Mercato (LATO 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 05 lipca 2018, 00:51

Ja to tutaj zostawię. ;) Oficjalne to nie jest, fakt, ale prezentuje się zacnie.


smigi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 lipca 2013
Posty: 73
Rejestracja: 06 lipca 2013

Nieprzeczytany post 05 lipca 2018, 00:54

CavAllano pisze:Ja to tutaj zostawię. ;) Oficjalne to nie jest, fakt, ale prezentuje się zacnie.
sam Ronaldo fakt pasuje , ale czy tylko mi dalej nie podoba się to cholerne logo?;/ :facepalm: skasować to w **** zostawić sam napis i gwiazdki i miodzio, może dożyje tych czasów kiedy pójda po rozum do głowy


dominikowaty

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 grudnia 2014
Posty: 204
Rejestracja: 06 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 05 lipca 2018, 00:55

Nie chciałem wam tego robić, ale chyba trzeba hamować konie :prochno:

Nawet po sprzedaży Higuaina (60 mln), który kosztuje nasz budżet 34 milionów rocznie i zejściu z pensji Buffona, Lichtsteinera, Asamoha, Howedesa (łącznie 21 mln) nie będzie nas stać na Ronaldo. Rocznie Portugalczyk będzie nas kosztował 85 milionów. Składa się na to kwota transferu (100 mln) + pensja roczna (60 mln brutto) - rozłożone na 4 lata finansowe. Zakładając, że odejmujemy zobowiązania wobec Pipity od tego co będziemy musieć płacić Ronaldo - zostaje nam 50 milionów. Nawet jeśli w tym sezonie mamy większe przychody z reklamy czy licencji, budżet się nie zepnie. FFP nie pozwala na dofinansowanie przez Exor, Elkann jedynie może podnieść sponsoring z poziomu 17 milionów, na dwa razy większy, co i tak jest niewystarczająco dużo.

Elkann daje większą kasę ze sponsoringu + zgarniamy więcej za dzień meczowy i inne dochody + sprzedajemy Igłę = 33-letni Ronaldo, zastanówmy się czy jest on tego wart ;)

Trzeba pamiętać, że kupiliśmy już piłkarzy za ponad 100 milionów (Cancelo, Can, Costa i Perin)


Virgil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 grudnia 2011
Posty: 1401
Rejestracja: 16 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 05 lipca 2018, 01:07

Abstrahując od kwestii czy Ronaldo przyjdzie czy nie to śmieszne są takie posty z wyliczeniami na co i kogo nas stać :rotfl:

To wiedzą tylko osoby które zarządzają klubem a nie Pan dominikowaty czy jakikolwiek inny “znafca“ :angry:

Czy naprawdę to tak trudno zrozumieć że nikt oprócz władz nie wie na co i na kogo nas stać?


dominikowaty

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 grudnia 2014
Posty: 204
Rejestracja: 06 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 05 lipca 2018, 01:09

Virgil pisze:Abstrahując od kwestii czy Ronaldo przyjdzie czy nie to śmieszne są takie posty z wyliczeniami na co i kogo nas stać :rotfl:

To wiedzą tylko osoby które zarządzają klubem a nie Pan dominikowaty czy jakikolwiek inny “znafca“ :angry:

Czy naprawdę to tak trudno zrozumieć że nikt oprócz władz nie wie na co i na kogo nas stać?
To nie są moje wyliczenia, bo jak to ująłeś ze mnie jest "znafca", ale myślę, że inaczej powiesz o Di Marzio, który zrobił dokładną analizę naszego budżetu z ujęciem ostatnich dwóch sezonów ;)


Virgil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 grudnia 2011
Posty: 1401
Rejestracja: 16 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 05 lipca 2018, 01:25

DiMarzio może sobie siedzieć w excellu cały dzień a nie ma pojęcia o tym jak wyglądają finanse Juventusu i czy stać nas na taki transfer czy nie. Po. Pierwsze jest on dziennikarzem sportowym a nie finansowym czy giełdowym więc mało o tym wie, po drugie Juventus jest notowany na giełdzie i nikt się żadnemu dziennikarzowi nie spowiada z finansów Juventusu. DiMarzio może mieć informacje odnośnie transferów itd i tyle i aż tyle.
Jeżeli na tym bazujesz swoją wiedzę to jeszcze gorzej niż jakbyś sam wyliczenia czynił.

Tylko władze klubu wiedzą czy możemy sobie na to pozwolić czy nie. Możliwe że nie, możliwe że tak ale tego nie wie żaden Agresti czy inny DiMarzio. A już na pewno nie "znafcy" finansów Juve z JuvePoland czy inni dominikowaci.

Czy to jest naprawdę tak trudno zrozumieć?


Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 05 lipca 2018, 01:30

Siema :)

Zanim napisze inne rzeczy o J.Mendesie czy stosunkach Real-CR7 itp to wpierw...Youtube :D
Poprostu pisze:Portal football-italia.net udostępnia Virala z wywiadem Cristiano Ronaldo, w którym Portugalczyk mówi: "Gdy gra się na wielkim stadionie przeciwko wielkim piłkarzom - takim jakich ma Juventus - to otrzymanie owacji na stojąco jako ich rywal jest zawsze czymś przyjemnym i bardzo się cieszę, że czegoś takiego doświadczyłem. Zawsze lubiłem Juventus i gdy byłem dzieckiem uwielbiałem oglądać ich mecze."
To o czym mowisz pochodzi z tego wywiadu po hiszpansku, tu w calosci:https://www.youtube.com/watch?v=c4nZLembOgU, a tu tylko fragment dotyczaczy tylko Juve z niemieckim tlumaczeniem tekstowym:https://www.youtube.com/watch?v=K1EQtm8lwPQ


Tu wywiad(po angielsku) z CR7 od razu po 0-3 w Turynie: https://www.youtube.com/watch?v=OpGmPB9rQ3Q
Poza pierwszymi sekundami nie usmiecha sie, wyglada jakby mu szkoda bylo Juve, wylaczajac glos mozna by pomyslec ze mowi o czyms smutnym :prochno: Rozswietla sie nieraz gdy mowi o aplauzie od fanow Juve, widac jakie wrazenie to na nim zrobilo :helleyes:

Porownacjie sobie rozne wywiady na swiezo po meczu z CR7 po finalach CL, Po tym 2017 przeciw Juve nie szalal tak z radoscia jak po 2016 czy 18. Moze CR7 ma dosc krzywdzenia druzyny ktora kochal od dziecka i chce ja zasilic? :D
Tony Montana pisze:Ronaldo done dalio, info od jednego usera Juvepoland, ktorego nie widac od roku :prochno:

https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comme ... TkAE2P.jpg
W Pandzie :rotfl: :smile:
(jakby co to nie ode mnie, nie wiem ale chyba dluzej mnie nie bylo)
Adrian27th pisze: To sprawi że będziemy automatycznie traktowani jako jeden z najlepszych klubów świata.
Ekhm, mysle ze od 2016 jestesmy dosc powszechnie do top4 zaliczani. Pod wzgledem calosciowym :wink:


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 05 lipca 2018, 01:40

Antek666 pisze:Siema :)
[...]
Moze CR7 ma dosc krzywdzenia druzyny ktora kochal od dziecka i chce ja zasilic? :D
[...]
W Pandzie :rotfl:
Siema :)

Ech... gdyby nie ten Salas... może w alternatywnej rzeczywistości zgodził się na transfer.

Główny powód mojej wypowiedzi. To nie jest Panda, tylko najpotężniejszy troll FIATa, największy motoryzacyjny meme naszych czasów - Multipla :prochno:
Antek666 pisze:Zanim napisze inne rzeczy o J.Mendesie czy stosunkach Real-CR7 itp.
Jak masz jakieś świeże, oryginalne potwierdzone info to dawaj. Aczkolwiek wydaje mi się jakbym w ciągu ostatnich 2 dni przeczytał na ten temat wszystko w 3 językach, łącznie ze wszystkimi biografiami Portugalczyka :P


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 05 lipca 2018, 03:40

jackop pisze:
Antek666 pisze:Siema :)
[...]
Moze CR7 ma dosc krzywdzenia druzyny ktora kochal od dziecka i chce ja zasilic? :D
[...]
W Pandzie :rotfl:
Siema :)

Ech... gdyby nie ten Salas... może w alternatywnej rzeczywistości zgodził się na transfer.

Główny powód mojej wypowiedzi. To nie jest Panda, tylko najpotężniejszy troll FIATa, największy motoryzacyjny meme naszych czasów - Multipla :prochno:
Antek666 pisze:Zanim napisze inne rzeczy o J.Mendesie czy stosunkach Real-CR7 itp.
Jak masz jakieś świeże, oryginalne potwierdzone info to dawaj. Aczkolwiek wydaje mi się jakbym w ciągu ostatnich 2 dni przeczytał na ten temat wszystko w 3 językach, łącznie ze wszystkimi biografiami Portugalczyka :P
O jeny....co ja z ta Panda?! Nazwe posmiewiska stajni Fita pomylic.... :redface:
Odpisalem tu:http://www.forum.juvepoland.com/viewtop ... ht=#949971
pozwole sobie z siebie zacytowac najglupsze :prochno:
Antek666 pisze:Hormonalnie wyhodowany Leo... teatralnie upadajaca brazylijska gwiazdka....Tylko ten Jorge Mendes, biorac pod uwage ilu jego klientow mialo problemy z wymiarem sprawiedliwosci przez jego praktyki to...sprzedajmy Cancelo Interowi i odpuscmy CR7 :rotfl:...no i najwazniejsze:
Wstancie i idzcie. Idzcie kupic Fiata bo pol Miliarda sie samo nie uzbiera


