Mercato (LATO 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
zuravski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 kwietnia 2017
Posty: 229
Rejestracja: 29 kwietnia 2017

Nieprzeczytany post 19 lutego 2018, 14:10

Skoro Dembele kosztował 140 milionów to tym bardziej za SMS przy tym chorym rynku bedzie można zawołać 120 milionów. Gdyby jeszcze nie grał dla Lazio to byłbym optymistycznie nastawiony na kwotę 80 milionów, ale chyba sam wiesz jakie są nasze stosunki z tym zespołem a raczej konkretnym człowiekiem. Jak pojawi sie zainteresowanie angielskich zespołów a jest to bardzo możliwe to kwota o której wspomniałem jest jak najbardziej realna.


Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 19 lutego 2018, 14:18

SMS byłby wtedy najdroższym środkowym pomocnikiem na świecie i przebiłby Pogbę :hellyes: Nikt nigdy za środkowego pomocnika tyle nie dał. Savić ma jedynie łatkę świetnego ligowca. Pogba robił większe rzeczy. Jeśli ktoś tyle za niego rzuci to życzę powodzenia. I szukajmy kogoś za połowę tej ceny. Ewentualnie godniejszego tej ceny.


Obrazek
zuravski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 kwietnia 2017
Posty: 229
Rejestracja: 29 kwietnia 2017

Nieprzeczytany post 19 lutego 2018, 14:51

Ja tez uważam ze kwota 80 milionów byłaby adekwatna, ale rynek sie zepsuł i tutaj to nawet nie jest kwestia tego ze ktoś go nie kupi za kwotę która podalem ( a wierze ze chętni by sie znaleźli ) tylko o fakt ze Lotito nam go za taka kwotę prawdopodobnie nie bedzie chciał sprzedać. Ja Serba strasznie chciałbym w Juve i gdyby przykładowo obok Cana przyszedł to byłbym wniebowzięty ale umówmy sie nawet jeśli mielibyśmy zapłacić te 80 milionów bez sprzedaży to skąd wziąć pieniądze? Ostatnie okna transferowe pokazały ze ten budżet transferowy nie jest zawrotnie duży. Tłumacze to sobie inwestycja w nowa siedzibę i cała infrastrukturę w ostatnim czasie ale tak naprawdę cieżko wyciągnąć jakiekolwiek wnioski. Chciałbym zeby tak było i kolejne mercato było bombą ale podejrzewam, ze przyjdzie Can, Pellegrini i Sandro albo Dybala zostanie sprzedany. Poza nimi jakieś drobne sprzedaże, które większego znaczenia nie maja.


Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 19 lutego 2018, 18:09

zuravski pisze:Ja tez uważam ze kwota 80 milionów byłaby adekwatna, ale rynek sie zepsuł i tutaj to nawet nie jest kwestia tego ze ktoś go nie kupi za kwotę która podalem ( a wierze ze chętni by sie znaleźli ) tylko o fakt ze Lotito nam go za taka kwotę prawdopodobnie nie bedzie chciał sprzedać. Ja Serba strasznie chciałbym w Juve i gdyby przykładowo obok Cana przyszedł to byłbym wniebowzięty ale umówmy sie nawet jeśli mielibyśmy zapłacić te 80 milionów bez sprzedaży to skąd wziąć pieniądze? Ostatnie okna transferowe pokazały ze ten budżet transferowy nie jest zawrotnie duży. Tłumacze to sobie inwestycja w nowa siedzibę i cała infrastrukturę w ostatnim czasie ale tak naprawdę cieżko wyciągnąć jakiekolwiek wnioski. Chciałbym zeby tak było i kolejne mercato było bombą ale podejrzewam, ze przyjdzie Can, Pellegrini i Sandro albo Dybala zostanie sprzedany. Poza nimi jakieś drobne sprzedaże, które większego znaczenia nie maja.
Adekwatną kwotą na niego jest 50mln. Kwota przestawiona przeze mnie jest i tak zawyżona(również dlatego,że mamy wiadome relacje z Lotito). To jest olbrzymia kwota jak za gracza na tę pozycję i jego dokonania. Jestem pewny,że takiej kasy to On w życiu za niego nie dostanie. A odrzuci ją tylko,żeby zrobić nam na złość i sam sobie zrobi krzywdę.
A na to dlaczego musieliśmy równoważyć transferowy budżet sam sobie odpowiedziałeś. Jesteśmy co roku bogatsi,więc jeśli nie będziemy mogli sobie pozwolić na kupno jednego klasowego zawodnika co lato za te przysłowiowe 100mln to nie mamy co walczyć z czołówką w Europie o Uszatka.


