Mercato (LATO 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2018, 17:59

ballack13 pisze:
ForzaItanimulli3vujcm pisze:
Profesor pisze:
Rok temu Berna, Bentacur, Costa, Matuidi, MDS- faktycznie slabo bylo :)
To nie jest dużo jak na taki klub, w stosunku do tego co zarobiliśmy - saldo transferowe takie duże na minusie nie było. Zwróć uwagę ze sprzedaliśmy też Bonucciego.
dodajmy że Costa nie był rozliczany podczas ostatniego mercato
Cuadrado za to byl ktorego nie liczylem, a jeszcze Szczesny.
Bonu wychodzi na to ze w calosci poszedl na splate dlugow :) Bo 40mln na to wplacilismy.

Duzo inwestujemy, tez w pilkarzy, pamietam jak Dybale za 36mln kupilismy, jakie oczy kazdy zrobil, a teraz taki zakup to mormalka i juz z tego nic nie robimy - Berna, Costa. Higuaina nie licze bo to z Pogby.


Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2018, 19:05

Profesor pisze:
Piotr Juvefan pisze:Nie macie wrażenia,że to już było? Sprzedaż Sandro i zatrudnienie Felipe Luisa sprawi,że się cofniemy do czasów Evry w Juve.
Mówisz że Sandro z tego roku jest lepszy? Z Sandro widzę takie opcje:
- zostaje, przedłuża kontrakt i gra jak w tym roku
- sprzedajemy Sandro, za niego przychodzi Luis ale na PO kupujemy kogoś pokroju Sidibe
- zostaje, przedłużamy kontrakt i wraca do dawnej formy ale bierzemy Darmian-a na PO

nie ma opcji idealnych ale lepiej mieć na PO Sidibe a na lewej Luis-a którym chce się grać. Tak, Luis to nie opcja na lata ale podnieślibyśmy jakość bo przypominam że w tym sezonie, naszym najlepszym obrońcą kto był? No właśnie, trudno wskazać faworyta! Asamoah wygrysł Sandro, MDS człowiek kontuzja, Lichy grał o ile Barza czy MDS nie był zdrowy. MASAKRA!

Co do wskazywania Moraty na lewy atak, to już wolałbym Insigne, ale to się nie wydarzy.
Sandro w tym sezonie nie jest w swojej najlepszej formie. Nie wiem jaki super sezon ma Felipe Luis Kasmirski,ale wolałbym przedłużyć kontrakt z Sandro i dokupić mu świetnego bocznego pomocnika,z którym będzie rywalizował na boisku kto szarpnie lepszą akcję,niż zbierać pięniądze na jakiegoś zbawcę kosztem osłabienia mobilnych skrzydeł. Jeśli nie mamy tyle kasy to maksymalnie wzmocnijmy obronę i zmieńmy nieco środek pomocy.


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2018, 20:52

Wobec tego, że Savić jest mało realną opcją, to przechodząc na 4-3-3 zrobiłbym z Bernardeschiego pół prawego w środku pomocy. Skoro daliśmy za niego 40 baniek, to trzeba mu znaleźć miejsce na boisku. Włoch według mnie ma warunki, więc moglibyśmy na tym sporo ugrać i przy okazji zaoszczędzić. Spróbować zakontraktować Cana i tyle jeśli chodzi o drugą linię. Ewentualna sprzedaż Dybali sfinansuje transfer tego Martiala (skoro chcemy) i wykup Costy. Priorytetem jest mocne nazwisko na prawą obronę i tutaj nie powinniśmy żałować hajsu. Ja dalej obstawałbym za Florenzim, bo rok do końca kontraktu. Może ten cały szum w związku z Pellegrinim to zasłona dymna. W każdym bądź razie nie przełknę żadnego Darmiana.

Martial - Higuain - Costa
Can - Pjanić - Bernardeschi
Sandro - Chiellini - Benatia - Florenzi
Szczęsny

Pjaca - Mandzukić - Cuadrado
Khedira - Bentancur - Matuidi
Spinazzola - Caldara - Rugani - MDS
Pan X

Wyszlibyśmy prawie na 0.

Za Urugwajczyka chętnie wrzuciłbym Marchisio, ale Claudio przy Maksie sobie nie pogra. Latem tak naprawdę wszystko będzie zależało od tego kogo i za ile opchnie Marotta.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Pinturinchio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 maja 2006
Posty: 6
Rejestracja: 02 maja 2006

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2018, 23:03

Nie jest źle z tym co mamy już na przyszły sezon (liczę że Can jest zaklepany i nie biorę pod uwagę kontuzji..)
Obrazek

Raczej nie bawię się w menedżera ale coś mnie podkusiło.

