Mercato (LATO 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
FelekJUVE

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lutego 2007
Posty: 1000
Rejestracja: 03 lutego 2007

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2018, 23:11

FelekJUVE pisze:
Lypsky pisze:W swoich pierwszych słowach w Mediolanie, Higuain podziękował kibicom Juve, którzy go wspierali.

Gość ma klasę. Szkoda go, ale tak musiało się stać.
Też mi go szkoda tak po ludzku! Lubiłem go i zawsze pisałem do kolegów innych drużyn (Chelsea, Barca) GRUBYYYYYY!!!!! Jak strzelal a Oni sie smiali ze go za 90 mln wzielismy ;) Trochę razy to napisałem :D :D
towalski pisze:To jest klasa. Bonuc ten palant mógłby czerpać garściami od niego.
- To była z pewnością emocjonująca okoliczność. Myślałem, że reakcje na mój powrót będą pół na pół, ale kibice zdecydowali się całkowicie mnie wygwizdywać, co szanuję, ale myślę, że dałem sporo Juventusowi w ciągu siedmiu lat, więcej niż niektórzy piłkarze – tłumaczy Bonucci.

- Nie mam żalu do sympatyków „Juve”, mają prawo robić to, co uważają za odpowiednie. To był intensywny i pełen emocji mecz. Nie planowałem okazywać radości z gola, ale te wszystkie gwizdy zmieniły moje zdanie.
Emocje każdy je ma...


Obrazek
Yaro417

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 837
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2018, 23:12

RICTOR pisze:Miałem Cię Yaro za kogoś poważniejszego...
Bo ja w pierwszej kolejności kibicuję klubowi, a nie poszczególnym zawodnikom. Strata Caldary boli, ale co do Bonusa mam inne zdanie niż wszyscy. Tak naprawdę nie wiemy jakie były przyczyny jego odejścia rok temu, a skoro zarząd chce go z powrotem, to ja ten deal akceptuję. Najlepsze jest to, że wszyscy jada po Marotcie i zarządzie jak po burej, a tyle radości ile oni nam dali w ostatnich latach to nie dał chyba nawet Moggi za swoich najlepszych czasów, zwłaszcza że startowali z zupełnie innej pozycji i miejsca Juve i calcio w światowej piłce. Ja im ufam w 100%. Włoskich for nie przeglądam, ale to co się dzieje tutaj KAŻDEGO roku to jest lekkie przegięcie.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2018, 23:13

Yaro417 pisze:Bo userzy JuvePoland pod wpływem złych emocji zachowują się jak HalaDzieci. Tak było przy sprzedaży Vidala, Pogby, Bonuca, a teraz Caldary. Kupiliśmy CR7, a jak zarząd postanowił poświęcić teraz Igłę i Caldarę to źle, bo przecież nas stać by kupić każdego piłkarza bez sprzedaży kogokolwiek.

Miał odejść Igła i Rugani do Chelsea za około 100 mln, odchodzi Igła i Caldara do Milanu za 95 mln, a do tego w zamian dostajemy Bonucciego. Pierwsza transakcja była akceptowalna w większym stopniu niż ta druga :co?:
1. Uważasz, że Real poszedłby np. na deal Chiellini za Nacho i wypożyczenie Ronaldo za 20 + opcja wykupu za 80? Myślisz, że ktoś byłby na tyle głupi, żeby w ogóle wpaść na pomysł przeprowadzenia takiej transakcji? Będąc kibicem Realu byłbyś zadowolony? :think:

3. Pogrubione stwierdzenie jest bzdurą. Raz, że Milan ma tylko opcję wykupu Gonzalo (a syf jaki panuje w tym klubie wszyscy znają i różne cuda mogą się zdarzyć przez rok). Dwa, pozostała cześć nieistniejących 95 mln nie idzie na nasze konto, za to otrzymujemy zdrajcę, który rozegrał gorszy ubiegły sezon niż zawodnik Atalanty.

4. Abstrahując od tego, że Rugani i Caldara powinni zostać a wylecieć Benatia. Chcemy koniecznie sprzedać Daniele? Bierzemy kasę od Chelsea. Przerzucili się na Caldarę? Bierzemy kasę od Chelsea. Możemy ją zatrzymać żeby zbalansować budżet, możemy uderzać po TOPa do środka - wszystko jedno.

