Mercato (LATO 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2018, 16:42

Co wy macie do Luisa Filipe? Bedzie Spinazzola. Niech sie mlodziak uczy od sarszego. Doswiadczonego goscia.
Ten lepszy bedzie gral.
NAPEWNO CI dwaj to lepsza opcja od Sandro.
Gosc nie daje rady w tym roku.
Sprzedajmy za te 50 i bierzmy Cana i Martiala.
To juz beda konkretne wzmocnienia skladu.

Jezeli cos takiego sie uda to bedzie to prawdziwy majsterszty pod wzgledem finansowym i jakosciowym.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2018, 17:29

Astarot pisze: Możemy sobie marzyć o Sidibe ale nasz zarząd i tak kupi Darmiana :prochno:
Nie rozumiem też dlaczego 95% użytkowników forum widzi w Matii jedynie rezerwowego? Ok - to nigdy nie będzie Alves i tu zgoda jednak gość zrobił niesamowity krok postęp od strony mentalnej. Bardzo rzadko zdarzająmu się błędy w obronie (jak dla mnie wydaje się niesamowicie pewny w grze destrukcyjnej) i coraz więcej dokłada w ataku. Gdyby nie kontuzje wyglądałby jeszcze lepiej. Szczerze powiedziawszy nie pamiętam kiedy popełnił błąd w fazie obronnej (w porównaniu do Sandro, który gubi się na każdym kroku i w kazdym kolejnym meczu LM nie nadąża z pułapką ofsajdową - vide mecz z Totkami lub ostatnia akcja meczu z Realem).

Sądzę że nawet gdybyśmy mogli Max nie zgodzi się na zakup kogoś do pierwszego składu na prawą obronę - widać, że zależy mu żeby odbudować De Sciglio i po tym co zobaczyłem w tym roku ja jestem na tak.
Z uwagi na powyższe na 99,99 % nie kupimy żadnego Sidibe a co najwyżej gościa o porównywalnym do Matii poziomie (albo niższym) jak Darmian/ Widmer.
Właśnie ze względu na te ciągłe urazy większość forumowiczów rozpatruje de Sciglio jedynie jako rezerwowego. Mattia miał częste problemy zdrowotne w Milanie i po przyjściu do Juve nic się w tej sprawie nie zmieniło, a to niestety nie pozwala mu na ustabilizowanie formy (przypominam, że to nie jest już zdolny młodzian, tylko prawie 26 letni, ukształtowany gracz). Sprowadźmy jeszcze Darmiana do kompletu, to w przyszłej edycji LM na prawej obronie będziemy delektować się występami niezniszczalnego Barzagliego. Alexa Sandro w Juve też raczej nikt się nie spodziewał, bo miał do nas na 99% przyjść z Atletico Madryt bodajże Siqueira, a jednak Zarząd nas miło zaskoczył.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2018, 20:11

sebatiaen pisze:Co wy macie do Luisa Filipe? Bedzie Spinazzola. Niech sie mlodziak uczy od sarszego. Doswiadczonego goscia.
Ten lepszy bedzie gral.
NAPEWNO CI dwaj to lepsza opcja od Sandro.
Gosc nie daje rady w tym roku.
Sprzedajmy za te 50 i bierzmy Cana i Martiala.
To juz beda konkretne wzmocnienia skladu.

Jezeli cos takiego sie uda to bedzie to prawdziwy majsterszty pod wzgledem finansowym i jakosciowym.
Na pewno musimy mieć LO i PO dobrze działającą, nie tak jak w tym roku.
Czy zostanie Sandro ale wróci do formy czy ktoś nowy.
Na pewno PO musi być dokupiona bo MDS to tylko rezerwa, a graniem Barza na PO to jak bez PO praktycznie. Z realem przebłysk Lichego, dośrodkowanie i bramka - tego potrzeba z dwóch stron.

Nawet jakby tylko Can doszedł do ŚP to już będzie progres, a jeszcze liczę że więcej będzie grał Bentacur.

Zobaczymy czy będzie $ na Martiala ale jakby co mamy Pjacę więc alternatywy są.
Na środek obrony wraca Caldara a Barza zostaje jeszcze na sezon więc nie trzeba dokupować nikogo.

Priorytet to ŚP i boki obrony, z Canem za free(a jeszcze opyliś Sturaro) moglibyśm jakiś lepszych zakupów na boki obrony dokonać.


Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2018, 20:55

Kupiliśmy za 90 mln Igłę by zmniejszyć dystans między nami, a TOPowymi klubami i to się zdecydowanie opłaciło. Teraz jesteśmy w takiej sytuacji jak Bayern gdzie szefo przyznał, że wydawanie takiej chorej kasy za zawodnika nie jest normalne, ale jest jednocześnie konieczne by pozostać w grze.
Moim zdaniem jeśli mamy pozostać w grze to Milinkovic-Savic musi trafić do nas i nie tylko on. Jeśli Sandro ma odejść to musimy ugrać kwotę w okolicach 70 mln skoro stawiamy na Spinazzole i Luisa więc jakby jedna pozycja nie wymaga sprowadzenia TOPa.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2018, 14:50

https://www.manutd.pl/2018/04/10/martia ... kontraktu/

Proszę bardzo. Tu jest pole do popisu dla naszych, a nie jakieś tam Darmiany czy inne przeciętniaki.


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2018, 14:53

pumex pisze:https://www.manutd.pl/2018/04/10/martia ... kontraktu/

Proszę bardzo. Tu jest pole do popisu dla naszych, a nie jakieś tam Darmiany czy inne przeciętniaki.
No to przecież od miesiąca są informacje o naszych działaniach w tym temacie.


LukaszG / DLuGi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Posty: 787
Rejestracja: 12 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2018, 18:00

My Cana nie ugramy, a co dopiero Martiala :co?:


Bukol87 pisze:Ponadto, nikt tej waszej pisaniny w Turynie nigdy nawet nie przeczytał. Piszecie dla siebie i do siebie.
Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 989
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2018, 18:17

Jak słyszę o Darmianach to mi słabo. W dodatku jeszcze te przedłużające się negocjacje z Canem. Marzy nam się Milinković-Savić, a nawet z Canem w końcu nie skończymy. Co do ataku to nie bardzo wiem po co takie duże inwestycje nam potrzebne, typu: Cavani lub Morata, mamy pilniejsze pozycje do obsadzenia i to tam potrzeba graczy z wyższej półki.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2018, 19:52

Co wy chcecie od Darmiana? Gość sprawdzony na włoskich boiskach i jestem pewien, że odżyje podobnie jak Cuadrado czy Barzagli.

Mówi się o Martialu, ale zdecydowanie głośniej o powrocie Moraty, a to raczej wykluczy transfer Francuza.


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2018, 20:57

Lypsky pisze:Co wy chcecie od Darmiana? Gość sprawdzony na włoskich boiskach i jestem pewien, że odżyje podobnie jak Cuadrado czy Barzagli.

Mówi się o Martialu, ale zdecydowanie głośniej o powrocie Moraty, a to raczej wykluczy transfer Francuza.
MDS też odżył- jako rezerwowy może być jedynie, Darmien to będzie podobna jakość a my potrzebujemy kogoś kto bardzo dobrze broni ale z przodu potrafi dośrodkować, podać - dośrodkowanie Lichego z Realem, Alvesa w LM.
MDS robił z Realem "ciekawe" dośrodkowania.

Nie wiem na co Morata bo cenowo to byłoby z 70mln za niego a po co? Jak nie za Higuaina a tylko na lewą stronę to słabo, my potrzebujemy kogś świetnego na skrzydle a nie kogoś kto grał tam z 10 razy.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2018, 21:32

A ja właśnie bardzo bym chciał Morate znów w Juventusie. To świetny zawodnik, ma szybkość, dobry do kontr. Sądzę że właśnie w kwestii lewoskrzydłowego jest rozpatrywany, tak jak Pjanic w roli registy.

Higuain ma skuteczność, ale nie ma szybkości.
Morata ma szybkość, ale gorszą skuteczność.

Dobrze byłoby gdyby ktoś miał to i to, ale chyba nie można mieć wszystkiego.

Darmian? OK przeboleje taką włoską flankę, jeżeli Sandro zostanie - trudno, jak powyżej: coś za coś...

Tyle że obyśmy nie żałowali odejścia Lichtsteinera. Piłkarz pokazuje swoją wartość w najważniejszych meczach sezonu, no i Lichy ją pokazał z Tottenhamem i Realem M. Nie chodzi przede wszystkim o to by pokazywać klasę w meczach z ogórkami jak Dybala. Owszem tu i tu umiejętności są stałe, ale kluczowy jest czynnik psychiczny i on tworzy wielkich graczy.
Stephana będziemy jeszcze żałować jak Alvesa, który robił różnice w CL. Większą niż Lichy wprawdzie, ale Szwajcar też robi, na ile może. Alves to co najmniej jakieś 2 poziomy nad Lichym, jeden z najlepszych graczy w historii piłki nożnej na swojej pozycji, nie oszukujmy się.