Mocny transfer na prawą obronę. Jakiś bramkarz na zmianę a la Storari czy Manninger i jest ładnie. Zostaje jeszcze Barza, Howedes (jeśli pod koniec coś zacznie grać to nie zdziwię się jak przedłużą wypożyczenie lub coś w ten deseń) Sturaro, Lichy. Z usług co najmniej dwóch można zrezygnować. Liczę że odchodzi Khedira i Buffon oczywiście.[/url]


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2018, 23:57

@Pinturinchio Oj szczerze, nie był taki pewny tego że Khedira po sezonie odejdzie, sądzę że zostanie. Niby czemu ma odchodzić? Allegri go lubi, stawia na niego, on sam nigdzie się nie wybiera. Poza tym jest fenomenem jeżeli chodzi o statystyki, chociażby 3 strzelec Juventusu w lidze i 4 licząc wszystkie rozgrywki. Buffon też nie mam pewności. Pewnie będzie tak jak ze Squadrą miał odejść ale wrócił, tutaj też będzie się chciał wymiksować...


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Astarot

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 marca 2007
Posty: 144
Rejestracja: 28 marca 2007

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2018, 10:01

ForzaItanimulli3vujcm pisze:
Profesor pisze:
ForzaItanimulli3vujcm pisze:@Profesor Nie napisałem że budżet w ogóle nie ma znaczenia. Tylko to że KONKRETNIE u nas jest tak, że nie ważne jak daleko zajdziemy w CL, to i tak zarobione nadwyżki nie pójdą na mercato, tylko na inne cele. Niestety.
Rok temu Berna, Bentacur, Costa, Matuidi, MDS- faktycznie slabo bylo :)
To nie jest dużo jak na taki klub, w stosunku do tego co zarobiliśmy - saldo transferowe takie duże na minusie nie było. Zwróć uwagę ze sprzedaliśmy też Bonucciego.
Na chwilę obecną jesteśmy 3 najbardziej zadłużonym klubem w Europie za Benficą i Interem (największy dług ma niby Man U. ale wiadomo w jakich okolicznościach powstał - z uwagi na to ich nie liczę).

Teoretycznie jesteśmy samowystarczalni jednak 1 rok pracy Marotty gdzie byliśmy 100 na minusie, nowy stadion czy projekt Continassa - to wszystko się za nami ciągnie.


Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2018, 10:47

U nas to działa inaczej bo chyba rok rocznie przychody wrastają i od czasu degradacji wzrost jest ogromny a co za tym idzie koszta też są większe więc zysk jest mały to i podatek też. Co z tego że mamy pożyczki jak regularnie płacimy raty itp
Poza tym Juventus to jedyny klub we Włoszech który nie zalega z żadnymi przelewami. Taka hmmm tradycja ciągnie się od lat. Nie wiem czy kiedyś było tak, że komuś nie zapłacono albo przenieść płatność na następny miesiąc. Wszystko funkcjonuje dobrze.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2018, 11:03

Astarot pisze:Na chwilę obecną jesteśmy 3 najbardziej zadłużonym klubem w Europie za Benficą i Interem (największy dług ma niby Man U. ale wiadomo w jakich okolicznościach powstał - z uwagi na to ich nie liczę).
Przejrzałem kilkanaście rankingów. We wszystkich jesteśmy na miejscach od 6 do 12, więc chyba nie ma tak źle ;) Nasz dług jest estymowany na ok. 170-220 mln euro. Tutaj dane sprzed roku (ponoć z UEFA Fair-play regulations): https://www.totalsportek.com/football/c ... -most-debt

Zadłużenie 222 mln, czyli 1 Neymar :prochno:


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2018, 11:10

Do srodka dwa transfery z grupy Can, Pellegrini, Savic, Fabinho. Na prawa strone mam nadzieje ze przyjdzie jakis kozak typu Sidibe, a nie <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> ala Darmian. Na lewa tez musialby przyjsc ktos konkretny, gdyby odszedl Sandro. Atak nie wymaga zmian (o ile zostanie Dybala), no moze Pjaca za Mandzu, chociaz w Schalke prawie nie gra.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2018, 12:18

Crunny pisze:
Astarot pisze:Na chwilę obecną jesteśmy 3 najbardziej zadłużonym klubem w Europie za Benficą i Interem (największy dług ma niby Man U. ale wiadomo w jakich okolicznościach powstał - z uwagi na to ich nie liczę).
Przejrzałem kilkanaście rankingów. We wszystkich jesteśmy na miejscach od 6 do 12, więc chyba nie ma tak źle ;) Nasz dług jest estymowany na ok. 170-220 mln euro. Tutaj dane sprzed roku (ponoć z UEFA Fair-play regulations): https://www.totalsportek.com/football/c ... -most-debt

Zadłużenie 222 mln, czyli 1 Neymar :prochno:
Rok temu dług został zmniejszony o 40mln (Bonucci!)z 180 albo 160, nie pamiętam ale na juvepoland było info. Nie sądzę że coś się zwiększyło znacznie.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2018, 12:24

Khaled Al Nouss
@khaledalnouss1
Juventus are in contacts with the agent of Griezmann, who has a release clause of &#8364;100m in his contract. (Rai)


W ataku mamy komplet ale nie przeskadza to w wymyślaniu bajek
.Zamienilibyście Dybale na Griezmana ?