5. Higuain to jest porażka finansowa Marotty. Jeśli będziemy zmuszeni wyłożyć mu tą odprawę, to już do końca skisnę. Skoro tak wielu nie chce się z nim rozstawać bo rozegrał 2 bardzo dobre sezony i był ważny w LM, to zafajdanym obowiązkiem Beppe odkręcić co zesrał i znaleźć kupca, mogącego wyłożyć kasę tu i teraz. Nie obchodziłoby mnie w jakich nastrojach się z nim pożegnamy. Skoro w głowach Zarządu wykiełkowała myśl o sprowadzeniu z powrotem mediolańskiego "Il Capitano", to może trzeba było wykorzystać tą 'kreatywność' w poszukiwaniu nowego klubu dla Argentyńczyka.

6. Oddajemy kapitalnego Alvesa za darmo! bo chciał sobie posłuchać muzyki w szatni i potańczyć. Za psie pieniądze puszczamy Vidala do Bayernu, bo lubił balangować w czasie wolnym. Przygarniamy gościa, który wyleciał na kopach z klubu, a w trakcie sezonu został dyscyplinarnie posadzony na ławkę w meczu Ligi Mistrzów (nie zdarzyło się tak ani z Arturo, ani z Danim). Ba, damy mu jeszcze wyższy kontrakt niż ten, który oryginalnie posiadał, okazując zero szacunku pozostałym zawodnikom naszej kadry. Nie podobała mi się ta nasza polityka, ale Zarząd był w swoich decyzjach konsekwentny. Teraz łamie zasadę, którą sam wcześniej ustalił i zrobił z gęby cholewę. Wstyd.

Same plusy :czytaj:
Ostatnio zmieniony 01 sierpnia 2018, 23:19 przez jackop, łącznie zmieniany 3 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2018, 23:14

Otóż to. Nikt nie zna dokładnych przyczyn odejścia Bonuca. Jeśli drużyna i zarząd zgadzają się na powrót to mam ufać, że rozsądniejsza opinia jest ta kibiców, którzy nie mają pojęcia co się tam stało?


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2018, 23:15

FelekJUVE pisze:
FelekJUVE pisze:
Lypsky pisze:W swoich pierwszych słowach w Mediolanie, Higuain podziękował kibicom Juve, którzy go wspierali.

Gość ma klasę. Szkoda go, ale tak musiało się stać.
Też mi go szkoda tak po ludzku! Lubiłem go i zawsze pisałem do kolegów innych drużyn (Chelsea, Barca) GRUBYYYYYY!!!!! Jak strzelal a Oni sie smiali ze go za 90 mln wzielismy ;) Trochę razy to napisałem :D :D
towalski pisze:To jest klasa. Bonuc ten palant mógłby czerpać garściami od niego.
- To była z pewnością emocjonująca okoliczność. Myślałem, że reakcje na mój powrót będą pół na pół, ale kibice zdecydowali się całkowicie mnie wygwizdywać, co szanuję, ale myślę, że dałem sporo Juventusowi w ciągu siedmiu lat, więcej niż niektórzy piłkarze – tłumaczy Bonucci.

- Nie mam żalu do sympatyków „Juve”, mają prawo robić to, co uważają za odpowiednie. To był intensywny i pełen emocji mecz. Nie planowałem okazywać radości z gola, ale te wszystkie gwizdy zmieniły moje zdanie.
Emocje każdy je ma...
Każdy je ma... Gdybym wiedział, że klub z gęby zrobi dupę, to bym dwóch koszulek Ronaldo nie kupił. Po prostu, nie mogę przeboleć powrotu tego cymbała, kapitana Milanu, z którym chciał osiągać sukcesy. Mną w tym momencie targają emocje, bo utoższamiam się z klubem, Nie jestem w stanie przeboleć tego cymbała.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Bartas_01

