Mercato (Lato 2017 / Zima 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 24 lipca 2017, 12:22

Piszecie o tym ze z DMem, czy PO mozna poczekac do przyszlego roku. A ja sie zalytam, czy chcemy wygrac w koncu ta zasrana LM ? Jesli tak to nie powinno byc zadnych kompromisow. Ile jeszcze lat bedziemy budowac sklad zeby byl kompletny ? Jak nie brakuje kogos w napadzie, to w pomocy, to teraz w obronie.


DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 810
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 24 lipca 2017, 12:33

Jestem podobnego zdania, co część kolegów. Lepiej pozyskać dobrego PO niż kogoś do pomocy, ale pod warunkiem, że Markiz będzie w dobrej formie. Jeżeli by tak było, to Pjanić, Khedira, Markiz, do tego prospekt Bentancur i na ogóry Sturaro powinno wystarczyć. Natomiast ta PO wygląda słabo, bardzo słabo. Pewnie, ze kibicuję De Sciglio i życzę mu jak najlepiej, ale na tę chwilę to zakurzony kot w worku. Jeżeli mamy sprowadzać Matuidiego, Nzoniego czy innego Cana, to już lepiej sobie odpuścić i za rok zakontraktować w końcu tego Higuaina pomocy.


Obrazek
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 24 lipca 2017, 12:46

Ze środkowych pomocników odpalimy tylko Leminę. Rincon, Sturaro i Bentancur zostaną pewnie z nami i będą zmiennikami Pjanica, Khediry i Marchisio. Pozostaje trzymać kciuki za to, żeby Sturaro zaczął grać na miarę tego, co pokazywał w sezonie 2014/15, a Bentancur okazał się największym odkryciem tego sezonu.

Coś czuję, że jeśli nie pozbędziemy się Lichtsteinera i sprowadzimy potem żadnego Cancelo, to prędzej czy później jako prawy obrońca zostanie przetestowany Cuadrado. Średnio mi się to widzi, no ale swojego czasu sporo grał jako prawy wingback.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 24 lipca 2017, 13:01

Crunny pisze:Coś czuję, że jeśli nie pozbędziemy się Lichtsteinera i sprowadzimy potem żadnego Cancelo, to prędzej czy później jako prawy obrońca zostanie przetestowany Cuadrado.
Prędzej Barzagli będzie tam grał niż Juan.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 24 lipca 2017, 13:02

Crunny pisze:Ze środkowych pomocników odpalimy tylko Leminę. Rincon, Sturaro i Bentancur zostaną pewnie z nami i będą zmiennikami Pjanica, Khediry i Marchisio. Pozostaje trzymać kciuki za to, żeby Sturaro zaczął grać na miarę tego, co pokazywał w sezonie 2014/15, a Bentancur okazał się największym odkryciem tego sezonu.

Coś czuję, że jeśli nie pozbędziemy się Lichtsteinera i sprowadzimy potem żadnego Cancelo, to prędzej czy później jako prawy obrońca zostanie przetestowany Cuadrado. Średnio mi się to widzi, no ale swojego czasu sporo grał jako prawy wingback.
Osobiście uważam, że może dla nas najlepszym wyjściem byłoby pozostawienie Rincona jako przydatnego rezerwowego, sprzedaż Leminy oraz wypożyczenie Sturaro (najlepiej do Atalanty). Włoch potrzebuje regularnej gry, bo jego rozwój znacznie przystopował przez małą liczbę występów w Juve, a w Bergamo po ich ostatnich sprzedażach miałby praktycznie pewny plac gry. Dodatkowo Sturaro pograłby sobie w Lidze Europy (przynajmniej te 6 meczów fazy grupowej), co mogłoby być dla niego jakąś zachętą. Za rok ocenilibyśmy jego przydatność dla Juventusu i zdecydowali czy będzie kontynuował karierę w Turynie czy też pójdzie na sprzedaż.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 988
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 24 lipca 2017, 13:07

