Mercato (LATO 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 09 maja 2018, 12:05

Sorek21 pisze:
MRN pisze:Ja nie wiem co mam myśleć na ten temat ale faktem jest, że Igła to prawdziwy napastnik, który robi różnicę. Wielkim fanem Dybali nie jestem, bardzo nierówny ale to już zmartwienie zarządu aby zarówno jednego jak i drugiego godnie zastąpić. Nie chciałbym aby odszedł Igła, który zostanie zastąpiony np. Moratą :prochno:
W 4-3-3 Dybala jest niepotrzebny a Higuain niezbędny.Gdyby jednak za tego drugiego ktoś dawał 100mln to pewnie Juve go sprzeda ze względu na wiek .Swoje nastrzelał i jeszcze byśmy na nim zarobili.Najgorsze,że nie ma go kim zastąpić.
25-letni Icardi z klauzulą 110 mln
27-letni Griezmann z klauzulą 100 mln
29-letni Lewandowski na wylocie z Bayernu
31-letni Cavani na wylocie z PSG

Ktoś by się tam znalazł, gdybyśmy mieli w ręce 100 mln na środkowego napastnika ;)


Hubson

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2009
Posty: 683
Rejestracja: 03 lipca 2009

Nieprzeczytany post 09 maja 2018, 12:08

Sorek21 pisze:
MRN pisze:Ja nie wiem co mam myśleć na ten temat ale faktem jest, że Igła to prawdziwy napastnik, który robi różnicę. Wielkim fanem Dybali nie jestem, bardzo nierówny ale to już zmartwienie zarządu aby zarówno jednego jak i drugiego godnie zastąpić. Nie chciałbym aby odszedł Igła, który zostanie zastąpiony np. Moratą :prochno:
W 4-3-3 Dybala jest niepotrzebny a Higuain niezbędny.Gdyby jednak za tego drugiego ktoś dawał 100mln to pewnie Juve go sprzeda ze względu na wiek .Swoje nastrzelał i jeszcze byśmy na nim zarobili.Najgorsze,że nie ma go kim zastąpić.
Morata :ahsisi:


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 09 maja 2018, 12:35

Sorek21 pisze:Najgorsze,że nie ma go kim zastąpić.
Więc po co sprzedawać? Totalny idiotyzm, gdybyśmy zrobili to w tym mercato.


kd pisze:Milan wyrwał tylko cegiełkę z naszego muru, u nas mur stoi z małą dziurą, oni postawili ta cegłę i myślą że mają mur.
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 09 maja 2018, 13:13

wagner pisze:
Sorek21 pisze:Najgorsze,że nie ma go kim zastąpić.
Więc po co sprzedawać? Totalny idiotyzm, gdybyśmy zrobili to w tym mercato.

Po co sprzedawać Higuain wyjaśnił już @Sorek21, tzn. że wzgledu na jego wiek, który nie jest może jakiś zaawansowany (31 lat skończy w grudniu), ale to chyba ostatni moment by odzyskać zapłacone za niego pieniądze. Szkoda, że Griezmann przechodzi ponoć do Barcelony, bo dokładając niewiele do kasy za Pipite mielibyśmy świetnego napastnika i do tego sporo młodszego.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 09 maja 2018, 13:37

dimebag11 pisze:
wagner pisze:
Sorek21 pisze:Najgorsze,że nie ma go kim zastąpić.
Więc po co sprzedawać? Totalny idiotyzm, gdybyśmy zrobili to w tym mercato.

Po co sprzedawać Higuain wyjaśnił już @Sorek21, tzn. że wzgledu na jego wiek, który nie jest może jakiś zaawansowany (31 lat skończy w grudniu), ale to chyba ostatni moment by odzyskać zapłacone za niego pieniądze. Szkoda, że Griezmann przechodzi ponoć do Barcelony, bo dokładając niewiele do kasy za Pipite mielibyśmy świetnego napastnika i do tego sporo młodszego.
To może gryzoń na miejsce Igły? :D nie chce mi się wierzyć w Griezmanna w Barcie. Gdzie on by tam grał?


