Mercato (Lato 2017 / Zima 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2017, 15:28

I kolejna plotka tym razem od Di Marzio - podobno Kean bardzo blisko Hellasu Verona. Szczerze nie wiem czy to dobry kierunek, bo mają tam sporo napastników, choć głównie skrzydłowych.

Jeśli chodzi o Mahreza, tak jak napisałem jest to okazja które lubi Marotta, a niewątpliwie byliśmy (i jesteśmy) w stanie upchnąć gdzieś kolejnego ofensywnego gracza. Czy Algierczyk jest wart 40 mln? Jak dla mnie jak najbardziej. Stosunkowo młody, z dobrą grą w europie i potencjałem na rozwinięcie umiejętności. Jednak, pożyjemy zobaczymy.

Jak dla mnie odnośnie pomocnika, raczej nic się nie wydarzy. Mamy ich 6 - Pjanic, Marchisio, Matuidi, Khedira, Bentancur i Sturaro. Każdy z nich może w lidze wyjść w podstawowym składzie. Jeżeli liczymy na Cana za rok, to po co nam kolejny na teraz ;)? Szczególnie, że z wypożyczenia wraca Mandragora.


zuravski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 kwietnia 2017
Posty: 229
Rejestracja: 29 kwietnia 2017

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2017, 15:37

Poulinho pisze:I kolejna plotka tym razem od Di Marzio - podobno Kean bardzo blisko Hellasu Verona. Szczerze nie wiem czy to dobry kierunek, bo mają tam sporo napastników, choć głównie skrzydłowych.

Jeśli chodzi o Mahreza, tak jak napisałem jest to okazja które lubi Marotta, a niewątpliwie byliśmy (i jesteśmy) w stanie upchnąć gdzieś kolejnego ofensywnego gracza. Czy Algierczyk jest wart 40 mln? Jak dla mnie jak najbardziej. Stosunkowo młody, z dobrą grą w europie i potencjałem na rozwinięcie umiejętności. Jednak, pożyjemy zobaczymy.

Jak dla mnie odnośnie pomocnika, raczej nic się nie wydarzy. Mamy ich 6 - Pjanic, Marchisio, Matuidi, Khedira, Bentancur i Sturaro. Każdy z nich może w lidze wyjść w podstawowym składzie. Jeżeli liczymy na Cana za rok, to po co nam kolejny na teraz ;)? Szczególnie, że z wypożyczenia wraca Mandragora.
Chociażby dlatego, że Can za rok za darmo brzmi jak science fiction. Z Balde miało być tak samo, a wyszło jak wyszło i większość się napaliła na to w tym ja. Mahrez za 40 milionów to żadna okazja moim zdaniem. Tyle kosztował nas Berna, który musi grać i będzie podporą naszego zespołu. Już w tej chwili nie każdy gra i jeżeli już serio ktoś do ataku miałby przyjść to raczej spodziewałbym się jakiegoś jokera na 9, bo tam jest Igła i póki co Kean, który faktycznie może odejść na wypożyczenie. Poza tym i Khedira i Marchisio już dają się we znaki z kontuzjami i zostajemy z 4 pomocników z czego jeden na serie a maksymalnie-wiadomo o kogo chodzi. Dla mnie totalnie niepotrzebny transfer jeżeli chodzi o Mahreza.


Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2017, 15:44

Ja wiem, że Keita chciał i nie chciał do nas i tak samo Witsel niby chciał, niby mówił, że u nas zagra, a wyszło jak wyszło. Dlatego też przyjmuję Cana z pewnym dystansem, jednak zainteresowanie nim jest faktem, a o to tutaj chodzi, o plany zarządu, a nie o faktyczne ich wykonanie. To czy w styczniu podpisze z nami faktycznie nowy kontrakt to inna sprawa.

Khedira w zeszłym sezonie żadnej kontuzji nie doznał ;) w tym ma jakiś lekki problem z kolanem, więc nie dramatyzowałbym, że nie będzie często dostępny. Szczególnie, że będzie miał spore odciążenie w stosunku do zeszłego roku. Marchisio też mam nadzieję, że jeśli przejdzie ten trening wzmacniający mięśnie powróci do żywych i nie spędzi większości czasu w J-Medical.

