Mercato (LATO 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 31 lipca 2018, 09:21

kacek_ pisze:Tylko moim zdaniem nikt nie kwestionuje umiejętności czysto piłkarskich Leosia. Chociaż po takim sezonie w Milanie gdzie dostał wszystko czego chciał, włącznie z zaufaniem, którego typ taki jak on potrzebuje - nie wiadomo jak będzie u nas. Dlatego argument o tym, że wymieniamy mlodego, acz zdolnego na doświadczonego i świetnego - jest chybiony. Caldara powinien być umiejętnie wprowadzany do pierwszego składu, mielibyśmy być może pożytek z niego jak Real z Varana. Ale po co Beppe? :ok:

Ja powtórzę to co pisałem wcześniej. Banukki to psychiczne szkło. Boje się że bez sesji w piwnicy spali się przy gwizdach kibiców. Boje się że zepsuje atmosferę w szatni o którą tak rzekomo dbamy. Boje się wielu rzeczy, najmniej o umiejętności Leosia.

BTW. Chudy Gonzalo coś czuję, że nam utrze nosa nie raz jak przejdzie do Milanu :prochno:
Piszesz dokładnie to co pisałem po pierwszych słabych meczach w Milanie - w mojej opinii Bonucci ma słabą psychikę, naprawdę nie wiem jak on poradzi sobie z niesamowitą presją ze strony kibiców.

Jeszcze łaskawca zgodził się na obniżenie pensji do 5,5 melona, cóż za szczodry gest. A taki Kielon ma 3,5 melona, a Sandro nie może się doczekać nowego kontraktu :facepalm:
wojczech7 pisze:Z ekonomicznego punktu widzenia można powiedzieć, że wypożyczyliśmy Bonucciego do Milanu na rok za kwotę circa about 23 milionów Euro.
Może wytłumaczysz jakim tokiem rozumowania się posługujesz, że twierdzisz, że wypożyczyliśmy Bonuca na rok za 23 melony? Bo Caldara kosztował nas znacznie mniej, a teraz idzie na wymianę za "droższego" gracza? :ahsisi:

Ja to widzę zupełnie inaczej - jeśli wymiana będzie 1 do 1 to Milan dostał od nas za darmo gracza na rok, który dodatkowo narobił niesamowitego smrodu, a teraz chce wracać. I tylko w takich kategoriach ekonomicznych można to rozpatrywać - sprzedany za 42 melony (plus słaby deal z DS-em), a teraz wymieniony za Caldarę wartego przynajmniej 40.

To nie może się skończyć na takich warunkach, nie wierzę :bad:


kamil-8853

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2014
Posty: 427
Rejestracja: 18 lutego 2014

Nieprzeczytany post 31 lipca 2018, 09:22

Ludzie po co tak lamentujecie ? Skoro Zarząd doszedł do wniosku że taka operacja z Milanem jest opłacalna to ja im ufam. Agnelli z Marottą wyciągneli ten klub z przeciętności. Po latach jarania się transferami typu Felipe Melo dziś możemy poszczycić się przyjściem Ronaldo. Co wam robi opcja wypożyczenia Gonzalo z obligatoryjnym wykupem ? Hajs i tak dostaniemy a ponad to pozbywamy się wysokiej pensji zawodnika. Co do Caldary - skoro puszczamy go tak bez żalu to na pewno mamy ogarnięte zastępstwo (kto wie może w postaci De light-a albo innego młodego wymiatacza) Więcej zaufania do zarządu poproszę i nie przekomarzajcie się z Milanistami. Oni już w zeszłym sezonie mieli mokre sny po przyjściu bonusa, twierdząc że nas wydymali, jak się skończyło to każdy wie:)


Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 31 lipca 2018, 09:25

Caldara uśmiecha się na filmikach, nie ma mowy o transferze

Dopiero co go ochrzcili, macie tu filmik z tego - nie ma mowy o transferze

Caldara dopiero co przyszedl miał CaldaraDay i konferencje, byliby smieszni jakby go oddali


:whistle:

