Mercato (LATO 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
LukaszG / DLuGi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Posty: 787
Rejestracja: 12 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 20:36

mibor pisze:
LukaszG / DLuGi pisze:Ja się zastanawiam nad czym tak pracował Marotta w to okienko :co?: Nad niczym?
Widać po tym poście że jesteś kretynem grubej maści...
W tym momencie to Ty pokazałeś jakim jesteś człowiekiem. Żałosne.
Tak się składa, że zarząd pracował nad czymś niezależnie od transferu Perina, Cana, Cancelo i Ronaldo. Wszystko nagle siadło jak pojawił się temat Bonucciego. Księżniczce zachciało się powrotu i zarząd nagle wszystko rzucił..
No ale nie wymagam od Ciebie zbyt wiele po tym poście.


Bukol87 pisze:Ponadto, nikt tej waszej pisaniny w Turynie nigdy nawet nie przeczytał. Piszecie dla siebie i do siebie.
TURBOPAWEL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 grudnia 2012
Posty: 210
Rejestracja: 07 grudnia 2012

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 20:43

Co siadło? Może poczekaj do końca mercato z takimi wnioskami.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 20:46

LukaszG / DLuGi pisze:Tak się składa, że zarząd pracował nad czymś niezależnie od transferu Perina, Cana, Cancelo i Ronaldo. Wszystko nagle siadło jak pojawił się temat Bonucciego. Księżniczce zachciało się powrotu i zarząd nagle wszystko rzucił..
No, ja bym jeszcze Bonucciego oskarżał o to, że nie sprowadzimy TOPa do pomocy, bo zarząd musiał się skupić na tym transferze.


LukaszG / DLuGi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Posty: 787
Rejestracja: 12 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 20:55

TURBOPAWEL pisze:Co siadło? Może poczekaj do końca mercato z takimi wnioskami.
Wiem jak zazwyczaj wyglądają nasze końcówki, dlatego zaczynam się martwić.


Bukol87 pisze:Ponadto, nikt tej waszej pisaniny w Turynie nigdy nawet nie przeczytał. Piszecie dla siebie i do siebie.
tomassi14

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2009
Posty: 351
Rejestracja: 05 września 2009

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 21:08

opchnac sturaro przytulic hajs, moze ten favillli odpali,,, :think:


mibor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 października 2013
Posty: 551
Rejestracja: 23 października 2013

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 21:14

LukaszG / DLuGi pisze:
mibor pisze:
LukaszG / DLuGi pisze:Ja się zastanawiam nad czym tak pracował Marotta w to okienko :co?: Nad niczym?
Widać po tym poście że jesteś kretynem grubej maści...
W tym momencie to Ty pokazałeś jakim jesteś człowiekiem. Żałosne.
Tak się składa, że zarząd pracował nad czymś niezależnie od transferu Perina, Cana, Cancelo i Ronaldo. Wszystko nagle siadło jak pojawił się temat Bonucciego. Księżniczce zachciało się powrotu i zarząd nagle wszystko rzucił..
No ale nie wymagam od Ciebie zbyt wiele po tym poście.
Przeczytaj swój wcześniejszy post... odpowiedź do niego...wymieniłeś 4 graczy... przyszli bo chcieli, Marotta nie kiwnął palcem :D
nie będę polemizował kto jest śmieszny i żałosny :) bywaj...


Juve, storia di un grande amore
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 21:15

tomassi14 pisze:opchnac sturaro przytulic hajs, moze ten favillli odpali,,, :think:
Przecież on został wypożyczony a poza tym nie byłoby miejsca w składzie. Natomiast faktycznie coś mu w sparingach wychodzi, pokazuje też się na pozycje. Może za rok się okaże że zastąpi Mandziu.

Trzeba wierzyć że któreś wypożyczenie nam wyjdzie na dobre nie tylko finansowo.


