Mercato (LATO 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
ballack13

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 lipca 2003
Posty: 508
Rejestracja: 03 lipca 2003

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2018, 02:12

Jacky pisze:
mrozzi pisze:Przy obecnym układzie bardziej prawdopodobne przejście na grę 2 pomocnikami i przeniesienie ciężaru do przodu. Może o to im chodziło.
Juz widze ten mocarny, defensywny mur nie do przejscia zlozony z nieumiejacego bronic Pjanicia i kuter-nogi Khediry :facepalm: Granie tak mala iloscia chlopow w srodku pola, to na mocniejsze ekipy samobojstwo. Nie wiem, co nasi tam wymyslili, ale mam wrazenie, ze po zakontraktowaniu Ronaldo troche odplyneli i stwierdzili, ze Cris zawsze strzeli te jedna bramke wiecej, niz przeciwnik.
Nie pije do Ciebie, mrozzi bo sam uwazam, ze wszystko wskazuje na to, ze wlasnie bedziemy grac tam dwojka, ale uwazam to za poroniony pomysl po prostu.
Can+Blaise z tyłu, Pjanić za plecami CR7
dalej widzisz problem z bronieniem?


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2018, 05:11

hohe pisze:Ja uważam, że Juve miało skład na wygranie LM od 3-4 sezonów. Że tak się nie stało, to moim zdaniem wina trenera.

Pomimo ogromnych wzmocnień, przyjscie bonu uważam za słabość zarządu. To jak powrót laski, która Cie zostawiła, a wróciła bo wygrałeś w totka. Trzeba mieć trochę honoru i tego zabrakło, tym bardziej przy tak niekorzystnej wymianie.

Teraz mamy super skład, jak kilka lat wcześniej, ale niestety nie wróżę nic dobrego. Inter się wzmocnił, nie wiem nawet jak Milan. Od kilku lat Juve gra piach przez 90% meczy, czasami odpala. Nie widać poprawy z roku na rok. Przypuszczam, że pomimo super paki, dalej tak to będzie wyglądało. Bo trener ten sam.
Hehe jakie pierdoły, a to ja jestem mega sceptykiem na tym forum xD
Kiedy to mieliśmy cytując ciebie super skład jak kilka lat wcześniej xD?
Chyba z 15 lat temu w sezonie 2002/2003 jak dochodziliśmy do finału LM.
Albo jeszcze wcześniej ze 30 lat temu kiedy grał jeszcze Platini i Boniek i mieliśmy złotą 11-tkę (być może najsilniejszą w całej historii klubu).


Jak zwykle przychodzi jakiś typ i <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> swoje głupoty z miną mędrca, z takimi pierdołami nawet nie ma sensu rozpoczynać dyskusji, Poziom naszego forum jest znacznie wyższy, niż chociażby na stronach Realu czy Barcy, ale ilość <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, którzy np. nie znają podstawowych praw ekonomii u nas również jest zatrważająca.

Często w ogóle konkretne jednostki nie mają ochoty czegoś komentować, bo z kim tutaj porozmawiać? Jak połowa forum łudzi się na transfer SMS-a last minute i nie odróżnia wypłaty brutto od netto?

No i na koniec przybył jeden mędrzec, który głosi, że mamy super skład tak jak kilka lat temu. Nom szczególnie <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> był to skład jak Matri próbował znaleźć piłkę pomiędzy swoimi korzeniami (swoją drogą był bardzo zachwalany tutaj na forum, że wiele daje i ogólnie porządny zawodnik :-) ), a Vucinić szukał swojego "magic passa" tak, że połowę bramek musieli nam strzelać pomocnicy ;)

Generalnie szkoda nawet klawiatury na niektóre głupoty, i tak pewnie mało kto to czyta.


Kiss

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 marca 2004
Posty: 325
Rejestracja: 09 marca 2004

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2018, 06:12

Zakladajac, ze nikt nie odejdzie to wreszcie mamy mercato 9.5/10. Nikt istotny nie odszedł, bo watpie żeby swiadomy kibic za takich uwazal Buffona i Markiza.
Jazda po LM teraz albo nigdy. Wszystko jest proste jak to jedno krótkie zdanie.


marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1195
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2018, 07:44

Panowie mieć silną pakę a zdobyć LM to dwie różne rzeczy. Silną pakę to ma z 5 drużyn. Trzeba trafić z formą, trzeba mieć szczęście, trzeba mieć swój dzień w odpowiednich meczach play off oraz sędziego który Cię nie wywali z LM więc naprawdę bardzo dużo czynników na to wpływa.
Spokojnie z tym hurra optymizmem ;)


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2018, 09:15

Arbuzini pisze: Przy takim nacisku na jakość zawodników szkoda mi chyba tylko Vrsaljko.
Bożu, nie! Facet nie umie dośrodkowywać.
ballack13 pisze: Sami także mogę grać wyżej
Że co?
:shock:

Gdzie wyżej?


