Mercato (LATO 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 12 lipca 2018, 09:19

towalski pisze:Fantamercato?
Patrząc na to, co się odjaniepawla w doniesieniach to w ogóle można stracić pojęcie, co jest z naszym mercato. Pogba/Marcelo - gdzie? Za co? Jak?! Ofc resztki zdrowego rozsądku podpowiadają, że to absurd, bo nas nie stać i nie ma jak i raczej tak będzie, ale z drugiej strony case Ronaldo wywrócił wszystko do góry nogami.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 12 lipca 2018, 09:24

Pogba--Can - Pjanic? :czytaj:


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 12 lipca 2018, 09:24

Sprawa Ronaldo zrobiła tyle, że wpływy do budżetu mogą być tak duże, że nie wiedzą co zrobić z pieniędzmi. Jeżeli za Ronaldo płacimy teraz 50, plus 10 kontraktu (jak się mówi, reszta zewnętrzni sponsorzy) to nie jest to astronomiczny koszt. Gonzalo pójdzie za 60 - czyli de facto Ronaldo zapłacony. Czy w takim przypadku nie stać nas na kupno kogoś?


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Dzium

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2010
Posty: 631
Rejestracja: 22 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 12 lipca 2018, 09:27

Może w kontrakcie Pogby jest wzmianka, że Juventus będzie mógł go odkupić za 60 mln w przypadku gdy w klubie będzie Cristiano Ronaldo XD

innej opcji nie widzę


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 12 lipca 2018, 09:32

z tym Pogbą wcale bym się nie zdziwił, jakby wrócił. Nieco ponad miesiąc temu, chyba w okolicach przełomu maj/czerwiec podawano tu info, że wszystkie wiarygodne źródła na VS trąbią o Pogbie, że jest praktycznie nasz.
Być może SMS był pierwszym wyborem, ale wobec uporu Lotito i naszej chęci wytargania go za nie więcej jak ~80 mln (takie kwoty padały w informacjach), kierujemy się w stronę opcji rezerwowej czyli Pogby, która będzie tańsza, dzieki klauzuli, a marketingowo dużo bardziej nośna.

Prezentacja CR tuż przed wylotem do USA, a w Stanach prezentacja Pogboom?
marzenia nic nie kosztują :)


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 12 lipca 2018, 10:00

Czyli retoryke mamy taką: Ronaldo finansuje się sam. Kupno Pogby zapewniamy sobie ze sprzedaży... Higuaina :prochno:


kd pisze:Milan wyrwał tylko cegiełkę z naszego muru, u nas mur stoi z małą dziurą, oni postawili ta cegłę i myślą że mają mur.
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 12 lipca 2018, 10:08

Ciekawosta : Marcelo zaczął obserwować Juve na insta.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 12 lipca 2018, 10:08

Sorek21 pisze:Ciekawosta : Marcelo zaczął obserwować Juve na insta.
To już wczoraj było, nic nadzwyczajnego ;)


Obrazek
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 12 lipca 2018, 10:12

Nie jestem ekspertem od FFP, ale czy ktoś mógłby przybliżyć możliwy wpływ Ronaldo i na wzrost przychodu ze sprzedaży np. koszulek i całej otoczki związanej z nim na przełożenie na transfery? Chodzi mi o to, czy to się liczy w taki sposób, że Ronaldo kosztuje nas 100milionów, a (to jest kwota z du.. na potrzeby liczenia) przychód z koszulek to 100 milonów zysk 50. Czy w takim układzie zamiast -100 na FFP zostanie tylko 50?


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 12 lipca 2018, 10:13

Dobra przekonaliście mnie jeszcze Marcelo i Pogba w te okno a przez następne 2 lata nie musimy udzielać się w mercato :D


Obrazek
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 12 lipca 2018, 10:17

towalski pisze:Nie jestem ekspertem od FFP, ale czy ktoś mógłby przybliżyć możliwy wpływ Ronaldo i na wzrost przychodu ze sprzedaży np. koszulek i całej otoczki związanej z nim na przełożenie na transfery? Chodzi mi o to, czy to się liczy w taki sposób, że Ronaldo kosztuje nas 100milionów, a (to jest kwota z du.. na potrzeby liczenia) przychód z koszulek to 100 milonów zysk 50. Czy w takim układzie zamiast -100 na FFP zostanie tylko 50?
Odpowiem Ci na to Twoje pytanie, powiesz mi do czego Ci ta wiedza jest potrzebna w życiu?


