Mercato (Lato 2017 / Zima 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2017, 19:19

realbs pisze:
jarmel pisze:Od dzisiaj zaczynamy nowy wielki rozdział w naszym znanym i lubianym temacie Mercato. Zgodnie z życzeniami wielu userów rozdzielamy temat na dwie części, żeby było bardziej przejrzyście i każdy szybciej mógł znaleźć coś dla siebie.

W tym temacie kontynuujemy nasze dyskuje nt transferów. Wszelkie uwagi dotyczące działania Juventusu w oknie transferowym, wszelkie życzenia i żale wylewamy właśnie tutaj ;)
Ciężko o głupszy pomysł. Praktycznie każda osoba która wrzucała jakiekolwiek informacje o mercato używała pogrubionej czcionki, dzięki czemu łatwo było je przeczytać w wielkiej chmarze normalnych wypowiedzi, a dyskusja dzięki temu przebiegała swobodnie, bez potrzebny zmieniania tematu. System z dwoma tematami jest po prostu bardzo niepraktyczny, i liczę, że szybko wrócicie do starej formuły.
Jestem tego samego zdania. Wystarczyła pogrubiona czcionka i tyle. Czytać o newsach w jednym temacie, w drugim czytać to co o tym myślą forumowicze i komentować.
Cabrini_idol pisze:Wydaje mi się, w tym przypadku nie ma winy zarządu, że (jeśli) Sandro chce odejść. Chcą mu dać 5-5.5 mln na kontrakcie. Z tego co piszą media CFC proponuje mu niecałe 6 mln.
Jak nie ma winy zarządu ? Marotta mówiąc o tym że wystarczy poprosić i mona odejść, zrobił z Juve frajerów. 7 przegranych finałów, market w którym wystarczy się zapytać "za ile". Nikt nas nie będzie traktował poważnie, ani zawodnicy, ani kluby.

Widać jaki stosunek mają do nas kluby jak Sevilla i Bayern, za Llorente i Vidala :facepalm:

MRN :ok:
Ostatnio zmieniony 26 czerwca 2017, 19:23 przez Alexinhio-10, łącznie zmieniany 2 razy.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2017, 19:22

Widać, że już nie ma hejterów, którzy cisną w tego, który napisze, że ten czy ten odejdzie. Sprawa śmierdzi i jest oczywista. Ale jednego nie rozumiem - dlaczego zarząd przejmuje się tym, że ktoś chce odejść, czy nie mogą wreszcie pokazać, że maja jaja ? Po co te pieprzone kontrakty, których najlepsi zawodnicy nie respektują i odchodzą bez problemu. Tylko w Juve takie cuda, na trybuny z frajerem i tyle, za rok MŚ więc sam sobie zaszkodziłby gdyby nie chciał grać. Cały Marotta :facepalm:

A najgorsze jest to, że ten czereśniak Conte dostanie w Chelsea tego, którego chce i to jeszcze z Juve. Podwójny plaskacz w ryj.


Obrazek
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2017, 19:27

Tylko Włosi są w stanie spędzić całą karierę w tak słabej Serie A. Znacznie trudniej jest opuścić swój własny kraj niż takim południowcom skakać po całej Europie. Dlatego powinniśmy zrobić wszystko, aby dołączyli do nas Donnarumma, Spinazzola, De Sciglio/Conti/Darmian, Verratti, Pellegrini i Bernardeschi, a potem inwestować w kolejne młode włoskie talenty. Może kolejna generacja Włochów będzie bardziej udana niż ta obecna.

2015: Vidal
2016: Pogba
2017: A.Sandro?
2018: Dybala?
2019: Pjanic?


