Mercato (LATO 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
celtu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 listopada 2016
Posty: 36
Rejestracja: 02 listopada 2016

Nieprzeczytany post 08 lipca 2018, 10:37

mzm pisze:Jak w ogóle zapatrujecie się na transfer Ronaldo?

I ciekawe, czy temat już od dłuższego czasu był po cichu dogrywany czy też po prostu nadarzyła się okazja (wygranie kolejnej LM, problemy z podatkami, itd. - Ronaldo uznał, że chce odejść, będąc na szczycie) i Marotta uznał, że nie można jej przepuścić.

Ciekawe też, co z Higuainem.
Nie mogę mówić o wszystkich,ale przeważająca większość zapatruje się przynajmniej bardzo pozytywnie.Mówimy o być może najlepszym piłkarzu w historii,a na pewno o najlepszym piłkarzu ostatnich lat.O gościu który marketingowo i wizerunkowo pozwoli nam wskoczyć do ekstraklasy,bo o ile sportowo już w niej jesteśmy,o tyle pod kilkoma względami jeszcze nie.No i w końcu mówimy o gościu którego nazywają mr Champions League,a jakie jest parcie w Juve żeby wreszcie ten puchar zdobyć chyba nie trzeba nikomu mówić.20 lat a w nich pięć finałów i wszystkie przegrane,to mówi samo za siebie.

Co do Higuaina chodzą plotki że pójdzie do Chelsea.Nie wiem jak to będzie w praktyce,ale jeżeli zostaje Dybala to robi się trochę ciasno w pierwszej linii.Co prawda CR7 powoli zaczyna odpuszczać mecze ligowe,ale i tak wątpię żeby Igła zgodził się na rolę pogromcy Benevento.No i Gonzalo tak naprawdę nie dał tej jakości o którą nam wszystkim chodziło.Przychodził za potężne jak na nasze warunki pieniądze,jeszcze przed okienkiem gdy rynek zwariował na dobre,a za obrońców płaci się po 60mln,o Neymarze czy Mbappe nie wspominając.Na pewno nie był transferową wtopą,ale chyba każdy po cichu liczył że dorzuci więcej bramek w drugim sezonie SerieA i w CL w ogóle.


mzm

Dortmundczyk
Dortmundczyk
Rejestracja: 31 grudnia 2015
Posty: 325
Rejestracja: 31 grudnia 2015

Nieprzeczytany post 08 lipca 2018, 10:39

ballack13 pisze:
mzm pisze:Jak w ogóle zapatrujecie się na transfer Ronaldo?

I ciekawe, czy temat już od dłuższego czasu był po cichu dogrywany czy też po prostu nadarzyła się okazja (wygranie kolejnej LM, problemy z podatkami, itd. - Ronaldo uznał, że chce odejść, będąc na szczycie) i Marotta uznał, że nie można jej przepuścić.

Ciekawe też, co z Higuainem.

ostatnie 50 stron tego tematu jest o tym transferze ....
Tak, tylko że chyba wszyscy są na tyle tym transferem zszokowani, że i w mediach, i tu w większości też, dyskusje toczą się raczej na temat:
a) czy do niego dojdzie
b) jeśli dojdzie to kiedy
c) za ile
d) kiedy Ronaldo stawi się w Turynie
e) czy przedtem poleci na konferencję prasową do Madrytu
f) czy na stronie z bokserkami CR7 pojawiły się już te w barwach biało-czarnych, czy może jeszcze nie?

A niekoniecznie na temat tego, co Ronaldo może dać Juventusowi pod względem sportowym i marketingowym, jakie odejścia z klubu może wywołać, jak Allegri będzie z niego korzystał i jakie ewentualnie negatywne strony ten transfer może mieć.

Na przykład kilka ostatnich twoich postów to:
ballack13 pisze:

czy to jest aby na pewno oficjalne konto?
ballack13 pisze:
CavAllano pisze:Fox Sports poinformował, dodając potwierdzającą fotę, że koszulkę Ronaldo zdjęto z ekspozycji w sklepie Realu.

