Mercato (Lato 2017 / Zima 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
kawek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 618
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2018, 19:59

jakku1 pisze:
kawek pisze:
jakku1 pisze:1. Rai: Juventus bardzo bliski pozyskania Pellegriniego.
Pellegrini gra w Romie Pellegri w Genoi. Na pewno chodzi o wychowanka rzymian?
Na pewno ;)

"La Juventus, secondo quanto riportato da Rai Sport, è vicinissima a Lorenzo Pellegrini."
Stąd moje zdziwienie raz ze to wychowanek Romy i jej kibic dwa ze gra tam dopiero rok tymbardsiej dziwi mnie ze może zdecydować się na odejście za tak niskie pieniądze ze stratą dla swojego macierzystego klubu a nie zrobić jak np De Vrij przedłużyć o rok i podbić klauzulę

Dobrze że w Romie jest James z Bostonu za odpowiedni hajs on by nawet rzymskie Koloseum przeniósł do Turynu


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2018, 20:30

ALe nie wiem co tam w robie kombinują.
Jest szansa ze teraz odejdzie Palmeri i Dzeko.
Jesli uderzymy w klauzule Pellegriniego to nie będzie o czym gadać.
Do tego Radja podobno zmierza do Chin.
Strootmana też kusimy i inni, wiec nie zdziwie się, jeśli będzie tam jakaś rewolucja, tylko nie wiadomo w jakim kierunku ona podąży i czym ona się skończy.


Atalanta 16/12/2012 ; Lechia Gdańsk 29/07/2015 ; Bologna 19/02/2016; Dinamo Zagrzeb 27/09/2016; Roma 17/12/2016; Napoli 2/04/2017; Barcelona 22/11/2017; Crotone 26/11/2017; Lazio 27/01/2019; Atletico 10/08/2019; Lecce 29/10/2022; Fiorentina 5/11/2023
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2018, 07:07

Poprostu pisze:
kawek pisze:
jakku1 pisze:1. Rai: Juventus bardzo bliski pozyskania Pellegriniego.
Pellegrini gra w Romie Pellegri w Genoi. Na pewno chodzi o wychowanka rzymian?
Tak Pellegrini ma 25 mln klauzuli (beka z Romy) i jesteśmy nim od jakiegoś czasu bardzo zainteresowani. To nie zmienia faktu, że Pellegriego też chcemy :D
Klauzula Pellegriniego po rozegraniu dziewiętnastu 45-minutowych występów rośnie o 1 milion euro z każdym kolejnym meczem gdy zamelduje się na murawie na minimum 45 minut. Na koniec sezonu może wynieść nawet €40M.

I podstawa to bodaj 30 baniek.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2018, 13:51

Robaku pisze:Zaś nasi ulubieńcy JMercato piszą, że podpis Cana to formalność.
Skoro oni tak twierdzą, to pewnie temat już upadł :think:

Robaku pisze:Paratici jest bliski sćiągniecia w lipcu Cristante. I prowadzimy rozmowy ws. Hana i Barelli z Cagliari.
Czyli w zasadzie spotykamy sie z kazdym klubem Serie A. Zaczęlismy od Sampy, potem Genua, teraz Bergamo, Cagliari.
Przetasowań może być wiele w lato.


No właśnie tutaj mam pewne wątpliwości. W tej chwili moglibyśmy wymienić pewnie z dziesięciu środkowych pomocników, którzy są w orbicie naszych zainteresowań. Tymczasem jakoś niespecjalnie zanosi się na ruchy "out", które zwalniałyby miejsce komukolwiek nowemu. Khedira ostatnio zaprzeczył, jakoby wybierał się za ocean, nawet Barza ma ponoć dostać ofertę przedłużenia kontraktu. Bardzo ciasno się nam w kadrze zrobiło, tym bardziej że latem kończą się wypożyczenia Spinazzoli, Caldary i Pjacy. Z kolei ci wszyscy środkowi pomocnicy, których się wymienia w ostatnich dniach, kosztowaliby prawdopodobnie zbyt duże pieniądze, żeby zostawiać ich na wypożyczeniu.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2018, 14:36

Według mnie jest mimo wszystko szansa na Sami, Stefan S- out. Ta nasza pomoc szwankuje wszystko niby fajnie wygląda, ale jednak nie tak jak za czasów MVP i myslę, że my tego szukamy.
Cristante imo to pomysł Maxa, myśle, żę chce znim zrobić to samo co zMattia i dlatego jest za, ale nie kosztem np. Torreiry, który wyglada mi na ostrego pitbulla.


Atalanta 16/12/2012 ; Lechia Gdańsk 29/07/2015 ; Bologna 19/02/2016; Dinamo Zagrzeb 27/09/2016; Roma 17/12/2016; Napoli 2/04/2017; Barcelona 22/11/2017; Crotone 26/11/2017; Lazio 27/01/2019; Atletico 10/08/2019; Lecce 29/10/2022; Fiorentina 5/11/2023
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2018, 15:08

Agresti na ćwicie podał, że mamy za sobą pozytywne spotkanie w sprawie Pellegriego z Genoi oraz wyprzedzamy w tym zakresie konkurencję no i dzisiaj w planach jeszcze spotkanie z Cagliari w sprawie Hana/Cerriego.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2018, 07:10

Zdaniem trenera Sampy Prset we wczorajszym meczu z Romą nabawił się poważnej kontuzji. Może to mieć wpływ na transfer chłopaka do nas.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2018, 07:24

Kontuzja wyglądała bardzo poważnie a do momentu kontuzji Praet był najlepszym zawodnikiem Sampy na boisku, po jego zejściu Sampa siadła. Kolejne dobre wrażenie zrobił Torreira ale to już standard i chciałbym aby to on był naszym celem bo nie ukrywam, że ze względu na niego oglądałem wczorajszy mecz.


