Mercato (LATO 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Hubson

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2009
Posty: 683
Rejestracja: 03 lipca 2009

Nieprzeczytany post 03 lipca 2018, 14:35

Paulo pisze:Jak czytam komentarze "fachowców" JP to myślałem, że przez tyle lat widziałem wszystko ale newsy z transferem Ronaldo odblokowały głęboko ukryte pokłady głupoty w niektórych userach :D

"Płaczek, beksa, chłopiec, Juve to klub dla mężczyzn, nie potrzebujemy go, zawieszam kibicowanie Juve" - normalnie komedia :D :D

Nie wiem czy to sci-fi czy jest coś na rzeczy, ale to jest top Topów który mógłby dać nam tak upragnione zwycięstwo w LM. Też go nie lubię, ale gdyby do nas przyszedł to od razu zamawiam koszulkę z jego nazwiskiem na pamiątkę, że udało się ściągnąć takiego kozaka do mojego ukochanego klubu :) jego ambicja, ciągły głód sukcesu i chęć wygrywania z każdym wzniosłaby Juve na wyższy level. Chłopiec ? Ten chłopiec w piłce klubowej wygrał wszystko co jest możliwe i przejdzie na zawsze do historii, ale lepsi są nasi Juventusowi mężczyźni :D Jeżeli to prawda że zezowaty rozmawia z młodym o finansach to może jest coś na rzeczy i rodzina chce wyłożyć kasę na to szaleństwo. Myślę że marketingowo zwróciłby się w pierwszym sezonie, a liga włoska potrzebuje takiego zastrzyku hype i pr w tej chwili. Daje na ten transfer 5% szans ale kto wie :C
Nie zostaje mi nic innego jak - :bravo:

Też go nie lubię (jako osoby), jednakże jako piłkarz to jest kosmita !


Adi666666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 grudnia 2003
Posty: 596
Rejestracja: 26 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 03 lipca 2018, 14:49

w pierwszym sezonie Real zarobił 80 milonów euro na czysto ze sprzedaży koszulek .... to byłby strzał marketingowy dla Nas.

Transfer możliwy tylko i wyłącznie w przypadku, gdy John Elkan i Exor sypną kasę i potraktują to jak inwestycję długo terminową (kredyt dla Juve) , inaczej nie ma szans na amortyzacje tej transakcji ...

Poniżej link do newsa ze strony Realu.

http://www.realmadryt.pl/index.php?co=a ... i&id=82157

daje 5% szans.


Gdybym miał dwa życia oba oddałbym Tobie ... FORZA JUVE PER SEMPRE !!
joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 03 lipca 2018, 14:58

Adi666666 pisze:w pierwszym sezonie Real zarobił 80 milonów euro na czysto ze sprzedaży koszulek ....
to raczej mało prawdopodobne. tzn. mogli za tyle sprzedać koszulki, ale przecież do klubu idzie stosunkowo niewielka część z tej kwoty. Dzienniki informowały, że Real sprzedał 1,2 mln koszulek po 85 Euro i stąd wyszła kwota blisko 100 mln.

"Według raportu firmy Sport+Marketing kluby piłkarskie zarabiają średnio 12,5 euro na koszulce (dane z 2012 roku). W 2009 r. było to jeszcze mniej - ok. 10 euro. Ujawnił to wtedy dyrektor sportowy Barcelony Xavier Sala-i-Martin przy okazji wcześniejszego transferu Kaki do Królewskich (za 65 mln euro)."

No chyba że Real miał wtedy 100% praw do koszulek nie ponosił kosztów produkcji, dystrybucji, prowizji dla sponsora techn. itd. Ale wątpię.
Ostatnio zmieniony 03 lipca 2018, 15:05 przez joy, łącznie zmieniany 1 raz.


Adi666666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 grudnia 2003
Posty: 596
Rejestracja: 26 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 03 lipca 2018, 15:04

joy pisze:
Adi666666 pisze:w pierwszym sezonie Real zarobił 80 milonów euro na czysto ze sprzedaży koszulek ....
to raczej mało prawdopodobne. tzn. mogli za tyle sprzedać koszulki, ale przecież do klubu idzie stosunkowo niewielka część z tej kwoty.
zgadza się będzie to trochę mniejsza kwota bo ...

