Mercato (Lato 2017 / Zima 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
cooler

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2014
Posty: 183
Rejestracja: 25 maja 2014

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2017, 10:44

Czuję, że Keita do nas trafi. Wiadomo, najlepiej gdyby stało się to już teraz, jednak w razie gdyby Lazio się uparło, to liczę na jeszcze większą zawziętość Senegalczyka i zaczekamy wtedy na niego cierpliwie do następnego sezonu.
Jeżeli prawdą jest, że mamy porozumienie z Canem i za rok by przyszedł w związku z kończącym się kontraktem, to genialnie. Na chwilę obecną gość prezentuje się bardzo dobrze i niewątpliwie stanowiłby mocne wzmocnienie naszej pomocy, a przy częstszych występach w formacji z 3 pomocnikami na pewno byłby przydatny.


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2017, 10:47

arturjuve pisze:Zarząd wie co robi, jeśli faktycznie coś było z jego zdrowiem nie tak to nie ma co ryzykować. W większości jak nie we wszystkich przypadkach (jeśli się myle, niech ktoś mnie poprawi) Marotta miał nosa, wystarczy przypomnieć sobie jak odpuszczaliśmy Iturbe czy inne tuzy, ale wiadomo czas pokaże.
Skoro po miesiącu cała czołówka stoczyła o chłopaka walkę to chyba jednak nasi lekarze i zarząd nie do końca wiedzieli co robią...
Verrattiego i Radje też odpuściliśmy, w tym okienku uznali że także Kessie to nie jest to i lepiej rozbić bank na rekonwalescenta z Romy. A Franek wszedł do Milanu jak do siebie i na dzień dobry wygląda dwa razy lepiej niż reszta mediolańskiej zbieraniny.
Także już tak nie idealizujmy tego zarządu i Marotty bo jeszcze ktoś przypomni końcówkę zeszłorocznego mercato. Miejmy nadzieję, że nauczyli się na błędach.


calma calma
Basiek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2003
Posty: 308
Rejestracja: 09 lipca 2003

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2017, 10:49

pumex pisze:Nic już się raczej nie wydarzy. Co najwyżej Lotito na koniec wymięknie i odda Keitę na naszych warunkach, choć również i w to wątpię. O żadnych transferach typu Strootman czy Emre Can nie ma mowy. Strzelam, że dołączy ten Howedes i zakończymy letnią karuzelę.
Jestem tego samego zdania. Nie wiem, czy Marotta jedzie co roku na urlop w sierpniu, ale tak to wygląda, bo miesiąc ten nigdy nie jest w pełni wykorzystany przez nasz zarząd. Na dużych oczekiwaniach kibiców się kończy. Po transferze Matuidiego byłem pewien, że nasze okienko jest już zakończone.


BEZPŁATNE PRZELEWY DO PL I UK! -> http://www.england.pl/
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2017, 10:56

Pluto pisze:
arturjuve pisze:Zarząd wie co robi, jeśli faktycznie coś było z jego zdrowiem nie tak to nie ma co ryzykować. W większości jak nie we wszystkich przypadkach (jeśli się myle, niech ktoś mnie poprawi) Marotta miał nosa, wystarczy przypomnieć sobie jak odpuszczaliśmy Iturbe czy inne tuzy, ale wiadomo czas pokaże.
Skoro po miesiącu cała czołówka stoczyła o chłopaka walkę to chyba jednak nasi lekarze i zarząd nie do końca wiedzieli co robią...
Verrattiego i Radje też odpuściliśmy, w tym okienku uznali że także Kessie to nie jest to i lepiej rozbić bank na rekonwalescenta z Romy. A Franek wszedł do Milanu jak do siebie i na dzień dobry wygląda dwa razy lepiej niż reszta mediolańskiej zbieraniny.
Także już tak nie idealizujmy tego zarządu i Marotty bo jeszcze ktoś przypomni końcówkę zeszłorocznego mercato. Miejmy nadzieję, że nauczyli się na błędach.
Z drugiej strony odpuściliśmy np. Iturbe, który w Romie kariery nie zrobił (aczkolwiek nie wiadomo jakby się potoczyła jego kariera w Juve). Nie kupiliśmy Gastona Ramireza czy też Erika Lameli, a też łączyło się te nazwiska z przenosinami do Turyny. Wiadomo, że nie jesteśmy w stanie wykupić wszystkich młodych, bo najzwyczajniej w świecie nie starczyłoby nam funduszy na inne transfery, a przecież oprócz Schicka, Kessiego czy Contiego, to interesującym zawodnikiem jest też ściągnięty przez Inter Skiniar, itd.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2017, 11:03