Juventus taki dobry tatusiek, wujek, whatever, jak taki dobry Buffon, przebaczy poklepie i powie ze nic sie nie stało gosciowi ktory rozwalił nam szatnie i jeszcze niewyobrażalnie podniecał się przy strzelonej nam bramce. Już pomijam ten wstyd, bo..czujecie? Jeden z lepszych graczy Juve, 6krotny mistrz Włoch nagle wybiera Milan, który jest kilka półek niżej od nas, to niejako policzek w naszą strone ale nasi wszystko przebaczą :prochno: Co za żenada..
Po znakomitym mercato do tej pory musialo się oczywiscie coś zesrać. Jestem ciekaw czemu Ruganiego im nie wcisneli?
kacek_ pisze: Boje się że zepsuje atmosferę w szatni o którą tak rzekomo dbamy. Boje się wielu rzeczy, najmniej o umiejętności Leosia.
o to nie ma co sie martwić, ten pajac wróci z podkulonym ogonem niczym syn marnotrawny i bedzie sie słuchał, jestem tego pewien ze nie odwali juz niczego, ale fakt faktem - smierdząca sprawa i temat Bonucci powinien się defintywnie zakonczyć z dniem, w którym wybrał swoją przyszłość rok temu, a nią był AC Milan


wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 31 lipca 2018, 09:41

Tony Montana pisze:
wojczech7 pisze:Z ekonomicznego punktu widzenia można powiedzieć, że wypożyczyliśmy Bonucciego do Milanu na rok za kwotę circa about 23 milionów Euro.
Może wytłumaczysz jakim tokiem rozumowania się posługujesz, że twierdzisz, że wypożyczyliśmy Bonuca na rok za 23 melony? Bo Caldara kosztował nas znacznie mniej, a teraz idzie na wymianę za "droższego" gracza? :ahsisi:
Milan zapłacił za Bonucciego 42 mln Euro. My za Caldarę 19 mln Euro.

Z początkiem zeszłego sezonu nie było u nas Bonucciego i nie było Caldary.

Teraz będzie Bonucci, 23 mln zysku i nie będzie Caldary. Czego tu nie kumasz?
Tony Montana pisze:Ja to widzę zupełnie inaczej
Możesz to sobie widzieć, jak chcesz. Liczby jednak są takie, a nie inne ;)
Ostatnio zmieniony 31 lipca 2018, 09:54 przez wojczech7, łącznie zmieniany 2 razy.


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 31 lipca 2018, 09:41

Dobra Panowie, a wiadomo coś nt. rzekomego strajku Vikingów w przypadku Bonucciego?

Kurcze, kibice Interu jak mieli nam Guarina oddać zrobili taką aferę że do transferu nie doszło.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 31 lipca 2018, 09:47

Adrian27th pisze:Dobra Panowie, a wiadomo coś nt. rzekomego strajku Vikingów w przypadku Bonucciego?

Kurcze, kibice Interu jak mieli nam Guarina oddać zrobili taką aferę że do transferu nie doszło.
Strajk nie ma znaczenia. Z Ronaldo w drużynie przyjdzie tyle pikników, że kasa i tak się będzie zgadzać.

Ultrasów nie będzie ani na pierwszym meczu w domu ani w Villar Perosa.


eastsider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 maja 2009
Posty: 268
Rejestracja: 04 maja 2009

Nieprzeczytany post 31 lipca 2018, 09:49

Mnie zastanawia skąd wiecie, ze Bonucci popsuł szatnie, skoro nikogo z Was w tej szatni nie było.


jaccek24

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 listopada 2005
Posty: 102
Rejestracja: 20 listopada 2005

Nieprzeczytany post 31 lipca 2018, 09:55

jackop pisze:
jaccek24 pisze:Ronaldo sprowadziliśmy, żeby osiągnąć sukces marketingowy i w LM, a po to potrzebujemy sprawdzony zawodników na najwyższym poziomie.
Nie chciałbym się wtrącać, ale transfery Cancelo (40 mln :facepalm:) i Cana przeczą Twojej teorii ziomeczku.

Czemu przeczą?
Can - podstawowy zawodnik finalisty LM - póki nie dostał kontuzji grał i w pomoczy był wyróżniającym się zawodnikiem 0 w obecnie najlepszej lidze świata
Cancelo - sprawdzony w włoskiej lidze - czołowy zawodnik Interu w tamtym sezonie.