Czekamy, CR7.
link?
na store realu spokojnie mozna kupic dlatego foto bedzie spoko czy tam link bo rozumiem ze sklep stacjonarny :)
ballack13 pisze:hmm
to foto juz bylo?
ballack13 pisze:nie wiem czy dobrze wychwyciłem ale potwierdził że zwolniła się "7"
ballack13 pisze:niewiem czy ktos to wrzucil ale

jutro ma byc prezentacja u nas
a dzisiaj:
Dokładnie dziś mija dziewięć lat od prezentacji Cristiano jako zawodnika Królewskich. 6 lipca 2009 roku 90 tysięcy madridistas wypełniło Santiago Bernabéu, by móc na żywo patrzeć, jak Cristiano spełnia swój sen o grze dla Realu Madryt.
realmadryt.pl
To co w tym temacie widzę, to przede wszystkim, że wszyscy są w szoku, że Ronaldo do Juventusu trafi. Chodzi mi bardziej o chłodniejsze spojrzenie i przede wszystkim pod kątem sportowym.


Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 08 lipca 2018, 10:46

mzm pisze: A niekoniecznie na temat tego, co Ronaldo może dać Juventusowi pod względem sportowym i marketingowym, jakie odejścia z klubu może wywołać, jak Allegri będzie z niego korzystał i jakie ewentualnie negatywne strony ten transfer może mieć.

To co w tym temacie widzę, to przede wszystkim, że wszyscy są w szoku, że Ronaldo do Juventusu trafi. Chodzi mi bardziej o chłodniejsze spojrzenie i przede wszystkim pod kątem sportowym.
były również i takie posty uzytkownikow, trzeba było uważniej czytać :P ale tak nawiązując do tego co napisałeś - a co tu jest do oceniania by analizowac TAKIEGO piłkarza pod kątem sportowym? analizować to sobie możnaby było transfer Lewandowskiego jak wyglądałby pod wzgledem sportowym w Calcio i marketingowym u nas, ale CR7, typa którego drugi imie to maszyna? gdzie przez same ploty o nim wartosc Juve na gieldzie skoczyła niemożebnie? przychodzi do nas prawdziwy KAT, który wciąż daje rade mimo wieku i biega lepiej niż nie jeden 20 kilku latek.

Co da nam ten transfer? na pewno wymiana Higuaina na 2 lata starszego Cristiano Ronaldo na złe nam nie wyjdzie. Marketingowo nie ma nawet o czym dyskutować, bo to powinno być oczywiste.
Mehehehe pisze:Natomiast zakładając wariant optymistyczny, to ofensywne trio Costa-Ronaldo-Dybala, chyba mówi samo za siebie, prawda?
szkoda w tym wszystkim tylko Bernardeschiego. Zawsze jak wchodził na boisko, to przeważnie albo gol, albo asysta. Strasznie mi go szkoda, bo w obecnej sytuacji zwyczajnie brakuje dla niego miejsca i obawiam sie ze bedzie chcial za rok odejsc jak nie bedzie w podstawie latał częściej
Ostatnio zmieniony 08 lipca 2018, 10:56 przez Piti, łącznie zmieniany 1 raz.


Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 08 lipca 2018, 10:49

mzm pisze:Jak w ogóle zapatrujecie się na transfer Ronaldo?

I ciekawe, czy temat już od dłuższego czasu był po cichu dogrywany czy też po prostu nadarzyła się okazja (wygranie kolejnej LM, problemy z podatkami, itd. - Ronaldo uznał, że chce odejść, będąc na szczycie) i Marotta uznał, że nie można jej przepuścić.

Ciekawe też, co z Higuainem.
Wydaje mi się, że z głównego składu zostanie sprzedany tylko Higuain. w Najgorszym wypadku jeszcze poleci Sandro.