Nikt tu nie robi tragedii o ten numer 10, po prostu dla mnie powinien go mieć ktoś kto będzie decydował o losach meczu, pociągnie drużynę w gorszych momentach i nie zostawi klubu po roku czasu (akurat o to w przypadku Berny jestem całkiem spokojny, bo to Włoch). Głęboko wierzę, że Berna spełni te wymagania, bo ma ku temu najlepsze argumenty. Nie lubię tylko zakładać czegoś z góry, żeby później się nie rozczarować, dlatego pisałem o tym żeby poczekać rok, ale jak chłopak chce 10 już teraz to niech mu dadzą, po Dybali i tak wydaje się najlepszym kandydatem, a Dybala go nie weźmie, bo buduje swoją markę wokół 21.
Alexinhio-10 pisze:Piszecie o tym ze z DMem, czy PO mozna poczekac do przyszlego roku. A ja sie zalytam, czy chcemy wygrac w koncu ta zasrana LM ? Jesli tak to nie powinno byc zadnych kompromisow. Ile jeszcze lat bedziemy budowac sklad zeby byl kompletny ? Jak nie brakuje kogos w napadzie, to w pomocy, to teraz w obronie.
Zgoda, tych wzmocnień potrzebujemy już teraz, ponieważ nie da się ściągnąć jakiegoś Topa, to i tak ktoś taki jak: Matic, Can, Matuidi będzie lepszy choćby jako zmniennik Pjanicia lub Khediry (przecież Khedira jeśli jest zdrowy i w formie to też świetny pomocnik), w razie kontuzji czy kartek niż nasza wielka trójka (Rincon, Lemina, Sturaro - dwóch z tej trójki należy koniecznie sprzedać już teraz). Wierzę w Bentancura (podobał mi się z Barceloną choć chce go oglądać na środku), ale dobrze by było mieć jeszcze kogoś. Co do prawej obrony to wątpię jednak, że jeszcze kogoś ściągniemy, bo nasi pewnie wierzą, że MDS wystarczy do zmiany z Lichem, ale ja wolałbym kogoś sprowadzić w miejsce Licha, bo mimo, że z Barceloną był to tylko mecz towarzyski, to jednak nasza obrona na razie póki co bardzo słabo wyglądała. Mam tylko nadzieję, że Mattia z czasem będzie grał coraz lepiej.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 24 lipca 2017, 13:17

Cieszy, że wreszcie saga z Fede się zakończyła. Kolejny raz bierzemy top zawodnika z innej włoskiej drużyny.

Co do środka to chciałbym, że nasi dłubali dalej przy Maticiu, chociaż widzę podzielone też głosy w zakresie przydatności u nas Emre.

Abstrahując na chwilę od kwestii Berny, naszych potencjalnych wzmocnień do środka i na PO chciałbym zwrócić uwagę, że w ogóle słuch zaginął o naszym zainteresowaniu Berardim.

Niby mamy Schicka i gdzieś tam myślimy o Keicie a o Domenico cisza. Chyba faktycznie go odpuściliśmy po akcji, w której zatrzęsły mu się portki jak miał do nas dołączyć. Co prawda plotki mówią, że dołączy do Romy nie mniej to tym bardziej świadczy, że spasowaliśmy z jego tematem.


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 24 lipca 2017, 13:56

zuravski pisze:Ale na co ma czekać? To jest tylko numer o czym kilka osób już wałkowało. Włoch w ataku, jeden z większych prospektów, a tutaj panuje jakieś zdanie, że on musi zasłużyć na ten numer. Dostanie 10 i będzie wtedy udowadniał swoją jakość dla zespołu, a nie grał z myślą tylko o tym żeby zasłużyć na jakiś numer. Panowie litości...
Dla jednych to tylko numer dla drugich niesie za sobą pewną symbolikę. Mnie nie dziwią pewne zastrzeżenia odnośnie "10" w Juve. Mało tego bardzo podoba mi się ten marketing, który budujemy w oparciu o ten numer :ok: Jednak nadanie go komuś bądź nie ani mnie nie ziębi, ani nie grzeje.
Mati1990 pisze:Hiszpańskie media są pewne tego, że Joao Cancelo dołączy do Juventusu - informuje Tuttosport.
Chciałbym, ale to chyba te same co podały pewny transfer Neymara? ;)


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 24 lipca 2017, 13:59

Cassata to ponoć duży talent, więc nie wierzę, że nie zostawiliśmy sobie jakiejś furtki do jego sprowadzenia w przyszłości.