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 385
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2018, 23:23

towalski pisze:Tak po ludzku, jako zwykły kibic czuję się wydymany przez zarząd. Bonus, który wytarł sobie gębę i dupę koszulką, którą kocham i szanuję przez ponad 20 lat, wraca po roku do Juve. Te wszystkie wywiady, ta opaska kapitana, a przede wsztkim ta pi........ cieszynka po bramce dla Milanu na 1:1... kibice powinni wziąć sprawy w swoje ręce i powinno to wyglądać dokładnie tak, jak Neuer opuścił Schalke na rzecz Bayernu. Pogadanka, nie lista rzeczy co może, a czego nie może. On w moich oczach nie zasługuje na noszenie tej koszulki, a dodatkowo podwyżkę, jaką dostanie, względem jego ostatniego kontraktu, w dodatku po bezbarwnym sezonie. Co to ma być? Jakiś podrzędny zespół z 3-ego świata? Nie, to Juventus. Klub, który wybrał aktualnie najlepszy piłkarz na świecie, a być może i w historii piłka nożnej. Jestem bardzo ciekawy powrotu tego cymbała i pierwszego wywiadu. Co on może w ogóle powiedzieć całej społeczności kibiców? To można porównać do małżeństwa. Mąż zdradza żonę, zabiera manatki, ruchnie na boku parę razy, żona w tym czasie układa sobie życie, a on po roku wraca, cały na biało, że w sumie się rozmyślił i jednak chce dalej tego małżeństwa i żeby wywaliła tego kochanka co ma. Paranoja. Nie jestem w stanie tego zaakceptować.
Zapomniałeś jeszcze dodać, że żona w tym czasie się sporo bogaci...
Nie chce tu poruszać kwestii czysto piłkarskich, tylko po prostu to, że Bonuc kojarzy mi się z taką paskudną korpo chorągiewką, która powiewa tak jak wieje wiatr.. Nie trawię takich ludzi


RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2018, 23:24

Dla jasności. Mi nie chodzi o to czy ktoś jest za powrotem Bonucciego i czy podaje za tym jakieś logiczne argumenty. Rozchodzi się o to, że niezadowolenie z powrotu wyrażają w większości kibice z całego świata, czy to w głównej mierze Włosi na VS, czy anglojęzyczni userzy tuz.com czy też w ogóle kibice z różnych stron świata na portalach społecznościowych. Także jak ktoś dalej planuje pisać, że narzekają wyłącznie fanatycy Polacy z JP to niech sobie daruje bo jest jeszcze większym pajacem i ignorantem niż oni sami. I nieistotne jest czy się zgadzam z opiniami przeciw tych ludzi bo akurat sam widzę zarówno te plusy jak i minusy i ogólnie zawsze uważałem, że zarząd wie co robi.

A co do kwestii wychowanków i Osgiliatha. Tak, widziałem co dalej napisałeś. Ale zacytowałem Ciebie bo akurat Twoja wypowiedź o tym, że nie jesteśmy średniakiem i nie musimy sobie wychowywać koniecznie wychowanków była najświeższa a moje dalsze słowa o lekkomyślności w podejściu do kwestii nie były bezpośrednio skierowane do Ciebie bo główną lekkomyślność to akurat wykazują niestety osoby w klubie za to odpowiedzialne.
Ostatnio zmieniony 01 sierpnia 2018, 23:28 przez RICTOR, łącznie zmieniany 1 raz.


Szwamb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Posty: 290
Rejestracja: 22 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2018, 23:26

Moje wrażenie jest takie, że wraz z powrotem Bonucciego Juventus staje się drużyną niemalże kompletną z może jedną "wyrwą" (brakuje DM z prawdziwego zdarzenia na poziome Casemiro/Busquetsa, który bardzo przydałby się w 343/442/4231), na najwyższym poziomie pierwszej 11 i ławki od kiedy kibicuję (tj. +/- od przyjścia Nedveda), zaryzykuję twierdzenie, że nawet na najwyższym poziomie w historii (2018>1996-1999/1982?).

Po stronie Bonucciego było sporo złych emocji, które były mniej lub bardziej uzasadnione, ale jeżeli już od pierwszej minuty będę widział Leonardo pełnego werwy, chęci i motywacji to ja ten transfer kupuję. Może mnie/nas przeprosić po prostu wyśmienitą grą na co bardzo liczę.


mibor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 października 2013
Posty: 551
Rejestracja: 23 października 2013

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2018, 23:31

jackop pisze:
Yaro417 pisze:Bo userzy JuvePoland pod wpływem złych emocji zachowują się jak HalaDzieci. Tak było przy sprzedaży Vidala, Pogby, Bonuca, a teraz Caldary. Kupiliśmy CR7, a jak zarząd postanowił poświęcić teraz Igłę i Caldarę to źle, bo przecież nas stać by kupić każdego piłkarza bez sprzedaży kogokolwiek.