Natomiast zakładając wariant optymistyczny, to ofensywne trio Costa-Ronaldo-Dybala, chyba mówi samo za siebie, prawda @mzm?

Wydaje mi się, jednak, że będziemy też grywać 4231, a w składzie pozostanie Mandzukić: Ronaldo z przodu, za nim Mandzukić-Dybala-Costa. To i tak wygląda nieźle


Jeszcze inną sprawą, pod kątem taktyki, jest to, że Max co sezon chce grać inaczej. Zatem to już wpływa na to, że nie do końca wiemy czego możemy się spodziewać. Może 442? Dunno


Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 08 lipca 2018, 11:12

Czy tylko ja uważam, że sprzedaż Igły to zły pomysł?
Osobiście ogromnie liczę na to, że zarówno Igła jak i Sandro oraz Rugani zostaną w klubie. Bez sensu się osłabiać bo po pierwsze kontuzje, po drugie Barzagli będzie (mam nadzieje) ostatnim stoperem do wejścia, nie ma chyba już czasu za bardzo na znalezienie porządnego lewego obrońcy za Sandro. Osobiście liczę, że ten Ronaldo przyjdzie bo to może nam pomóc zatrzymać niektórych zawodników. Trzeba też liczyć, że pojawią się kontuzje, zmęczenie, jakieś kartki i co...Mandzur ma wejść? Bez sensu. Niech Chorwat odejdzie bo sprzedaż Igły pozbawia nas po Ronaldo typowego sępa.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 08 lipca 2018, 11:33

Jakoś transfer Ronaldo trzeba sfinansować no i kogoś trzeba pożegnać ze składu bo pełne miejsce.
Myślę że przy 4-3-3 Dybala z Ronaldo mogą grać wymiennie na ataku/skrzydle bo dla Costy to bez różnicy czy lewa czy prawa strona.
Natomiast przy 4-2-3-1 ale bez Mandziukicia byłoby to ultraofensywne ustawienie.
Zobaczymy jak to poskłada Allegri ale co roku ma zmiany składu i daje rade. Tylko czy będziemy grać ofensywnie czy jak poprzednie lata? Ronaldo może się nie spodobać bronienie wyniku 1:0 :rotfl:

Tak jak wyżej pisano, wymiana Higuaina na Ronaldo to sportowo na plus, marketingowo to 10x różnica. Czy my z Higuainem czy nawet z Matrim i tak byśmy wygrali Seria A mając taką resztę składu. Nam zależy na LM!
Ważne żeby przez 6 miesięcy wyrobić ustawienie/skład, tak żeby na wiosnę z optymalnej formie atakować LM. W LM jak już się nauczyliśmy ostatnimi latami najistotniejsza jest ofensywa.
Mając w formie Costę, Dybalę i Ronaldo? Na ławce Cuadrado i Berna? Jest czym grać o ile nie będzie szpitala.


DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 810
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 08 lipca 2018, 11:33

Jeżeli o mnie chodzi, to jeżeli przyjdzie Ronaldo (słownik sam podpowiada - zna go nawet android :prochno:), a nie odejdzie nikt z trójki Pjanić/Dybala/Sandro, to okienko możemy zamykać i ja będę w pełni usatysfakcjonowany takim obrotem spraw. :)


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 08 lipca 2018, 11:57

@Shadow Marshall
Była plotka, że zaproponowaliśmy FC Porto 35 mln € za Alexa Tellesa mającego za sobą świetny sezon z 4 golami i 20 asystami, ale Portugalczycy odrzucili naszą ofertę. Niestety, ale ze sprzedażą Sandro wciąż może być coś na rzeczy, bo nie ma żadnych informacji o przedłużeniu kontraktu z Brazylijczykiem mimo wcześniejszych newsach o chęci podwyższenia mu zarobków ze strony Juve.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 08 lipca 2018, 12:18

Robaku pisze:Cuadrado, Samiego i Benatii "
Faken nie możemy całej trójki spieniężyć!?
Jestem (od dawna) za tym. Juan, bless him, ale przy pozostaniu Dybali, Berny i przyjściu CR oraz pozyskaniu Cancelo a w perspektywie Darmiana jest nam zupełnie zbędny a jeszcze pozwoli na zarobienie kilku złociszy. Podobnie Khedira. Najgorzej z Benatią, bo choć jest pierwszy do odstrzału przy braku innych sprzedaży nie pozwoli nam na zakup kogoś do środka, kiedy Gimenez przedłużył kontrakt z Atleti a De Ligt sam będzie kosztował ze 40-50.

