Mercato (LATO 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2018, 18:10

@sebatiaen na razie jedyne dostępne informacje mówią o wypożyczeniu Mateo do Chelsea na rok bez możliwości wykupu. Juventus ogrywał już Realowi Moratę - wystarczy. Z resztą jak pisali koledzy na razie informacyjna posucha, także na tą chwilę nie ma tematu Kovacicia w Juventusie.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2018, 18:30

Generalnie to bardzo prawdopodobne jest, że do końca okienka nic oprócz mniejszych transakcji już się nie wydarzy. Według słów jednego z dziennikarzy, Biasina, jeszcze jeden pomocnik to byłby luksus, ale i bez niego Allegri jest zadowolony z kadry jaką posiada.


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2522
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2018, 19:38

Adrian27th pisze:Emre Can - 0 PLN.
Odsylam do szczegolow transferu -> http://www.juvepoland.com/news.php?id=37418
Tony Montana pisze:O odejściu MDS-a nic się nie mówi, więc tam na PO Cuadrado nie pogra. Będzie grał MDS i Cancelo + Cancelo od biedy może zagrać zmiennika Benty.
A ja to sobie mysle, ze nieszczesny MDS, bedzie zmiennikiem Alexa Sandro na lewej stronie. A zmiennikiem Cancelo na prawej, bedzie nie kto inny, jak... Barzagli :whistle:

Jak za pare miesiecy Kwadrat bedzie nam swoimi akcjami wygrywal mecze, to bedziecie robic pod siebie ze szczescia, ze zostal z nami. To nieoceniony joker i przyszly sezon jeszcze spokojnie pociagnie.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2018, 19:59

Cancelo nie będzie podstawowym wyborem na prawą obronę. Tę rolę, niestety, Max przypisze De Sciglio, tudzież Barzagliemu. Cancelo prędzej będzie alternatywą dla Cuadrado w 4-3-3, bądź w 3-5-2, jeśli takowy system będzie w użyciu. Wspomnicie moje słowa ;)

Odnośnie środkowych pomocników: Can, Pjanić, Marchisio, Khedira, Matuidi, Bentancur, Sturaro. Mnogo, sporo znanych nazwisk, ale jednocześnie jakościowo nie powala, przynajmniej mnie. Zdecydowanie czegoś tu brakuje, przy zbyt wielu z wymienionych można postawić spory znak zapytania.


Obrazek
filippo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 listopada 2004
Posty: 1028
Rejestracja: 29 listopada 2004

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2018, 20:18

pumex pisze:Cancelo nie będzie podstawowym wyborem na prawą obronę. Tę rolę, niestety, Max przypisze De Sciglio, tudzież Barzagliemu.
De Sciglio i tak będzie niedostępny z powodu kontuzji na połowe meczów w sezonie.


forumowy ujadacz
Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2018, 20:20

pumex pisze:Cancelo nie będzie podstawowym wyborem na prawą obronę. Tę rolę, niestety, Max przypisze De Sciglio, tudzież Barzagliemu. Cancelo prędzej będzie alternatywą dla Cuadrado w 4-3-3, bądź w 3-5-2, jeśli takowy system będzie w użyciu. Wspomnicie moje słowa ;)

Odnośnie środkowych pomocników: Can, Pjanić, Marchisio, Khedira, Matuidi, Bentancur, Sturaro. Mnogo, sporo znanych nazwisk, ale jednocześnie jakościowo nie powala, przynajmniej mnie. Zdecydowanie czegoś tu brakuje, przy zbyt wielu z wymienionych można postawić spory znak zapytania.
Popłynąłes. Kupiliśmy zawodnika za 4 dychy, tylko dlatego, że na jego pozycji ciężko o kogoś lepszego. A Ty mi mówisz, że nie będzie grał na tej pozycji, a jedynie będzie zmiennikiem na prawym skrzydle, na którym może grać Costa, Cuadrado, Dybała i Bernardeschi.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2018, 20:21