Miał odejść Igła i Rugani do Chelsea za około 100 mln, odchodzi Igła i Caldara do Milanu za 95 mln, a do tego w zamian dostajemy Bonucciego. Pierwsza transakcja była akceptowalna w większym stopniu niż ta druga :co?:
1. Uważasz, że Real poszedłby np. na deal Chiellini za Nacho i wypożyczenie Ronaldo za 20 + opcja wykupu za 80? Myślisz, że ktoś byłby na tyle głupi, żeby w ogóle wpaść na pomysł przeprowadzenia takiej transakcji? Będąc kibicem Realu byłbyś zadowolony? :think:

3. Pogrubione stwierdzenie jest bzdurą. Raz, że Milan ma tylko opcję wykupu Gonzalo (a syf jaki panuje w tym klubie wszyscy znają i różne cuda mogą się zdarzyć przez rok). Dwa, pozostała cześć nieistniejących 95 mln nie idzie na nasze konto, za to otrzymujemy zdrajcę, który rozegrał gorszy ubiegły sezon niż zawodnik Atalanty.

4. Abstrahując od tego, że Rugani i Caldara powinni zostać a wylecieć Benatia. Chcemy koniecznie sprzedać Daniele? Bierzemy kasę od Chelsea. Przerzucili się na Caldarę? Bierzemy kasę od Chelsea. Możemy ją zatrzymać żeby zbalansować budżet, możemy uderzać po TOPa do środka - wszystko jedno.

5. Higuain to jest porażka finansowa Marotty. Jeśli będziemy zmuszeni wyłożyć mu tą odprawę, to już do końca skisnę. Skoro tak wielu nie chce się z nim rozstawać bo rozegrał 2 bardzo dobre sezony i był ważny w LM, to zafajdanym obowiązkiem Beppe odkręcić co zesrał i znaleźć kupca, mogącego wyłożyć kasę tu i teraz. Nie obchodziłoby mnie w jakich nastrojach się z nim pożegnamy. Skoro w głowach Zarządu wykiełkowała myśl o sprowadzeniu z powrotem mediolańskiego "Il Capitano", to może trzeba było wykorzystać tą 'kreatywność' w poszukiwaniu nowego klubu dla Argentyńczyka.

6. Oddajemy kapitalnego Alvesa za darmo! bo chciał sobie posłuchać muzyki w szatni i potańczyć. Za psie pieniądze puszczamy Vidala do Bayernu, bo lubił balangować w czasie wolnym. Przygarniamy gościa, który wyleciał na kopach z klubu, a w trakcie sezonu został dyscyplinarnie posadzony na ławkę w meczu Ligi Mistrzów (nie zdarzyło się tak ani z Arturo, ani z Danim). Ba, damy mu jeszcze wyższy kontrakt niż ten, który oryginalnie posiadał, okazując zero szacunku pozostałym zawodnikom naszej kadry. Nie podobała mi się ta nasza polityka, ale Zarząd był w swoich decyzjach konsekwentny. Teraz łamie zasadę, którą sam wcześniej ustalił i zrobił z gęby cholewę. Wstyd.

Same plusy :czytaj:
Skąd nfo, że milan ma tylko opcje wykupu?
Zródła podają że obligatoryjnie mają go wykupić... 54 mln za Gonzalo to zły deal... prosze Cie...


Juve, storia di un grande amore
kawek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 618
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2018, 23:33

jackop pisze:
Yaro417 pisze:Bo userzy JuvePoland pod wpływem złych emocji zachowują się jak HalaDzieci. Tak było przy sprzedaży Vidala, Pogby, Bonuca, a teraz Caldary. Kupiliśmy CR7, a jak zarząd postanowił poświęcić teraz Igłę i Caldarę to źle, bo przecież nas stać by kupić każdego piłkarza bez sprzedaży kogokolwiek.


3. Pogrubione stwierdzenie jest bzdurą. Raz, że Milan ma tylko opcję wykupu Gonzalo (a syf jaki panuje w tym klubie wszyscy znają i różne cuda mogą się zdarzyć przez rok). Dwa, pozostała cześć nieistniejących 95 mln nie idzie na nasze konto, za to otrzymujemy zdrajcę, który rozegrał gorszy ubiegły sezon niż zawodnik Atalanty.