Caldara na obecną chwilę jest słabszy niż Bonucci. teraz napisz mi ilu zawodników z Atalanty zostało gwiazdami w ciągu ostatnich 2 sezonów ( nie mówię że Caldara może nie zostać gwiazdą)

90mln za Higuaina - fakt było drogo, ale z drugiej strony 2 razy z rzędu MVP sezonu i odzyskujemy za niego znaczną część kasy.
Napisz kogo mogliśmy wziąć te 2 lata temu?? Kto chciał do nas przyjść?


kacek_

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 kwietnia 2007
Posty: 605
Rejestracja: 23 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 31 lipca 2018, 09:57

A pewien jestes, że ludzie byli na księżycu skoro nie byłeś i nie widziałeś tego? Przecież była afera i był kwas, trzeba być naiwniakiem żeby wierzyć w to, że było wszystko ok.

Zrobiłem przegląd prasy i forum Milanu, Serie A itd.
Generalnie przeważa beka z Juve z powodu oddania Caldary.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 31 lipca 2018, 10:02

eastsider pisze:Mnie zastanawia skąd wiecie, ze Bonucci popsuł szatnie, skoro nikogo z Was w tej szatni nie było.

- wysłanie na trybuny w ważnym meczu LM
- transfer z dupy to średniaka ligi
- bardzo chłodne pożegnanie przez druzyne
- wyciek zdarzeń w przerwie finału, po których Babol zapowiadał sprawę sądową dziennikarzowi jeżeli ten nie przeprosi za oszczerstwa po czym dziennikarz chciał iść na konfrontację której przestraszył się Babol i zamilkł
- wywiad z Buffonen który powiedział, że w przerwie finału doszło do rzeczy które nie powinny się wydarzyć. Nie nie znajdę teraz linku do niego
- ostatni wywiad z Barzagli na temat powrotu Babola


Mily

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2008
Posty: 266
Rejestracja: 24 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 31 lipca 2018, 10:05

Jak dojdzie do tej wymiany Caldara - Bonucci i tego śmiesznego dealu z Higuainem to Marotta zepsuje tym całe okno. ZNOWU.

Rok temu sprzedajemy Bonucciego za połowę ceny, gdzie były za niego dużo wyższe oferty. Sprzedajemy go do RYWALA LIGOWEGO za POŁOWĘ CENY.

Nagle wymiana, powrót pajaca, który wypowiadał się tak jak się wypowiadał, za gościa który miał niby w przyszłości tworzyć naszą obronę. Powraca gość, który miał w dupie Juventus, cieszył się jak głupi po bramce przeciwko nam i jeszcze obniżył loty o 2 klasy...

No i ten deal z Higuainem. Ile tam mamy za niego dostać? 40 mln? Mniej? CO TO MA BYĆ?!

Po co? Milan ma na nas jakieś haki czy o co chodzi?!


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 31 lipca 2018, 10:06

Oczywiście, że jest beka, bo 85% kibiców uważa Caldara > Bonus. Caldara jest uważany ze ultra talent (24 lata), ale nikt nie patrzy na to, że gość jest nieograny. Fakt, dobrze grał w Serie A, był bramkostrzelny. Jest młody. Natomiast Bonus? 31 lat, wychodzi na to, że Milan wypożyczył naszego najlepszego obrońce na rok za 2 miliony euro. Jeżeli prawdą się okażą kwoty transferowe, czyli Caldara = Bonus = 40 baniek.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 31 lipca 2018, 10:14

towalski pisze:Oczywiście, że jest beka, bo 85% kibiców uważa Caldara > Bonus. Caldara jest uważany ze ultra talent (24 lata), ale nikt nie patrzy na to, że gość jest nieograny. Fakt, dobrze grał w Serie A, był bramkostrzelny. Jest młody. Natomiast Bonus? 31 lat, wychodzi na to, że Milan wypożyczył naszego najlepszego obrońce na rok za 2 miliony euro. Jeżeli prawdą się okażą kwoty transferowe, czyli Caldara = Bonus = 40 baniek.
Chyba według Twoje Opinii najlepszego.