Regis

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 128
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 22:01

Panowie, calm down: Bonucci to efekt nacisku Milanu - wzięli Igłę na naszych warunkach (finansowych), którego musieliśmy się pozbyć, a chętnych nie było. Z całą sympatią wobec Gonzalo - wartość transferu + wysokość i długość kontraktu oznaczała że po przyjściu CR7 po prostu musieliśmy go odpalic - kosztuje rocznie 1/3 tego co Cristiano.
Układ jest prosty, w zamian za Gonzalo, który do spółki z CR7 zabija nam budżet rossoneri oddają nam swoje zgniłe jajo i wymieniamy obrońców - oddajemy zdolnego Włocha, za to oni akceptują naszą nieco zawyżoną wycenę Caldary (a sami nie zawyżają za Bonuca) itd - układ jest generalnie kompromisem po obu stronach, żadnej strony do końca nie zadawala (Milan zyskał fajnego prospekta i świetnego napastnika ale solidnie obciążył sobie budżet, a nad nimi FFP wisi naprawdę mocno, my z kolei odciążyliśmy budżet ale w zamian musieliśmy oddać Caldarę).
Deal całkowicie wymuszony przyjściem CR7, ale to przyjście powoduje że ja bym się na jeszcze jakiś mega-transfer nie napalał - budżet trzeszczy w posadach, gotówki zapewne w kasie też nie zostało po wykupie Costy i pierwszej racie za Cristiano za wiele. Innymi słowy: może i mieliśmy w planach jakiś pogback czy innego SMSa, ale sytuacja ewoluowała.
Patrząc na roczny koszt CR7 - jeśli mieliśmy/mamy klauzulę Pogby, to wyrównanie mu pensji z ManU nie było problemem. Podobnie jak zapłata 120 mln za SMSa.
Teraz już raczej jest po sprawie, szczególnie że musimy jeszcze jakoś odciążyć budżet z Pjacy i Sturaro.


Gandalf8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2007
Posty: 1635
Rejestracja: 26 marca 2007

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 22:35

Mamy już oficjalki transakcji z Milanem. Według mnie różnie można je oceniać, ale zarówno z pozytywnej jak i negatywnej opinii można się przy pomocy sensownych argumentów wybronić.

Igłę musieliśmy sprzedać po transferze CR7. Co prawda wolałbym go w Chelsea i transfer definitywny a nie wypożyczenie z opcją wykupu, ale 18mln za wypożyczenie to chyba na tyle dużo, że Gonzalo musiałby mieć tragiczny sezon, żeby Milan go nie wykupił za te 36mln.

Dużo bardziej krytycznie oceniam wymianę Caldara-Bonucci. Według mnie Mattia dzięki występom w Atalancie jest na tyle ograny, że mógłby u nas zostać i grać. Zaś Leo nie będzie wzmocnieniem, bo się spali psychicznie.

Chyba jedynym plusem całej tej transakcji z Milanem jest to, że Rugani zostaje.

Jeszcze tylko wypchnąć Sturaro do Anglii i Pjace do Fiorentiny i można okienko zamykać, bo żadnego topa do pomocy nie będzie.


Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 22:39

Juvepoland.com
Czasowe przeniesienie praw rejestracyjnych Gonzalo Higuaina za kwotę w wysokości 18 mln euro, która zostanie zapłacona w roku finansowym 2018-19. Umowa przewiduje również, że AC Milan ma możliwość ostatecznego nabycia karty zawodniczej piłkarza za 36 mln euro, które mają zostać wypłacone w ciągu dwóch lat obrotowych.
mibor pisze:Chyba Twoja teoria jednak legła w gruzach, bo milan po roku musi wykupic Gonzalo i jeszcze podnieść mu pensje :)
Mówiłeś coś? :whistle:

Nie będę robił kopiuj/wklej, bo dość długiego posta walnąłem wcześniej. W skrócie - słabo zabezpieczone pieniądze, które mieliśmy odzyskać za Gonzalo.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 23:05

musi z praktycznego punktu widzenia -widzisz to logicznie wypozyczenie za 18 baniek? bo ja nie. a jak go nie wykupia uwazasz ze nie sprzedamy go np do Chin za mniej niz 35 baniek?