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2555
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2018, 12:50

Sorek21 pisze:Khaled Al Nouss
@khaledalnouss1
Juventus are in contacts with the agent of Griezmann, who has a release clause of &#8364;100m in his contract. (Rai)


W ataku mamy komplet ale nie przeskadza to w wymyślaniu bajek
.Zamienilibyście Dybale na Griezmana ?
Chyba tak. Dybala (nie licząc świetnego występu w LM przeciwko Barcelonie zakończonego 3:0) w Champions Leaguea raczej nie czaruje, a jedne z lepszych spotkań (ostatni rewanż z Realem i dwa lata temu w Monachium) odbyły się bez jego udziału. Paulo przede wszystkim wygrywa nam sporo meczów w lidze przeciwko słabszym przeciwnikom, a pojedyncze przebłyski to raczej zbyt mało by stanowić o sile Juve. Dodatkowo bez Dybali w składzie wydaje mi się, że nasze akcje są rozgrywane szybciej i bez zbędnego przetrzymywania piłki w środku. Wiadomo, że stracilibyśmy na wolnych, bo te wykonywane ostatnio przez Pjanica to jakiś żart. Jeśli sprzedaż Argentyńczyka sfinansowałaby nam zakup Griezmanna i kogoś na prawą obronę typu Sidibe lub do pomocy jak Fabinho, to byłbym na tak bo klauzula 100 mln &#8364; za gracza Atletico przy obecnych cenach to jak promocja.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7076
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2018, 12:56

Sorek21 pisze:Khaled Al Nouss
@khaledalnouss1
Juventus are in contacts with the agent of Griezmann, who has a release clause of &#8364;100m in his contract. (Rai)


W ataku mamy komplet ale nie przeskadza to w wymyślaniu bajek
.Zamienilibyście Dybale na Griezmana ?

Ja z chęcią. Francuz to Pan Piłkarz a Dybala niestety na razie to tylko marketingowa wydmuszka. Argentyńczyk w poważnych meczach nie istnieje.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2018, 13:27

Dla mnie Dybala nie ma statusu nie do ruszenia. Obawiam się tylko, że jeżeli doszłoby do sprzedaży, to okaże się, że nawet tą "wydmuszką" nie jest, bo cena, którą za niego Juventus weźmie, będzie znacznie niższa niż my tutaj na forum byśmy chcieli.

Niemniej jednak Griezmann to utopia. Od dawna wokół niego kręcą się Barcelona, Real, PSG i Anglicy. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że my nagle wkroczymy z naszymi stoma milionami i pozamiatamy tym konkurencję.

EDIT:
Robaku pisze:pamiętam, że JMercato pisało, że i my palimy się od niego od lat i podobno nie jestesmy bez szans.
Szkoda, że to tylko JMercato. Ale nie przeczę, fajnie by było ;)
Robaku pisze:Co do Barcy i Realu - tam nigdy nie beedzie gral pierwszych skrzypiec. W SG też bo Kylan bo Neymar, pytanie na czym mu zalezy.
Zgoda, tylko że to chyba nie odstrasza tych piłkarzy tak bardzo, jak nam się wydaje. Lewandowski wyrywa się do Realu, Coutinho to by chyba głodówkę w Liverpoolu zaczął, gdyby go w styczniu nie wypuścili do Barcelony. Mam wrażenie, że tak naprawdę bardzo niewielu zawodników stać na tak chłodną kalkulację, kiedy zgłasza się po niego "Wielka Barcelona z Messim" albo "Wielki Real z Ronaldo".

Ale tutaj chodzi mi o jeszcze jedną kwestię - zwyczajnie cena. Druga setka w ciągu dwóch lat? Wydaje mi się to mało prawdopodobne. A na rabaty też raczej nie mamy co liczyć.
Ostatnio zmieniony 16 kwietnia 2018, 13:59 przez B@rt, łącznie zmieniany 1 raz.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2018, 13:30

pamiętam, że JMercato pisało, że i my palimy się od niego od lat i podobno nie jestesmy bez szans.
Co do Barcy i Realu - tam nigdy nie beedzie gral pierwszych skrzypiec. W SG też bo Kylan bo Neymar, pytanie na czym mu zalezy.


Atalanta 16/12/2012 ; Lechia Gdańsk 29/07/2015 ; Bologna 19/02/2016; Dinamo Zagrzeb 27/09/2016; Roma 17/12/2016; Napoli 2/04/2017; Barcelona 22/11/2017; Crotone 26/11/2017; Lazio 27/01/2019; Atletico 10/08/2019; Lecce 29/10/2022; Fiorentina 5/11/2023
Zablokowany