Mercato (Lato 2017 / Zima 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Yaro417

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 837
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2017, 12:58

Ten deal z młodzikami z Genui w zamyśle pewnie wygląda tak: chłopaki maja po 16 lat, za dwa lata w wieku 18 lat trafiają do nas, przez 3 sezony są z pierwszą drużyną jako gracze U-21 (a więc nie zajmują miejsca w kadrze na SerieA), po czym zyskują u nas status wychowanków. Ma to ręce i nogi, tylko ta cena. Ponoć Inter uzgodnił cenę na 20 mln + 40 mln bonusów. My musieliśmy zaoferować podobną sumę.

Podobnie ma się rzecz z Moise Keanem. Oddawanie go na wypożyczenie jest bez sensu, bo jak chłopak pogra u nas jeszcze półtorej roku, to też będzie naszym wychowankiem (z tego co pamiętam - jak coś to niech mnie ktoś poprawi - to jest wymóg by zawodnik między 16 a 21 rokiem życia spędził w danym zespole 3 pełne sezony bez wypożyczeń - chodzi o przepisy LM).


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2017, 12:59

Yaro417 pisze:Ten deal z młodzikami z Genui w zamyśle pewnie wygląda tak: chłopaki maja po 16 lat, za dwa lata w wieku 18 lat trafiają do nas, przez 3 sezony są z pierwszą drużyną jako gracze U-21 (a więc nie zajmują miejsca w kadrze na SerieA), po czym zyskują u nas status wychowanków. Ma to ręce i nogi, tylko ta cena. Ponoć Inter uzgodnił cenę na 20 mln + 40 mln bonusów. My musieliśmy zaoferować podobną sumę.
Inter zaoferował dodatkowe 40 mln bonusów, żeby młodzi grali w pierwszym składzie Genoii przez jeszcze 2 czy tam 3 lata.


Yaro417

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 837
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2017, 13:15

Po prostu A wiadomo coś na temat wysokości tych bonusów z naszej strony?

Co do zmiany taktyki, to myślę, że 4:3:3 jest na ten moment odpowiednim rozwiązaniem. Problem leży tylko po stronie Dybali, ale przecież on gra tak w reprze Argentyny, więc pewnie by się dostosował. Grając 4:2:3:1 zostawiamy za dużo miejsca na kontrataki, co było widać w Cardiff (tam akurat taktyka była inna, ale w środku pola i tak biegała dwójka Pjanić-Khedira), w meczach presezonu z Barcą czy Totenhamem, a także w meczu o Superpuchar z Lazio i nawet w ostatnim meczu ligowym. Mając trójkę piłkarzy w środku pola zapewniamy lepszy balans pomiędzy formacjami. Wracając jeszcze do taktyki 4:2:3:1, to fakt - jest ona bardzo ofensywna, problem w tym, że my w ciągu meczu gramy ofensywną piłkę raptem przez 15-20 minut, a potem jest obrona wyniku. Ewolucja w 4:3:3 (ewentualnie 4:3:2:1 z Dybalą i Berną za plecami Igły) jest chyba kolejnym etapem rozwoju tej drużyny. Ma to ręce i nogi. Obecnie mamy 7 piłkarzy ofensywnych, z czego mówi się że Cuarda może zostać sprzedany, a Pjaca jest dalej kontuzjowany. Po sprzedaży Cuadrado ta w/w 6 piłkarzy do tej taktyki w zupełności wystarczy.


Szczęsny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 czerwca 2017
Posty: 107
Rejestracja: 03 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2017, 13:53

D-Rose pisze:Dziwna sprawa z tymi młodziakami z Genoi. Niby bierzemy ich za 20mln + bonusy a gdzies czytałem, ze te głąby z mediolanu chciałby dac za obu blisko 60 mln. :think: :think:
no chyba nieee :facepalm:

bo to by oznaczało, że to jakas petarda [jeden z nich chociaz]

w stylu Neymara


dp10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lipca 2004
Posty: 1079
Rejestracja: 13 lipca 2004

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2017, 15:13

jakku1 pisze:Mediaset:

1. To nie Howedes ale Mustafi jest naszym glownym celem na obrone w chwili obecnej. Jestesmy w stanie wziac gracza na wypozyczenie z obowiazkowym wykupem za cene pomiedzy 20-30m (rozne zrodla, rozne kwoty).
2. Klauzula Ricardo Pereiry to nie 25m, tylko 37m.

