Mercato (Lato 2017 / Zima 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2017, 14:51

zuravski pisze:(...) no chyba, że Icardi będzie miał kiedyś klauzule :hellyes:
Ma. 110 baniek.
Nie wiem nic o ewentualnym zapisie Anty-Juve.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2017, 14:52

zuravski pisze:Ty serio porównujesz casus Bonusa do Keity :facepalm: Młodego poza chęcią pozostania w Italii (wygody życia? znajomości języka?) nic zapewne nie trzymało. Nawet jeśli ma kobietę albo faceta (jakieś tam plotki na ten temat były) to nie jest to problem żeby wyjechać tym bardziej gdy jest to około 550 km dystansu dzielącego Rzym i Monaco. Gdzie tutaj analogia pomiędzy Bonusem, który ma problemy z synem i jest formalnie związany z kobietą, która również przez wzgląd na chorego syna chciała pozostać w Italii. Ja rozumiem, że nie masz w sobie krzty człowieczeństwa i wysłałbyś go wbrew jego woli w klatce do Manchesteru albo Chelsea żeby Juve zarobiło 20 milionów więcej i abyś mógł podbudować swoje wysokie ego, ale zarząd wykonał swoją robotę prawdopodobnie najlepiej biorąc pod uwagę wiele czynników ograniczających wytransferowanie Bonuca za granicę.
Z porównywaniem Bonucciego do Keity oczywiście masz rację. Porównanie nietrafione. Chodziło mi po prostu o to, że niekoniecznie musi być tak, że jeśli media piszą, że piłkarz x chce tego i owego, to musi się to tak skończyć. Całość rozmów o Bionuccim i tak zawsze sprowadza się nie do tego, gdzie został wytransferowany, a za ile. I dla mnie w dzisiejszych czasach ta kwota jest zdecydowanie za mała. Część się ze mną zgodzi, część nie. Nie ma sensu drążyć, bo po tak burzliwej dyskusji, jaka miała miejsce, nieprzekonani pozostaną nieprzekonanymi, w tym ja.
szczypek pisze:Styl Cuadrado nie przekonuje Cię do dziś
Oczywiście, że mnie nie przekonuje. Zresztą nie tylko mnie i subiektywnie uważam, że słusznie. Niemal idealnie przewidziałem rozwój kariery Cuadrado w Juve.
szczypek pisze:wyrwaliśmy kozaka z Fiorentiny i kozaka z Bayernu, ale nie oceniajmy transferów pozytywnie, bo urfa ryzyko nieudanego transferu.
Ciężko szczypku rozmawiać, skoro umyślnie spłycasz temat i piszesz tak, jakbym bez podania argumentów z góry deprecjonował pomysł wzmocnienia skrzydła byłym graczem Bayernu. Swoje o Douglasie już napisałem w momencie, kiedy do nas przechodził, nie chce mi się tego samego powtarzać. Jeśli wrócisz do tamtych postów, to zobaczysz, z jakich powodów kwalifikuję ten transfer do grona 'podwyższonego ryzyka'. Nie skreślam Brazylijczyka, nie przesądzam jak potoczy się jego kariera w Turynie, między innymi dlatego, że jak sam napisałeś, jest on lepszy niż Cuadrado. Aż tak Cię boli to, że nie spuszczam się nad transferem Costy, mając co do niego wątpliwości i nie wiedząc, jak przebiegnie jego aklimatyzacja w Serie A?
szczypek pisze:Juventus sensownie działa na tynku transferowym, pumex ocenia działania 6/10
A jakiej oceny byś się spodziewał? 10/10, tak jak 12 miesięcy temu, kiedy mercato, spieprzone pod kątem wzmocnień środka pola, swoim kunsztem przytomnie musiał ratować Allegri? Jest kilka plusów kończącego się okna, jest również kilka zaniedbań - stąd padła ocena przeciętna tj 6/10. Jeśli okaże się po 6-7 miesiącach, że Costa z Bernardeschim zatrybili, a do tego krytykowany na forum De Sciglio jest pozytywnym zaskoczeniem, to o letnim mercato '17 przestanę mówić jako o przeciętnym i zacznę je traktować jako dobre, lub nawet bardzo dobre. W czym problem? Póki co jednak dla mnie jest przeciętnie.