Obrazek
zuravski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 kwietnia 2017
Posty: 229
Rejestracja: 29 kwietnia 2017

Nieprzeczytany post 19 lutego 2018, 18:38

Odnośnie budżetu to były tylko moje domysły. Jak jest naprawdę tego sie nie dowiemy. Ja uważam ze na Serba bedzie dużo chętnych z taka gra jaka prezentuje w tym sezonie. W każdym razie bardzo chciałbym go u nas zobaczyć bez żadnych sprzedaży ale czy tak bedzie dowiemy sie za kilka miesięcy.


RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 19 lutego 2018, 18:54

Osgiliath pisze:Marchisio has seriously started to think about leaving Juventus. A move to the MLS is possible in the summer. (GdS)

Sądząc po tym, że i żona Markiza zrobiła mały pun na insta względem Maxa i fakt, że sam Markiz nie gra kosztem sturaro, wcale mu się nie dziwię, ale jeśli w lecie miałby odejść razem ze stefkiem i samim to ja jestem za, z resztą jak od dawna.

Wiem, że legenda klubu etc, ale od dawnej kontuzji nie daje tyle Juve ile powinien i ile powinno się od niego wymagać. Jeśli miałby przyjść SMS/Fabinho + Can to ja jestem za, mając Matuidiego, Pjanicia i młodego Bentę.
A kolega pamięta o tym ile to wychowanków Juventus posiada w kadrze i, że bez żadnego wychowanka może zgłosić do jakichkolwiek rozgrywek tylko 21 piłkarzy?


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 19 lutego 2018, 19:00

RICTOR pisze:
Osgiliath pisze:Marchisio has seriously started to think about leaving Juventus. A move to the MLS is possible in the summer. (GdS)

Sądząc po tym, że i żona Markiza zrobiła mały pun na insta względem Maxa i fakt, że sam Markiz nie gra kosztem sturaro, wcale mu się nie dziwię, ale jeśli w lecie miałby odejść razem ze stefkiem i samim to ja jestem za, z resztą jak od dawna.

Wiem, że legenda klubu etc, ale od dawnej kontuzji nie daje tyle Juve ile powinien i ile powinno się od niego wymagać. Jeśli miałby przyjść SMS/Fabinho + Can to ja jestem za, mając Matuidiego, Pjanicia i młodego Bentę.
A kolega pamięta o tym ile to wychowanków Juventus posiada w kadrze i, że bez żadnego wychowanka może zgłosić do jakichkolwiek rozgrywek tylko 21 piłkarzy?
Oczywiście i to jest jedyny powód, dla którego bez żadnego szacher-macher ze strony Marotty się nie obędzie, inaczej Markiz nigdzie się nie rusza.

Cóż, nakupowaliśmy pół tony młodzików do primavery a ostatnimi, którzy z niej wyszli na ludzi to... Markiz i żowinek...


RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 19 lutego 2018, 19:08

No tak, bo tu się liczą tylko zwycięstwa i trofea dlatego muszą grać doświadczeni wyjadacze czyli tzw. specjaliści od męczenia buły, bo młody nieogarnięty taktycznie pewnie chciałby atakować cały mecz. Dlatego się tych młodych u nas upycha na wypożyczeniach aż do 25 roku życia wzwyż i później wychowanków żadnych nie uświadczysz. Tak mnie wnerwia ten klub ostatnimi czasy, że postanowiłem zostać "prawdziwym kibicem" i wyniki meczu sprawdzać jedynie w telegazecie. I tak widzi człowiek, że wygrali i jest 0,5 minuty radochy i cały tydzień można chodzić zadowolonym a jakbym oglądał to bym się niepotrzebnie denerwował grą przez prawie 2h i po co to komu, na co? Ale to już temat na inną rozmowę.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 19 lutego 2018, 20:00