Cancelo - jaram się, oby udało się wymienić Lichtsteinera na niego :hellyes:
Na Twitterze jakiś randomowy użytkownik pisał, że Valencii pasi taki coś: 10-14 mln + Lemina.


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 24 lipca 2017, 14:08

Crunny pisze:Na Twitterze jakiś randomowy użytkownik pisał, że Valencii pasi taki coś: 10-14 mln + Lemina.
Byłoby cudownie. Pozbywamy się największej ofermy ze środka pomocy, dopłacamy pare groszy i bierzemy dobrego prawego obrońce z dużym potencjałem na bycie topem w przyszłości.


kamil-8853

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2014
Posty: 427
Rejestracja: 18 lutego 2014

Nieprzeczytany post 24 lipca 2017, 14:20

Baczu pisze:
Crunny pisze:Na Twitterze jakiś randomowy użytkownik pisał, że Valencii pasi taki coś: 10-14 mln + Lemina.
Byłoby cudownie. Pozbywamy się największej ofermy ze środka pomocy, dopłacamy pare groszy i bierzemy dobrego prawego obrońce z dużym potencjałem na bycie topem w przyszłości.


Będę wdzięczny jeżeli ktoś wklei więcej informacji na temat transferu Francesco Cassaty. Kwota naprawdę wysoka - chłopak musi mieć mega potencjał. Ciekawi mnie czy faktycznie mamy prawo odkupu zawodnika w przyszłości.

Co do Cancelo - :hellyes:

Wielkie TAK !!!!

Pytanie co w takim razie z Asą. Wątpię w pozbycie się Lichego który po przejściu Cancelo nie powącha murawy i najwidoczniej taka rola w zespole mu pasuje - De Sciglio może spokojnie grać po obu flankach i pewnie będzie pierwszym zmiennikiem dla Sandro i Cancelo.


Ewrzen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 grudnia 2007
Posty: 53
Rejestracja: 23 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 24 lipca 2017, 14:22

Ktoś oglądał mecze Valencii i wie jak spisywał sie ten Cancelo? Ktoś może go opisać? Na twitterze opinie są podzielone o tym graczu także nie wiem czy panuje taki optymizm dlatego, że ten zawodnik jest tak dobry czy dlatego że nie będziemy musieli oglądać Lichsteinera w podstawowym składzie :P


Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 988
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 24 lipca 2017, 14:25

Crunny pisze: Cancelo - jaram się, oby udało się wymienić Lichtsteinera na niego :hellyes:
Na Twitterze jakiś randomowy użytkownik pisał, że Valencii pasi taki coś: 10-14 mln + Lemina.
To rozwiązałoby problem prawej obrony, nie oszukujmy się, nikogo lepszego i tak nie ściągniemy teraz, a młody spokojnie u nas się jeszcze rozwinie :ok:. Mielibyśmy wtedy Cancelo, który lepiej gra w ofensywie niż w defensywie i MDS będącego jego przeciwieństwem. Te warunki 10-14 mln + Lemina to chyba jednak by było zbyt piękne :)


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 24 lipca 2017, 14:29

Niepopularna opinia: Chce Cana...

Czytając wpisy utwierdzam się tylko w jednym - spora część forum nie ogląda praktycznie wcale meczów. No, może z wyjątkiem Juventusu.

Can jest chwalonym, bardzo uniwersalnym, nadal młodym(23) zawodnikiem, a na forum lament, jakby łączono nas co najmniej z Lodim. Zacznijcie oglądać mecz, a nie tylko livescory czy inne youtuby. Turecki Niemiec 'wpadł mi w oko' jakieś 2 lata temu i co oglądam spotkanie jego drużyny, to baczniej przyglądam się jego grze. Silny, dobry w odbiorze, zapieprzający cały mecz. Technika również na poziomie. Taki trochu mniej mobilny Vidal.

Z Canem jest natomiast jeden problem, dość poważny - nie nazywa się on Kross/Modrić/Isco etc...

Albo jesteś mistrzem, jak wyżej wymienieni zawodnicy, albo jesteś cieniasem - nie ma nic pomiędzy. Welcome to Juvepoland. :hellyes:


Obrazek
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 24 lipca 2017, 14:34

Berna będzie pierwszą lewonożną 10-tką w historii Juve.


Zablokowany