Obrazek
Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2018, 08:48

MRN pisze:Kontuzja wyglądała bardzo poważnie a do momentu kontuzji Praet był najlepszym zawodnikiem Sampy na boisku, po jego zejściu Sampa siadła. Kolejne dobre wrażenie zrobił Torreira ale to już standard i chciałbym aby to on był naszym celem bo nie ukrywam, że ze względu na niego oglądałem wczorajszy mecz.
Z tym Praetem jest mocno na rzeczy skoro sam zawodnik wypowiadał się, że kontakt z Juventusem ma, ale jeszcze nic nie jest sfinalizowane.

Jeśli dobrze pamiętam interesowaliśmy się nim dwa lata temu, gdy grał jeszcze w Anderlechcie i poszukiwaliśmy trequ.

Jeśli zgarnęlibyśmy Praeta i Torreire to klękajcie narody. Jak dla mnie Torreira o wiele lepsza opcja niż Can i zapewne tańsza, jeśli brać pod uwagę kwotę transferu i pensje.

Z drugiej strony takie zainteresowanie pomocnikami oznacza zapewne upadek dealu z Niemcem, a także odejście w letnim okienku kilku pomocników (Khedira? Sturaro?Bentancur?).

Dziwi też zainteresowanie tak sporą ilością pomocników z naszej strony (abstrahując nawet od ich wieku i traktowania ich jako inwestycji). Barella, Torrreira, Praet, Pellegrini, Cristante szczególnie, że tylko jeden z nich mógłby grać na 10.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2018, 09:09

Z tym Praetem to było tak, że był on pragnieniem wielu na forum a potem były żale i płacze, że zdjęła go Sampa. Nie wypowiadałem się bo dla mnie był on anonimowy gdyż tamtymi ligami w ogóle nie interesuję się.

Co do Torreiry - zgadzam się z tobą bo o ile jestem zwolennikiem Cana, którego uważam za dobrego zawodnika to rzeczywiście Torreira na chwilę obecną niewiele mu ustępuje i jest o wiele tańszą w utrzymaniu opcją. Też nie wierzę w deal Cana w myśl tego co wczoraj przytoczyłem, dlatego rozumiem takie zainteresowanie jego alternatywami. Torreira może jest alternatywą ale tylko z nazwy bo poziom ma naprawdę na drużyny o wiele lepsze niż Sampdoria i taka alternatywa Cana w pełni usatysfakcjonowałaby mnie.


Obrazek
Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2018, 09:44

Zastanawiam się czy zrobimy z Sampy w lato mały supermarket - Torreira, Praet i Kownacki. Każdego z tej trójki chętnie bym zobaczył u nas.

Kownacki ma z tej trójki najmniejsze umiejętności (na razie), ale mega mnie przekonuje jego wola rozwijania się, chłopak na szczęście poszedł (na razie) drogą Lewego i już wizualnie na nim widać efekty zaangażowania w trening.

Zresztą w Futbol Cafe też wspominali, że w prywatnych rozmowach z Dawidem widać jego zmianę mentalną i niesamowity głód rozwijania się. To dobrze o nim świadczy. Dodatkowo posiadamy atut w postaci Szczęsnego w zespole, który może pełnić rolę mentora dla chłopaka (tak jak Błaszczykowski dla Lewego).

Sampa ma nosa do napastników i można to wykorzystać.


Virgil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 grudnia 2011
Posty: 1401
Rejestracja: 16 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2018, 10:17

A moim zdaniem od Torreiry lepszy jest Barella, widziałem obu w kilku meczach i ten drugi sprawia lepsze wrażenie.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2018, 10:35

Zależy w jakim kontekście. Torreira to tytan pracy, świetny w odbiorze ale i potrafiący napędzać akcje ofensywne. Barella to też świetny grajek ale głównie stworzony do gry ofensywnej i choć cenię bardzo obu to jednak do naszej drużyny bardziej pasuje Torreira.


Obrazek
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2018, 10:37

Też jestem bardziej za Barellą, ale cieszą mnie wszystkie transfery dobrych zawodników, a do takich zaliczam również Torreirę.

W kontekście pomocników przypominam, że mamy kartę BARDZO dobrego w defensywie Mandragory. Skupiałbym się na poszukiwaniach typowych b2b, jak Vidal albo młodszy Marchisio. O Pogbie nie wspominam, bo podobny jest tylko Sergej z Lazio.

Trequartistę bym sobie odpuścił. Mamy już w drużynie kilku zawodników, którzy mogę grać na tej pozycji.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2018, 15:23

Ja bym się bardziej martwił bokami obrony...Asamoah odchodzi (akurat jak zaczął świetnie grać), Sandro i Lichy też out. Zostajemy z MDS na PO i bez żadnego nominalnego LO :roll: Tak więc w lato musimy kupić dwóch LO, jednego PO, zastępce Szczęsnego i kogoś do środka pola (jeśli odejdzie Khedira lub Markiz). Marotta ma nad czym myśleć.


Zablokowany