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2017, 14:58

RICTOR pisze:
Jakby ktoś się zastanawiał, na VS na razie cisza w kwestii ewentualnego pomocnika.
Ostatnie dwa dni okienka Panie musisz być bardziej aktywny, żeby tu nam nowinki wrzucać. :pray:


zuravski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 kwietnia 2017
Posty: 229
Rejestracja: 29 kwietnia 2017

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2017, 14:58

yanquez pisze:
zuravski pisze:(...) no chyba, że Icardi będzie miał kiedyś klauzule :hellyes:
Ma. 110 baniek.
Nie wiem nic o ewentualnym zapisie Anty-Juve.
Obawiam się że jak prolonguje umowę to taki zapis będzie o ile już go nie ma. Ale nie wiedziałem, że taką klauzule posiada. W każdym razie jakościowo jest to dla mnie lepszy napastnik aniżeli Igła, ale to jakby nie temat na teraz.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2017, 15:02

pumex pisze:Aż tak Cię boli to, że nie spuszczam się nad transferem Costy, mając co do niego wątpliwości i nie wiedząc, jak przebiegnie jego aklimatyzacja w Serie A?
Mnie nic nie boli, natomiast napisałeś, że nie wiesz czy sam transfer przypisać do rubryki plus czy minus, moim zdaniem dobrze wiesz, że takim transferem idziemy nie krok a dwa kroki do przodu, ale ocena stylu sprawia, że nawet nie drgniesz. Chociaż małego plusa byś dał, takiego 0,25, ale jednak plusa.
pumex pisze:Jeśli okaże się po 6-7 miesiącach, że Costa z Bernardeschim zatrybili, a do tego krytykowany na forum De Sciglio jest pozytywnym zaskoczeniem, to o letnim mercato '17 przestanę mówić jako o przeciętnym i zacznę je traktować jako dobre, lub nawet bardzo dobre. W czym problem?
Po 6-7 miesiącach to nie będziemy już potrzebować Twoich ocen okienka, bo sami zobaczymy rezultaty. Cały czas jednak nie rozumiesz tego, co napisałem. Dlaczego tak trudno przychodzi Ci wiara w ten zespół? Dlaczego się tego zespołu nie uczysz? Okienko w okienko to samo, potem sezon w sezon sukcesy, a Ty nadal "średnio i przeciętnie".


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2017, 15:14

szczypek pisze:
pumex pisze:Aż tak Cię boli to, że nie spuszczam się nad transferem Costy, mając co do niego wątpliwości i nie wiedząc, jak przebiegnie jego aklimatyzacja w Serie A?
Mnie nic nie boli, natomiast napisałeś, że nie wiesz czy sam transfer przypisać do rubryki plus czy minus, moim zdaniem dobrze wiesz, że takim transferem idziemy nie krok a dwa kroki do przodu, ale ocena stylu sprawia, że nawet nie drgniesz. Chociaż małego plusa byś dał, takiego 0,25, ale jednak plusa.
Przy Matuidim daję dużego plusa, bo uważam, że sobie we Włoszech poradzi. Odnośnie Costy mam wątpliwości, więc będąc fair w stosunku do swojego sumienia, wstrzymuję się z podciąganiem go pod plus lub pod minus. Trzymam kciuki, żeby wypalił :ok:
szczypek pisze:
pumex pisze:Jeśli okaże się po 6-7 miesiącach, że Costa z Bernardeschim zatrybili, a do tego krytykowany na forum De Sciglio jest pozytywnym zaskoczeniem, to o letnim mercato '17 przestanę mówić jako o przeciętnym i zacznę je traktować jako dobre, lub nawet bardzo dobre. W czym problem?
Po 6-7 miesiącach to nie będziemy już potrzebować Twoich ocen okienka, bo sami zobaczymy rezultaty. Cały czas jednak nie rozumiesz tego, co napisałem. Dlaczego tak trudno przychodzi Ci wiara w ten zespół? Dlaczego się tego zespołu nie uczysz? Okienko w okienko to samo, potem sezon w sezon sukcesy, a Ty nadal "średnio i przeciętnie".
Nie mieszaj przyjacielu luźnej oceny mercato z wiarą w zespół. Czy ja gdziekolwiek pisnąłem, że np brak klasowego prawego obrońcy przekreśla nasze szanse na któreś z trofeów? Nie.


Obrazek
Przemo90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 marca 2004
Posty: 470
Rejestracja: 24 marca 2004

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2017, 15:16

O nie tylko nie Brozovic.
Zobaczymy co wymysli Beppe, oby nie kolejny Hernanes lub Rincon (chyba ze na wyporzyczenie bez opcji wykupu bezposredniego).
Fajnie by bylo postarac sie o Sissokho z Totenhamu lub Cana z Liverpoolu.

Zrozumcie ze Gomes do nas nie przyjdzie, tak samo jak Strootman (Roma nikogo nie znajdzie w ostatni dzien mercato - takie duze transfery robi sie w lipcu.