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2017, 19:29

Czyli można sobie bez wyrzutów sumienia pofilozofować o tym jak by było klawo gdybyśmy dostali w rozliczeniu Diego Rozbójnika Coste i cofnęli Higuaina? Crunny, proszę rozrysuj to :)

PS Byłoby już w ogóle doskonale gdyby pojawił się codzienny news w stylu "mercato live", wiem że to wielkie logistyczne przedsięwzięcie ale research macie z głowy. A z pewnością strona odzyskałaby chociaż trochę z dawnej świetności.


calma calma
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2017, 19:31

MRN pisze:Widać, że już nie ma hejterów, którzy cisną w tego, który napisze, że ten czy ten odejdzie. Sprawa śmierdzi i jest oczywista. Ale jednego nie rozumiem - dlaczego zarząd przejmuje się tym, że ktoś chce odejść, czy nie mogą wreszcie pokazać, że maja jaja ? Po co te pieprzone kontrakty, których najlepsi zawodnicy nie respektują i odchodzą bez problemu. Tylko w Juve takie cuda, na trybuny z frajerem i tyle, za rok MŚ więc sam sobie zaszkodziłby gdyby nie chciał grać. Cały Marotta :facepalm:

A najgorsze jest to, że ten czereśniak Conte dostanie w Chelsea tego, którego chce i to jeszcze z Juve. Podwójny plaskacz w ryj.
To jest dobra rozkmina - ja obstawiam, że obietnica swobodnego odejścia to jest to czym Marotta wabi zawodników. Być może w lecie 2015 Alex Sandro właśnie dlatego odrzucił Man City i przeszedł do nas.

Ja się będę ciągle upierał, że nie odejdzie i nie jest to tylko moje życzeniowe myślenie, ale i delikatna pewność. Niech odejdzie za rok/dwa do Realu/Barcelony - serio nie będę miał z tym problemu, po tam pasuje i zasługuje na taki klub, ale nie do drużyny która jest za naszymi plecami. I jeszcze ten Conte...


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2017, 19:33

Dobry pomysł. Tematu o mercato nie dało się czytać bo każdy chciał zabłysnąć a w sumie poza dwiema-trzema osobami wszyscy g...o wiedzą.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Medzeer

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2008
Posty: 214
Rejestracja: 20 marca 2008

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2017, 19:33

Ktoś tam stwierdził, że sprzedaż A.Sandro może wyjść nam na dobre. Problem w tym, że akurat na rynku totalnie brak sensownych/osiągalnych alternatyw. Nasze skrzydła zostały rozmontowane z dwóch zawodników, którzy byli top2 na swoich pozycjach na świecie. 70MLN EUR takiego problemu nie rozwiąże.

Będziemy jeszcze przez wiele lat płakać za Sandro.


Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2017, 19:34

Pomysł z rozdzieleniem tematów jak najbardziej dobry, ktoś tam się na górze rzucał że wystarczyłaby pogrubiona czcionka..Otóż chodzi o to, że jak jakiś osobnik wraca sobie z roboty wieczorkiem, to nie bedzie mu się chciało przewalać 30 stron z całego dnia by wyszukać ciekawych informacji nt. transferów, wystarczy ze sobie wejdzie w odpowiedni temat i bedzie miał wszystko jaśnie i przejrzyście.


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2017, 19:36

Tak jak ktoś wyżej wspomniał - na cholere nam 5-letnie kontrakty, skoro nikt ich nie zamierza wypełniać.
Ciekawe czy jakby Higuain zatęsknił za domem i postanowił wrócić do klubu z rodzinnej wioski to Łysy bez mrugnięcia okiem rozwiązałby z nim kontrakt?


Hed

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 1301
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2017, 19:47

Vincitore pisze: Ja się będę ciągle upierał, że nie odejdzie i nie jest to tylko moje życzeniowe myślenie, ale i delikatna pewność. Niech odejdzie za rok/dwa do Realu/Barcelony - serio nie będę miał z tym problemu, po tam pasuje i zasługuje na taki klub, ale nie do drużyny która jest za naszymi plecami. I jeszcze ten Conte...
Mając na uwadze otoczkę wokół odejścia Pogby rok temu, teraz można mieć też nie małe obawy że Sandro jednak pożegna się z nami i to już na początku lipca. Otoczka podobna, co chwilę sprzeczne info, jednak Sky to dość wiarygodne źródło, ja jednak, podobnie jak Vinci, uważam że Alex jednak zostanie, Marotta nie będzie mu robił problemów za rok czy dwa, a nie chce mi się wierzyć że rozmontujemy sobie aż tak oba boki obrony, tym bardziej że alternatyw brak i 70 baniek tego nie zmieni.