Basiek pisze:
pumex pisze:Nic już się raczej nie wydarzy. Co najwyżej Lotito na koniec wymięknie i odda Keitę na naszych warunkach, choć również i w to wątpię. O żadnych transferach typu Strootman czy Emre Can nie ma mowy. Strzelam, że dołączy ten Howedes i zakończymy letnią karuzelę.
Jestem tego samego zdania. Nie wiem, czy Marotta jedzie co roku na urlop w sierpniu, ale tak to wygląda, bo miesiąc ten nigdy nie jest w pełni wykorzystany przez nasz zarząd. Na dużych oczekiwaniach kibiców się kończy. Po transferze Matuidiego byłem pewien, że nasze okienko jest już zakończone.
Tak śmichem-żartem, to teraz i tak jest nieźle. Kiedyś człowiek denerwował się końcówką mercato, bo miał jak w banku, że Marotta wyciągnie z lasu jakiegoś ogóra. Dziś końcówka sierpnia to raczej nuda, ale przynajmniej bez kwiatków typu Armand Traore ;)


Obrazek
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2017, 11:07

Ten nius się w teorię kolegów wpasuje, że nasze mercato jest zamknięte, ponieważ wg CdS Keita jest blisko... Monaco. Jeśli to oczywiście prawda...

Jeszcze odpuszczenie Schicka bym pojął i zracjonalizował dmuchaniem na zimne w przypadku jego serca, nie mniej równoczesna utrata Keity to taki plaskacz dla Juve.


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2017, 11:14

Dla Juve to każdy transfer do innej drużyny jest jak plaskacz. Z pustego i Salomon nie naleje.


booyak

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 czerwca 2003
Posty: 1109
Rejestracja: 08 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2017, 11:24

cooler pisze:Jeżeli prawdą jest, że mamy porozumienie z Canem i za rok by przyszedł w związku z kończącym się kontraktem, to genialnie. Na chwilę obecną gość prezentuje się bardzo dobrze i niewątpliwie stanowiłby mocne wzmocnienie naszej pomocy, a przy częstszych występach w formacji z 3 pomocnikami na pewno byłby przydatny.
Już kiedyś mieliśmy porozumienie z innym ŚP z Zenita, wiadomo jak się to skończyło. Dlatego takie 'słowne' porozumienia musimy raczej traktować przez palce.


★ ★ ★
Virgil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 grudnia 2011
Posty: 1401
Rejestracja: 16 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2017, 11:25

Co za płacz :facepalm:

Keita fajny grajek i fajnie by było go mieć, ale na ten moment to atak mamy przepakowany.

Matuidi + Bentancur to mega mega progres and Leminą i Rinconem. A Keita ten z Lipska idzie do Liverpoolu, więc może Can jednak przyjdzie skoro nasi dyrektorzy w nim tacy zakochani.

Na prawą obronę Hoewedes jest ok, solidny grajek widoczonie taką mamy wizję na ta prawą obronę, ale też żadnych innych sensownych naprawdę świetnych grajków nie ma na tą pozycję. MDS, Lichy i Hoewedes dadzą radę.

