Mercato (LATO 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 29 maja 2018, 15:27

Kompletnie nie wierzę w transfer Icardiego, w dawnych czasach dużo się mówiło o tzw. "sznycie Juventusu", klub zwracał uwagę na to jak zawodnik zachowuje się poza boiskiem, jak się ubiera itd. Mówił o tym Boniek chociażby w tym wywiadzie:
Icardi zupełnie do tego stylu nie pasuje.

Oczywiście teraz ma do już sporo mniejsze znaczenie, niż dawniej, ale odnoszę wrażenie, że nadal dużo z tego dawnego stylu w Juve zostało - vide rozstanie z Vidalem przez jego pozaboiskowe wyskoki.

Co do zasadności samej wymiany za Icradiego (w którą nie wierzę) to byłbym na tak z kilku powodów:

- to ostatni moment, żeby cokolwiek sensownego zarobić na Gonzalo, odnoszę wrażenie, że po kosmicznym sezonie w Napoli i transferze do nas nie do końca spełnił oczekiwania zarządu.
- nadal jest zbyt rzadko decydujący w kluczowych meczach sezonu, i nie nie uważam, żeby mecze 1/8 LM z Totkami to była decydująca faza sezonu
- przede wszystkim wiek i to jest dla mnie najważniejszy argument. Gonzalo pogra jeszcze powiedzmy 2-3 lata u nas, ciężko powiedzieć na jakim poziomie, a po tym czasie jakiekolwiek pieniądze mógłby zapewnić tylko transfer do Chin, transfer w Europie lub do MLS to albo za darmo, albo za 1 przysłowiowego "Padoina". Icardiego nawet po 3-4 latach u nas nadal będzie można puścić za porządny hajs. Oszczędność w perspektywie kilku lat może okazać się tylko pozorna.
- nie wiemy jak będzie z motoryką Igły, mistrzem gry z kontrataku (a to się mega przydaje w LM) nigdy nie był, tytanem motoryki również, a z wiekiem tylko będzie tracił na szybkości i dynamice.

Tak czy siak ja w ten transfer raczej nie wierzę, myślałem, że Icardi jest mocnym Interistą (z tego co piszecie to nie do końca), ale też zastanawiam się nad pensją Igły w Interze. Żeby chciał tam przejść to Inter musiałby jak mniemam przynajmniej wyrównać jego zarobki w Juve - czy to nie rozwaliłoby zbyt mocno ich bilansu płacowego? Zaraz mogliby pojawić się kolejni zawodnicy, którzy zażyczyliby sobie podwyżek. Chyba, że już liczą przyszły hajs z LM i uważają, że będzie ich stać :think:


Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 29 maja 2018, 16:52

Tak jeszcze nawiązując do tego co pisałem wcześniej - według mnie ewentualny (i również, co przyznaję, mało prawdopodobny) transfer SMS-a do nas byłby łatwiejszy do przeprowadzenia. Lotito może sobie nas nie lubić, ale gdyby dostał konkretną ofertę na stół to pewnie by ją przyjął. Natomiast z Icardim sprawa ma się gorzej. Nie wydaje mi się, żeby Igła się gdziekolwiek wybierał, co po prostu czyni przejście Mauro do nas niemożliwym. A po drugie wydaje mi się, że nasi prawnicy nie znajdą żadnej furtki pozwalającej na ominięcie kosmicznej klauzuli za Icardiego. Mogę się naturalnie mylić, niemniej prędzej postawiłbym hajs na przyjście do nas SMS-a.


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 29 maja 2018, 17:09

Oni nie chcą ominąć kosmicznej klauzuli - wręcz przeciwnie, chcą zrobić ją aktywną jak już dla nas też ;>


Wesoł

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 grudnia 2006
Posty: 211
Rejestracja: 10 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 29 maja 2018, 17:10

Przypomnijcie mi czy Icardi miał jeszcze jakieś pozaboiskowe wpadki poza całą tą krzywą akcją z odbijaniem żony kumpla z drużyny? Coś mi świta, ale nie umiem tego wyszperać w pamięci.

Bo jeśli jest tylko to, to kto jak to, ale akurat Agnelli może to uznać za bardzo drobne wykroczenie :prochno:



A tak serio to typa nie trawię, Higuaina bardzo lubię, więc nie kibicuję tej wymianie. Tym bardziej z dopłatą.