Medzeer

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2008
Posty: 214
Rejestracja: 20 marca 2008

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2017, 19:49

Baczu pisze:Tak jak ktoś wyżej wspomniał - na cholere nam 5-letnie kontrakty, skoro nikt ich nie zamierza wypełniać.
Ciekawe czy jakby Higuain zatęsknił za domem i postanowił wrócić do klubu z rodzinnej wioski to Łysy bez mrugnięcia okiem rozwiązałby z nim kontrakt?
Chyba trochę przykład nie na miejscu, bo oczywiście też jestem zły, że Sandro raczej odejdzie, ale porównywanie najwyższej oferty w historii za lewego obrońcę do rozwiązywania kontraktu jest trochę nie na miejscu. Oferta jest przeogromna i gdyby nie pewne odejście Daniego i brak alternatyw na rynku, to długo bym się nie zastanawiał nad przyjęciem oferty.

EDIT:

J_MERCATO napisało, że maja info z pewnego źródła, ze jeżeli Beppe zaoferuje 6,5 MLN EUR rocznie, to Alex zostaje z nami.
Ostatnio zmieniony 26 czerwca 2017, 19:59 przez Medzeer, łącznie zmieniany 1 raz.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2017, 19:56

Heh, podobny kłopot, co my ma i Legia :D


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2017, 19:57

Baczu pisze:Tak jak ktoś wyżej wspomniał - na cholere nam 5-letnie kontrakty, skoro nikt ich nie zamierza wypełniać.
Ciekawe czy jakby Higuain zatęsknił za domem i postanowił wrócić do klubu z rodzinnej wioski to Łysy bez mrugnięcia okiem rozwiązałby z nim kontrakt?
A po to nam te wysokie kontrakty kolego, żeby taki Sandro ewentualnie odszedł za 70 mln a nie 10 (jakby miał roczny kontrakt) :P


Cataclysm9

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 czerwca 2013
Posty: 145
Rejestracja: 07 czerwca 2013

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2017, 20:00

Swoją drogą czy ktoś zauważył, że na wszelkich Twtterach, Instagramach itd. gdzie zawodnicy wrzucali jakieś posty/zdjęcia, prawie nigdy nie ma na nich Alexa Sandro, a jeżeli już się pojawia to chyba tylko z Neto i Alvesem. Może po porostu Brazylijczyk nie zaaklimatyzował się w nowym środowisku... Języka chyba też się nie nauczył, chociaż tutaj akurat jestem ciekaw jak ma zamiar nauczyć się angielskiego, skoro z jego portugalskim mimo wszystko bliżej mu jest do włoskiego :prochno:


maledizione
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2017, 20:13

Nie srajcie żarem.

Jeśli nawet Sandro odejdzie to Marotta i tak ściągnie kogoś, kto okaże się świetnym wzmocnieniem.

Niestety z niewolnika nie ma pracownika. Też mnie to trochę wkurza, że świetni piłkarze od nas odchodzą, ale bez Sandro sobie damy radę.

W 3-5-2 Sandro byłby kluczowy, ale przy taktyce 4-2-3-1 powinniśmy wzmocnić przede wszystkim skrzydła, a w obronie mieć koxów, którzy po prostu coś tam pomogą w ofensywie. Alex w ofensywie jest mega-piłkarzem, ale jeśli chodzi o defensywę to niestety odstaje.

Będzie dobrze Pany, bez spiny!

Mam nadzieję, że zaczniemy budować drużynę na młodych, zdolnych Włochach, bo tylko oni są gwarancją pozostania na dłużej.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Zablokowany