pumex pisze:Cancelo nie będzie podstawowym wyborem na prawą obronę. Tę rolę, niestety, Max przypisze De Sciglio, tudzież Barzagliemu. Cancelo prędzej będzie alternatywą dla Cuadrado w 4-3-3, bądź w 3-5-2, jeśli takowy system będzie w użyciu. Wspomnicie moje słowa ;)
Nie wydaje mnie się, Ziomeczku. Wydaliśmy za dużo siana na gościa, który według Ciebie miałby być alternatywą. Odszedł Lichy, przyszedł Cancelo, tu nie ma żadnego Barzagliego.
pumex pisze:Odnośnie środkowych pomocników: Can, Pjanić, Marchisio, Khedira, Matuidi, Bentancur, Sturaro. Mnogo, sporo znanych nazwisk, ale jednocześnie jakościowo nie powala, przynajmniej mnie. Zdecydowanie czegoś tu brakuje, przy zbyt wielu z wymienionych można postawić spory znak zapytania.
Sturarura to bym raczej odstawił, bo jest na aucie. Ja Ci nie powiem czego brakuje, ale jak ten brak usunąć - wymienić jednego z dwójki Khedira - Matuidi na kogoś z wyższej półki (SMS/Pogba). Więcej Bentancura, więcej Marchisio i wówczas jedziemy bez strachu.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2018, 20:29

Jacky pisze:Jak za pare miesiecy Kwadrat bedzie nam swoimi akcjami wygrywal mecze, to bedziecie robic pod siebie ze szczescia, ze zostal z nami. To nieoceniony joker i przyszly sezon jeszcze spokojnie pociagnie.
W całej idei tego transferu nie chodzi przecież o to żeby sprzedać Cuadrado, bo jest stary i trzeba na nim zarobić ostatnie pieniądze. Założenie jest takie, że to bardzo dobry zawodnik, na którego może pokusić się Lazio, a my odzyskamy dzięki temu miejsce w składzie dla SMSa i przy okazji zejdziemy z chorych oczekiwań finansowych Lolito.

Milinkovic-Savic również potrafi w pojedynkę wygrywać mecze, tak jak robili to wcześniej pomocnicy w MVPP. Logicznym ruchem jest, że odchodząc od 4231 na rzecz 433/4321 wymienia się skrzydłowego na środkowego pomocnika.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2018, 20:37

Pożyjemy, zobaczymy, moi drodzy ;) Ale wiecie co, prawdę powiedziawszy mocno zdziwię się, jeśli Cancelo będzie pierwszym wyborem na prawej obronie w ważniejszych meczach. Serio, nie wyobrażam sobie, że np przeciwko Bayernowi (w to miejsce można wstawić dowolnego rywala z podobnej półki, lub nawet nieco niższej) Max po jednej stronie postawi na Cancelo, a po drugiej na Sandro. No fuckin' way, nie uwierzę póki nie zobaczę, no chyba, że:
filippo pisze:De Sciglio i tak będzie niedostępny z powodu kontuzji na połowe meczów w sezonie.

..zresztą, zerkając na sparingi miałem wrażenie, że Max ma zastrzeżenia do gry obronnej Cancelo. Najwyraźniej ma je również Chiellini, który po meczu z Realem powiedział: "Cancelo musi być bardziej zdyscyplinowany (taktycznie - przyp. pumex)".


Obrazek
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2018, 20:47

O Marcelo to samo by powiedzieli? Jeśli Cancelo ma nie grać na prawej obronie to znaczy, że popełniliśmy podczas mercato bardzo duży błąd sprowadzając jego, a nie Vrsaljko.