Mam nadzieję, że w sadze z CR nie zapominamy o sprzedażach, bo choć Mandragora i Cerri wydają się klepnięci, dalej pozostał Sturaro i przynajmniej dwójka z wymienionych przez Robaku graczy.

W temacie CR mówi się, że może on po wakacjach wprost dołączyć do naszych w USA, gdzie będziemy grać towarzysko w ICC.


Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 08 lipca 2018, 12:48

mzm pisze:
I ciekawe, czy temat już od dłuższego czasu był po cichu dogrywany czy też po prostu nadarzyła się okazja (wygranie kolejnej LM, problemy z podatkami, itd. - Ronaldo uznał, że chce odejść, będąc na szczycie) i Marotta uznał, że nie można jej przepuścić.
O, pozdrawiam normalnego i spoko fana BVB którego pamiętam, było was dwóch takich :P

Moim zdaniem oba podane przez Ciebie warianty są trafne i mi do tego wszystkiego pasujące.
DonPatch pisze:Jeżeli o mnie chodzi, to jeżeli przyjdzie Ronaldo (słownik sam podpowiada - zna go nawet android :prochno:), a nie odejdzie nikt z trójki Pjanić/Dybala/Sandro, to okienko możemy zamykać i ja będę w pełni usatysfakcjonowany takim obrotem spraw. :)
Podpisuję się pod tym wszystkimi kończynami i członkami(ekhm...) mojego ciała które posiadam :ok:

Z życzeń dodatkowych to niech zsotanie Mandżur, Khedira, Benatia, Bless( :smile: ) Matuidi no i jak Ruganiego opylimy to kurde proszę weźmy sobie innego defensora niż Mustafi :doh:
Godin może? Jaram się nim i szanuję jako piłkarza od Football Managera 2011 i w obu światach wirtualnym i realnym należy do czołówki. Ale to piłkarz trochę wiekowy już :think:
Osgiliath pisze:
Robaku pisze:Cuadrado, Samiego i Benatii "
Faken nie możemy całej trójki spieniężyć!?
Jestem (od dawna) za tym. Juan, bless him, ale przy pozostaniu Dybali, Berny i przyjściu CR oraz pozyskaniu Cancelo a w perspektywie Darmiana jest nam zupełnie zbędny a jeszcze pozwoli na zarobienie kilku złociszy. Podobnie Khedira. Najgorzej z Benatią, bo choć jest pierwszy do odstrzału przy braku innych sprzedaży nie pozwoli nam na zakup kogoś do środka, kiedy Gimenez przedłużył kontrakt z Atleti a De Ligt sam będzie kosztował ze 40-50.
Ja tam tak jak piszę powyżej Benatie i Khedire zostawiłbym w drużynie :D Cuadro może sobie iść, może Conte go sobie kupi :x


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 08 lipca 2018, 13:14

D.Costa - C.Ronaldo - Dybala
E.Can - Pjanic - Khedira
A.Sandro - Chiellini - Benatia - Cancelo
Szczęsny

Mandzukic - Higuain - Bernardeschi
Matuidi - Marchisio - Bentancur
Spinazzola - Rugani - Caldara - De Sciglio
Perin

Gdyby przyszedł do nas CR7, to tak by to teraz pewnie wyglądało w tym momencie. Nie ma miejsca dla Sturaro, Pjacy, Cuadrado, a i wątpię, aby Higuain zgodził się na rywalizację z Ronaldo, czyli rolę rezerwowego. Na takie coś mógłby się zgodzić Kean, aby trenować z CR7 i co jakiś czas wchodzić za niego z ławki.

