Mercato (LATO 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2018, 20:01

Pjanić to dla mnie takie prawie top, podobnie jak Gundogan, Eriksen czy Alcantara. Dobrzy, błyskotliwi, szczególnie jeśli zostawić im więcej miejsca ale w finale LM to nie na nich spoglądałoby się z nadzieją na tryumf.
Na dobrą sprawę nie narzekałbym gdyby Pjanicia mieli zastąpić na spółkę Marchisio i Bentancur. Ryzykowne ze względu na wiek obu panów ale pod względem umiejętności nie stracilibyśmy.


calma calma
Kamex22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2006
Posty: 1624
Rejestracja: 19 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2018, 20:13

Już wiemy czemu Sandro i Pjanic mają odejść. Mister nie lubi przegrywać ...

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 2852874952


AdiZ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lipca 2010
Posty: 437
Rejestracja: 21 lipca 2010

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2018, 20:16

Pluto pisze:Trzymam kciuki za wymiane Pjanicia za Varrattiego, SMS czy Pogbe.
Miro top nie jest i w moim mniemaniu nigdy nie będzie. Nie ta dynamika, nie ta technika. Jak sobie o nim myślę w w jakimś meczu na szczycie w LM to przychodzą mi na myśl straty pod własnym polem karnym a nie kluczowe podania po drugiej stronie boiska. Jest dobry, przydatny, lubię go ale jeśli jest szansa wymieniać go na prawdziwego topa, w dodatku młodszego to nie ma się co zastanawiać.
Polecam oglądnąć spotkanie 1/4 LM z Realem bez Pjanicia w Turynie i z Pjaniciem w Madrycie.


Na to okienko plany był prosty wzmocnić pomoc. Przyszedł Can ale to za mało. Zważywszy na to jak ta formacja kulała. Pozbycia Gonzalo nie rozumie. CR nie będzie przecież grał 38 spotkań w SA, CI. Kto tam będzie strzelać? Mandzu :co?: :facepalm:
Nie wiem co robi jeszcze w składzie Benatia jak i Sturaro. Marokańczyk był pierwszy do odpalania odpadł Caldara :sciana:


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2018, 20:26

Eriksen tak jak Kane jest do zweryfikowania w absolutnie czołowym klubie świata, ale Levy nie oddaje już tak łatwo swoich zabawek. Nie wiem czy oglądasz City, ale Gundogan to jest obecnie wydmuszka piłkarza. Ostatni raz świetną formę prezentował podczas pierwszej przygody w BvB (zanim stał się gruby). Jeśli nie zostanie wymyślona jakaś rewolucyjna forma leczenia, to gość do końca kariery nie będzie dawał gwarancji (poza pojedynczymi rodzynkami). Obecnie postawiłbym go poniżej Khediry.

Claudio ma ten problem, że Maks już dawno odstawił go na boczny tor. Trudno mi uwierzyć, by nagle odkurzył Księcia i zaczął go wystawiać na pozycji, która jest oczkiem jego oczkiem w głowie (tak jak lewe skrzydło).

Bentancur ma potencjał, ale przed nim wciąż daleka droga. Fajnie uwalnia się podaniem spod pressingu, ma technikę i świetne warunki fizyczne. Niestety gra defensywna mocno u niego kuleje. Często będąc kilkanaście minut na boisku łapie kartkę naprawiając swój błąd w ustawieniu. 3-4 lata solidnych treningów, stabilnego rozwoju, regularnej gry i może dałoby się zrobić z niego Busquetsa. Na tą chwilę ze świecą szukać tak unikalnie grającego pomocnika.

Wątpię w regularną grę 4-2-3-1, z resztą OŚP to nie jest pozycja dla niego. Zostaje b2b gdzie na jedno miejsce mamy obecnie Khedirę i Matuidiego. Jeśli zostaną, a jakimś cudem wysupłamy kasę na nowego pomocnika, to na miejscu Rodrigo ewakuowałbym się z Turynu przynajmniej na wypożyczenie.
AdiZ pisze:Na to okienko plany był prosty wzmocnić pomoc. Przyszedł Can ale to za mało. Zważywszy na to jak ta formacja kulała. Pozbycia Gonzalo nie rozumie. CR nie będzie przecież grał 38 spotkań w SA, CI. Kto tam będzie strzelać? Mandzu :co?: :facepalm:
Dałbym grać Dybali na 9tce, co z automatu zwolni miejsce na prawej dla Berny/Cuadrado. Z resztą o Scudetto jestem w miarę spokojny, bo w Serie A poradzilibyśmy sobie nawet z Matrim czy Boriello na szpicy.
AdiZ pisze:Nie wiem co robi jeszcze w składzie Benatia jak i Sturaro. Marokańczyk był pierwszy do odpalania odpadł Caldara :sciana:
Niestety. Na własne życzenie skomplikowaliśmy sobie prosty plan na mercato: załatwić nowego PO, opchnąć Medhiego, przygarnąć Caldarę, podziękować Stefano i jednemu z dwójki Matuidi/Khedira, dołożyć mocne nazwisko do środka, nie ruszać przodu.
Ostatnio zmieniony 03 sierpnia 2018, 20:30 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2018, 20:27

Nie wiem dlaczego ale Conte czy też Allegri uwielbiają pozycję registy. Za ich czasów grali tam:

Pirlo, Pjanic, Pogba, Vidal, Marchisio, Lemina, Bentancur, Hernanes.
Pewnie jeszcze kogoś pominąłem.

