Mercato (Lato 2017 / Zima 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
notquitemytempo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2016
Posty: 305
Rejestracja: 02 stycznia 2016

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 14:32

Jeśli sprzedamy Claudio (nie daj Boże do Milanu), to coś we mnie pęknie. Jeden z niewielu ludzi uosabiających tożsamość Juve, jeden z niewielu punktów stałych (za rok odejdzie Buffon, może Barzagli - kto zostanie?)... Jasne, nie zawsze grał dobrze, bywały mecze bardzo słabe, ale zazwyczaj pewien poziom gwarantuje, a sparingi pokazywały, że chyba wraca do formy. :sad:


dp10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lipca 2004
Posty: 1079
Rejestracja: 13 lipca 2004

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 14:35

CavAllano pisze:Także i Sky potwierdza ponowne sondowanie Schicka. Sampdoria oczekuje od nas złożenia nowej oferty w dniu dzisiejszym, by sprawdzić, czy Juventus faktycznie chce go na poważnie.

Warto dodać, że Roma postrzega Czecha za numer 1 na swojej liście transferowej.
Wg Di Marzio oficjalna oferta Romy to 38mln. Inter proponuje wypożyczenie i wykup za 35mln. Nie sądzę aby Juve wyłożyło aż takie kwotą za Czecha biorąc pod uwagę jego niejasną sytuację zdrowotną.

PS. Podobno PSG też na poważnie włącza się od walki o pozyskanie Schicka. Decydująca będzie pewnie wola samego piłkarza.
Ostatnio zmieniony 21 sierpnia 2017, 14:37 przez dp10, łącznie zmieniany 1 raz.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 14:36

notquitemytempo pisze:a sparingi pokazywały, że chyba wraca do formy. :sad:
Akurat mecz z Cagliari tę tezę mocno podważył.

Piłkarsko byśmy go zastąpili, ale to symbol Juve, jedyny wychowanej na pewnym poziomie od wielu lat. Nie, do Milanu nie odejdzie, nawet nie żartujmy. Choć na swoją rolę psioczyć może. Po przyjściu Blaise'a raczej ma mizerne szanse na podstawę.
dp10 pisze: Wg Di Marzio oficjalna oferta Romy to 38mln. Inter proponuje wypożyczenie i wykup za 35mln. Nie sądzę aby Juve wyłożyło aż takie kwotą za Czecha biorąc pod uwagę jego niejasną sytuację zdrowotną.
Można liczyć na zdanie piłkarza, który się do nas pchał. Ta oferta Romy mocno podejrzana, bo oni mają dziury gdzie indziej, ale załóżmy, że faktycznie tyle dają. Schick ma wylądować u nas i tyle.
Ostatnio zmieniony 21 sierpnia 2017, 14:40 przez mrozzi, łącznie zmieniany 1 raz.


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 14:40

W tym momencie Marchisio to czwarty środkowy pomocnik. Nie oszukujmy się, może on być solidnym rezerwowym ale nigdy nie pociągnie naszej drużyny do sukcesów.
Świetnie mieć takiego rezerwowego i szkoda jakby odszedł bo mimo wszystko to wychowanek, ale świat się nie zawali jak odejdzie, prawdopodobnie byśmy nawet tego nie odczuli.


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 14:43

Chciałbym z tego miejsca podziękować autorom tego trollingu z kibiców Milanu. :hellyes: :bravo:


calma calma
wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 14:54

CavAllano pisze:
notquitemytempo pisze:a sparingi pokazywały, że chyba wraca do formy. :sad:
Akurat mecz z Cagliari tę tezę mocno podważył.

Piłkarsko byśmy go zastąpili, ale to symbol Juve, jedyny wychowanej na pewnym poziomie od wielu lat. Nie, do Milanu nie odejdzie, nawet nie żartujmy. Choć na swoją rolę psioczyć może. Po przyjściu Blaise'a raczej ma mizerne szanse na podstawę.
dp10 pisze: Wg Di Marzio oficjalna oferta Romy to 38mln. Inter proponuje wypożyczenie i wykup za 35mln. Nie sądzę aby Juve wyłożyło aż takie kwotą za Czecha biorąc pod uwagę jego niejasną sytuację zdrowotną.
Można liczyć na zdanie piłkarza, który się do nas pchał. Ta oferta Romy mocno podejrzana, bo oni mają dziury gdzie indziej, ale załóżmy, że faktycznie tyle dają. Schick ma wylądować u nas i tyle.
Tak wysokie kwoty wynikają z tego, że oba kluby chcą kasę przesunąć na kolejne okienko, nas stać na klauzulę 25 mln. Mam nadzieję że będzie nasz.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 15:05

wloski pisze: Tak wysokie kwoty wynikają z tego, że oba kluby chcą kasę przesunąć na kolejne okienko, nas stać na klauzulę 25 mln. Mam nadzieję że będzie nasz.
Były gdzieś wypowiedzi Ferrero, iż klauzula już nie obowiązuje i klub zainteresowany kupnem Schicka będzie musiał zapłacić dużą kwotę.
Roma z pewnością ma fundusze (bo nie udało im się kupić Mahreza za blisko 40 mln €) i mogłaby sobie pozwolić na zakup Schicka. Może lepiej dla nas żeby nie doszło do żadnej wymiany na linii Juve-Roma w postaci Cuadrado-Strootman, a tylko do transferu gotówkowego za Kolumbijczyka.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 15:22

Jak już chcemy iść koniecznie na wymiany z Romą to tylko na Manolasa. Dużo lepszy i młodszy niż Garay, a ten Strootman, choć bardzo dobry, niesie ze sobą ryzyko i to spore. Ja tam o jego zdrowie po tak poważnej kontuzji spokojny nie jestem. Choć na stronie Romy podają, że jego otoczenie otwarte na rozmowy i to kluby miałyby się dogadać. Zdrowy to super wzmocnienie.