Zyskami ze sprzedaży licencjonowanych strojów, "Królewscy" muszą się podzielić z firmą dostarczającą sprzęt oraz samym zainteresowanym.

https://www.polskieradio.pl/43/279/Arty ... ek-Ronaldo


Gdybym miał dwa życia oba oddałbym Tobie ... FORZA JUVE PER SEMPRE !!
zyx

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 lipca 2016
Posty: 35
Rejestracja: 24 lipca 2016

Nieprzeczytany post 03 lipca 2018, 15:11

La Sexta: Cristiano Ronaldo odchodzi z Realu Madryt, ma zaakceptować ofertę z Juventusu

Robimy to panowie

Forza Juve, Grande Ronaldo!!! :hellyes:


D-Rose

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 stycznia 2007
Posty: 1863
Rejestracja: 01 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 03 lipca 2018, 15:12

Nie wiem co to jest La Sexta i jak z wiarygodnoscia ale walneli przed chwilą, ze Ronaldo odchodzi. Ma zaakceptowac Juventus. Real juz sie zgodził na transfer.


:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:


Obrazek
jaccek24

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 listopada 2005
Posty: 102
Rejestracja: 20 listopada 2005

Nieprzeczytany post 03 lipca 2018, 15:25

co do koszulek to wszystko zależy od zawartych umów, część zespołów dostaje grube pieniądze nie zależnie od sprzedaży, a część dostaje małe pieniądze stałe a więcej za prowizje ze sprzedaży.
Na pewno dzięki Ronaldo zyskalibyśmy marketingowego kopa - nie chodzi tylko o sprzedaż koszulek, ale o całokształt. Wyższe kwoty od sponsorów itd


szymken

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 września 2013
Posty: 365
Rejestracja: 13 września 2013

Nieprzeczytany post 03 lipca 2018, 15:29

LaSexta z tego co pamiętam, a siedziałem wtedy na twitterze pierwsza odpaliła, że Zizou odchodzi. Daję 1% szans, ale kto wie?

Czy go chcę ? Oczywista oczywistość, jak ma chęć , Beppe słupki jakoś policzy i utrzymamy co mamy, to spoko. Gość to kosmita i tyle w temacie.

Zyski nie są z koszulek, tu byłyby potężne pieniądze które by przyszły z zainteresowania ligą, klubem. Gość to maszyna marketingowa.

btw. Jestem fanem Lakers :) LeBron I Cris w jedno lato :smile:


Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 03 lipca 2018, 15:30

D-Rose pisze:Nie wiem co to jest La Sexta i jak z wiarygodnoscia ale walneli przed chwilą, ze Ronaldo odchodzi. Ma zaakceptowac Juventus. Real juz sie zgodził na transfer.


:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
To jakaś hiszpańska telewizja. Różne mało prawdopodobne plotki tutaj były wrzucane na forum, ale to o Ronaldo przebija wszystko. Niemniej, jakby sobie chciał tutaj dograć do emerytury to zapraszam. ;)


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 03 lipca 2018, 15:31

Informację podają dalej także Don Balon (miało wiarygodny) i A Bola (trochę bardziej). La Sexta przekazuje także więcej informacji o szczegółach transferu, czyli 100 mln dla Realu, 4 lata umowy i 30 mln (brutto) pensji.


D-Rose

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 stycznia 2007
Posty: 1863
Rejestracja: 01 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 03 lipca 2018, 15:32

Antichrist pisze:
D-Rose pisze:Nie wiem co to jest La Sexta i jak z wiarygodnoscia ale walneli przed chwilą, ze Ronaldo odchodzi. Ma zaakceptowac Juventus. Real juz sie zgodził na transfer.


:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
To jakaś hiszpańska telewizja. Różne mało prawdopodobne plotki tutaj były wrzucane na forum, ale to o Ronaldo przebija wszystko. Niemniej, jakby sobie chciał tutaj dograć do emerytury to zapraszam. ;)
Czytam, ze walnał gosc ktory jest mocno w temacie RM i Ronaldo.

Drogi sa dwie w takim razie.
1)Prawda
2)Chec wynegocjowania kosztem Juventusu lepszej umowy z Madrycie.


Dopoki nie napisze o tym Di Marzio to nie bede nawet o tym myslec:)


Obrazek
TURBOPAWEL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 grudnia 2012
Posty: 210
Rejestracja: 07 grudnia 2012

Nieprzeczytany post 03 lipca 2018, 15:34

la sexta to ostatnio bardzo dobre źródło ;)


Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 03 lipca 2018, 15:34

D-Rose pisze:
Antichrist pisze:
D-Rose pisze:Nie wiem co to jest La Sexta i jak z wiarygodnoscia ale walneli przed chwilą, ze Ronaldo odchodzi. Ma zaakceptowac Juventus. Real juz sie zgodził na transfer.


:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
To jakaś hiszpańska telewizja. Różne mało prawdopodobne plotki tutaj były wrzucane na forum, ale to o Ronaldo przebija wszystko. Niemniej, jakby sobie chciał tutaj dograć do emerytury to zapraszam. ;)
Czytam, ze walnał gosc ktory jest mocno w temacie RM i Ronaldo.

Drogi sa dwie w takim razie.
1)Prawda
2)Chec wynegocjowania kosztem Juventusu lepszej umowy z Madrycie.


Dopoki nie napisze o tym Di Marzio to nie bede nawet o tym myslec:)
Biorąc pod uwagę dobre relacje na linii Marotta/Agnelli - Perez 2) opcja jest raczej niemożliwa ;)


D-Rose

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 stycznia 2007
Posty: 1863
Rejestracja: 01 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 03 lipca 2018, 15:45

Poulinho pisze:
D-Rose pisze:
Antichrist pisze:
To jakaś hiszpańska telewizja. Różne mało prawdopodobne plotki tutaj były wrzucane na forum, ale to o Ronaldo przebija wszystko. Niemniej, jakby sobie chciał tutaj dograć do emerytury to zapraszam. ;)
Czytam, ze walnał gosc ktory jest mocno w temacie RM i Ronaldo.

Drogi sa dwie w takim razie.
1)Prawda
2)Chec wynegocjowania kosztem Juventusu lepszej umowy z Madrycie.


Dopoki nie napisze o tym Di Marzio to nie bede nawet o tym myslec:)
Biorąc pod uwagę dobre relacje na linii Marotta/Agnelli - Perez 2) opcja jest raczej niemożliwa ;)
Dobre relacje dobrymi relacjami ale tu chodzi o kasę(patrz casus Moraty)

Nie jaram sie. Czekam na Romeo i Di Marzio.


Obrazek
Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 03 lipca 2018, 15:57

To o czym powinniśmy rozmawiać to ewentualne relacje Allegriego z Ronaldo. Autorytarna osobowość trenera zakochanego w defensywie, który nie bierze jeńców i wchodzi na wojenną ścieżkę z większością nietuzinkowych, charakternych graczy oraz najbardziej egoistyczny piłkarz w historii tej dyscypliny, z obsesją na temat goli i swojej osoby.
Do tego jeszcze kwestia przygotowania fizycznego - króli harówki i kontuzji mięśniowych kontra 33-letni sprinter.
Scenariusz na kabaret. Walnęłoby z wielkim hukiem w pierwszym sezonie a po tym wybuchu zostałaby nam jednie dziura budżetowa do zakopywania przez następne pięć lat.
Agnelli ześwirował na punkcie Higuaina, zrobił szalony transfer i trener nie potrzebował dwóch sezonów żeby prezydent zaczął tego żałować. Trudno mi sobie wyobrazić powtórkę z rozrywki tylko na jeszcze większą skalę. Ale co tam, niech się dzieję, płakał nie będę, co najwyżej mocno się martwił.


calma calma
Zablokowany