Mercato (Lato 2017 / Zima 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Patrol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 lipca 2005
Posty: 269
Rejestracja: 05 lipca 2005

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 12:12

jakku1 pisze:LGDS: R. Sanches, A. Gomes, N'Zonzi i Strootman - to nasze potencjalne cele do wzmocnienia środka pola. Czyli nic nowego. Mam nieodparte wrazenie od jakiegos czasu, ze nazwisko, nad ktorym pracujemy najdluzej wciąż się w prasie nie pojawiło.
To mercato jest bardzo specyficzne. Nie przypominam sobie okienka, w którym media znały dokładnie nasze ruchy i na długo przed faktycznym transferem, trąbiły na temat danego zawodnika. Zwykle Beppe wyciągał jakieś asy z rękawa, jak chociażby w przypadku Sandro. Ciekawe czy nasz dyrcio znowu wszystkich zaskoczy. Ja mam nieodparte wrażenie, że poza Spiną nikt do nas nie dołączy.


Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 12:16

2 mln na Lazio to sporo, a na dobrą sprawę w Juve może dostać 3,5 mln i nikt nie będzie miał nic przeciwko. Facet ma umiejętności to pewne, ale nie jest to chyba taki talent (mimo iż trochę przygasł) jak Dybala by płacić za niego pełną kwotę.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 13:46

Swoja droga srodowisko Bayernu wypowiedzialo sie wczoraj w temacie Sanchesa i zapewnilo, ze na pewno nie wyladuje on w Milanie, bo cele tego klubu mijaja sie z jego indywidualnymi (cos w tym tonie). Czyzby Marotta mial obiecane wypozyczenie?


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 13:55

Powoli kończy się okienko, więc czas na podsumowania.

Przed wakacjami (zanim odeszli Bonucci i D.Alves) większość zgadzała się, że potrzebujemy:
- młodszego bramkarza Szczęsny
- rezerwowego prawego obrońcy De Sciglio
- pomocnika o charakterystyce raczej defensywnej na poziomie pierwszego składu Matuidi
- prawoskrzydłowego na poziomie pierwszego składu Bernardeschi
- lewoskrzydłowego na poziomie pierwszego składu D.Costa
- zmiennika dla Higuaina miał być Schick, ale pewnie będzie Mandzukic/Kean

Bardzo przemyślane transfery, stricte pod te pozycje, które wymagały wzmocnienia. Problem w tym, że w międzyczasie odeszli Bonucci i D.Alves. Potencjalnych następców Bonucciego mamy, bo jest nie tylko Rugani, ale też Caldara. Jakbyśmy jeszcze pozyskali prawego obrońcę na poziomie pierwszego składu (np. taki Sidibe), to byłoby okienko niemal idealne (oczywiście zważywszy na fakt, że Bonucci i D.Alves sami chcieli odejść).


LukaszG / DLuGi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Posty: 787
Rejestracja: 12 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 14:08

Ja mam pytanie odnośnie Tolisso. Podobno byliśmy z nim dogadani, ale odpuściliśmy transfer, bo nie pasuje do taktyki 4-2-3-1 tak? Ale ściągamy Matuidiego i coraz więcej plotek wskazuje na to, że przejdziemy na 4-3-3. Troszkę tego nie rozumiem. Oczywiście cieszy mnie transfer Matuidiego, ponieważ jest on dobrym piłkarzem z doświadczeniem, który 2-4 lata pogra na wysokim poziomie.


Bukol87 pisze:Ponadto, nikt tej waszej pisaniny w Turynie nigdy nawet nie przeczytał. Piszecie dla siebie i do siebie.
gucio_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2006
Posty: 1110
Rejestracja: 03 lipca 2006

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 14:17

Przeciez Kovacic ma klauzule 50 mln, tak? Ale kupowanie go przy jednoczesnym braku prawego defensora to chory pomysl.
Przecież Max jednoznacznie zamknął sprawę z prawym obrońcą. Zresztą patrząc na to, jak Alves grał przed kontuzją przez pierwsze miesiące w zeszłym sezonie, to De Sciglio nie jest najgorszy. Już pewnie 3/4 użytkowników nie pamięta, jak chciało zmieniać taktykę, bo Dani nie ogarnie i transfer do pupy :lol:
Ja mam pytanie odnośnie Tolisso. Podobno byliśmy z nim dogadani, ale odpuściliśmy transfer, bo nie pasuje do taktyki 4-2-3-1 tak? Ale ściągamy Matuidiego i coraz więcej plotek wskazuje na to, że przejdziemy na 4-3-3. Troszkę tego nie rozumiem. Oczywiście cieszy mnie transfer Matuidiego, ponieważ jest on dobrym piłkarzem z doświadczeniem, który 2-4 lata pogra na wysokim poziomie.
Spójrz na cenę Tolisso i Matuidiego. Masz jasną odpowiedź.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 14:23