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 09 maja 2018, 14:08

dimebag11 pisze:Po co sprzedawać Higuain wyjaśnił już @Sorek21
Podał również powód, przeciw jego sprzedaży. Argument wieku wydaje się być bardzo zabawny biorąc pod uwagę fakt, że w gronie jego ewentualnych następców wymienia się Cavaniego. Higuain to dalej jakość, którą nie zagwarantuje pierwszy lepszy, baa napastników tej klasy jest niewielu. Samego Gonzalo nie pozyskiwalismy z pewnością dla tego żeby odzyskiwac zainwestowane w niego pieniądze, dlatego nie widzę powodu żeby sprzedawać go już teraz tylko dlatego, że ktoś wykłada takie same pieniądze.


kd pisze:Milan wyrwał tylko cegiełkę z naszego muru, u nas mur stoi z małą dziurą, oni postawili ta cegłę i myślą że mają mur.
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 09 maja 2018, 14:39

@wagner
Ja tam nie mówię, że na siłę musimy sprzedawać Higuaina tylko stwierdzam fakt, że to praktycznie ostatni moment, by odzyskać zapłacone za niego pieniądze bądź nawet troszkę na nim zarobić, bo z racji swojego wieku będzie już raczej tracił na wartości. Pewnie, że nie kupiliśmy Gonzalo po to, by później go sprzedać z zyskiem, bo Argentyńczyk miał być tym brakującym ogniwem, które nie tylko pomoże nam sięgnąć po kolejne Scudetto, ale i wreszcie zapewni triumf w LM. Jednakże według sporej ilości plotek, to Cavani był naszym pierwszym wyborem, ale PSG nie było zainteresowane pozbywaniem się go, więc wpłaciliśmy klauzulę za Pipitę. Wiadomo też, że dość trudno byłoby znaleźć jego godnego zastępcę, bo całe pokolenie świetnych środkowych napastników jest w podobnym wieku albo nawet ciut starsza (Cavani, Falcao, Suarez, Aguero, Benzema, Lewy), a młodsi są z różnych powodów raczej poza naszym zasięgiem (Kane - finansowo, Icardi - Internista, Griezmann - ponoć o krok od Barcelony).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 989
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 09 maja 2018, 14:44

Ja tam nie wierzę w to, że Pipita mógłby odejść w to okienko. Sam raczej na pewno nie ma zamiaru odchodzić, bo wszędzie podkreśla, że przyjście do Juve było najlepszą rzeczą jaką zrobił, a sami wątpię byśmy go wypuszczali, bo dobrze by było jakbyśmy wzięli chociaż te 50 mln za niego, latka w końcu lecą.

Co Dybaly to co innego, szanse na zostanie obstawiam jakieś 50-50. Dużo pewnie też będzie zależeć od tego czy Allegri z nami zostanie. Ja tam chłopaka jeszcze nie skreślam, ciekawy jestem jakby grał pod okiem innego trenera. Dopiero wtedy, gdyby dalej nie wskoczył na wyższy poziom, to bym się go pozbył.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2522
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 09 maja 2018, 15:05

Przeciez ewentualnie sprzedanego Higuaina mozna spokojnie zastapic Dybałą, ktory im blizej bramki przeciwnika, tym wiekszy pozytek z niego. Zreszta, o czym gadka skoro najpilniejsze potrzeby sa w pomocy i na prawej obronie (a byc moze i na lewej?), a nie w ataku.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 09 maja 2018, 17:53