To by się, mówiąc szzczerze, trzymało kupy. Mustafim interesowalismy sie bardzo gdy byl jeszcze graczem Sampdorii.
1. Mustafi jest słabiutki - nie powinniśmy nawet zastanawiać się nad wypożyczeniem.

2. Za 25mln Marotta może jeszcze by się skusił ale za 37 to już możemy o nim zapomnieć.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2017, 15:49

Jeżeli mają zamiar sprowadzać jakiś Mustafich to Rugani powinien się pakować bo zmarnuje się u nas. Rugani w każdym innym klubie miałby pewny plac gry a ja mam wrażenie, że u nas gra od czasu do czasu tylko dlatego aby kibice się nie przypieprzali. Lubię Maxa ale on nigdy nie nabierze zaufania do Daniele jeżeli do tej pory nie nabrał. Widać, że wyżej stoją akcje Benatii a jak przyjdzie jakiś półprodukt to spadnie na sam koniec kolejki.


Obrazek
Astarot

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 marca 2007
Posty: 144
Rejestracja: 28 marca 2007

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2017, 16:06

dp10 pisze:
1. Mustafi jest słabiutki - nie powinniśmy nawet zastanawiać się nad wypożyczeniem.
dla kogo słaby dla tego słaby, ja jestem fanem gracza od kiedy bronił barw Sampy - bardzo przypomina mi swoim stylem gry Barzagliego. Uważam, że u nas gość wskoczył by na wyższy poziom. Ogólnie dla mnie mega transfer gdyby miał być właśnie następcą Andrei czyli jeszcze nie w tym sezonie


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2017, 16:20

Brac Mustafiego? A po co, skoro za rok bedzie Caldara? Niemiec to zaden top, duzo slabsza opcja niz np. Manolas. Naprawde powinni olac srodkowego i brac prawego. Ale widze, ze zaczynaja kombinowac z graczem, ktory ewentualnie bedzie w stanie zagrac i na prawej stronie.

Zas kilka nerwowych ostatnich dni letniego okienka. :lol:


Simi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2006
Posty: 1275
Rejestracja: 07 maja 2006

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2017, 16:24

CavAllano pisze: Zas kilka nerwowych ostatnich dni letniego okienka. :lol:
To już jest metka którą sobie wyrobił Marotta. Jeżeli ściągniemy jakiegoś obrońcę i nie postawimy na Daniele to równoznaczne jest to dla mnie z tym że nie wierzymy w chłopa. Już ciul, możemy tracić bramki, ale niech młody gra bo uchodzi lub uchodził za jednego z największych talentów we Włoszech. Jeszcze tego Strootmana lub Pereire i zamykajmy to okno.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2017, 17:18

Rugani powinien z automatu grać już w pierwszym składzie. Może gdyby w finale zagrał właśnie on, który oprócz Sandro każdego Z naszych obrońców nakrywa czapką to nie tracilibyśmy w taki frajerski sposób bramek. Ile on jeszcze może czekać i co ma zrobić aby być "gotowy" ?
Naprawdę, szkoda, że nie odszedł w pewnym momencie do Napoli, teraz byłby przekozakiem bo zapewne grałby tam pierwsze skrzypce. Przykro mi, że wymieniam Napoli ale koniecznie go chcieli ( Sarri zna jego wartość jak mało kto ) a ja Ruganiego bardzo lubię i najzwyczajniej szkoda mi go.