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Łoles

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 października 2010
Posty: 800
Rejestracja: 26 października 2010

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2018, 10:32

Łukasz pisze:
Arbuzini pisze: Przy takim nacisku na jakość zawodników szkoda mi chyba tylko Vrsaljko.
Bożu, nie! Facet nie umie dośrodkowywać.
ballack13 pisze: Sami także mogę grać wyżej
Że co?
:shock:

Gdzie wyżej?
Na trybunach.


"Prawda jest taka, że ty jesteś słaby, a ja jestem tyranią złych ludzi. Ale staram się Ringo, naprawdę bardzo się staram być pasterzem..."
albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2018, 11:09

Ależ to było fantastyczne mercato!

O wzmocnieniu czterech pozycji w pierwszym składzie i zatrzymaniu wszystkich kluczowych graczy oraz sprowadzeniu CR7 chyba nikt nawet nie śnił.

Za słabego Lichego przyszedł Cancelo, który może dać nam naprawdę sporo radości.
Środek pola wzmocniliśmy solidnym E.Canem, który na tle w ogóle nieprzekonujących mnie Matudiego i Khediry powinien wyglądać co najmniej dobrze.
Bomba transferowa: Ronaldo w miejsce Igły. Bardzo lubiłem oglądać Gonzalo i mam sporą sympatię do tego zawodnika, ale myślę, że nawet przez ułamek sekundy nie będziemy za nim tęsknić.
Uwielbiałem Leo, znienawidziłem go po tych wszystkich akcjach, ale (odrzucając emocje) jest on lepszym zawodnikiem od Benatii i Ruganiego.

Poza tym, straszak dla Wojtka w postaci Perina, któremu daje maksymalnie 10 kolejek na wskoczenie do pierwszego składu...

Cieszą wszystkie przesłanki, gdzie przenosimy siłę na atak i będziemy chyba najczęściej grać:

Szczęsny (Perin)
Cancelo (Cuadrado), Bonucci (Benatia), Chiellini (Rugani), Alex Sandro (MDS)
Bernardeschi - Pjanic (Bentancur), E. Can (Matuidi) - D. Costa
Dybala, Ronaldo

1-4-4-2 czy 1-4-3-3 albo 1-4-2-3-1 to już jeden grzyb, ale właśnie tych zawodników, moim zdaniem, powinien wystawiać (przynajmniej na początku, bo wszystko zależy od formy) Max.

+ Barzagli, Spina, Khedira, Mandzukic, M. Kean

Mercato 10/10


Mily

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2008
Posty: 266
Rejestracja: 24 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2018, 11:41

Ma ktoś adres zarządu Juve?

Jade im przypier*** za Marchisio.. To już przesada.


Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2018, 11:53

Co do naszego fantastycznego mercato,które można nazwać 10/10 widzę dwie rysy. Powrót Bonucciego jak gdyby nigdy nic, pozbawiając się przy tym najlepiej zapowiadającego się obrońcy we Włoszech i dziwna końcówka okienka a więc pozbycie się zasłużonego gracza i wg mnie dalej wartościowego kosztem... no właśnie dalej nie rozumiem po co.


Obrazek
Azrael

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 marca 2008
Posty: 1317
Rejestracja: 15 marca 2008

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2018, 13:26

albertcamus pisze:Szczęsny (Perin)
Cancelo (Cuadrado), Bonucci (Benatia), Chiellini (Rugani), Alex Sandro (MDS)
Bernardeschi - Pjanic (Bentancur), E. Can (Matuidi) - D. Costa
Dybala, Ronaldo

1-4-4-2 czy 1-4-3-3 albo 1-4-2-3-1 to już jeden grzyb, ale właśnie tych zawodników, moim zdaniem, powinien wystawiać (przynajmniej na początku, bo wszystko zależy od formy) Max.