"Życie to jedna wielka impreza, rób wszystko żeby nie być na niej kelnerem"
Hoffman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2006
Posty: 945
Rejestracja: 05 października 2006

Nieprzeczytany post 29 maja 2018, 17:25

Icardi miał chyba coś jeszcze z kontuzją od seksu z dziewczyna tak mi świta, no ale tzn że formę stara się trzymać ;-)


Obrazek
pavel88

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 marca 2007
Posty: 118
Rejestracja: 16 marca 2007

Nieprzeczytany post 29 maja 2018, 17:27

pomijam jego wybryki, ale jak sobie przypomnę, że gość pokonał nas mając niespełna 20 lat, a chwilę później strzelił 4 gole w 1 meczu to szlag mnie trafia, że po niego nie sięgnęliśmy... Inter zapłacił 13 mln


Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 29 maja 2018, 17:55

Hoffman pisze:Icardi miał chyba coś jeszcze z kontuzją od seksu z dziewczyna tak mi świta, no ale tzn że formę stara się trzymać ;-)
No coś takiego było, że robili to ponoć 20 kilka razy w ciagu doby. Nieźle ją musiał przewiercić :prochno:
Wesoł pisze: Bo jeśli jest tylko to, to kto jak to, ale akurat Agnelli może to uznać za bardzo drobne wykroczenie :prochno:
czy ja wiem? myślę że z męskiego punktu widzenia zdrada kobity (co Agnelliemu sie zdarzyło) jest o wiele mniej haniebna niż obracanie za plecami kobiete swojego kolegi wiedząc że to jego kobieta i w dodatku z potomstwem..cóż. Fakt faktem było to dosyc dawno, był jeszcze gówniarzem. Teraz wydaje mi się że wydoroślał i z tego co wiem dosyć dobrze sprawuje sie jako kapitan zespolu z Mediolanu.


M.R.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 stycznia 2009
Posty: 406
Rejestracja: 18 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 29 maja 2018, 18:13

Wesoł pisze:Przypomnijcie mi czy Icardi miał jeszcze jakieś pozaboiskowe wpadki poza całą tą krzywą akcją z odbijaniem żony kumpla z drużyny? Coś mi świta, ale nie umiem tego wyszperać w pamięci.
Chciał też ściągnąć killerów z Argentyny i poszczuć ich na kibiców Interu :prochno:
https://www.przegladsportowy.pl/pilka-n ... em/def3xqp


"Miarą człowieka jest umiejętność zacentrowania. Zbudować dom, zasadzić drzewo czy spłodzić syna potrafi dziś każdy, ale tylko prawdziwy mężczyzna precyzyjnie dośrodkuje w pełnym biegu." Trener Piechniczek
tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 29 maja 2018, 18:19

dimebag11 pisze:@silhouette @Wojtek
Praktycznie nic nie przemawia za takim transferem, bo:
1) klauzula 110 mln € za Icardiego nie dotyczy włoskich klubów,
2) Inter awansował do LM, więc Mauro nie ma potrzeby już w tym sezonie opuszczać Mediolanu, a w przeciwnym przypadku byłoby to całkiem realne,
3) jak przekonać Higuaina do przejścia do gorszej sportowo drużyny, gdy u nas ma pewny plac gry,
4) Icardi jest kapitanem Interu i może nie wypowiadał się nieprzychylnie o Juve, ale zbytnią miłością, to on nas nie darzy (nawet jakby u nas dostał 10 mln € za sezon, to pewnie by to nic nie zmieniło).
zawsze istnieje hipotetyczna sytuacja, że w transfer ten będzie zamieszana Chelsea... wpłacają 110 mln Euro klauzuli do Interu i wypożyczają go do nas za 50 mln Euro wraz z obowiązkiem wykupu po sezonie za 60 mln Euro. My z kolei wypożyczamy do nich Higuaina z obowiązkiem wykupu za rok za 60 mln Euro. My mamy Icardiego, Higuain idzie do Sarriego a na lodzie zostaje Inter i nic nie ma do powiedzenia :)


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 29 maja 2018, 18:22

tom_gru pisze:
dimebag11 pisze:@silhouette @Wojtek
Praktycznie nic nie przemawia za takim transferem, bo:
1) klauzula 110 mln € za Icardiego nie dotyczy włoskich klubów,
2) Inter awansował do LM, więc Mauro nie ma potrzeby już w tym sezonie opuszczać Mediolanu, a w przeciwnym przypadku byłoby to całkiem realne,
3) jak przekonać Higuaina do przejścia do gorszej sportowo drużyny, gdy u nas ma pewny plac gry,
4) Icardi jest kapitanem Interu i może nie wypowiadał się nieprzychylnie o Juve, ale zbytnią miłością, to on nas nie darzy (nawet jakby u nas dostał 10 mln € za sezon, to pewnie by to nic nie zmieniło).
zawsze istnieje hipotetyczna sytuacja, że w transfer ten będzie zamieszana Chelsea... wpłacają 110 mln Euro klauzuli do Interu i wypożyczają go do nas za 50 mln Euro wraz z obowiązkiem wykupu po sezonie za 60 mln Euro. My z kolei wypożyczamy do nich Higuaina z obowiązkiem wykupu za rok za 60 mln Euro. My mamy Icardiego, Higuain idzie do Sarriego a na lodzie zostaje Inter i nic nie ma do powiedzenia :)
Genialne :prochno: Transfer z udziałem klubów trzecich nie powinien już dziwić :lol: Jeśli Sarri tak bardzo chce Gonzalo w Chelsea to Nam pomogą :lol:


Obrazek
IL_Serpente

Interista
Interista
Rejestracja: 26 maja 2018
Posty: 21
Rejestracja: 26 maja 2018

Nieprzeczytany post 29 maja 2018, 18:35

Boze wy naprawde uwierzyliscie ze on by zechcial do was przejsc? Ladnie odlecieliscie, to zwykla zagrywka Wandy po nowy kontrakt. Mauro to nasz kapitan I na kazdym kroku powtarza ze chce u nas zostac I byc nasza legenda. Wiadomo w dzisiejszych czasach w lojalnosc juz nie mozna wierzyc. Tylko co wy mozecie my zaoferowac a my nie? Pieniadze? Podobne. W LM z Interem dojdzie pewnie do 1/8 moze do cwiercfinalu a z wami? Polfinal max. Wiec jedyne co mozecie mu zaoferowac to wiekszego szanse na mistrzostwo. bez obrazy ale dla mnie taki ruch bylby bez sensu.


Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 29 maja 2018, 18:43

IL_Serpente pisze:Boze wy naprawde uwierzyliscie ze on by zechcial do was przejsc? Ladnie odlecieliscie, to zwykla zagrywka Wandy po nowy kontrakt. Mauro to nasz kapitan I na kazdym kroku powtarza ze chce u nas zostac I byc nasza legenda. Wiadomo w dzisiejszych czasach w lojalnosc juz nie mozna wierzyc. Tylko co wy mozecie my zaoferowac a my nie? Pieniadze? Podobne. W LM z Interem dojdzie pewnie do 1/8 moze do cwiercfinalu a z wami? Polfinal max. Wiec jedyne co mozecie mu zaoferowac to wiekszego szanse na mistrzostwo. bez obrazy ale dla mnie taki ruch bylby bez sensu.
No pieniądze pewnie by były podobnie. Dla Cb to byłby ruch bez sensu,ale wyobraź sobie,że są zawodnicy,którzy mają ambicję i chcą coś w końcu wygrać jak np. Pjanić czy Higuain :lol: i do tego grać w najlepszym klubie we Włoszech jeśli nie są skłonni do zmiany ligi :lol:


Obrazek
IL_Serpente

Interista
Interista
Rejestracja: 26 maja 2018
Posty: 21
Rejestracja: 26 maja 2018

Nieprzeczytany post 29 maja 2018, 19:01

Mauro jest ambitny I chce cos osiagnac z Interem. Pojscie do Juve byloby pojsciem na latwizne. Wam wydaje sie ze dziela nas Lata swietlne a fakty sa takie ze 2 moze 3 trafne trsnsfery I poziom sie wyrowna. Mauro nie jest glupi I nie przejdzie do Juve w takim momencie.


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 29 maja 2018, 19:03

Kolega z Interu mocno odpłynął. Pierwsze kwalifikacje do LM od siedmiu lat i już widzisz zespół w 1/8? Z tym marnym składem? Bez doświadczenia na arenie międzynarodowej? Weryfikacja już niedługo, jeszcze się okaże, że marzenia o LM skończą się na fazie kwalifikacyjnej. Zero pokory.


Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 29 maja 2018, 19:09

IL_Serpente pisze:Mauro jest ambitny I chce cos osiagnac z Interem. Pojscie do Juve byloby pojsciem na latwizne. Wam wydaje sie ze dziela nas Lata swietlne a fakty sa takie ze 2 moze 3 trafne trsnsfery I poziom sie wyrowna. Mauro nie jest glupi I nie przejdzie do Juve w takim momencie.
To Tobie wydaje się,że już jesteście blisko Nas,ale przypominam,że fartem załapaliście się do LM. A co jeśli osiągnął już z Interem to czego chciał? Tzn wprowadził Was do Ligi Mistrzów? Może oczywiście być tak jak mówisz,że walczy On o nowy kontrakt,ale równie dobrze Juventus może mu namieszać w główce i jego Wandzie a On może się zgodzić i złamać wasze czarno-niebieskie serduszka. To nie jest typ anty Juventino.


Obrazek
Zablokowany