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2018, 20:50

Cancelo to jest następca Alvesa(z odpowiednim zachowaniem proporcji). Tacy zawodnicy wygrywają ciężkie mecze, potrafiąc umiejętnie włączyć do akcji, dograć czy tez podać w odpowiednim momencie. Czy nie tak w zeszłym sezonie bramkę nam strzelił Marcelo na 3:0? Niepilnowany wjechał w naszą 16 jak motór w kurę. Podwajanie na skrzydłach. Liczę na świetna formę Alexa i Joao.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2018, 20:52

pumex pisze:

..zresztą, zerkając na sparingi miałem wrażenie, że Max ma zastrzeżenia do gry obronnej Cancelo. Najwyraźniej ma je również Chiellini, który po meczu z Realem powiedział: "Cancelo musi być bardziej zdyscyplinowany (taktycznie - przyp. pumex)".
Przecież Cancelo grał z konieczności wyżej,bo pojechaliśmy bez całego ataku a on ciąg na bramkę ma ;) Bez przesady nie mamy dużej konkurencji na PO żeby Portugalczyk musiał grzać ławkę.


Obrazek
dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2018, 20:52

Arbuzini pisze:
dawid91 pisze:Tylko kto wtedy będzie grał na prawej obronie? Cancelo chcecie zajechać? Dajcie spokój, Cuadrado musi zostać. Wolę oglądać znowu w podstawie Matuidiego lub Khedire niż Dr Sciglo
To dość ciekawe założenie, że Cuadrado jest naszym podstawowym skrzydłowym.
A gdzie takie założenie? Cuadrado to rezerwowy, ale chciałbym by został. To idealny joker na podmeczonego rywala, nadaje się do kontr.
Faktycznie gdy wszyscy zdrowi to nie ma dla niego za wiele miejsca, bo z ławki przed nim może wejść Bernardeschi, z PO może przejść Cancelo. Ale trzeba pamiętać o kontuzjach, tak jak np. w zeszłym sezonie urazy Bernardeschiego i Cuadrado w tym samym czasie. Do tego Ronaldo będzie musiał odpoczywać. Jakoś dwumecz z Bayernem uświadomił mi, że warto mieć mocne skrzydła grające na dużej intensywności (rotacja wskazana).

Na początku sezonu raczej na pewno De Sciglo będzie podstawowym PO, ale po poznaniu schematów Maxa myślę że Cancelo tam wskoczy na stałe. Choć z drugiej strony różnie może to być bo wiadomo, że Włoch to pupilek naszego trenera...

Wymiana Cuadrado->Sergiej i tak będzie wymuszała sprzedaż oprócz Sturaro jeszcze jednego ŚP. Nie lepiej dodać Khedire/Matuidiego/Marchisio? Lazio ma taki ścisk w ŚP obecnie?

Bez przesady, że Cuadrado taki stary


FORZA JUVE!!!
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2018, 21:05

Caudrado może być podstawowym zawodnikiem jedynie w 4-2-3-1, jeśli wygra rywalizację z Bernareschim. W 4-3-3 zamiast niego grałby pewnie Dybala, w 3-5-2 - Cancelo. Bardzo potrzebujemy na ławce takich graczy jak Kolumbijczyk, ale gdyby była szansa sprowadzenia za dobrego rezerwowego takiego Milinkovica-Savica do podstawy, to jak najbardziej.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2018, 21:08

Panowie, chyba żartujecie z tym Cancelo. Wszystko można zrozumieć ale w jaki sposób miałby nie grać od razu za MDS? W czym on jest lepszy? Oglądałem sparing z Benfiką, Cancelo grał bardzo pewnie w obronie, co najmniej jak Sandro. W ofensywie to już mega różnica. Przecież to był najlepszy zawodnik sparingów.

MDS natomiast ma mega problem z koncentracją, takie błędy mu się przytrafiają że hoho, Barza jak gra to tak samo na boku ma problemy przez spadek szybkościowy, Cuadrado jest cienki w obronie i to bardzo, z przodu nie przewidywalny ale z tyłu jeszcze bardziej.

Cancelo musi się od początku zgrywać, nie ma innej opcji, on będzie robił mega przewagę z przodu a w obronie to poziom Sandro póki co.


Zablokowany