@włoski
Miej na uwadze, że po pierwsze ta klauzula chyba już nie obowiązuje (choć ktoś by to musiał zweryfikować), po drugie Juventus od samego początku nie chciał bulić teraz, a za rok. Dlatego choćby chcieliśmy im dorzucić te 5 baniek.

Schick jest super i mam nadzieję, że jeszcze mu z głowy nie wyparowaliśmy, w końcu poczuł klimat przyjeżdżając na testy, a już wówczas czekając na nas odwalił kilka klubów. Obawiać się natomiast należy zainteresowania ze strony PSG, bo z miejsca mogą mu dać i 10 baniek netto, a co.

Di Marzio z kolei podaje, że to nasze ponowne zainteresowanie Schickiem być może jest po prostu próbą podbicia ceny innemu klubowi. Nie można tego wykluczyć. Stąd Ferrero oczekujący realnej oferty dzisiaj.


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 15:53

Jak najdalej od Strotmanów i Schicków. Nie jesteśmy szpitalem.


SANCTI PER FIDEM VICERUNT REGNA OPERATI SUNT IUSTITIAM.
Cataclysm9

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 czerwca 2013
Posty: 145
Rejestracja: 07 czerwca 2013

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 15:59

19 pisze:W tym momencie Marchisio to czwarty środkowy pomocnik. Nie oszukujmy się, może on być solidnym rezerwowym ale nigdy nie pociągnie naszej drużyny do sukcesów.
Świetnie mieć takiego rezerwowego i szkoda jakby odszedł bo mimo wszystko to wychowanek, ale świat się nie zawali jak odejdzie, prawdopodobnie byśmy nawet tego nie odczuli.
Odczulibyśmy. Gość jest mega ważnym ogniwem w zespole, liderem. O jego roli mówił Dybala (słowa Claudio po finale CL z Barceloną), widać to po tym jak zawsze pierwszy wita nowych zawodnikó w social mediach. Jestem przekonany, że to kaczka dziennikarska i Claudio nigdzie nie pójdzie, ale EWENTUALNA sprzedaż nie byłaby strzałem w kolano, a w skroń.


maledizione
19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 16:06

Cataclysm9 pisze:
Odczulibyśmy. Gość jest mega ważnym ogniwem w zespole, liderem. O jego roli mówił Dybala (słowa Claudio po finale CL z Barceloną), widać to po tym jak zawsze pierwszy wita nowych zawodnikó w social mediach. Jestem przekonany, że to kaczka dziennikarska i Claudio nigdzie nie pójdzie, ale EWENTUALNA sprzedaż nie byłaby strzałem w kolano, a w skroń.
Wypowiadałem się o roli Marchisio na boisku i w tej kwestii uważam że byśmy nie odczuli jego straty. Co do jego roli w szatni, to możliwe że jest ważną osobą. Osobiście byłoby mi go szkoda bo to wychowanek, ale patrząc na aspekty czysto piłkarskie to on nie daje dużo drużynie.


RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 16:14

Sprzedając Marchisio ograniczalibyśmy sobie kadrę o -1 przy obecnych zasadach zgłaszania piłkarzy i do LM i do Serie A a nie wygląda żebyśmy mieli w naszej Primaverze zaciąg niepokonanych tytanów w pomocy ze statusem naszego wychowanka. Popukajcie się w głowę co poniektórzy.

Nie dość, że już mamy problemy z wychowankami i musimy kombinować przy zgłaszaniu kadr do rozgrywek to jeszcze pozbądźmy się jedynego prawdziwego wychowanka, który jakiś poziom prezentuje. Gratulacje :facepalm:


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 16:21

Mam nadzieje, ze z tym Marchisio to mediolanska kaczka lgds. Jego odejscie byloby znakiem, ze w klubie dzieje sie bardzo zle...
Bylbym wtedy sklonny przychylic sie do opinii Malego, ze zawodnicy odchodza, bo nie chca pracowac z Allegrim. Juz nie chce 20 raz wracac do podania dloni Lichego/Dybali.


RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 16:49

Max już podobno kombinuje lewe papiery żeby De Sciglio był naszym wychowankiem :roll:


Simi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2006
Posty: 1275
Rejestracja: 07 maja 2006

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2017, 17:20

Nie no niech sobie jaj nie robią z tym Marchisio, o ile Bonucciego przełknąłem i to sprzedaż Claudio to... meh. Co tu się dzieje, aż się odechciewa :/


Zablokowany