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 05 lipca 2018, 07:43

Czas zacząć "these days" - wszyscy zalogowani na różne fora? Trzymam kciuki za Cristiano, mimo wieku - to jest absolutny TOP. Kto jak nie on wzniesie nas na dotychczas nieosiągalny poziom? Niech się dzieje!


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 05 lipca 2018, 07:57

Juventus znany jest z tego, że respektuje i zawsze respektował zasady FFP i z tego powodu był chwalony nawet przez europejskie władze . W przeszłości jeżeli nie było nas na kogoś stać to wiedzieliśmy o tym ale Juve poszło do przodu a skoro taki Agnelli z Marottą ściągają Cristiano do Juve to wiedzą co robią tym bardziej, że rozmowy z CR7 rozpoczęły się już dawno. Nie wątpię, że Igła to nie jedyny zawodnik, który odejdzie ale należy także pamiętać, że w nadchodzącym sezonie ruszy chyba pełną parą J-Village z którego także będą zyski. O kwestie finansowe bądźmy spokojni bo kto jak kto ale zarząd Juve ogląda każde euro kilka razy zanim je wyda. Bądźcie dumni, że po erze zatrudniania takich asów jak Motta, Martinez i inne ogórki teraz zatrudniamy Pjanicia, Igłę i CR7.


Obrazek
Ramir

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 sierpnia 2005
Posty: 18
Rejestracja: 09 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 05 lipca 2018, 07:58

dominikowaty pisze: Nawet po sprzedaży Higuaina (60 mln), który kosztuje nasz budżet 34 milionów rocznie i zejściu z pensji Buffona, Lichtsteinera, Asamoha, Howedesa (łącznie 21 mln) nie będzie nas stać na Ronaldo. Rocznie Portugalczyk będzie nas kosztował 85 milionów. Składa się na to kwota transferu (100 mln) + pensja roczna (60 mln brutto) - rozłożone na 4 lata finansowe. Zakładając, że odejmujemy zobowiązania wobec Pipity od tego co będziemy musieć płacić Ronaldo - zostaje nam 50 milionów.
W tych obliczeniach nie uwzględniono pieniędzy z transferu Higuaina. Ma kontrakt ważny jeszcze 3 lata, więc sprzedając go za 60 mln do wspomnianych 34 milionów należałoby dodać 20 mln z transferu rocznie. W sumie w budżecie byłoby dostępnych 75 mln rocznie, przez najbliższe 3 lata. Poza tym planowane są też inne sprzedaże, a te jak już wspominano mogą być rekordowe w tym roku.


Mily

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2008
Posty: 266
Rejestracja: 24 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 05 lipca 2018, 08:30

MRN pisze:Juventus znany jest z tego, że respektuje i zawsze respektował zasady FFP i z tego powodu był chwalony nawet przez europejskie władze.
Niech tylko coś nie przypasuje europejskim władzom to nas udupią bez wahania, gdzie inne kluby łamią FFP od lat i nikt z tym nic nie robi...

Sprawiedliwość.


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 05 lipca 2018, 08:40

Oczywiście - my nie jesteśmy szejkami w kalifacie francuskim czy belgijskim, żeby Uefa się nie czepiała FFP. Jeżeli przekroczymy - zrobią bez z nami to samo co z Milanem - ban i bye bye maszkaro.

Roanldo, gdzie jesteś? Ronaldo na Twitterze 75 milionów obserwujących.... Juventus - 10. Przepaść.

Z Twitteraz:
"1) Mandzukic - Pjaca,
2) Khedira - Howedes,
3) Khedira - Emre Can,
4) Alex Sandro - Douglas Costa,
5) Dybala - Higuain,
6) Cancelo - #Ronaldo.
"
Ostatnio zmieniony 05 lipca 2018, 08:43 przez ice, łącznie zmieniany 1 raz.


Fedo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 lipca 2004
Posty: 73
Rejestracja: 31 lipca 2004

Nieprzeczytany post 05 lipca 2018, 08:43

Jeśli Cristiano przyjdzie to ciekawe jak dogada się z nowym kapitanem :smile: :smile:
https://www.youtube.com/watch?v=Au1qhh__m8s
Oczywiście koloryzowane - wiadomo, że to profesjonaliści :)


Zablokowany