Jacky pisze:Przeciez ewentualnie sprzedanego Higuaina mozna spokojnie zastapic Dybałą, ktory im blizej bramki przeciwnika, tym wiekszy pozytek z niego. Zreszta, o czym gadka skoro najpilniejsze potrzeby sa w pomocy i na prawej obronie (a byc moze i na lewej?), a nie w ataku.
True. A tak na poważnie, to ktoś wierzy, że ktoś by Iglę kupił i to za kwotę, za którą by się nam zwrócił ? :prochno: Nie lubie Igły i chętnie bym zobaczył silniejszego/szybszego, czy mniej irytującego napastnika w jego miejsce, ale zejdźmy na ziemię.


kapusniaczek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 września 2014
Posty: 110
Rejestracja: 05 września 2014

Nieprzeczytany post 09 maja 2018, 18:17

Jacky pisze:Przeciez ewentualnie sprzedanego Higuaina mozna spokojnie zastapic Dybałą, ktory im blizej bramki przeciwnika, tym wiekszy pozytek z niego. Zreszta, o czym gadka skoro najpilniejsze potrzeby sa w pomocy i na prawej obronie (a byc moze i na lewej?), a nie w ataku.
no chyba żartujesz. Dybala jako wysunięta 9 się nie sprawdzi, pawełek najlepiej czuje się w parze z klasyczną dziewiątką lub podwieszony pod napastnika. Dużo lepszym wyborem na tą pozycje jest Mandzukic, nawet bez formy. No chyba, ze chcesz grać bez klasycznej dziewiątki jak Hiszpania jakiś czas temu.


Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 09 maja 2018, 18:27

Podobno Śmieciarze gotowi są opchnąć Jorginho za 40 mln :bravo:
Oni to lubią sobie komplikować sprawę. Bez niego cała gra im się posypie.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 09 maja 2018, 18:31

kapusniaczek pisze:chyba żartujesz. Dybala jako wysunięta 9 się nie sprawdzi
Być może pamięć nieco mnie zawodzi, ale Dybala grywał na 9-tce w Palermo i spisywał się bardzo fajnie. U nas również, jeśli jest w polu karnym rywala, odnajduje się dobrze, a na pewno dużo, dużo lepiej niż w głębi pola czy na skrzydle. Również wg mnie Dybala mógłby być ciekawą alternatywą na 9-tkę, oczywiście pod warunkiem odpowiedniego wykorzystania. Jeśli mamy grać bezmózgie dośrodkowania na Paulo na 9-tce to nie ma to sensu, ale jeśli miałaby być to 9-tka oparta na grze kombinacyjnej, trochę fałszywa, nie sprowadzająca się wyłącznie do siłowych pojedynków tyłem do bramki rywala, to mogłoby być ciekawie.
Shadow Marshall pisze:Podobno Śmieciarze gotowi są opchnąć Jorginho za 40 mln :bravo:
Brałbym z pocałowaniem ręki!


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 09 maja 2018, 18:39

Shadow Marshall pisze:Podobno Śmieciarze gotowi są opchnąć Jorginho za 40 mln :bravo:
Oni to lubią sobie komplikować sprawę. Bez niego cała gra im się posypie.
On flirtuje z Utd i City już z pół roku. Nam by go nie sprzedali niestety, bo nie ma klauzuli.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 09 maja 2018, 19:02

Alexinhio-10 pisze: True. A tak na poważnie, to ktoś wierzy, że ktoś by Iglę kupił i to za kwotę, za którą by się nam zwrócił ? :prochno: Nie lubie Igły i chętnie bym zobaczył silniejszego/szybszego, czy mniej irytującego napastnika w jego miejsce, ale zejdźmy na ziemię.
Nie wiem jak będzie w najbliższym okienku, ale w zeszłym roku ponoć Chelsea oferowała nam za Igłę około 100 mln € i jestem w stanie w to uwierzyć, bo później kupili Moratę za blisko 70 mln €. Jednakże póki co nie ma chyba co rozważać jego odejścia/sprzedaży, bo z dwójki naszych Argentyńczyków bardziej prawdopodobne wydaje się spieniężenie Dybali.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Zablokowany