Reasumując - wolę przedłużyć o rok z Lichtsteinerem niż ściągać Darmiana.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2018, 22:35

Lichy może i coś pokazał w pojedynczych meczach ale przez cały sezon jakby grał to byłby babol za babolem, już to przechodziliśmy, MDS też tylko leczy kontuzje więc z nimi 2ma nie możemy zostać. Potrzeba nam kogoś lepszego niż Darmien bo zostaniemy ze średniakami na prawej. Sidibe byłby idealny.
Natomiast Morata na lewej to zły pomysł, to tak jak Mandziu na lewej. Zastanawia mnie Pjaca, oglądałem jego grę na Youtube w Schalke, tyle strat i niedokładności że nie ma szans u nas o ile nie poprawi się.


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2018, 01:34

Profesor pisze:Lichy może i coś pokazał w pojedynczych meczach ale przez cały sezon jakby grał to byłby babol za babolem, już to przechodziliśmy, MDS też tylko leczy kontuzje więc z nimi 2ma nie możemy zostać. Potrzeba nam kogoś lepszego niż Darmien bo zostaniemy ze średniakami na prawej. Sidibe byłby idealny.
Natomiast Morata na lewej to zły pomysł, to tak jak Mandziu na lewej. Zastanawia mnie Pjaca, oglądałem jego grę na Youtube w Schalke, tyle strat i niedokładności że nie ma szans u nas o ile nie poprawi się.
Nie wiem czy coś będzie z tego Pjacy, daliśmy za niego niemałe pieniądze, ten sam rocznik co Martial, a doświadczenie w dorosłej piłce żadne.
Ta kontuzja wyhamowała mu karierę w S04 za wiele nie gra, zobaczymy jak to się potoczy.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2018, 08:09

Lypsky pisze:Co wy chcecie od Darmiana? Gość sprawdzony na włoskich boiskach i jestem pewien, że odżyje podobnie jak Cuadrado czy Barzagli.

Mówi się o Martialu, ale zdecydowanie głośniej o powrocie Moraty, a to raczej wykluczy transfer Francuza.
Po pierwsze Darmian dość często łapie jakieś urazy wykluczające go z gry na kilka kolejek, a przypominam, że mamy już w kadrze na prawej obronie zawodnika z podobnymi problemami zdrowotnymi. Taki magiczne obsadzenie prawej flanki przy naszym szczęściu wiązałoby się zapewne z koniecznością wystawiania np. w LM Barzagliego na ten pozycji (a osobiście nie chcę już się raczyć grą Andrei w ważnych meczach i jeszcze nie na swojej nominalnej pozycji).
Secundo, jeżeli większość forumowiczów narzeka na brak regularnych występów Ruganiego, który w tym sezonie uzbierał we wszystkich rozgrywkach prawie 1700 minut, to osiągnięte przez Darmiana 900 minut na placu gry wyglądają blado przy wyniku Daniele.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2018, 08:47

W obecnym sezonie w zasadzie wychodzi to o czym mówiło się po ostatnim letnim mercato. Duży spadek jakości na prawej obronie. To także wina Allegriego, że postawił na swojego pupilka z Milanu zamiast zażądać od Marotty godnego następcy Alvesa. Jeśli mamy grać trzema napastnikami to niestety Mandżukić chyba powinien odejść, od wielu miesięcy nic nie daje w tym ustawieniu. Jeden mecz z Realem tego nie zmienia. Lubię go, ale czasami sympatię trzeba odłożyć na bok. Ewidentnie brakuje też jakiegoś klasowego piłkarza środka pola. Nie wiem czy Marchisio jest jeszcze w stanie się odrodzić, jak zrobił to po sezonu 2013/2014. Lata już nie te. Najlepiej sprowadzić jakiegoś topa do pierwszej jedenastki, bo na Khedirę nie mogę już patrzeć. To jest generalnie fenomen, że facet strzela tyle goli, a gra taką kupę :D

Dużo transferów nie trzeba robić. Raczej kluczowe uzupełnienia, ale z odpowiednią jakością.


Zablokowany