Mercato (LATO 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2018, 16:30

W pewnym momencie mój hejt na Marottę i politykę transferową klubu był torpedowany przez odważniejszych. Ja z krytykowaniem Marotty dałem sobie już spokój z 4 lata temu gdyż zrozumiałem, że Juve to klub przedsiębiorstwo, które musi zarabiać i przez to pozbywamy się najbardziej wartościowych graczy. W ten sposób LM rzeczywiście nigdy nie wygramy.
A teraz zastanawiam się, czy teksty powyższych osób również zostaną storpedowane :lol:
Późno myślenie zostało włączone. Matrial tak, Sandro out bo widać, że się dusi i wie, że Juve go puści po dobroci. I co roku to samo, będzie następny finał i kolejny oklep od Realu, Barcy z których odchodzą tylko ci, których klub chce się pozbyć ( Neymar to najemnik więc olejcie go )
A teraz jeszcze pomarzcie o odwrócenie jutro losów rywalizacji tak dla poprawienia nastrojów ;)


Obrazek
Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2018, 16:43

Wymiana Sandro na Martiala+Darmian i pewnie jakaś dopłata z naszej strony..to tylko pozornie rozsądna transakcja. Bardzo dobrych skrzydłowych jest na pęczki a na topowych bocznych obrońców jest deficyt, dlatego nie chciałbym takiej wymiany. Trzeba przedłużyć kontrakt z Sandro i dokupić mu równie dobrego partnera po przeciwnej stronie. Darmian to jest jakiś żart. Niech idzie do Interu. A jeśli chcemy kogoś na ofensywne skrzydło to jedynie sprzedaż Dybali i kupno gracza typu Griezmann,ale nie ma aż takiej potrzeby,bo ja w Paolo wierze tak jak i w odrodzenie Sandro.


Obrazek
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2018, 16:49

Profesor pisze: Niestety często "okazje" to już wiekowi zawodnicy - Pirlo, Tevez, Matuidi. Darmien co prawda tylko 28lat ale w lutym już 29. I jak mamy budować zespół bez zmian co roku?
Młodego gościa można też jeszcze po kilku dobrych sezonach sprzedać za duże pieniądze vide Dybala czy Sandro. Nawet jeśli jego przygoda w dużym klubie nie jest do końca udana to potencjalny kupujący nadal musi zapłacić za potencjał, który jest w zawodniku vide Morata czy ten Martial.
Kluby liczą też na to, że w tym futbolu, w którym zmiany barw klubowych są coraz częstsze w pogoni za coraz lepszym kontraktem, być może uda się zakontraktować młodego zawodnika, który zwiąże się z klubem na dłużej i zostanie jego ikoną.
Zawodnika po 30-tce bardzo ciężko już sprzedać za sensowne pieniądze chyba, że do Chin.
Gdyby doszło dajmy na to przykładowo do odejścia Marchisio to dla mnie najbardziej prawdopodobnym scenariuszem w wykonaniu naszego zarządu jest puszczenie go za darmo, tak jak to już wcześniej bywało.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2018, 18:57

Kolejne gazety donoszą dzisiaj, że Martial odrzucił propozycje przedłużenia kontraktu z Utd. Główni zainteresowani to my, Totki i Atleti.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2018, 21:24

MRN pisze:W pewnym momencie mój hejt na Marottę i politykę transferową klubu był torpedowany przez odważniejszych a <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> siedziały cicho i się nie odzywały. Ja z krytykowaniem Marotty dałem sobie już spokój z 4 lata temu gdyż zrozumiałem, że Juve to klub przedsiębiorstwo, które musi zarabiać i przez to pozbywamy się najbardziej wartościowych graczy. W ten sposób LM rzeczywiście nigdy nie wygramy.
A teraz zastanawiam się, czy teksty powyższych osób również zostaną storpedowane :lol:
Późno myślenie zostało włączone. Matrial tak, Sandro out bo widać, że się dusi i wie, że Juve go puści po dobroci. I co roku to samo, będzie następny finał i kolejny oklep od Realu, Barcy z których odchodzą tylko ci, których klub chce się pozbyć ( Neymar to najemnik więc olejcie go )
A teraz jeszcze pomarzcie o odwrócenie jutro losów rywalizacji tak dla poprawienia nastrojów ;)
Tylko dodam że przedsiębiorstwo które ma się samo finansować bo póki co gdzie zarabia? Długi ponad 100mln. Liczę że jak wyjdziemy na plus to wszystkie $ będą dalej inwestowane w klub/zawodników.
Jakby po drugiej stronie postawić Inter czy Milan gdzie bunga bunga wkładał przez 30lat co sezon 30mln rocznie, czyli w sumie 900mln euro...a później sprzedał żeby to odzyskać, tak samo Inter, Roma...
To już wolę przedsiębiorstwo którego się nikt nie pozbędzie bo droga zabawka zrobi za duże koszty.