RICTOR pisze:No tak, bo tu się liczą tylko zwycięstwa i trofea dlatego muszą grać doświadczeni wyjadacze czyli tzw. specjaliści od męczenia buły, bo młody nieogarnięty taktycznie pewnie chciałby atakować cały mecz. Dlatego się tych młodych u nas upycha na wypożyczeniach aż do 25 roku życia wzwyż i później wychowanków żadnych nie uświadczysz. Tak mnie wnerwia ten klub ostatnimi czasy, że postanowiłem zostać "prawdziwym kibicem" i wyniki meczu sprawdzać jedynie w telegazecie. I tak widzi człowiek, że wygrali i jest 0,5 minuty radochy i cały tydzień można chodzić zadowolonym a jakbym oglądał to bym się niepotrzebnie denerwował grą przez prawie 2h i po co to komu, na co? Ale to już temat na inną rozmowę.
Ja sie zgadzam ze wszystkim co kolega mówi ;) fakt, że my trzyma(liśmy)my tylu młodych to chyba tylko po to, by ich opylić z jakimś zyskiem 0,5 mln jewro... Mnie tam wnerwia jak wnerwia, ja jestem #teamwynik nieważne jak, choć pewnie teampumex mnie zjedzie zaraz.

Co do mercato. Życzyłbym sobie opylenia Juana, Mandzu, Khediry i Sturaro, a sprowadził topa na po i ze dwóch do środka.

EDIT: De Vrij nie przedłuży kontraktu z Lazio, więc Beppe może zrobić swój klasyczny numer, choć akurat na SO to tam raczej nie widzę potrzeby inwestowania, skoro Kielon + Benatia są spoko, a w odwodzie będzie Rugani, Caldara + na rezerwę Barza. z drugiej strony Kielon się starzeje powoli a Rugani to nie wiem, czy na stałe kiedyś zagości w pierwszym składzie.
Ostatnio zmieniony 19 lutego 2018, 21:48 przez Osgiliath, łącznie zmieniany 1 raz.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 19 lutego 2018, 21:33

Wychowankowie + gracze kupieni w wieku <23 lat, którzy zapowiadali się dobrze w ciągu ostatniej dekady.

Wykorzystani: Marchisio, Pogba
Nie do końca wykorzystani (coś tam pograli i się przydali): De Ceglie, Sorensen, Marrone, Giovinco, Coman
Zmarnowani (zerowa przydatność dla klubu): Criscito, Ariaudo, Masi, Bouy, Gabriel, Ekdal, Marzouk, Beltrame, Palladino, Berardi, Immobile, Boakye, Gabbiadini

2 młodych wprowadzonych do pierwszego składu to niewiele jak na 10 lat pracy z młodzieżą. Zwłaszcza, że powyżej jest aż 20 nazwisk. Oczywiście, że nie były to talenty kupowane za 20 mln (jak choćby ostatnio Pjaca), bo dopiero teraz nas stać na takie inwestycje.

W kolejce: Rugani, Caldara, Romagna, Lirola, Spinazzola, Bentancur, Mandragora, Bernardeschi, Orsolini, Pjaca, Kean (przy 10-procentowej skuteczności, zaledwie 1 z nich zostanie zawodnikiem 1. składu)


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 19 lutego 2018, 23:26

Ja myślę,że najważniejszy powód dlaczego tak mało młodych graczy zaistniało w Juve to ich poziom, bo z tych wymienionych jedynie Coman od razu gra na wysokim poziomie. Immobille nie odpalił od razu. Beradi się zaciął i tak w ogóle on w Juve nigdy nie był.Jedynie szkoda Giovinco bo on miał papiery na wielkie granie ale coś zupełnie w jego przypadku poszło nie tak :?