Gdyby nie Chiellini, to byłby nikim.
Nasza defensywa nie straciła na jego odejściu, a brak Chielliniego dopiero pokazywał kto jest najważniejszy.

Dla mnie Caldara to kot, specjalnie dla niego ogladałem Atalante. Spisywał się znakomicie, a mecze w LE bardzo mnie urzekały.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 31 lipca 2018, 10:19

Mily pisze:Jak dojdzie do tej wymiany Caldara - Bonucci i tego śmiesznego dealu z Higuainem to Marotta zepsuje tym całe okno. ZNOWU.

Rok temu sprzedajemy Bonucciego za połowę ceny, gdzie były za niego dużo wyższe oferty. Sprzedajemy go do RYWALA LIGOWEGO za POŁOWĘ CENY.

Nagle wymiana, powrót pajaca, który wypowiadał się tak jak się wypowiadał, za gościa który miał niby w przyszłości tworzyć naszą obronę. Powraca gość, który miał w dupie Juventus, cieszył się jak głupi po bramce przeciwko nam i jeszcze obniżył loty o 2 klasy...

No i ten deal z Higuainem. Ile tam mamy za niego dostać? 40 mln? Mniej? CO TO MA BYĆ?!

Po co? Milan ma na nas jakieś haki czy o co chodzi?!
dude, serio?
jaka sprzedaż bonuca za połowę ceny, to ile on miał kosztować 80 mln? chyba zrzucę tylko na amnezję fakt, że gość nie chciał wyjść poza italię i tylko milan dał 42 mln za 30 letnego defensora... Poza tym sam sobie odpowiadasz twierdząc, że wymiana ma dotyczyć gościa, który W PRZYSZŁOŚCI ma tworzyć trzon defensywy, a my potrzebujemy takiego NA JUŻ i nie będzie to Caldara, który w Juve zagrał figę z makiem.

Co do Gonzalo to mówi się o łącznej kwocie 54 mln. Wykaż się trochę realizmem, bo chcesz, żeby inni płacili za naszych graczy monstrualne kwoty a my mielibyśmy kupować najlepiej za grosze. Biorąc pod uwagę wiek/wartość to imo max. co można za Igłe dostać i trzeba się cieszyć, że faktycznie coś dostajemy, bo jak za takiego top strikera to raptem tylko CFC się nim jeszcze interesowała, a to i tak zapewne przez przybycie Sarriego.

Hesu, oficjalek nie ma a tu tradycyjny płacz i szloch i marotta wypad i ojezu


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 31 lipca 2018, 10:21

Adrian27th pisze:
towalski pisze:Oczywiście, że jest beka, bo 85% kibiców uważa Caldara > Bonus. Caldara jest uważany ze ultra talent (24 lata), ale nikt nie patrzy na to, że gość jest nieograny. Fakt, dobrze grał w Serie A, był bramkostrzelny. Jest młody. Natomiast Bonus? 31 lat, wychodzi na to, że Milan wypożyczył naszego najlepszego obrońce na rok za 2 miliony euro. Jeżeli prawdą się okażą kwoty transferowe, czyli Caldara = Bonus = 40 baniek.
Chyba według Twoje Opinii najlepszego.

Gdyby nie Chiellini, to byłby nikim.
Nasza defensywa nie straciła na jego odejściu, a brak Chielliniego dopiero pokazywał kto jest najważniejszy.

Dla mnie Caldara to kot, specjalnie dla niego ogladałem Atalante. Spisywał się znakomicie, a mecze w LE bardzo mnie urzekały.
W całej defensywie Bonus dowodził - rozgrywał, miał świetne interwencje. Ale fakt, jego odejście nas nie osłabiło. Cała defensywa była świetnie zgrana, przez co każdy uzupełniał braki drugiego. Również oglądałem Atalantę i fajnie grał Caldara. On jest bardziej wyrazisty niż Rugani. Dlatego strata gościa, który pokazywał, że ma moc na rzecz Bonusa - nie podoba mi się. Ale niestety, patrząc na to jak Milan przeprowadza z nami transfery, obawiam się, że nas trochę naciągną.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Zablokowany