Mercato (Lato 2017 / Zima 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
pavel88

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 marca 2007
Posty: 118
Rejestracja: 16 marca 2007

Nieprzeczytany post 01 września 2017, 19:25

Yaro417 pisze:pavel88 ale taki T. Hernazdez przyszedł teraz za 30 mln. Myślisz, że wygryzie Marcelo z pierwszej jedenastki? Taki Isco 4 lata temu też przyszedł za 30 mln i mimo, że prezentował się świetnie, do pierwszej jedenastki się do teraz nie przebił. Dybala 32 mln + 8 bonusów i potrafił się przebić i to w swoim pierwszym sezonie. Wszystko zależy od tego jaki poziom sportowy reprezentujesz i kogo masz za przeciwnika do walki o pierwszy skład. Jak Pepe w Realu był młodszy i się dobrze prezentował to grał, a jak poziom spadł to zastąpił go Varane. Rugabi w pierwszych dwóch sezonach nie miał szans na regularną grę, teraz nie ma Bonucciego i gra.
nie wiem czy się przebije, ale jestem pewny, że dostanie czas żeby się pokazać. Wiem, że to suche statystyki, ale czymś muszę poprzeć - Isco w poprzednim sezonie 2.339 minut, a był to najgorszy rok odkąd przyszedł (w najlepszym blisko 3.800). Jak Varane walczył o minuty z Pepe, ten miał 30 lat, więc to nie jest tak, że wykopał podstarzałego dziadka, on dostał szanse kosztem zawodnika w "kwiecie wieku". A Rugani tych szans dostawał dużo mniej, mimo że prezentował naprawdę dobry poziom, o to mi chodzi.
Z Dybalą, tak jak napisałem, przyszedł za duże pieniądze i nie mógł zbyt długo siedzieć na ławie. Wiadomo, że wszystko weryfikuje boisko, ale większa jest presja na ogranie zawodnika za 35 mln niż takiego za 5 mln. Co nie zmienia to faktu, że obecny Real potrafi szlifować diamenty i dawać szanse każdemu (zobacz teraz na Asensio), a u nas jak nie kosztowałeś grubych milionów to musisz odsiedzieć swoje albo szwendać się po wypożyczeniach aż wszyscy o Tobie zapomną.


Yaro417

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 837
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 01 września 2017, 19:35

RICTOR, ale Kovacić czy Isco kosztowali Real 30 mln i w momencie transferu prezentowali duży poziom piłkarskiego rzemiosła. O Asensio pisałem rok temu, bo bardzo go chciałem w Juve. Chłopak został najlepszym piłkarzem Euro U-21, podobnie jak Pogba na wcześniejszych mistrzostwach. To nie był jakiś tam piłkarz, tylko najlepszy piłkarz na mistrzostwach U-21. Teraz Real zrobił to samo, kupił najlepszego piłkarza Euro U-21 Cabellosa. Za rok/dwa może być na poziomie Asensio. Czy Juve go nie chciało. Ano chciało, ale wybrał Real. Analogicznie - jakbyśmy kupili teraz Schicka, to na wypożyczenie nikt by go nie posyłał, bo chłopak ma już potencjał na skład Juve. Jakby się prezentował dobrze, to grałby pewnie tyle co wspomniani Isco czy Asensio. Zresztą Real ma budżet dwa razy większy niż Juve, więc im łatwiej kupić te młode talenty niż nam. Ale my te talenty i tak kupujemy, tyle że ci najzdolniejsi to nie Włosi. Ok, teraz jest Bernardeschi, mógł być też Berardi jakby chciał do nas, Veratti nam uciekł, a tak to który z młodych Włochów prezentuje poziom Juve? Insigne, Romagnoli, Donnarumma, może ktoś by się jeszcze znalazł, ale to są raczej transfery nie do przeprowadzenia.

avel88 piszesz o Ruganim. Ok, w zeszłym sezonie prezentował się solidnie, ale przypomnij sobie jego początki w Juve. Chłopak spalał się w każdym meczu, dostał kilka szans, ale nie prezentował tego co powinien grając w Juve, a przecież to nie był jego debiut w SerieA. Nie dziwię się, że Allegri wolał go wprowadzać powoli i w zeszłym sezonie było już o niebo lepiej. Teraz dwa pierwsze mecze SerieA i dwa razy pierwszy skład. Nie wiem o cz z tym Ruganim wszystkim chodzi, według mnie jest prowadzony ok. Swoje szanse dostawał, a że nie wygryzł paty Chiellini-Bonucci to się nie dziwię, bo to top obrońców w Europie, para która się doskonale znała z klubu i reprezentacji. Teraz gra, ale jakby Bonucci nie odszedł, to dalej siedziałby na ławie. Dla mnie to zrozumiałe decyzje trenera.


RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 01 września 2017, 19:46

Ale Yaro, nawet pomijając graczy o umiejętnościach, które czynią z nich piłkarzy mogących decydować o obliczu meczów. U nas zamiast zostawić w składzie jakiegoś młodziaka z potencjałem Mattiello czy Mandragorę wolimy wyłożyć pieniądze na średniaka ligowego Hernanesa czy Rincona. Rincon przyszedł chyba tylko po to żeby fizycznie liczba piłkarzy się zgadzała bo szans dostał mało, ale i tak Max wolał stawiać na niego niż dać trochę minut Mandragorze np. Czy nasza inwestycja w Rincona lub Hernanesa była udana? Niedługo się okaże, przy obecnym biegu rzeczy, że i inwestycja w Mandragorę nie była, ale to już tylko swoją drogą.

Bayern w obecnym sezonie ma w kadrze 4 pomocników na poziomie plus 2 nieznanych nikomu młodziaków. Mieli Sanchesa, którego bez żalu wypożyczyli bo Carlo na niego nie stawiał. Przy grze 3 w pomocy teoretycznie potrzeba im 6 piłkarzy o jako takim poziomie. Być może odbije się im to czkawką, tj. obecność w składzie Benko i Dorscha zamiast jakichś starszych i bardziej doświadczonych piłkarzy, ale w Monachium nie boją się na zapas i nie ściągają do siebie Padoinów czy Rinconów.

Btw., jesteś pewny, że Schick by grał? Bo przecież na początku jak tylko zaczęliśmy rozmawiać z Sampa o jego transferze to według dziennikarzy jego sytuacja miała być taka sama jak Orsoliniego czy Bentancura tzn. przyjdzie, Max obejrzy go na treningach i oceni czy go wypożyczać czy nie ;)


Yaro417

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 837
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 01 września 2017, 19:52

Tu masz rację, ale może wyciągnęliśmy jakieś wnioski, bo teraz zamiast tego Rincona mamy młodego Bentancura. Może w zeszłym roku też postawilibyśmy na Mandragorę, gdyby nie ta jego kontuzja. Kto wie. Teraz nasi pewnie woleli, żeby po takim długim przestoju chłopak pograł w pikę. O Matiello nie ma co pisać, bo to nigdy nie był i pewnie nigdy nie będzie poziom Juve. W takim Realu na 100% też by na Matiello nie postawili. Ale może gdyby wzorem Hiszpanii we Włoszech też były drużyny rezerw, to coś by się z tym sektorem młodzieżowym poprawiło i te młode włoskie talenty też by prezentowały wyższy poziom piłkarski?

Schick - skoro najpierw opcja z wypożyczeniem do Sampy nie pykła, to pewnei w kadrze by został, pytanie tylko ile by pograł. Pewnie coś w przedziale 1500-2000 minut. Oczywiscie to by oznaczało odejście Cuadrado, a wtedy jako jeden z sześciu piłkarzy do gry na 4 pozycje - myślę, że to było realne. Takie wypożyczenia moim zdaniem nie są złe. Caldara u nas by nie pograł (przynajmniej w momencie transferu nikt nie myślał o sprzedaży Bonucciego), a tak został 1.5 roku w Atlalanie i swoje grał i oby teraz też pograł. Zresztą taki Asensio przed wejściem do drużyny Realu też był zesłany na wypożyczenie do Espaniolu. Na złe mu to nie wyszło ;)
Ostatnio zmieniony 01 września 2017, 19:59 przez Yaro417, łącznie zmieniany 1 raz.


RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 01 września 2017, 19:54

Z drużynami rezerw pełna zgoda, ale leśne dziadki z władz ligi się na to chyba nigdy nie zgodzą.


Yaro417

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 837
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 01 września 2017, 20:04

Pjaca (to akurat było do przewidzenia, bo chłopak jeszcze leczy kontuzje) i Lichtsteiner nie zostali zgłoszeni do LM. Czyli Howedes ewidentnie jest szykowany jako PO, bo wątpię by Max grał tam młodym i niedoświadczonym MDS. Czyli Lichy nam nie blokował transferu PO tak jak to co poniektórzy w trakcie mercato starali się sugerować. Po prostu albo nie było nikogo ciekawego, ale nie było kasy.

Mała ciekawostka - transfer Dembele 105 + 43 zmiennych, 9 mln prowizji dla agentów i 12 mln netto stałej pensji dla zawodnika, przy czym z premiami jego wynagrodzenie może sięgnąć 20 mln za sezon :prochno:
Ostatnio zmieniony 01 września 2017, 20:10 przez Yaro417, łącznie zmieniany 2 razy.


panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 01 września 2017, 20:07

RICTOR pisze:Z drużynami rezerw pełna zgoda, ale leśne dziadki z władz ligi się na to chyba nigdy nie zgodzą.
Z tym Rinconem i Hernanesem, to trzeba Ci przyznać rację, taki Mandragora czy Matiello raczej by nie zrobili gorszej lipy od tej dwójki, przynajmniej w Serie A. Z drugiej strony Wenezuelczyk grał naprawdę mało i nie wiem, czy to byłoby znowu takie dobre dla młodziaka.