Ja zdaję sobie sprawę, że bardziej byłaby nam potrzebna 9, jednak mamy ich aż trzy. Higuain, Dybala i Mandzukic w nieistotnych meczach mogą rotować i to mocno. Kolejny skrzydłowy w takim przypadku, by nam nie zaszkodził. Sezon jest długi, a my będziemy mam nadzieję walczyć do czerwca na wszystkich frontach.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2017, 15:44

Tak odnośnie tych psioczących na Höwedesa garść faktów (info od De Bonisa ze Stile Juventus):

- wybrany najlepszym defensorem Bundesligi w 2 ostatnich sezonach;
- dokładność podań na poziomie 90 %;
- rekord pojedynków / wejść w Bundeslidze (301, z czego 250 wygrał - stan na sezon 2016/2017)
- kapitan Schalke (choć to uległo zmianie przed tym sezonem)
- mistrz świata 2014
- mistrz Europy u21
- w finale mundialu grał jako lewy defensor odpierając ataki Argentyńczyków i odrzucając ich od bramki dzięki dokładnym wyjściom z piłką przy nodze. W tym samym meczu obił słupek strzałem głową;
- 97% powietrznych pojedynków wygranych w Schalke;
- najlepszy zawodnik Schalke w zeszłym sezonie

Robi wrażenie. Ludzie z Schalke powiedzieli wczoraj, że absolutnie nie chcieli go puścić, to była trudna decyzja, ale to on sam chciał odejść. Warto dodać, że wielokrotnie do tej pory kluby zza granicy chciały go z Gelsenkirchen wyrwać, ale sam piłkarz odrzucał te zaloty.

Laxalt gotowy się przenieść do Bergamo - zobaczymy, czy zdążymy się dogadać z Atalantą w sprawie Spiny.


Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2017, 15:46

Panowie, Mahrez nie może do nas przejść bo nie ma paszportu UE. Gdyby nie to, chętnie zamieniłbym Cuadrado na niego, bo to znakomity zawodnik.

Z drugiej strony, jestem pewny że hate na Kolumbijczyka jest przedwczesny, jestem pewien że w tym sezonie da nam dużo radości. W meczach gdy nie idzie, taki zmiennik to skarb. I w takiej roli Cuadrado da nam w tym roku wiele dobrego


mibor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 października 2013
Posty: 551
Rejestracja: 23 października 2013

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2017, 15:48

CavAllano pisze:Tak odnośnie tych psioczących na Höwedesa garść faktów (info od De Bonisa ze Stile Juventus):

- wybrany najlepszym defensorem Bundesligi w 2 ostatnich sezonach;
- dokładność podań na poziomie 90 %;
- rekord pojedynków / wejść w Bundeslidze (301, z czego 250 wygrał - stan na sezon 2016/2017)
- kapitan Schalke (choć to uległo zmianie przed tym sezonem)
- mistrz świata 2014
- mistrz Europy u21
- w finale mundialu grał jako lewy defensor odpierając ataki Argentyńczyków i odrzucając ich od bramki dzięki dokładnym wyjściom z piłką przy nodze. W tym samym meczu obił słupek strzałem głową;
- 97% powietrznych pojedynków wygranych w Schalke;
- najlepszy zawodnik Schalke w zeszłym sezonie

Robi wrażenie. Ludzie z Schalke powiedzieli wczoraj, że absolutnie nie chcieli go puścić, to była trudna decyzja, ale to on sam chciał odejść. Warto dodać, że wielokrotnie do tej pory kluby zza granicy chciały go z Gelsenkirchen wyrwać, ale sam piłkarz odrzucał te zaloty.

Laxalt gotowy się przenieść do Bergamo - zobaczymy, czy zdążymy się dogadać z Atalantą w sprawie Spiny.
I trzeba dodać, że wyciągamy go z Schalke po promocji... boisko go zweryfikuje, ale czuje że może to być czarny koń tego mercato.


Juve, storia di un grande amore
zuravski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 kwietnia 2017
Posty: 229
Rejestracja: 29 kwietnia 2017

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2017, 15:51

Poulinho pisze:Ja wiem, że Keita chciał i nie chciał do nas i tak samo Witsel niby chciał, niby mówił, że u nas zagra, a wyszło jak wyszło. Dlatego też przyjmuję Cana z pewnym dystansem, jednak zainteresowanie nim jest faktem, a o to tutaj chodzi, o plany zarządu, a nie o faktyczne ich wykonanie. To czy w styczniu podpisze z nami faktycznie nowy kontrakt to inna sprawa.

Khedira w zeszłym sezonie żadnej kontuzji nie doznał ;) w tym ma jakiś lekki problem z kolanem, więc nie dramatyzowałbym, że nie będzie często dostępny. Szczególnie, że będzie miał spore odciążenie w stosunku do zeszłego roku. Marchisio też mam nadzieję, że jeśli przejdzie ten trening wzmacniający mięśnie powróci do żywych i nie spędzi większości czasu w J-Medical.

