakup 3 graczy.
dimebag11 pisze:(Coś na kształt sprzedaży Zizu do Realu i sprowadzeniu Nedveda, Thurama i Buffona).
Możecie przestać powtarzać te bzdury, że sprzedaż Zidane starczyła na 3 graczy? Sprzedaliśmy jeszcze INZAGHIEGO! Za ponad 40 mln. Dlaczego tego nie wliczycie tylko powtarzacie nieprawdę? :co?:

Tak więc panowie, nawet wtedy sprzedaż 1 zawodnika nie wystarczyła na 3 topów. :whistle:
Ostatnio zmieniony 19 lutego 2018, 12:47 przez CzeczenCZN, łącznie zmieniany 1 raz.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Zablokowany