Nasz rezerwowy bramkarz i ofensywa wyglądałyby kosmicznie. Obrona i pomoc tylko solidnie, ale może się to zmienić, jeśli Spinazzola, Rugani, Caldara i Bentancur wskoczą na wyższy poziom.


kujas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2010
Posty: 27
Rejestracja: 05 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 08 lipca 2018, 13:35

silhouette pisze:
Kuben pisze:Na oficjalnej stronie SKLEPU REALU nie uświadczymy zdjęcia Ronaldo przy wyborze personalizacji koszulki. Rzuca się od razu w oczy :whistle:
Było już wałkowane Kuben.. :P Cristiano Ronaldo nie uświadczysz na wszelkich reklamach związanych z adidasem, gdyż obowiązuje go umowa z Nike i to nie byle jaka umowa, a dożywotnia i działa ona na podobnej zasadzie co umowa koszykarza Jordana z Nike. Zabronione ma reklamowanie rzeczy z adidasa i tyle.
Wierutna bzdura. W zeszłym roku Ronaldo brał normalnie udział w promocji koszulek Realu. Zresztą dla przykładu taki Ramos też ma indywidualną umowę z Nike i nie przeszkadza mu to pokazywać się w koszulce Adidasa.

https://pbs.twimg.com/media/DCWHQLwXsAAEXsy?format=jpg


Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 08 lipca 2018, 13:36

Crunny pisze:D.Costa - C.Ronaldo - Dybala
E.Can - Pjanic - Khedira
A.Sandro - Chiellini - Benatia - Cancelo
Szczęsny

Nasz rezerwowy bramkarz i ofensywa wyglądałyby kosmicznie. Obrona i pomoc tylko solidnie, ale może się to zmienić, jeśli Spinazzola, Rugani, Caldara i Bentancur wskoczą na wyższy poziom.

To wygląda prawie tak dobrze, że chyba lepiej niż kiedyś drużyna "Pavonów i Zidanów", a najpóźniej jak się spełni to o czym piszesz to będziem nowymi Galacticos :prochno: :hellyes:

Dziwię się, że tego nie było tu jeszcze w całości, genialne, fajna parodia :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=H_r_YESMXwI

W ogóle fajnie, Milan miał swojego RONALDinho, inter miał RONALDO, Juve będzie mieć Cristiano RONALDO


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 08 lipca 2018, 15:22

No dobra zakładając że CR7 trafi do Juventusu w końcu. Jak dla mnie i Cuadrado i Mandzukic powinni zostać jako zmiennicy. Po 1 doświadczeni, po 2 o odmiennych charakterystykach, posiadający ponadto cenne indywidualne cechy, po 3 nie powinni mieć z tym problemów ze będą zmiennikami, a ciężko kogoś na tym poziomie znaleźć kto nie będzie marudził, za tą cenę i z taką gażą. No i są zgrani z ekipą, zaaklimatyzowani.

Mandzukic zabezpiecza LS i "9"
Cuadrado PS/LS i PO

Sadzę że jeszcze sporo mogą dać drużynie. Tak jak i Khedira zresztą, który co tu nie mówić jest graczem na bardzo wysokim poziomie, mimo że miewa gorsze okresy. Benatia również bardzo dobry piłkarz, świetny obrońca!

Mandzukic, Cuadrado, Khedira + Benatia, jak dla mnie powinni zostać.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
cinek_uk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 grudnia 2004
Posty: 308
Rejestracja: 23 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 08 lipca 2018, 17:00

Brat Ronaldo wrzucił fotkę a na niej Ronaldo w białym t-shirt i czarnych spodenkach. 😎

@museucr7funchal


Gigi + Alex + Pavel + Camor + Treze = Juventus
Zablokowany