:
Faktycznie boisz się o to że Milan nie wykupi grubego za rok płacąc 18 mln plus 7,5 pensji? Sprzedadzą prędzej SS niż go nie wykupią bo bedzie to najbardziej frajerski deal stulecia
A nawet gdyby to czy za rok nie znajdziemy kupca na 32 Igle za 35-40 ? Jestem o to tak samo spokojny jak o wykup grubego za rok przez Milan


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1702
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2018, 23:54

Tak, ta 'dżentelmeńska umowa wykupu' wygląda niestety bardzo słabo.
Załóżmy, że Milan notuje kolejny słaby sezon (6-10 miejsce). Do tego Higuain łapie kontuzję i strzela z 10 bramek w lidze. Ciekaw jestem, jacy dżentelmeni będą wtedy u czerwonych. Tak przy okazji, nie znamy szczegółów 'wypożyczenia' -- kto opłaca mu pensję?


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 00:09

Za rok szykuje się nam spory zastrzyk gotówki.

Higuain - 36mln
Audero - 11mln
Cerri - 10mln
Favilli - 7mln

+ 64mln.

Dodatkowo nie wypożyczaliśmy żadnego zawodnika z prawem wykupu tym razem więc nie będziemy mieli już zamrożonej kwoty, jak w przypadku Costy czy Cuadrado.

Czas sprzedać kogo jeszcze mamy i szykować się do sezonu, a wzmocnienia składu za rok.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 00:16

mibor pisze:Skąd nfo, że milan ma tylko opcje wykupu?
Zródła podają że obligatoryjnie mają go wykupić... 54 mln za Gonzalo to zły deal... prosze Cie...
No to korzystamy z innych źródeł. Wszystko co wklejają chłopaki w dziale 'informacje' świadczy o tym, że przy obligatoryjnym wykupie FFP uwali Milan; ergo nici z dealu.
kawek pisze:Faktycznie boisz się o to że Milan nie wykupi grubego za rok płacąc 18 mln plus 7,5 pensji? Sprzedadzą prędzej SS niż go nie wykupią bo bedzie to najbardziej frajerski deal stulecia
A nawet gdyby to czy za rok nie znajdziemy kupca na 32 Igle za 35-40 ?
1. Te 18 mln zapłaci teraz Elliott. W ciągu roku być może sprzedadzą Milan i nowy właściciel nie będzie skłonny zapłacić reszty? Może będą chcieli renegocjować warunki umowy (co jest ostatnio popularne w TymDrugimKlubie z Mediolanu), a Marotta znów potulnie się zgodzi? Może Leonardo naobiecywał nam gruszek na wierzbie, a za rok nie będzie już u Rossonerich pracował (casus Fassone)?

Za rok będziemy mądrzejsi, ale po fakcie to każdy głupi mądry. Jeśli oficjalnie potwierdzi się opcja wykupu, to patrząc tu i teraz, oraz biorąc pod uwagę jaka bunga-bunga odwala się w Milanie, to nie zabezpieczyliśmy wystarczająco kasy za Gonzalo.

2. A czy w tym roku znaleźliśmy chętnego na 31letniego Igłę za 55-60? No nie, a powinniśmy. Za rok jego sytuacja będzie wyglądała jeszcze gorzej:
- brak LM
- nie sądzę by poprawił swoje osiągnięcia strzeleckie względem ostatniego sezonu w Juventusie. Różne rzeczy mogą się wydarzyć np.
Garreat pisze:Załóżmy, że Milan notuje kolejny słaby sezon (6-10 miejsce). Do tego Higuain łapie kontuzję i strzela z 10 bramek w lidze.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
tomassi14

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2009
Posty: 351
Rejestracja: 05 września 2009

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 04:14

A ja jestem ciekaw po którym sezonie milan zacznie załowac transferu higuaina - 31 letni zawodnik 4 lata kontraktu po 7.5mln za sezon.... :laugh:

owszem my mamy starszego ronaldo z miesniami, milan ma smalczyk

Nie wiem czy Pipita sprawdził kogo miał w pomocy a kogo bedzie w milanie do dogrywania....ale on chyba za duzego wyboru to nie mial :laugh:


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2018, 06:20

kawek pisze:

P.S
nie zdziwiie sie jesli Bonuc jest juz po jakims slowie z kibicami. Jesli faktycznie chcial wrocic zima to mial czas na odobruchanie Maxa, druzyny i kibicow. Tylko fanatycy z JP chca go nabijac na pal :giveup:
Po takim słowie, że kibice zapowiedzieli bojkot pierwszego domowego meczu i sparingu w Villar Perosa.


Zablokowany