+ Barzagli, Spina, Khedira, Mandzukic, M. Kean

Mercato 10/10
Nasze mercato faktycznie niemal idealne gdyby nie małe zgrzyty - chyba każdy z nas wolałby żeby z klubem pożegnał się taki Khedira a nie Marchisio, który w meczach przedsezonowych wyglądał naprawdę dobrze - tym bardziej dziwi jego odejście. Podejrzewam, że po prostu Max powiedział mu wprost, że nie dostanie zbyt wielu minut w tym sezonie i nasz Claudio stwiedził, że nie ma sensu marnować ostatnich sezonów w swojej karierze na siedzeniu na ławce i chciałby trochę więcej pograć w piłkę, choćby w jakimś mniejszym klubie.

Inna kwestia to lekki niesmak jaki pozostawia po sobie wymiana Bonucci-Caldara. Z czysto sportowego punktu widzenia bez dwóch zdań to dla nas korzystna wymiana, ale... trochę żal.

Co do ustawienia, to patrząc tylko na to jak graliśmy w ostatnim sparingu tydzień temu, to moim zdaniem wyglądało raczej na 4-3-3:

Szczęsny (Perin)
Cancelo (Cuadrado, De Sciglio, Barzagli) - Bonucci (Benatia, Barzagli) - Chiellini (Rugani) - Alex Sandro (De Sciglio, Spinazzola)
Bernardeschi (Khedira) - Pjanic (Bentancur) - Can (Matuidi)
Douglas Costa (Cuadrado, Bernardeschi, Dybala) - Dybala (Ronaldo, Mandzukic) - Ronaldo (D. Costa, Cancelo, Mandzukic)

W samym sparingu widać było bardzo dużą zmienność pozycji trójki atakujących aczkolwiek zauważalne jest, że Ronaldo zwykle (jak to było choćby w Realu) trzymał się bliżej lewej linii, Dybala jako "fałszywa dziewiątka" atakował z głębi pola środkiem, a Costa hasał niemal po całej szerokości.

Oczywiście ten skład daje tyle możliwości, jest tak plastyczny, że bez większego problemu można w zależności od sytuacji boiskowej, klasy rywala zmieniać na 3-5-2, 4-2-3-1 czy 4-4-2.


Pozdrawiam!
MishaAveJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2003
Posty: 1367
Rejestracja: 10 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2018, 15:10

Mercato 9/10 dla mnie brakującym elementem ktoś do z dwójki SMS/Pogba. Wszystkie braki jakie mieliśmy - prawa obrona, pomoc - uzupełnione w sposób bardzo dobry. Do tego Ronaldo i Perin, pozbycie się Sturaro. Co do Marchosio to od kilku sezonów nie grał także pożegnanie go nie może dziwić. Dziwi za to zdanie na temat Khediry, który miał naprawdę niezłe staty i nie gra tak tragicznie jak tu się opisuje.

Powrót Bonucciego kontrowersyjny, ale czas oceni czy to był dobry transfer.

Do tego pozostawienie trzonu druzyny - prócz Higuaina, ale Sandro, Pjanic i Dybala zostali. Znów odjeżdżamy konkurencji, powoli można przypisywać nam kolejne scudetto a co z LM... szanse z pewnością rosną a teraz już nie pretendujemy do ścisłej czołówki w europie, my zdecydowanie już tu jesteśmy.


Od kołyski Az po grób jedna miłość jeden klub!!!!- JUVENTUS
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2521
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2018, 15:20