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 20 lutego 2018, 02:16

AdiJuve pisze:Ja myślę,że najważniejszy powód dlaczego tak mało młodych graczy zaistniało w Juve to ich poziom, bo z tych wymienionych jedynie Coman od razu gra na wysokim poziomie. Immobille nie odpalił od razu. Beradi się zaciął i tak w ogóle on w Juve nigdy nie był. Jedynie szkoda Giovinco bo on miał papiery na wielkie granie ale coś zupełnie w jego przypadku poszło nie tak :?
Wiesz, ja mam powiedzenie: "Nie ma złych piłkarzy, są tylko źle prowadzone kariery."

Oczywiście, różna jest skala talentu, różna jest determinacja, indywidualne kwestie itp. Jednak taki Pogba w pełni eksplodował ponieważ kontuzji doznał Marchisio, to pomogło mu. No jasne wcześniej też miał swoje genialne przebłyski. No ale gdyby nie to, być może nie stał by się tak renomowanym graczem. Bonucci był najsłabszy z trio BBC, ale Conte konsekwentnie stawiał na niego, a on zdobył ogranie i stał światowym topem. Załóżmy trener byłby inny, to przepadłby wraz z wieloma niewypałami. Wielu z tych zawodników dostawało znikomą ilość szans, a gdyby np. była drużyna rezerw, lub przynajmniej w meczach ze słabeuszami Serie A, mieli więcej okazji do gry to spokojnie mogliby stać się znacznie ważniejszymi graczami da Juventusu niż chociażby Sturaro. Immobile? OK Suarez czy chociażby Lukaku to to może nie jest, jednak w Juventusie gdyby był zmiennikiem Higuaina, to parę bramek by w sezonie strzelił i gorszy od Matriego by nie był. W dodatku wychowanek a to pozwoliło by mieć szerszą kadrę. Swoją drogą dziś 2 kolejne trafienia Ciro który pewnie zmierza już po 2 w karierze koronę króla strzelców Serie A - byle jaki wyczyn to to nie jest. Berardi gdyby miał inaczej w głowie poukładane, dziś byłby topem - nie oszukujmy się. Coman gdyby w Bayernie nie zauważono jego kunsztu, dziś mógłby dogorywać w wieku 21 lat w jakiejś Bologni czy Hellasie. No i tez byś go uznał za gracza o zbyt niskim poziomie.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 20 lutego 2018, 14:29

Zgoda, jeśli mówimy o czołowych zawodnikach. Ale argument o poziomie zaczyna tracić jakiolwiek sens jeśli wziąć choćby pod uwagę ile taki przeciętniak Sturaro zaliczył już sezonów w Juve. Nie wiem bo nie znam Stefano, może jest fajnym człowiekiem, ale piłkarzem jest nawet nie niezłym a przeciętnym (więcej talentu już miał Padoin). Rozumiem, że ciężko wychować kolejnego piłkarza na poziomie Del Piero, czy nawet na poziomie Marchisio, ale żeby nie móc wytrenować zapchajdziury? To lepiej już te sekcje młodzieżowe rozwiązać bo tylko przeżerają pieniądze i żadnego pożytku z nich jak widać nie ma.


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 20 lutego 2018, 15:14

Zgadzam się z RICTOREM że coś nie gra w naszej akademii, taki klub jak Juventus ma możliwości finansowe które pozwalają zatrudniać najlepszych trenerów oraz skautów do pracy z dziećmi, a potem z juniorami.
Lepiej uzupełniać skład swoimi zawodnikami, by nie wydawać 20mln na zapchajdziurę.
Szczerze przyznam, że z obecnych wychowanków to żaden zawodnik nie nadaje się na zapchajdziurę, prócz Spinazzoli, któremu zajęło kilka lat by dojść do takiego poziomu.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 20 lutego 2018, 15:39

19 pisze:Szczerze przyznam, że z obecnych wychowanków to żaden zawodnik nie nadaje się na zapchajdziurę, prócz Spinazzoli, któremu zajęło kilka lat by dojść do takiego poziomu.
No nie przesadzaj, na poziomie Sturaro to na pewno dali by radę grać, będąc tyle lat w klubie co on i dostając tyle szans. To może nie byłoby nic wielkiego ale zawsze coś, coś swojego. Nie mam na myśli Immobile czy Giovinco, bo oni akurat daliby sporo więcej, problem w tym że na bank nie chcieliby być zmiennikami.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Zablokowany