Mam nadzieję na Spinazzolę jakby przyszedł + Hoewedes to możemy kończyć to okienko.
Keita czy Can/Gomes to będą tylko fajne niespodzianki jak sie uda ich załatwić ale wątpię bo zostały 2 dni


cooler

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2014
Posty: 183
Rejestracja: 25 maja 2014

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2017, 11:46

booyak pisze:
cooler pisze:Jeżeli prawdą jest, że mamy porozumienie z Canem i za rok by przyszedł w związku z kończącym się kontraktem, to genialnie. Na chwilę obecną gość prezentuje się bardzo dobrze i niewątpliwie stanowiłby mocne wzmocnienie naszej pomocy, a przy częstszych występach w formacji z 3 pomocnikami na pewno byłby przydatny.
Już kiedyś mieliśmy porozumienie z innym ŚP z Zenita, wiadomo jak się to skończyło. Dlatego takie 'słowne' porozumienia musimy raczej traktować przez palce.
Oczywiście, dlatego też zaznaczyłem, że jeśli jest to prawdą. Natomiast w ciągu roku może wiele się wydarzyć i najważniejsza będzie sama wola zawodnika.


D-Rose

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 stycznia 2007
Posty: 1863
Rejestracja: 01 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2017, 12:17

Keita w Monaco. :facepalm:


No to tyle w temacie "Keita jest z nami dogadany wiec bedziemy rzucac Wam ochłapy bo i tak za rok do nas przyjdzie za darmo". Jak zwykle. Z Canem byc moze tez mamy jakis słowny deal ale jesli go nie sciagniemy teraz to nie sciagniemy wogole. Bo pewnie przedłuzy umowe z Liverpoolem albo jakies PSG go sciagnie.

Liczyłem na duet Schick - Keita a tu widze, ze ani jednego ani drugiego. Wsciekły jestem.
Ostatnio zmieniony 29 sierpnia 2017, 12:20 przez D-Rose, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2017, 12:19

D-Rose pisze:Keita w Monaco. :facepalm:


No to tyle w temacie "Keita jest z nami dogadany wiec bedziemy rzucac Wam ochłapy bo i tak za rok do nas przyjdzie za darmo". Jak zwykle. Z Canem byc moze tez mamy jakis słowny deal ale jesli go nie sciagniemy teraz to nie sciagniemy wogole. Bo pewnie przedłuzy umowe z Liverpoolem.

Liczyłem na duet Schick - Keita a tu widze, ze ani jednego ani drugiego. Wsciekły jestem.
Skąd te informacje? Na razie jest mowa wyłącznie o tym, że Lazio zaakceptowało ofertę za niego, ale nie wiadomo co zrobi sam zawodnik.


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
D-Rose

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 stycznia 2007
Posty: 1863
Rejestracja: 01 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2017, 12:25

panlider pisze:
D-Rose pisze:Keita w Monaco. :facepalm:


No to tyle w temacie "Keita jest z nami dogadany wiec bedziemy rzucac Wam ochłapy bo i tak za rok do nas przyjdzie za darmo". Jak zwykle. Z Canem byc moze tez mamy jakis słowny deal ale jesli go nie sciagniemy teraz to nie sciagniemy wogole. Bo pewnie przedłuzy umowe z Liverpoolem.

Liczyłem na duet Schick - Keita a tu widze, ze ani jednego ani drugiego. Wsciekły jestem.
Skąd te informacje? Na razie jest mowa wyłącznie o tym, że Lazio zaakceptowało ofertę za niego, ale nie wiadomo co zrobi sam zawodnik.
Skoro Sky podaje, ze dzis spodziewany jest na medicalach to chyba jednak nie pała tak wielka miłoscia do Juventusu, zeby poczekac na nas caly rok ;))


Obrazek
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2017, 12:34

Niech Beppe "wypożyczenie z opcją wykupu" Marotta się ogarnie do cholerny z tym poleganiem na słowach piłkarzy.

Schick też miał być urobiony przez Pavla i widać a z tym Keitą to już padaka. Sorry, ale domykając Keitę/Schicka mielibyśmy z głowy szukanie zastepstwa dla Igły i na skrzydło.

Znając życie to Orsolini skończy jak Berardi (w sensie w dealu z Atą) i tyle go będziemy widzieć w Juve.