Atalanta 16/12/2012 ; Lechia Gdańsk 29/07/2015 ; Bologna 19/02/2016; Dinamo Zagrzeb 27/09/2016; Roma 17/12/2016; Napoli 2/04/2017; Barcelona 22/11/2017; Crotone 26/11/2017; Lazio 27/01/2019; Atletico 10/08/2019; Lecce 29/10/2022; Fiorentina 5/11/2023
zyx

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 lipca 2016
Posty: 35
Rejestracja: 24 lipca 2016

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 23:07

Kapitalny interes Milanu. Pozyskują znakomitego napastnika który jest gwarantem 20 goli w sezonie, do tego młodego świetnego obrońce, który może stworzyć na lata duet nie do przejścia razem z Romagnolim. Może być mała namiastka duetu Nesta-Maldini. Juventus natomiast lekko odciąża budżet po Higuain, ale Bonucci też nie przychodzi grać za darmo.


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 887
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 23:14

Brak klazuli za Caldare uważam za bardzo, ale to bardzo duży błąd, nie chciało mi się nawet wierzyć że na coś takiego pójdziemy

Bonu ewidentnie chciał do nas wrócić i powinniśmy ten transfer przeprowadzić na idealnych dla nas warunkach, a tak się nie stało. Mam nadzieję że nasi poprawnie ocenili potencjał Caldary i stwierdził że nigdy topem nie będzie stad ten ruch.

Dla mnie jest to jasny komunikat że w tym roku robimy wszystko aby wygrać LM i to jest dla mnie Ok, ale powinniśmy równolegle myśleć o przyszłości i się możliwe mocno ubezpieczyć, a tu Caldara definitywnie sprzedany.

Co to Gonzalo to nie mam jakiś wielkich zastrzeżeń, też uważam że Milan go wykupi nawet bez zapisu na dzień dzisiejszy. Choć warunki wcale nie mocno wygórowane tym bardziej nie potrafię zrozumieć braku klauzuli odkupu Caldary


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2519
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 23:28

albertcamus pisze:Nie wiem co musi zrobić Leo, żeby kibice mu to wszystko wybaczyli.
Bedzie, jak z nowym herbem - pokrzyczymy, potupiemy nozkami, ultrasi cos posapią, a pozniej bedziemy sie cieszyc, jaka mamy super 5-tke srodkowych obroncow.
vitoo pisze:Bardzo jestem rozczarowany tym dealem. Powrót Bonucciego sam w sobie mnie nie rusza, natomiast fakt, że w zamian oddajemy Caldarę
A ja sobie tak mysle, ze za rok Milan odda nam Caldare w ramach splaty za Higuaina :cooler:
Poprostu pisze:8.5m from Milan & 1m from Juventus
Wiedzialem, kurła wiedzialem! :prochno:

Skoro przyjelismy Bonuca, to mam nadzieje, ze przyjmiemy tez Vidala, bo pomoc zionie slaboscia.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
mibor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 października 2013
Posty: 551
Rejestracja: 23 października 2013

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 23:32

jackop pisze:Juvepoland.com
Czasowe przeniesienie praw rejestracyjnych Gonzalo Higuaina za kwotę w wysokości 18 mln euro, która zostanie zapłacona w roku finansowym 2018-19. Umowa przewiduje również, że AC Milan ma możliwość ostatecznego nabycia karty zawodniczej piłkarza za 36 mln euro, które mają zostać wypłacone w ciągu dwóch lat obrotowych.
mibor pisze:Chyba Twoja teoria jednak legła w gruzach, bo milan po roku musi wykupic Gonzalo i jeszcze podnieść mu pensje :)
Mówiłeś coś? :whistle:

Nie będę robił kopiuj/wklej, bo dość długiego posta walnąłem wcześniej. W skrócie - słabo zabezpieczone pieniądze, które mieliśmy odzyskać za Gonzalo.
Zwracam honor, rózne źródła rónżne info były, miałeś racje :)


Juve, storia di un grande amore
Zablokowany