Mercato (LATO 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 18 lipca 2018, 21:00

jackop pisze: W tym momencie żaden z trójki Benatia, Barzagli, Chiellini nie daje gwarancji gry na topowym poziomie o czym przekonaliśmy się dostając trzy-bramkowego łupnia od Barcelony i Realu. Straciliśmy bramki w obu grupowych spotkaniach ze Sportingiem Lizbona.
Rozumiem do czego zmierzasz, ale obrona Realu także przyjęła trójkę od nas. Z dotychczasowych ruchów wynika, że nasi pokładają wiarę w Caldarze, Ruganim (wypowiedzi jego agenta, że nigdzie nie się nie rusza), oraz wiecznie młodym Chiellinim i nastolatku Benatii. O De Lighcie to tylko plotki, żadne poważne źródło nie potwierdziło , że coś się dzieje.
Teoretycznie, przy świetnej dyspozycji ataku, LM ma szansę powodzenia. Biorąc Ronaldo, bierzemy też jego ambicję oraz nastawienie. Obrona staje się wiekowa, ale tak samo było z Montero, Iuliano czy Ferrarą. Dopóki nie umrą na boisku, raczej Juve ich nie odstawi.
Ostatnio zmieniony 18 lipca 2018, 21:03 przez ice, łącznie zmieniany 1 raz.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 18 lipca 2018, 21:02

Cobra pisze:ad 2) Skoro Chiellini czy Benatia nie dają gwarancji, to tym bardziej nie da nam jej Rugani. Za to taki Godin, który przez wielu uważany jest za jednego najlepszych na swojej pozycji, być może da.
Nie mam nic do Urusa, ale jeśli na serio rozważamy jego przyjście, to spakowani powinni być już Benatia i Barzagli, a rolę 2 pozostałych stoperów pełnić Rugani i Caldara, bo sami zawężamy sobie pole manewru i tylko tracimy czas.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 18 lipca 2018, 21:04

jackop pisze:Także znakomity pomysł, tylko później nie płakać jak przez lata z bokami, bo nie ma nikogo wartego uwagi do wzięcia na rynku. Nie chce być złym prorokiem, ale wyczuwam powtórkę z historii jeśli nie weźmiemy się za to porządnie już teraz.
Myślę, że Rugani 2 za 50 mln E to akurat się znajdzie.

Póki co z każdej strony donoszą, że nasi wcale nie chcą sprzedawać Daniele, ale kwota oferowana przez Chelsea zostałaby przez nas zaakceptowana. Czekamy na to co zdecyduje sam zawodnik.

W dużo, dużo trudniejszej sytuacji postawi nas odejście Sandro, gdzie jedynym sensownym wyjściem z sytuacji wydaje się wymiana na Kurzawę + dopłata ze strony PSG.

Szkoda Daniele, ale to zbyt mało istotny zawodnik żeby drzeć szaty z powodu jego odejścia.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 18 lipca 2018, 21:16

jackop pisze:@szczypku wyobrażasz sobie, jak odkupujemy od Realu Varane'a, albo wyciągamy Laporte z City? Ja też nie.
Nie mam pewności czy Rugani kiedyś wskoczy na poziom Varane'a. Poza tym jeszcze tydzień temu nie wyobrażałem sobie Ronaldo w naszej koszulce, także naprawdę zachowałbym spokój.
jackop pisze:W tym momencie żaden z trójki Benatia, Barzagli, Chiellini nie daje gwarancji gry na topowym poziomie o czym przekonaliśmy się dostając trzy-bramkowego łupnia od Barcelony i Realu. Straciliśmy bramki w obu grupowych spotkaniach ze Sportingiem Lizbona.
Bardzo upraszczasz problem - stracone bramki to nie jest tylko wina środkowych obrońców, idąc tym tropem to nie ma na świecie ani jednego topowego obrońcy, bo czy to w w Realu, Barcelonie czy City zdarzają się wysokie porażki.

Cały czas naszym problemem jest środek pomocy i dopóki tu nie będzie top-a, będzie źle.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 18 lipca 2018, 21:19

Arbuzini pisze:Szkoda Daniele, ale to zbyt mało istotny zawodnik żeby drzeć szaty z powodu jego odejścia.
Tak, ale mnie nie chodzi konkretnie o Ruganiego, tylko o globalny trend zakupu i wprowadzania młodych obrońców w konsekwencji zmniejszający ich ilość na rynku (i wzrost ceny) w czasie gdy Juventus według plotek posiadając w składzie wiekowych Barzagliego, Chielliniego i Benatię zasadza się na wiekowego Godina odpuszczając najmłodszego obrońcę w kadrze, który nie jest pachołem jak Sturaro czy De Sciglio.
szczypek pisze:Cały czas naszym problemem jest środek pomocy i dopóki tu nie będzie top-a, będzie źle.
Jak to, przecież przyszedł Emre Can, a w kadrze wciąż jest Matuidi :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 18 lipca 2018, 21:23

Koledzy, a jak jest z Manolasem z Romy? On nie ma aby jakiejś klauzuli? W kontekście tego, że Godin jest szykowany w miejsce Benatii (propsuję), a Rugani chyba jednak odejście do Londynu, czy zamiast ładować 40/50 mln w De Ligta, nie byłoby lepiej pokombinować z tą klauzulą Greka? Na pewno dawniej się nim interesowaliśmy, pytanie, czy teraz coś zdziałamy.


RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 18 lipca 2018, 21:27

Ale my pewnie po żadnego De Ligta nie pójdziemy. Na zdrowy rozum, skoro za Golovina, gracza ofensywnego, nie chcieliśmy dać więcej niż 20 kilka mln. to nikt za obrońcę nie wyda tutaj tych conajmniej 30-40.

Darmian jako zmiennik Sandro, ok. Darmian biegający w wyjściowym składzie po lewej stronie to jakiś niesmaczny żart.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 18 lipca 2018, 21:29

jackop pisze:
Arbuzini pisze:Szkoda Daniele, ale to zbyt mało istotny zawodnik żeby drzeć szaty z powodu jego odejścia.
Tak, ale mnie nie chodzi konkretnie o Ruganiego, tylko o globalny trend zakupu i wprowadzania młodych obrońców w konsekwencji zmniejszający ich ilość na rynku (i wzrost ceny) w czasie gdy Juventus według plotek posiadając w składzie wiekowych Barzagliego, Chielliniego i Benatię zasadza się na wiekowego Godina odpuszczając najmłodszego obrońcę w kadrze, który nie jest pachołem jak Sturaro czy De Sciglio.
Bierzemy Caldarę, który bardzo dobrze prezentował się w Atalancie, a za rok też jest mercato. Mamy również możliwość odkupienia Romagny. To, że TU I TERAZ nie podążamy za światowym trendem nie oznacza wcale, że w ogólnym rozumieniu plan zarządu jest niezgodny z Twoim myśleniem.


RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 18 lipca 2018, 21:35

A ja nie rozumiem trochę czemu większość osób zakłada, że Caldara jest tak dużo lepszy od Ruganiego, że po przyjściu do Juve na pewno się sprawdzi. Rugani też wymiatał w Empoli. Niektórzy powiedzą, że Atalanta to wyższe progi, ale ja nie do końca się zgadzam. Raz do roku zawsze jakaś drużyna zanotuje wyskok i dostanie się do europejskich pucharów, ale tamto Empoli i ta Atalanta to dalej środek Serie A, czy jak kto woli średniak. Także, ja nie jestem przekonany, że to, że Caldara dobrze spisywał się w Bergamo = temu że nie spali się w Turynie.


PierreLuc87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 lipca 2018
Posty: 13
Rejestracja: 05 lipca 2018

Nieprzeczytany post 18 lipca 2018, 22:28

Tarapaty ;-(



Q: Cristiano at Juventus?
Pjanic: "Great player"

Q: Are you staying at Juventus?
Pjanic says nothing and drives away


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 18 lipca 2018, 22:33

Warto dodać, że pojawił się w miejscu, w którym odbywa się kolacja przedstawicieli Chelsea i Sarriego.

Uznał, że to pytanie o przyszłość jest idiotyczne, czy też właśnie sypie się nam pomoc?


meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 18 lipca 2018, 22:36

Ponoć Pjanić na pytanie czy zostanie w Juve odpowiedział "pa, pa" i uciekł. Jeśli odejdzie to już sam nie wiem... Irytujące będzie nawet jeśli w jego miejsce wróci Pogba. Biorąc pod uwagę niskie notowania Marchisio u Allegriego ciężar konstruowania akcji i dyktowania tempa zrzucone byłyby na Pogbę (jeśli przyjdzie) i... Bentancura? Chyba że trener sobie wymyślił że gramy 3ką w pomocy i skupiamy się na przejęciu środka pola siłą i po odzyskaniu piłki rzucamy ją natychmiast do Ronaldo/Costy/Dybali/Bernardeschiego/Cuadrado i niech się chłopaki głowią i wymyślą coś z niczego, a reszta będzie się przyglądać i ubezpieczać tyły.


Obrazek
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 18 lipca 2018, 22:37

Czyli naprawdę wierzymy ze oddadzą najlepszego pomocnika i wywala dziurę w pomocy?:-)
A Miralem poleci do Słabej Chelsea bez LM?:-)


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 18 lipca 2018, 22:40

Mam nadzieję, że po prostu ich olał. Bo taką budową zespołu nigdzie nie zajdziemy, nawet z Ronaldo. Trzon trzeba zatrzymać.


Cobra

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 maja 2003
Posty: 657
Rejestracja: 28 maja 2003

Nieprzeczytany post 18 lipca 2018, 22:42

Jak dla mnie nic na rzeczy nie ma. Instagram dzisiaj:

Pjanić udostępnia filmik Juve z trzecim trykotem.

W relacji Juve na ostatnim zdjęciu jest samotny Miralem.

W relacji Pjanicia, fotka z treningu z "okejką"


Wszystko z dzisiaj.


Jeśli się go byśmy pozbyli, to dla mnie znaczy, że przechodzimy na dwójkę w pomocy.


#FinoAllaFine
#WeAreOne
Zablokowany