Natomiast jak jak wyjdziemy już na ten plus i FIAT zacznie ciągnąć od nas kasę to będę bardzo rozczarowany.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2018, 23:04

MRN pisze:W pewnym momencie mój hejt na Marottę i politykę transferową klubu był torpedowany przez odważniejszych a <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> siedziały cicho i się nie odzywały.
Ech, przepraszam bardzo, ale ja już lata temu to zauważyłem i dawałem na forum znać, że mi się to nie podoba.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2018, 23:09

Ja hejtuje od początku jego pracy w klubie, aż do tej pory. Letnie mercato jeszcze się nie zaczęło, a ja już hejtuje. Co wygrałem? :D

Darmian to gorsze drewno od Zappacosty. Tru story :whistle:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2018, 23:30

Profesor pisze:Natomiast jak jak wyjdziemy już na ten plus i FIAT zacznie ciągnąć od nas kasę to będę bardzo rozczarowany.
Bo póki się nie stanie trzęsienie ziemi, to żebyśmy byli 200% na plusie, to wszystko będzie szło dla fiata czy gdzieś, jeśli nie, to inny pretekst wymyślą, by zamknąć usta kibicom, chociaż niektórym. Ja w farmazony zarządu nie wierzę i nikt mi nie powie że nie ma kasy na transfery i na kontrakty, bo jest. Po prostu klub ma przynosić zyski włodarzom - TO JEST PIERWSZY CEL. Żadna tam CL.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2018, 16:03

Zenit St Petersburg midfielder Leandro Paredes is flattered by links to Juventus and notes &#8220;I have a lot of friends in Turin&#8221;.


Paredes jest zachwycony plotka i łączącym go z Juve. Na FI cały wywiad z chłopakiem.


Astarot

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 marca 2007
Posty: 144
Rejestracja: 28 marca 2007

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2018, 12:29

Zakładam, że w to okienko nie sprzedamy Dybali a bez przypływu gotówki nie ma co liczyć na wielkie inwestycje - tym bardziej, że musimy zapłacić za Costę 34 mln i dopłacić bodajże 10 mln do Matuidiego. Juve w to lato musi przejść zmianę pokoleniową - odmłodzić kadrę i wdrożyć w nasz system i mentalność takich zawodników jak Caldara czy Spinazolla.

Powinni lub na pewno odejdą:
1. GK - Buffon i nie mam pojęcia kto może przyjść chociaż marzeniem wielu jak i moim jest Perrin (koszt ok. 25mln)
2. CB Barzagli - na szczęście za niego przyjdzie Caldara
CB Howedes - to, że nie wykupimy człowieka szklanki jest raczej pewne.
Będziemy musieli znaleść za niego zmiennika - transfer definitywny do 15
mln albo preferowane wypożyczenie. Oczywiście marzeniem jest de Vrij ale
to marzenie pewnie raczej się nie spełni.
3. LB - za Sandro/ Asamoaha - prawie pewnym jest, że przyjdzie Spinazolla.
Jeżeli odejdzie Sandro sądzę, że Kwadwo zostanie. Jeżeli zatrzymamy
braziliana nikt za Kwadwo nie będzie płakać a on zrobi miejsce dla
Leonardo.
4. RB - Lichsteiner- mecz z Realem pokazał, że przygoda Stefana z Juve dla dobra obu
stron powinna dobiec końca. Pewną alternatywą jest Lirola w którego
wątpie - pójdzie gdzieś na jeszcze jeden sezon. Darmian nie jest przy tym złym wyborem. Z całą pewnoscią na prawego obrońcę nie przeznaczymy więcej jak 15-18 mln a docelowo byłoby to wypożyczenie z definitywnym wykupem.


5. CM &#8211; jeżeli Can skusi się na nas na co szanse nie są wielkie wówczas
najprawdopodobniej pożegnamy Sturaro lub Marchisio. Wiele mówiło się o odejściu Samiego jednak osobiście szczerze w to wątpię. Ewentualnie fajną
zamianą za Sturaro byłby wspomniany Paredes. W obwodzie pozostaje
jeszcze Mandragora jednak on przyjdzie pewnie w przyszłym sezonie za
Samiego.
6. Dybala &#8211; osobiście nie wierzę w jego odejście w tym okienku ale jak to
mówią nigdy nie mów nigdy. Jego odejście diametralnie zmieniłoby nasze
podejście do rynku transferowego. Wówczas Marotta z całą pewnością
szukałby do naszej drużyny kogoś o statucie &#8222;gwiazdy&#8221; - mile widziani
Milanković &#8211; Savić i Bellerin (zajechało FMem).