EDIT:
Kompletnie nie ogarniam transferu MDS, rozumiem, że to pupil Maxa, ale gość się nadaje do tarcia chrzanu, a nie do grania w Juve :facepalm2:


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 01 września 2017, 22:56

Yaro417 pisze:Pjaca (to akurat było do przewidzenia, bo chłopak jeszcze leczy kontuzje) i Lichtsteiner nie zostali zgłoszeni do LM. Czyli Howedes ewidentnie jest szykowany jako PO, bo wątpię by Max grał tam młodym i niedoświadczonym MDS. Czyli Lichy nam nie blokował transferu PO tak jak to co poniektórzy w trakcie mercato starali się sugerować. Po prostu albo nie było nikogo ciekawego, ale nie było kasy.
Przekaz równie dobrze może być taki: "mimo naszych wyraźnych sugestii żebyś poszukał sobie nowego klubu zostałeś także teraz nie dziw się, że nie zostałeś zgłoszony do LM" ;)

Nie no, Asa musiał zostać zgłoszony pewnie dlatego bo inaczej nie mogliby zracjonalizować jemu i jego agentowi braku zgody na transfer do Galaty.

A teraz czysto hipotetycznie. Gdybyśmy pozbyli się tego lata Sturaro a w jego miejsce wstawili Mattiello moglibyśmy do LM zgłosić i jego i Lichtsteinera. Ani z Federico ani ze Stefano prawdopodobnie nie wyrośnie już piłkarz na poziomie Juve i ich wkład w sezon 2017/18 pewnie również byłby bardzo podobny :)


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 01 września 2017, 23:31

Rictor zobaczymy czy jednak Max nie zrobi z SS tego prawego pomocnika, cholera wie co mu chodzi po głowie, nie raz, nie dwa z pomocnika robilo sie obronce i dawał radę vide Piszczu.


Atalanta 16/12/2012 ; Lechia Gdańsk 29/07/2015 ; Bologna 19/02/2016; Dinamo Zagrzeb 27/09/2016; Roma 17/12/2016; Napoli 2/04/2017; Barcelona 22/11/2017; Crotone 26/11/2017; Lazio 27/01/2019; Atletico 10/08/2019; Lecce 29/10/2022; Fiorentina 5/11/2023
RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 01 września 2017, 23:38

Nie no, ja go nie skreślam. Skoro jest piłkarzem Juve i będzie conajmniej przez ten sezon to życzę mu jak najlepiej, tak jak każdemu innemu naszemu piłkarzowi. Tyle, że Sturaro to mi bardziej przypomina Manuele Blasiego niż Piszczka, a i ten Blasi z braku laku przez Capello był próbowany na PO i szybko się ten eksperyment skończył. Zwyczajnie piłkarz z tak podstawowymi brakami technicznymi ma bliskie zeru szanse stania się klasowym
Obrazek
Oczywiście, jak już pisałem. Życzę mu jak najlepiej i oby mnie jeszcze nie raz zaskoczył pozytywnie.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 02 września 2017, 00:09

Podsumowanie mercato Jest i angielska wersja :)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 02 września 2017, 10:33 przez Osgiliath, łącznie zmieniany 1 raz.


mateusz6

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 sierpnia 2009
Posty: 1195
Rejestracja: 13 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 02 września 2017, 07:27

Nie wiem czy juz był poruszany ten temat, więc proszę o wyrozumiałość. O co chodzi z tym Del Fabro? 22 letni obrońca za 4,5 mln wypożyczony tylko do Serie B?


Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej.
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 02 września 2017, 09:44