Rozumiem że przy 3-5-2 to bardzo ważny gracz ale czy przy innych taktykach?

Czy w innych zespołach tacy gracze jak Xiavi, Inieste, Modric, Isco, Kroos, Ericksen grają tuż przed obrońcami?

Pjanić powinien grać wyżej, żeby wykorzystywać jego dobre cechy jak prostopadłe podanie, strzał z dystansu, grę na 1 kontakt, grę kombinacyjną.

Niestety Allegri często taktykę stawia nad optymalną pozycją zawodników.

Dlaczego nie zagrać typowym DP z tyłu który czyści pole, ma szybko podać do przodu nawet krótkim podaniem:

Casemiro, Busquets, Kante.

My mamy teraz Can-a który do tej roli byłby idealny.

Co do tematu Verrattiego, zamiana 1:1 za Pjanic-ia nie ma sensu, on też się pali głupimi kartkami a jeszcze Pjanic ma piekielne rzuty wolne.
Tak samo wymiana 1:1 za SMS czy Pogbę.

Natomiast wymiana Pjanic za Verratti + SMS lub Pogba wyglądałaby dosyć ciekawie.

Gdy zostaniemy z tym co mamy i nadal grającym Pjaniciem z tyłu to mam nadzieję że faktyznie Bonucci go odciąży z rozgrywania a ponadto stawianie na Bentancura może rozwiązać problem z jakością podań. Tylko niech grają razem z Pjaniciem bo stawianie na niego tylko jak wypadnie Pjanic w kluczowym meczu to takie paniczne zagranie, tak jak kiedyś wystawianie Sturaro na pozycji Mandziukicia.


albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2018, 20:34

Kamex22 pisze:Już wiemy czemu Sandro i Pjanic mają odejść. Mister nie lubi przegrywać ...

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 2852874952
no i widać, że piłkarze są na wylocie :beer:


Gontar

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2018, 20:46


Przed odejściem Pogba też grał z Allegrim :prochno: :prochno: Przypadek ?


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2018, 22:14

Pozostanie mieć nadzieję, że Pjaca zaprezentuje się z dobrej strony na tyle, że Viola postanowi go wykupić. Po tych przebojach, które z nim mieliśmy (już pomijam kontuzję) uzyskanie 22 mln łącznie to niezła kwota zważywszy 23, które chyba zainwestowaliśmy w jego zakup. Poza tym, gdyby istotnie załapał jakiś poziom zawsze pozostanie rozważenie ściągnięcia go z powrotem do Juve, ale coś mi się nie wydaje, by tak było. Podejrzewam, że za rok pożegnamy się z Mandzu a Martial będzie miał koniec kontraktu - ?, więc to chyba krzyżyk na nim.
Jeszcze tylko Sturaro :pray: i Kean.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2018, 23:37

Wcześniejsze słowa Inzaghiego i teraz DS Lazio dają do myślenia.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2018, 23:48

Co tu taka cisza o Marcelo? :C


Regis

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 128
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2018, 23:52

Co tu taka cisza o Marcelo? evil
Weź proszę nie strasz, mamy już jednego obrońcę który kiepsko broni, rozumiem że na drugą stronę też chcemy takiego, tylko drogiego, w zaawansowanym wieku i z kosmicznym kontraktem?

Marcelo jest świetny. Ale litości, chcemy osiągnąć średnią wieku podstawowej jedenastki 33 czy 35 lat?


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2018, 00:03

Zapewne chodzi o to, że gość siedzi na naszych social mediach non stop. Zaczął nawet komentować. Ktoś na VS dodał, że miał się stawić na obozie Realu, ale sam nie weryfikowałem, czy faktycznie nie wpadł. Wielkie poruszenie, bo rzekomo ten komentarz znaczy coś w stylu "2 z 3", jakby miało kogoś brakować (pytanie, czy samego Brazylijczyka, czy też może Dybali). Pedullà powiedział, że Marcelo miałby zażądać pozwolenia do odejścia, gdyby Perez puścił Modricia. Jakieś to grubymi nićmi szyte. Nam potrzebny pomocnik, na tę pozycję mamy Sandro.

Obrazek


TURBOPAWEL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 grudnia 2012
Posty: 210
Rejestracja: 07 grudnia 2012

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2018, 00:40

Obrazek

deja vu?


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2018, 00:44

Fantamercato -> Marcelo do nas, Sandro do United jako część zapłaty za Pogbę. :D

Nic to znaczyć nie musi, ale trafiłem, więc wrzucam:
Obrazek




Nie znam gościa, ale pewien, że done deal.

Niejaki Giancarlo Moser.
Ostatnio zmieniony 04 sierpnia 2018, 01:09 przez mrozzi, łącznie zmieniany 3 razy.


Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 04 sierpnia 2018, 00:45

Są w ogóle jakieś przesłanki czy dowody na to, że Pogba nie lubi się z Murarzem?


Zablokowany