Ja zdaję sobie sprawę, że bardziej byłaby nam potrzebna 9, jednak mamy ich aż trzy. Higuain, Dybala i Mandzukic w nieistotnych meczach mogą rotować i to mocno. Kolejny skrzydłowy w takim przypadku, by nam nie zaszkodził. Sezon jest długi, a my będziemy mam nadzieję walczyć do czerwca na wszystkich frontach.
Piszesz, że Dybala jest 9 a wcześniej proponujesz Mahreza jako jego zastępstwo na 10. Dybi na szpicy może pogra jak będziemy przechodzić na 4-3-3 w taki sposób w jaki teoretycznie graliśmy z Cagliari gdy wszedł Matuidi. Mandzukic chyba jednak lepiej będzie się spisywał na skrzydle i wątpię żeby miał grać na szpicy. Piszesz też że okazja za Mahreza za 40 milionów, a zrezygnowaliśmy z Balde, który był do wyciągnięcia za 10 milionów mniej. Senegalczyk jest póki co ciutkę gorszym zawodnikiem, ale z większym potencjałem, więc to się nie trzyma kupy. Obstawiam że jesteś fanem Mahreza :) ? A nawet jeśli nie to fakt fajnie byłoby go mieć zamiast Cuadrado, bo Algierczyk ma tę lekkość przy piłce, której brakuje Kolumbijczykowi, ale w tej chwili to jest mission impossible żeby taką wymianę wykonać. Moim zdaniem jeżeli Mahrez zdecyduje się na transfer to prawdopodobnie będzie to Arsenal, który raczej Lemara nie pozyska a być może sprzeda jeszcze dzisiaj Sancheza.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2017, 15:51

mibor pisze: I trzeba dodać, że wyciągamy go z Schalke po promocji... boisko go zweryfikuje, ale czuje że może to być czarny koń tego mercato.
Nie chciałbym zostać posądzony o rasizm, ale według mnie, to czarnym koniem tego Mercato będzie reprezentant Francji ściągnięty do Juve z PSG.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
zuravski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 kwietnia 2017
Posty: 229
Rejestracja: 29 kwietnia 2017

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2017, 15:58

dimebag11 pisze:
mibor pisze: I trzeba dodać, że wyciągamy go z Schalke po promocji... boisko go zweryfikuje, ale czuje że może to być czarny koń tego mercato.
Nie chciałbym zostać posądzony o rasizm, ale według mnie, to czarnym koniem tego Mercato będzie reprezentant Francji ściągnięty do Juve z PSG.
raczej czarnym turem :prochno:


Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2017, 16:02

Mati pisze:Panowie, Mahrez nie może do nas przejść bo nie ma paszportu UE. Gdyby nie to, chętnie zamieniłbym Cuadrado na niego, bo to znakomity zawodnik.
Ma francuski paszport, urodził się we Francji ;)
zuravski pisze:Piszesz, że Dybala jest 9 a wcześniej proponujesz Mahreza jako jego zastępstwo na 10. Dybi na szpicy może pogra jak będziemy przechodzić na 4-3-3 w taki sposób w jaki teoretycznie graliśmy z Cagliari gdy wszedł Matuidi. Mandzukic chyba jednak lepiej będzie się spisywał na skrzydle i wątpię żeby miał grać na szpicy. Piszesz też że okazja za Mahreza za 40 milionów, a zrezygnowaliśmy z Balde, który był do wyciągnięcia za 10 milionów mniej. Senegalczyk jest póki co ciutkę gorszym zawodnikiem, ale z większym potencjałem, więc to się nie trzyma kupy. Obstawiam że jesteś fanem Mahreza smile ? A nawet jeśli nie to fakt fajnie byłoby go mieć zamiast Cuadrado, bo Algierczyk ma tę lekkość przy piłce, której brakuje Kolumbijczykowi, ale w tej chwili to jest mission impossible żeby taką wymianę wykonać. Moim zdaniem jeżeli Mahrez zdecyduje się na transfer to prawdopodobnie będzie to Arsenal, który raczej Lemara nie pozyska a być może sprzeda jeszcze dzisiaj Sancheza.
Bo Dybala może przecież grać zarówno na 10 jak i na 9 ;) jego wejście na szpice uwalniałoby miejsce na 10 dla Berny lub właśnie Mahreza.

Ale ja wcale nie mówię, że 30 mln za Balde (choć prawdopodobnie trochę więcej jednak) nie było okazją, bo było i to sporą. Nie wyklucza to, że 40 mln za młodego, ale doświadczonego zawodnika taką okazją nie jest :) szczególnie, że jak sam zauważyłeś, na ten moment Algierczyk prezentuje trochę wyższy poziom niż Keita.

Nie jestem jakimś szczególnym fanem talentu Mahreza, niemniej taki transfer jak dla mnie byłby naprawdę fajny.