Dopuszczam jeszcze alternatywę pozbycia się Cuadrado celem wyrównania ujemnego bilansu a za niego Pjaca.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2018, 22:32

Astarot pisze:1. GK - Buffon i nie mam pojęcia kto może przyjść chociaż marzeniem wielu jak i moim jest Perrin (koszt ok. 25mln)
Złapię przynętę i zapytam. Dlaczego podczas jak sam twierdzisz niewystarczająco doinwestowanego przyszłego mercato marzysz o rezerwowym bramkarzu za 25 mln &#8364;?
Astarot pisze:[...]wdrożyć w nasz system i mentalność takich zawodników jak Caldara czy Spinazolla.
Nie jestem pewien czy wdrażanie mentalności Allegriego młodym zawodnikom jest dobrym pomysłem :whistle:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2018, 23:18

Nadal jestem zdania, że A.Sandro i Dybala opuszczą nas w to lato, więc będzie kasa na transfery. Odejścia Buffona, Lichtsteinera i Asamoah też są już raczej pewne. Pożegnanie Dybali pozwoliłoby nam na stałe przejść na 4-3-3.

D.Costa - Higuain - Bernardeschi
Matuidi - Pjanic - ?
? - Chiellini - Benatia - ?
Szczęsny

Mandzukic - ? - Cuadrado
Bentancur - Marchisio - Khedira
Spinazzola - Rugani - Caldara - De Sciglio
Pinsoglio

Idealni kandydaci w miejsce ? to: Kurzawa, Sidibe, Milinković-Savić/Fabinho i G.Simeone. Przy dobrych sprzedażach A.Sandro i Dybali mogłoby się to spiąć. Boję się szalonych pomysłów typu "Spinazzola i De Sciglio podstawowymi bocznymi" albo "grajmy dalej Khedirą w środku".


Astarot

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 marca 2007
Posty: 144
Rejestracja: 28 marca 2007

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2018, 09:42

jackop pisze:
Astarot pisze:1. GK - Buffon i nie mam pojęcia kto może przyjść chociaż marzeniem wielu jak i moim jest Perrin (koszt ok. 25mln)
Złapię przynętę i zapytam. Dlaczego podczas jak sam twierdzisz niewystarczająco doinwestowanego przyszłego mercato marzysz o rezerwowym bramkarzu za 25 mln &#8364;?
Być może jest do myślenie nieco życzeniowe jednak w pewnej części sugeruję się wcześniejszymi działaniami zarządu. M. in. sytuacją ze Storarim kiedy teoretycznie nie był nam potrzebny tak drogi jak na nasze ówczesne możliwości finansowe bramkarz ale nasz zarząd zawsze uważał, że nawet nasz 2 goalkiper musi prezentować odpowiedni poziom. Perrin to tylko strzał ale uważam, że jesteśmy w stanie wydać na drugiego bramkarza od 12 do 25 mln euro. Być może uda się wypożyczenie z transferem definitywnym - pewny jestem jednego, będzie to ktoś o wyrobionym już nazwisku, który będzie realnie walczył z Wojtkiem o skład.
jackop pisze:
Astarot pisze:[...]wdrożyć w nasz system i mentalność takich zawodników jak Caldara czy Spinazolla.
Nie jestem pewien czy wdrażanie mentalności Allegriego młodym zawodnikom jest dobrym pomysłem :whistle:
Sytuacja z naszym Ruganim jest nieco dziwna biorąc pod uwagę, iż Barza gra straszną padakę jednak sytuację z Bentacourem w meczu z Barcą, stawianie na Moratę kosztem Llorente czy jeszcze z czasów jego przygody w Milanie- wypromowanie El Sharawego i De Sciglio wskazują, że Maks potrafi postawić na młodych. Można przyczepić się jedynie do racjonalności metod Maksa wprowadzania ich do składu - robi to powoli i stopniowo jednak takiemu Dybali wyszło to tylko na dobre. Sądzę, że w przyszłym sezonie Rodrigo też będzie pojawiał się na boisku o wiele częściej.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2018, 11:02

17 nazwisk, z których wg mnie tych naprawdę ciekawych w kontekście wzmocnienia Juve jest raptem kilka i w zasadzie na większość z tych raptem kilku szanse są niewielkie (biorąc pod uwagę dotychczasowy schemat działań Marotty):

- Juan Bernat
- Thomas Meunier
- Layvin Kurzawa
- Siergiej Milinković-Savić
- Adrien Rabiot
- Anthony Martial
- Emre Can (głównie dlatego, że za friko)


Obrazek
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2018, 11:52

Osgiliath pisze:Juve spotkało się z agentem Filipe Luisa z Atleti :prochno: (Sandro - papa?)
Jak tylko przeczytałem listę z linku Karowiewa, wiedziałem, że to nazwisko musi paść, ale nie sądziłem, że tak szybko... Tu już nawet nie chodzi o ocenę umiejętności, tylko o to, że i tak mamy podstarzałą kadrę, a jednego z młodszych zawodników (oczywiście licząc tych, którzy coś wnoszą do gry) mielibyśmy zastąpić kolejnym nabytkiem solidnie po trzydziestce :facepalm: Co miałby nam dać taki transfer? Jest kwiecień, a już sondujemy możliwość wykonywania najbardziej desperackich ruchów w ostatnim dniu okienka transferowego?


Zablokowany