AdiJuve pisze:Ja bym tak dał mocną 6, bo poza Matuidim,który wg mnie jest gwarantem z marszu podniesienia jakości to reszta,że tak powiem na dwoje babka wróżyła.
Francuz dobry sezon w PSG, wcześniej też grał bardzo dobrze i to gracz na teraz do podniesienia jakości wyjściowej 11. Oceniłbym na 8.
Costa kapitalny za początku Guardioli, średni za Ancelottiego,aczkolwiek Allegriemu trochę jednak bliżej do Pepa niż Carlo w kwestii taktyki, spory plus za wypożyczenie z nieobligatoryjnym wykupem bo może nie wypalić. Z racji formuły transferu i faktu,że miał w karierze absolutnie topowe pół sezonu jakieś szanse,ze wróci z formą są- 7
Bernrdeschi, młody zdolny, ale raptem jeden mocny sezon, wcześniej poważna kontuzja też go trochę spowolniła, duża kasa, duże oczekiwania, talent ma ale wg mnie nie na topowego gracza w Juve. Oceniłbym na 6.
De Sciglio dla mnie zupełnie zbędny transfer, zawodnik jest najzwyczajniej w świecie słaby, główny jego atut to uniwersalność, złapał fejm,że za młodego zaczął grać z braku innej opcji w Milanie i tak go trzymali bo z kasą krucho było i inne pozycje też musieli łatać. Formuła transferu też słaba. Oceniłbym na 3.
Szczęsny absolutnie bramkarz z top 3 ostatnich dwóch lat SerieA, potencjał na prawdziwego topa, wcale nie taki drogi choć kontrakt spory, wielka presja przed nim w następnym sezonie,który go zweryfikuje. Oceniłbym na 7.
Bantancur spory talent, aczkolwiek nie ograny zupełnie w Europie choć grał w bardzo mocny zespole Ameryki Płd. Nie kosztował kroci,ale chyba jest ten zapis o 50% na rzecz Boca z następnego transferu.Oceniłbym na 6.
Howedes solidny uniwersalny obrońca mogąc zagrać na każdej pozycji w obronie aczkolwiek solidność to chyba najlepsze słowo opisującego tego gracza. Przy obecnej kadrze i graczach takich jak Benatia czy Chiellini którzy często łapią urazy dobre uzupełnienie głębi składu, choć sam Niemiec też wolny od urazów nie jest i kilka tygodni praktycznie co sezon pauzuje. Z racji formuły transferu oceniłbym na 6.
Dałbym do tego wykupy Cuadrado i Benatii, o ile Kolumbijczyk w mojej ocenie zasłużył na to swoją grą na przestrzeni tych 2 lat o tyle Marokańczyk to pchanie się w kłopoty, formy z Romy nie widział od czasów... gry w Romie, kontuzje łapie dość często. Przy fakcie,że trójka Włochów grających an ŚO też wolna od urazów nie jest wg mnie był to zły ruch i trzeba było poszukać kogoś pewniejszego i po prostu lepszego. Oceniłbym na 5.

Szału nie było pozycja najbardziej potrzebująca wzmocnień czyli PO wzmocniona jeżeli w ogóle można użyć tego słowa bardzo przeciętnym graczem.Z drugiej strony przyszło dwóch skrzydłowych,którzy jak odpalą to będą siać postrach z szeregach rywali. No ale znowu ten ŚO mamy 5 graczy,którzy nie są skałami i żaden nie gwarantuje rozegrania 90% spotkań w sezonie. Na pewno ofensywa została solidnie wzmocniona, środek pomocy w osobie Matuidiego także będzie wzmocnieniem, ale wg mnie sytuację z obroną powinna zostać lepiej rozwiązana.
Przy okazji jakiegoś transferu się z tobą nie zgadzałem (tam ja byłem bardzo sceptyczny, jak zwykle zresztą), ale naprawdę sensowna analiza. Ja również miałem wątpliwości co do skrzydłowych (mogą odpalić mogą nie odpalić, myślę, że większe szanse są na pierwszą opcję). Mimo wszystko przy panującym optymizmie (chociaż bez porównania z tym co było sezon temu gdzie 90% forumowiczów ogłosiła Mercato 10/10, a kto się nie zgadza to morda w kubeł) dodałbym do większości transferów +1.
Yaro417 pisze: Wniosek - jeśli prezentujesz odpowiedni poziom, to klub pokroju Juve czy Realu stoi dla ciebie otworem, jeśli jesteś słabszy i odpowiedniego poziomu sobą nie reprezentujesz, to musisz ćwiczyć i się rozwijać, a najlepszy ku temu sposób to regularna gra.
Również jestem tego zdania - jesteś mocny to nie boisz się rywalizacji i po prostu grasz. Tak jak Pogba przy MVP czy Del Piero, który nie bał się rywalizacji z chociażby Baggio i w wieku 20 lat grał w pierwszym składzie. Albo ma się papiery na grę, albo się ginie w dorosłej piłce jak Boakye czy bracia Naplety.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 02 września 2017, 12:51

Tony Montana@
Jak dla mnie ocenę obniża zdecydowanie PO, tam była najpilniejsza potrzeba konkretnego wzmocnienia. Zamiast tego przyszedł beznadziejny De Sciglio i uniwersalny Howedes,który prochu nie wymyśli na tej pozycji.


Marian50

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 stycznia 2006
Posty: 179
Rejestracja: 24 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 02 września 2017, 17:04

Dajcie temu De Sciglio zagrać parę meczy...Bo od początku sezonu jęczycie,że słaby itp itp...


Zablokowany