gucio_juve pisze:
Przeciez Kovacic ma klauzule 50 mln, tak? Ale kupowanie go przy jednoczesnym braku prawego defensora to chory pomysl.
Przecież Max jednoznacznie zamknął sprawę z prawym obrońcą. Zresztą patrząc na to, jak Alves grał przed kontuzją przez pierwsze miesiące w zeszłym sezonie, to De Sciglio nie jest najgorszy. Już pewnie 3/4 użytkowników nie pamięta, jak chciało zmieniać taktykę, bo Dani nie ogarnie i transfer do pupy :lol:
Ja mam pytanie odnośnie Tolisso. Podobno byliśmy z nim dogadani, ale odpuściliśmy transfer, bo nie pasuje do taktyki 4-2-3-1 tak? Ale ściągamy Matuidiego i coraz więcej plotek wskazuje na to, że przejdziemy na 4-3-3. Troszkę tego nie rozumiem. Oczywiście cieszy mnie transfer Matuidiego, ponieważ jest on dobrym piłkarzem z doświadczeniem, który 2-4 lata pogra na wysokim poziomie.
Spójrz na cenę Tolisso i Matuidiego. Masz jasną odpowiedź.
zgadza się cena czyni cuda a różnica dwukrotna.

to że Alves był słaby przez pierwszą część sezonu każdy widział, ale w kluczowych meczach LM zagrał wybornie.
Z racji iż My się mamy rozwijać to oczekujemy poprawy w słabszych pozycjach, ktoś na PO grający cały sezon jak te parę meczy w LM.


LukaszG / DLuGi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Posty: 787
Rejestracja: 12 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 14:28

Rozumiem, że porównujecie 20mln euro za Matuidiego do 41.5mln euro za Tolisso tak? Zdajecie sobie sprawę, że my te bonusy na 200% zapłacimy, czyli koszt Matuidiego to 30.5mln euro.
Patrząc na to w ten sposób olaliśmy 23latka na rzecz 30latka i zaoszczędziliśmy 11mln euro.


Bukol87 pisze:Ponadto, nikt tej waszej pisaniny w Turynie nigdy nawet nie przeczytał. Piszecie dla siebie i do siebie.
Yaro417

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 837
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 14:30

Cena Tolisso podstawka 42 mln + bonusy 6,5 mln raczej w tym przypadku przesądziła. Nie wiadomo też gdzie preferował dalszą grę
sam Tolisso. Dodatkowo wiemy, że Marotta lubi się targować, zaś Niemiaszki rzuciły zapewne kwotę jaką chciał Aulas i było po sprawie. Na Matuidiego psioczył nie będę, bo obecnie to piłkarz ukształtowany i troszkę lepszy od swojego młodszego kolegi. Z kolei Tolisso to z pewnością transfer bardziej perspektywiczny, ale jednak obarczony większym ryzykiem.

Co do formacji 4:3:3 to mi się wydaje, że w taki sposób Max chce grać w CL......w sumie w końcówce zeszłego sezonu 4:2:3:1 skończyło się po pierwszym meczu z Barceloną. Później za Cuadrado wskoczył D.Alves, a na prawą obronę Barzagli, więc bardziej to było coś w stylu 3:4:3 niż 4:2:3:1
Ostatnio zmieniony 19 sierpnia 2017, 14:31 przez Yaro417, łącznie zmieniany 1 raz.


albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 14:31

LukaszG / DLuGi pisze:Rozumiem, że porównujecie 20mln euro za Matuidiego do 41.5mln euro za Tolisso tak? Zdajecie sobie sprawę, że my te bonusy na 200% zapłacimy, czyli koszt Matuidiego to 30.5mln euro.
Patrząc na to w ten sposób olaliśmy 23latka na rzecz 30latka i zaoszczędziliśmy 11mln euro.
Jeśli nasi poszli na taką kwotę bonusów, to na pewno ich nie zapłacimy ^^
Matuidi albo będzie wychodził w pierwszym składzie albo w ogóle. Na ogórków w lidze nie bedzie potrzebny, bo mamy Claudio i Samiego oraz Bentancura. Spokojnie.