Obrazek

"Dla Juventusu zwycięstwa nie są rzeczą ważną. Dla Juventusu zwycięstwa to jedyne, co się liczy" ~Giampiero Boniperti~
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2559
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2017, 15:17

CavAllano pisze:Renato to pomylony pomysl, bo Bayern puscilby go jedynie na wypozyczenie, nie chca sie go definitywnie pozbywac.

Niech powalcza o tego Cana, bo przeciez pozyskanie go za darmo za rok jest malo prawdopodobne (kazdy wie dlaczego).
Tylko bardzo możliwe, że nas satysfakcjonowałoby wypożyczenie Sanchesa (nawet bez możliwości wykupu), bo zapewniłby nam ciekawą alternatywę do środka pomocy na ten sezon praktycznie bez wydawania dużych pieniędzy. Odnośnie Cana, to podobnie jak @zuravski uważam, że mimo kończącego się za rok kontraktu musielibyśmy zapłacić około 40 mln €, a to bardzo mało prawdopodobne patrząc na dotychczasowe poczynania Marotty. Natomiast Milinković-Savić to już chyba prawdziwe science-fiction zważywszy na nasze stosunki z Lotito i pewnie kwotę przekraczającą 60 mln €.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Yaro417

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 837
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2017, 15:22

Przemo90 pisze:O nie tylko nie Brozovic.
Zobaczymy co wymysli Beppe, oby nie kolejny Hernanes lub Rincon (chyba ze na wyporzyczenie bez opcji wykupu bezposredniego).
Fajnie by bylo postarac sie o Sissokho z Totenhamu lub Cana z Liverpoolu.

Zrozumcie ze Gomes do nas nie przyjdzie, tak samo jak Strootman (Roma nikogo nie znajdzie w ostatni dzien mercato - takie duze transfery robi sie w lipcu.
Piszesz o Strootmanie, że sie nie robi takich dużych transferów na koniec okienka, a masz nadzieję na Cana. Bądź konsekwentny. Na Strootmana jest szansa z tego względu, że Roma wcale nie potrzebuje w jego miejsce kupić kolejnego ŚP. Liverpool potrzebuje, zwłaszcza jeśli w końcu oddadzą Coutinho do Barcy, a wszystko wskazuje na to, że tak będzie.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2017, 15:32

RICTOR pisze:Nicola Balice z CM.com twierdzi, że jest jeszcze szansa na Spinazzolę. Wczoraj GDM powiedział w TV, że Atalanta odda go jedynie kiedy Gasperini uzna, że tak skłócił się ze wszystkimi, że się już drużynie nie przyda. Agresti w TV twierdził, że Leo spalił wszystkie mosty i z kolegami z drużyny i kibicami i działaczami. Pierpaolo Marino, który kilka lat pracował jako dyrektor w Bergamo stwierdził, że koniec końców Spina jednak wróci do Juve.
Wczoraj Papu pojechal mu w mediach spolecznosciowych, po czym skasowal ten wpis. Ostro sie tam sklocili. Jesli go do nas nie puszcza to sami na tym straca i sobie zaszkodza. Dla dobra klubu odpuszcza sobie i oddadza nam ostatecznie goscia.


zuravski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 kwietnia 2017
Posty: 229
Rejestracja: 29 kwietnia 2017

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2017, 15:36

Strootman i Sanches to moim zdaniem jedyne opcje na teraz. Pierwszy z nich ma jeden zasadniczy problem co Khedira i to jedyne zmartwienie przy jego transferze. No i biorąc pod uwagę, że Schick został dopięty przez Rome to można przypuszczać że będą grali 4-2-3-1 ew 4-3-2-1 a wtedy z pomocą staliby dobrze i transfer Czecha zrównoważyłby się. Marotta działaj proszę cię.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2017, 15:39

pumex pisze:Nie mieszaj przyjacielu luźnej oceny mercato z wiarą w zespół.
Jeśli się przy nazwiskach takich jak Costa i Bernardeschi nie stawia plusa, to ciężko mówić o wierze w zespół, przyjacielu, bo bez ich wkładu o osiągnięcie większego sukcesu może być zwyczajnie ciężko.


Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2017, 15:49

Przemo90 pisze:O nie tylko nie Brozovic.
Zobaczymy co wymysli Beppe, oby nie kolejny Hernanes lub Rincon (chyba ze na wyporzyczenie bez opcji wykupu bezposredniego).
Fajnie by bylo postarac sie o Sissokho z Totenhamu lub Cana z Liverpoolu.