Media wykluczają transfer do Arsenalu, bo ten ciągle bije się o Lemara. Choć jak dla mnie taki ruch też jest prawdopodobny.


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2017, 16:05

Aresenal na chwilę obecną to tylko nazwa i 2-3 rzędny klub bez perspektyw na LM.


RoyM

Bawarczyk
Bawarczyk
Rejestracja: 22 lutego 2016
Posty: 69
Rejestracja: 22 lutego 2016

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2017, 16:15

CavAllano pisze:Tak odnośnie tych psioczących na Höwedesa garść faktów (info od De Bonisa ze Stile Juventus):

- wybrany najlepszym defensorem Bundesligi w 2 ostatnich sezonach;
- dokładność podań na poziomie 90 %;
- rekord pojedynków / wejść w Bundeslidze (301, z czego 250 wygrał - stan na sezon 2016/2017)
- kapitan Schalke (choć to uległo zmianie przed tym sezonem)
- mistrz świata 2014
- mistrz Europy u21
- w finale mundialu grał jako lewy defensor odpierając ataki Argentyńczyków i odrzucając ich od bramki dzięki dokładnym wyjściom z piłką przy nodze. W tym samym meczu obił słupek strzałem głową;
- 97% powietrznych pojedynków wygranych w Schalke;
- najlepszy zawodnik Schalke w zeszłym sezonie
Brzmi jak stek bzdur. Na pewno nie był najlepszym obrońcą BL wg jakiegoś uznanego pisma, sam fakt że nie ma napisane wg kogo śmierdzi. Dopisek o tym co robił w meczu z Argentyną to typowe pitu pitu. Gość zagrał przeciętnie, nie tak źle jak Hummels, ale nawet nie blisko Boatenga czy Lahma. Po prostu nie sabotował swojego zespołu jak Mats.


Szczęsny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 czerwca 2017
Posty: 107
Rejestracja: 03 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2017, 16:23

nic sie nie dzieje i juz chyba nie wydaży, takie tam tylko plotki o Dybale znalazlem


zuravski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 kwietnia 2017
Posty: 229
Rejestracja: 29 kwietnia 2017

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2017, 16:24

Skoro Mahrez miałby nie przyjść do Arsenalu to tym bardziej Lemar nie przyjdzie, który ma możliwość grania w lidze mistrzów a Monaco w zasadzie nie osłabiło się jakoś mocno, bo kilka fajnych transferów zrobili (Balde, Tielemans, Jovetic). Niemniej jednak wydaje mi się, że dla Mahreza zamiana Leicester na Arsenal to i tak delikatny skok w górę, a już na pewno finansowy.U nas atak Dybala, Igła, Mandzu, Berna, Costa, Cuadrado, Pjaca wygląda dobrze a już tym bardziej gdybyśmy mieli grać trójką pomocników co jakiś czas. Ja bym nie narzekał gdyby Mahrez przyszedł, ale to raczej nierealne. Poza tym kurcze kolejny lewonożny zawodnik :prochno: Jakoś za dużo byłoby ich w Juve.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2017, 16:28

CavAllano pisze:Tak odnośnie tych psioczących na Höwedesa garść faktów (info od De Bonisa ze Stile Juventus):

- wybrany najlepszym defensorem Bundesligi w 2 ostatnich sezonach;
- dokładność podań na poziomie 90 %;
- rekord pojedynków / wejść w Bundeslidze (301, z czego 250 wygrał - stan na sezon 2016/2017)
- kapitan Schalke (choć to uległo zmianie przed tym sezonem)
- mistrz świata 2014
- mistrz Europy u21
- w finale mundialu grał jako lewy defensor odpierając ataki Argentyńczyków i odrzucając ich od bramki dzięki dokładnym wyjściom z piłką przy nodze. W tym samym meczu obił słupek strzałem głową;
- 97% powietrznych pojedynków wygranych w Schalke;
- najlepszy zawodnik Schalke w zeszłym sezonie
Tomasz Urban z PN powiedział, ze w tym sezonie Bene odstawiony na ławke i stąd jego potrzeba i chęc zmiany klubu, więc tak jak mówi Max i całe Juve - poprzedni sezon to przeszłość, zobaczymy co będzie teraz.


Atalanta 16/12/2012 ; Lechia Gdańsk 29/07/2015 ; Bologna 19/02/2016; Dinamo Zagrzeb 27/09/2016; Roma 17/12/2016; Napoli 2/04/2017; Barcelona 22/11/2017; Crotone 26/11/2017; Lazio 27/01/2019; Atletico 10/08/2019; Lecce 29/10/2022; Fiorentina 5/11/2023
Zablokowany