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 12 lipca 2018, 10:23

Piotrek, jakbym powiedział Ci miesiąc temu, że przyjdzie Ronaldo, to co? Pewnie byś się ze mnie śmiał.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 12 lipca 2018, 10:25

szczypek pisze:
towalski pisze:Nie jestem ekspertem od FFP, ale czy ktoś mógłby przybliżyć możliwy wpływ Ronaldo i na wzrost przychodu ze sprzedaży np. koszulek i całej otoczki związanej z nim na przełożenie na transfery? Chodzi mi o to, czy to się liczy w taki sposób, że Ronaldo kosztuje nas 100milionów, a (to jest kwota z du.. na potrzeby liczenia) przychód z koszulek to 100 milonów zysk 50. Czy w takim układzie zamiast -100 na FFP zostanie tylko 50?
Odpowiem Ci na to Twoje pytanie, powiesz mi do czego Ci ta wiedza jest potrzebna w życiu?
Of course naturlich.
Chciałem wiedzieć, żeby potem nie chodzić i pierd,.... 3 po 3, że Ronaldo sam się spłaci.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 12 lipca 2018, 10:34

towalski pisze:
szczypek pisze:
towalski pisze:Nie jestem ekspertem od FFP, ale czy ktoś mógłby przybliżyć możliwy wpływ Ronaldo i na wzrost przychodu ze sprzedaży np. koszulek i całej otoczki związanej z nim na przełożenie na transfery? Chodzi mi o to, czy to się liczy w taki sposób, że Ronaldo kosztuje nas 100milionów, a (to jest kwota z du.. na potrzeby liczenia) przychód z koszulek to 100 milonów zysk 50. Czy w takim układzie zamiast -100 na FFP zostanie tylko 50?
Odpowiem Ci na to Twoje pytanie, powiesz mi do czego Ci ta wiedza jest potrzebna w życiu?
Of course naturlich.
Chciałem wiedzieć, żeby potem nie chodzić i pierd,.... 3 po 3, że Ronaldo sam się spłaci.
Ogólnie z tego co zagłębiałem się w zasady FPP to liczy się przychód nie zysk.

Czyli jeżeli transfer Ronaldo kosztuje nas 100 mln (+12 mln na przyszłe okienko) musimy osiągnąć przychód na poziomie 100 mln żeby to zbilansować. Możemy to robić w różny sposób: marketing (czyli różne kontrakty reklamowe + prawa telewizyjne i oczywiście kasa z koszulek, która notabene jest dla nas czystym zyskiem, bo koszt produkcji z tego co kojarzę ponosi Adidas, a my dostajemy % od ich zysku, ale poprawcie mnie jeśli się mylę), przychody z dnia meczowego, kasa z transferów oraz nagrody (hajs za LM, PW i ligę).

Pod względem podatkowym wygląda to tak: Kupujemy gracza A za 50 mln, po czym po dwóch latach sprzedajemy go za 80 mln, to pod względem podatkowym naszym zyskiem jest 30 mln - to co zdążyliśmy zamortyzować.

Pod względem FFP wygląda to tak, że w przychód liczymy całe 80 mln.

Ronaldo sam się z koszulek nie spłaci, bo kasa z koszulek to zaledwie kropla w naszym zysku marketingowym. Jednak bardzo możliwe, że spłaci nam się przede wszystkim z kontraktów marketingowych. Trzeba jednak pamiętać, że do FFP liczy się nie tylko kwota transferu, ale także i pensja zawodnika co oznacza, że zbilansować trzeba ok 160 mln za ten rok (za przyszły 72 mln, a za kolejne dwa 60 mln).


ballack13

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 lipca 2003
Posty: 508
Rejestracja: 03 lipca 2003

Nieprzeczytany post 12 lipca 2018, 10:36

towalski pisze:
szczypek pisze:
towalski pisze:Nie jestem ekspertem od FFP, ale czy ktoś mógłby przybliżyć możliwy wpływ Ronaldo i na wzrost przychodu ze sprzedaży np. koszulek i całej otoczki związanej z nim na przełożenie na transfery? Chodzi mi o to, czy to się liczy w taki sposób, że Ronaldo kosztuje nas 100milionów, a (to jest kwota z du.. na potrzeby liczenia) przychód z koszulek to 100 milonów zysk 50. Czy w takim układzie zamiast -100 na FFP zostanie tylko 50?
Odpowiem Ci na to Twoje pytanie, powiesz mi do czego Ci ta wiedza jest potrzebna w życiu?
Of course naturlich.
Chciałem wiedzieć, żeby potem nie chodzić i pierd,.... 3 po 3, że Ronaldo sam się spłaci.
z tego co wiem to FFP to ogólny bilans Klubu.
czyli jesli koszuli z CR7 byłby ze złota i na każdej zarabialibyśmy 1mln to 100 koszulek spłaca cenę zakupu.

- przykład Milan - ich były inwestor deklarował że transfery pokryją się z przychodów w samej AZJI (marketing) był 3 deklaracje i upadło ale było to zaakceptowane jako wpływy no ale finalnie nie wyszło
- PSG także z tego co wiem kontraktami z sponsorami kryło FFP - zakup zawodnika miał spowodować wyższe wpływy od sponsorów i nowe umowy.


Zablokowany