Zrozumcie ze Gomes do nas nie przyjdzie, tak samo jak Strootman (Roma nikogo nie znajdzie w ostatni dzien mercato - takie duze transfery robi sie w lipcu.
Skoro mamy do wydania 140 mln z tego co wyczytałeś to kupno Gomesa nie stanowi żadnego problemu (Barca woła za niego 50 mln wg rzekomych doniesień). Wykładamy worek hajsu na stół i mamy po zawodach. Tak jak kolega Yaro napisał, sam sobie zaprzeczyłeś. :hellyes:


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2017, 15:49

CavAllano pisze:
RICTOR pisze:Nicola Balice z CM.com twierdzi, że jest jeszcze szansa na Spinazzolę. Wczoraj GDM powiedział w TV, że Atalanta odda go jedynie kiedy Gasperini uzna, że tak skłócił się ze wszystkimi, że się już drużynie nie przyda. Agresti w TV twierdził, że Leo spalił wszystkie mosty i z kolegami z drużyny i kibicami i działaczami. Pierpaolo Marino, który kilka lat pracował jako dyrektor w Bergamo stwierdził, że koniec końców Spina jednak wróci do Juve.
Wczoraj Papu pojechal mu w mediach spolecznosciowych, po czym skasowal ten wpis. Ostro sie tam sklocili. Jesli go do nas nie puszcza to sami na tym straca i sobie zaszkodza. Dla dobra klubu odpuszcza sobie i oddadza nam ostatecznie goscia.
Trzymam kciuki za to, żeby ostatecznie puścili do nas chłopaka, bo kolejny rok w Bergamo nic mu już nie da. Problem w tym, że Atalanta może wyjść z tego bez szwanku zatrzymując go wbrew jego woli. Jeśli koniec końców Spinazzola nie wróci do Juve, to co wtedy zrobi? Obrazi się i odmówi gry? Wtedy sam sobie zaszkodzi. Na razie to Atalanta pokazała, że może sobie pozwolić na dyscyplinarne wysyłanie go na trybuny. Wystarczy, że przetrwają ten "napór" próśb i lamentów do końca okienka, z dniem 1 września będą mieli Spinazzolę w szachu. Inna sprawa, że zawodnik chyba faktycznie spalił za sobą sporo mostów i nawet w relacjach z kolegami z drużyny może mieć problemy, a to z pewnością nie przemawia za trzymaniem go w niej na siłę.


Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2017, 15:53

B@rt pisze:
CavAllano pisze:
RICTOR pisze:Nicola Balice z CM.com twierdzi, że jest jeszcze szansa na Spinazzolę. Wczoraj GDM powiedział w TV, że Atalanta odda go jedynie kiedy Gasperini uzna, że tak skłócił się ze wszystkimi, że się już drużynie nie przyda. Agresti w TV twierdził, że Leo spalił wszystkie mosty i z kolegami z drużyny i kibicami i działaczami. Pierpaolo Marino, który kilka lat pracował jako dyrektor w Bergamo stwierdził, że koniec końców Spina jednak wróci do Juve.
Wczoraj Papu pojechal mu w mediach spolecznosciowych, po czym skasowal ten wpis. Ostro sie tam sklocili. Jesli go do nas nie puszcza to sami na tym straca i sobie zaszkodza. Dla dobra klubu odpuszcza sobie i oddadza nam ostatecznie goscia.
Trzymam kciuki za to, żeby ostatecznie puścili do nas chłopaka, bo kolejny rok w Bergamo nic mu już nie da. Problem w tym, że Atalanta może wyjść z tego bez szwanku zatrzymując go wbrew jego woli. Jeśli koniec końców Spinazzola nie wróci do Juve, to co wtedy zrobi? Obrazi się i odmówi gry? Wtedy sam sobie zaszkodzi. Na razie to Atalanta pokazała, że może sobie pozwolić na dyscyplinarne wysyłanie go na trybuny. Wystarczy, że przetrwają ten "napór" próśb i lamentów do końca okienka, z dniem 1 września będą mieli Spinazzolę w szachu. Inna sprawa, że zawodnik chyba faktycznie spalił za sobą sporo mostów i nawet w relacjach z kolegami z drużyny może mieć problemy, a to z pewnością nie przemawia za trzymaniem go w niej na siłę.
Jeśli Spina do nas nie przyjdzie, a w kolejnych meczach Atalanty będzie grać to te wszystkie bajki o wielkiej kłótni można sobie wsadzić wiadomo. Poczekajmy na spokojnie, a nie łykać i wierzyć we wszystko jak pelikany.

BTW: Sprawdziłem Was, to o Brozo to był fake news w moim wykonaniu, specjalnie zresztą żeby Was sprawdzić. Ładnie się z Was uśmiałem, że wierzycie we wszystko co jest napisane :prochno: .


Zablokowany