Obrazek
panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2017, 17:22

Naprawdę uważam, że to nie jest dobry moment na ściąganie środkowego obrońcy. Mamy 4 stoperów, jakby coś się zesrało w trakcie sezonu, to zawsze jest jeszcze zimowe okienko. Najważniejsze mecze i tak gramy na wiosnę. Jeszcze gdyby się mówiło o jakichś konkretnych defensorach, ale nazwiska, które się pojawiają nie robią żadnego wrażenia, takich zawodników spokojnie można dograć zimą w razie w.
Zupełnie inaczej sytuacja ma się na prawej obronie, gdzie wygląda to raczej kiepsko. Do tego mam wrażenie, że wszystkie doniesienia łączące nas z obrońcami, czy to środkowymi czy prawymi to wymysły prasy i nic z tego nie będzie. O ile w przypadku środka to dobrze, o tyle prawej flance nie wróży to najlepiej.

@MRN
Trochę popłynąłeś z tym Ruganim. Młody Włoch na pewno nie jest lepszym obrońcą od Kielona, mam też wątpliwości czy Barza, pomimo upływu lat, jest od niego gorszy. Nie mniej jednak, zgadzam się, że chłopak powinien dostać w tym sezonie prawdziwą szansę. Jak nie teraz to kiedy? Załamię się, jak nasi kupią kolejnego stopera :doh:
Ostatnio zmieniony 24 sierpnia 2017, 17:26 przez panlider, łącznie zmieniany 1 raz.


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2017, 17:26

Beppe jest obecnie na spotkaniu z działaczami Atalanty.



@palinder
Rugani w każdym meczu poprzedniego sezonu w którym dostał szane był najlepszym obrońcą na boisku.
Ostatnio zmieniony 24 sierpnia 2017, 17:28 przez Poprostu, łącznie zmieniany 1 raz.


Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2017, 17:28

Dajcie sobie na wstrzymanie. Daniele rozegrał z dwóch oficjalnych spotkań jedno w pierwszym składzie, w tym sezonie na pewno będzie grał bardzo często. Zdziwię się jeśli nie będzie drugi w rankingu minut obrońców lub nawet pierwszy jeśli pech kontuzji nas dosięgnie. Chęć zakontraktowania piątego obrońcy (jeśli takowa w ogóle istnieje) wynika z faktu, że nasi defensorzy niestety "lubią" stracić część spotkań przez kontuzje. W zeszłym roku żaden z naszych obrońców nie był zdrów przez cały sezon.


Basiek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2003
Posty: 308
Rejestracja: 09 lipca 2003

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2017, 17:31

panlider pisze: Do tego mam wrażenie, że wszystkie doniesienia łączące nas z obrońcami, czy to środkowymi czy prawymi to wymysły prasy i nic z tego nie będzie. O ile w przypadku środka to dobrze, o tyle prawej flance nie wróży to najlepiej.
Niestety jestem tego samego zdania. Cały czas mi się wydaje, że nasze okienko się zakończyło wraz z pozyskaniem Matuidiego i to co się teraz dzieje, to wymysły prasy. Sierpień został przez Marottę zmarnowany, nie pierwszy raz zresztą. Zastanawiam mnie tylko, czy nasz zarząd widzi problem z tą prawą obroną. Bo ja jestem przekonany, że będziemy przez nią obgryzać nerwowo paznokcie w tym sezonie :ahsisi:


BEZPŁATNE PRZELEWY DO PL I UK! -> http://www.england.pl/
panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2017, 17:49

Poprostu pisze: @palinder
Rugani w każdym meczu poprzedniego sezonu w którym dostał szane był najlepszym obrońcą na boisku.
To o niczym nie świadczy, nie od dziś wiadomo, że Chiellini lubi sobie walnąć babola z ogórkami, ale w meczach z klasowymi rywalami jest przeważnie bezbłędny. Przecież w dwumeczu z Barceloną to właśnie on był naszym najlepszym obrońcą.

Co do podatności na kontuzje naszego bloku obronnego, to nie popadajmy w paranoję, przecież chyba musiałaby się stać katastrofa, żebyśmy mieli kontuzjowanych 3 obrońców w jednym czasie. Poza tym, jak już wskazałem, takie manewry jak dokupienie kolejnego obrońcy można przeprowadzić zimą.

No i masz. Hoewedes :facepalm2:


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
Zablokowany