Mam wrażenie, że nasi muszą się ogarnąć albo z wizją mercato albo z prowadzeniem polityki transferowej uwzględniającej relacje z klubami, bo zachowanie Atalanty i Sassuolo jasno wskazuje, że relacje swoją drogą, ale zapisy umowy i pieniądze swoją. Nie wierzę, że nie mieliśmy jasnych planów co do PO po odejściu Alvesa, jeśli ten miał nam ten fakt jeszcze w styczniu zakomunikować i by to było czynnikiem, który wywróciło nasze plany na mercato.

Poza tym, ile wydaliśmy w to okienko, bo najpierw były szumne zapowiedzi na topa do pomocy (no ok, niech to będzie Berna), ale poza tym mieliśmy kupę hajsu z LM i jakoś nie widzę przełożenia na wzmocnienie pomocy klasowym zawodnikiem (imo Matuidi to taka lepsza lowcostowa opcja). Zarobiliśmy też na Bonnym.

Cenię zarząd, bo niby wiedzą co robią, ale jeśli będą traktować Juve jako spółkę nastawioną na zysk, to przy dalszym rozwoju rynku transferowego, niedługo jedyne transfery jakie będziemy robić to przyjście za rok po wygaśnięciu kontraktu i dalej będziemy się przejeżdżać jak z Witselem czy Canem.

Koniec mercato, a po załataniu ataku (niezcierpię braku Keity/Schicka) średnio załataliśmy pomoc, mamy wyrwę w prawej obronie a przy środku obrony trza pykać zdrowaśki o ich zdrowie.


Bukol87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2005
Posty: 1253
Rejestracja: 23 marca 2005

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2017, 12:46

Modlę się o to, żeby nasz zarząd nie inwestował w Keitę. Czarnemu Giovinco mówię stanowcze nie. Jeśli chodzi o napastników, to w tym momencie przydałaby się nam jakaś typowa "9". Schick byłby ciekawym rozwiązaniem, ale zarząd ostrożnie podchodzi do jego problemów zdrowotnych. Skoro nie wchodzimy w ten interes to znaczy, że są poważne wątpliwości w tym zakresie. Wzmocnienia linii ataku to na ten moment nic pilnego, bo za Higuaina zawsze może grać Mandzukic. Problem w tym, że utrzymywanie przez Chorwata takiej formy jak na początku sezonu może zagwarantować mu status nietykalnego na lewym skrzydle.

Moim zdaniem sprowadzenie Howedesa będzie majstersztykiem Marotty. Taki solidny zawodnik potrafiący grać na każdej pozycji w obronie to skarb. Co więcej Max kombinuje w stronę asymetrii na bokach obrony. Z jednej strony ofensywnie usposobiony AS, a z drugiej koleś, który w przodzie prochu nie wymyśli, ale zapewnia stabilizację w tyłach. Cały czas wierzę, że tę pozycję mógłbym nam ogarnać Sturaro. Gość ma wszystko by być interesującą alternatywą.

Podsumowując. Bierzemy Howedesa i możemy zwijać kramik.

Niedogodności, które mogą się pojawić po zamknięciu okienka:
- środek obrony
Rugani mnie nie przekonuje i chyba Allegriego również. Jeśli dalej skuteczność w wygrywaniu pojedynków główkowych będzie u niego oscylować w granicach 50% to długo w pierwszym składzie nie zagości. Alternatywą jest Benatia, który też często bywa elektryczny. Wydaje mi się, że jednak na ten moment to Marokańczyk jest pewniejszym punktem, bo jego błędy wynikają raczej z braku koncentracji i nieregularnej gry aniżeli z niedoskonałości rzemiosła.
- brak kreatywności na bokach obrony w przypadku kontuzji Sandro
Tak jak wspomniałem wyżej Max ze względu na niepewny środek obrony będzie chyba dążył do rozwiązania asymetrycznego na bokach. Jeden gracz ofensywny, drugi do zabezpieczenia tyłów. Niestety jeśli AS nam wypadnie to będziemy cierpieć w ataku.

Reszta pozycji jest obsadzona świetnie i w odróżnieniu do poprzedniego sezonu pozwala na różne warianty taktyczne. To jest bardzo duży plus.
Moja ocena mercato:
Z Howedesem - 5,5/6
Z Keitą powyżej 20mln - 5/6
Bez Howedesa - 5/6


Zablokowany