ballack13 pisze:
Jacky pisze:
mrozzi pisze:Przy obecnym układzie bardziej prawdopodobne przejście na grę 2 pomocnikami i przeniesienie ciężaru do przodu. Może o to im chodziło.
Juz widze ten mocarny, defensywny mur nie do przejscia zlozony z nieumiejacego bronic Pjanicia i kuter-nogi Khediry :facepalm: Granie tak mala iloscia chlopow w srodku pola, to na mocniejsze ekipy samobojstwo. Nie wiem, co nasi tam wymyslili, ale mam wrazenie, ze po zakontraktowaniu Ronaldo troche odplyneli i stwierdzili, ze Cris zawsze strzeli te jedna bramke wiecej, niz przeciwnik.
Nie pije do Ciebie, mrozzi bo sam uwazam, ze wszystko wskazuje na to, ze wlasnie bedziemy grac tam dwojka, ale uwazam to za poroniony pomysl po prostu.
Can+Blaise z tyłu, Pjanić za plecami CR7
dalej widzisz problem z bronieniem?
Jasne, ze tak byloby najlepiej ich ustawic, ale czy Allegri dal Ci jakikolwiek powod do tego, zebys twierdzil, iz zacznie wystawiac Pjanicia w miejscu, gdzie teraz gra Dybała? Blaise jest, jak to niektorzy tutaj mowia kurczakiem bez glowy. W reprze gra dobrze, u nas srednio. To nie jest taki dzik, jak chocby Vidal. Can, to tak naprawde niewiadoma. Moim zdaniem, to mlodsza i silniejsza wersja Khediry, tylko tyle i az tyle. Zreszta, czy to Matuidi+Can, czy Khedira+Matuidi, czy Khedira+Can to ta defensywna pomoc nie wyglada pancernie.
W sumie nie zdziwie sie, jak za rok sprzedamy Dybałę, w jego miejsce na stale wyladuje Pjanic, a za hajs z Argentynczyka kupimy jakiegos prze-kozaka do defensywnej pomocy. Mam oczywiscie na mysli ustawienie 1-4-2-3-1.
Łukasz pisze:
Arbuzini pisze: Przy takim nacisku na jakość zawodników szkoda mi chyba tylko Vrsaljko.
Bożu, nie! Facet nie umie dośrodkowywać.
Chcialem tutaj wpisac ile z jego asyst bylo dosrodkowaniami, ale nie chce mi sie szukac :C
Mily pisze:Ma ktoś adres zarządu Juve?

Jade im przypier*** za Marchisio.. To już przesada.
Corso Galileo Ferraris 32, 10128 Torino, Italia. Prosze :)

PS.
Czy teoretycznie jest mozliwe cofniecie wypozycznia Sturaro i przywrocenie go w szeregi pierwszej druzyny?


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
me7a7ron

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2008
Posty: 219
Rejestracja: 27 października 2008

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2018, 15:50

Odnośnie tego mercato tylko zgrzyta mi postarzenie obrony podobnie jak kiedyś miał Milan. Atak zyskał bardzo dużo dzięki Cristiano, mamy boki obrony w końcu na poziomie. Środek pomocy też jest bardzo sympatyczny ale brakuje jeszcze jakiegoś top walczaka. Nie znam charakterystki Cana ciekawy jestem jak się sprawdzi.

Dla mnie mercato 9 ze względu na to że jak już ktoś wcześnie napisał sprowadziliśmy stosunkowo dużo zawodników(względem poprzednich okienek) do pierwszego składu.

Z tego co tutaj przeglądałem chyba większość zapomniała co Max powiedział na początku tego okienka. Dybala zakomunikował dla trenera, że odejdzie po tym sezonie do lepszego zespołu by się doskonalić Bayern, Real, Barca. Ciekawy jestem czy Pawełek zmienił zdanie po transferze Ronaldo. Jeżeli nie zmienił i sprzedamy go za fajny hajs to możemy (jeżeli Marotta fajnie podziała) zyskać Raibot i Martiala za free. I hajs przeznaczyć na de Ligta i kogoś jeszcze na atak ale to myślenie mocno życzeniowe i trochę fantamercato.


Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2018, 16:01

me7a7ron pisze:zyskać Raibot i Martiala za free.
W kontrakcie Martiala jest opcja że United może przedłużyć kontrakt o rok i piłkarzowi nic do tego.


LukaszG / DLuGi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Posty: 787
Rejestracja: 12 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2018, 16:20

me7a7ron pisze:boki obrony w końcu na poziomie.
Bardzo zastanawia mnie to stwierdzenie i dziwię się dlaczego ludzie widzą tak kolorowo nasze boki obrony? Ja widzę trzech graczy na dwie pozycje:
- Sandro, który był mocno pod formą w zeszłym sezonie
- De Sciglio który jest średnim/solidnym piłkarzem (to zależy), a do tego nie obce są mu kontuzje
- Cancelo który jest bardziej ofensywny niż defensywny i nie wiadomo jak "rozbije" się o myśl taktyczną Maxa


Bukol87 pisze:Ponadto, nikt tej waszej pisaniny w Turynie nigdy nawet nie przeczytał. Piszecie dla siebie i do siebie.
Zablokowany