LukaszG / DLuGi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Posty: 787
Rejestracja: 12 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 14:35

Ja tam absolutnie nie narzekam na Blaisa i generalnie bardzo liczę na Bentancura. Zobaczymy co Max stworzy z tego wszystkiego.


Bukol87 pisze:Ponadto, nikt tej waszej pisaniny w Turynie nigdy nawet nie przeczytał. Piszecie dla siebie i do siebie.
Yaro417

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 837
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 14:36

albertcamus pisze:
LukaszG / DLuGi pisze:Rozumiem, że porównujecie 20mln euro za Matuidiego do 41.5mln euro za Tolisso tak? Zdajecie sobie sprawę, że my te bonusy na 200% zapłacimy, czyli koszt Matuidiego to 30.5mln euro.
Patrząc na to w ten sposób olaliśmy 23latka na rzecz 30latka i zaoszczędziliśmy 11mln euro.
Jeśli nasi poszli na taką kwotę bonusów, to na pewno ich nie zapłacimy ^^
Matuidi albo będzie wychodził w pierwszym składzie albo w ogóle. Na ogórków w lidze nie bedzie potrzebny, bo mamy Claudio i Samiego oraz Bentancura. Spokojnie.

O to bym się raczej nie martwił, bo nie wierzę, że w umowie z PSG nie ma zapisu, że za mecz (jako podstawa bonusu) traktuje się tylko taką sytuację, gdy piłkarz gra jakąś określoną liczbę minut, przykładowo co najmniej 45 minut. Podobny trik zastosowała Barca w umowie z Benficą w sprawie Semedo ;) Nie wiem czy podobnie nie było też w sprawie klauzuli Moraty w umowie z Realem, coś mi tu świta, ale już tego tak dokładnie nie pamiętam. W przeciwnym razie dalibyśmy się trochę wydymać, ale Beppe to dusigrosz, więc to pewnie analizował choć troszeczkę i postawił na swoim :whistle:


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 15:41

gucio_juve pisze:Przecież Max jednoznacznie zamknął sprawę z prawym obrońcą. Zresztą patrząc na to, jak Alves grał przed kontuzją przez pierwsze miesiące w zeszłym sezonie, to De Sciglio nie jest najgorszy. Już pewnie 3/4 użytkowników nie pamięta, jak chciało zmieniać taktykę, bo Dani nie ogarnie i transfer do pupy :lol:
Allegri szybko ucina temat mercato i przerzuca rzeczona kwestie w kierunku zarzadu, wiec nie kierowalbym sie nim. Marotta w swojej wypowiedzi wlasciwie niczego nie wykluczyl i byl tajemniczy.

Ja wiem, ze wiekszosc sezonu musielismy sobie radzic niejako bez prawego obroncy, bo Alves zaskoczyl pozno, ten wysoki poziom pokazal wlasciwie w kilku spotkaniach. Ale po to jest okienko, by takie kwestie rozwiazac. Ewidentny problem widza sami kibice, wiec tym bardziej powinni to zauwazyc sternicy klubu. Mozna liczyc na wskrzeszenie Lichtsteinera oraz nagle odpalenie talentu De Sciglio, ale to jednak naiwna postawa. Mamy komplet z tym jednym wyjatkiem, bardzo jednak odczuwalnym. Niech te doniesienia o obroncy Porto sie potwierdza, bo ten gosc robi wrazenie, temat Sandro tez wyskoczyl nagle, wiec pozostaje nam uzbroic sie w cierpliwosc.

Gasperini poddenerwowany - jego zdaniem sam Spinazzola juz nie widzi sie w Atalancie, a kasa rzadzi obecna pilka. Ja rozumiem irytacje, ale on naprawde sadzi, ze to kasa jest czynnikiem decydujacym? Gracze marza o tym, by byc czescia tak wielkich klubow jak Juve, Real, Barca, Bayern.


RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 17:02

Jakoś Gasperini nie lamentował jak oddawali Kessiego i Contiego do Milanu albo Gagliardiniego do Interu, ale jak Juventus chce wcześniej ściągnąć do siebie swojego piłkarza z wypożyczenia to wielka tragedia :facepalm: Przemilczeć chyba też powinniśmy jak fajnie się im korzysta z wypożyczeń Caldary i Orsoliniego.


Danielpiero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 307
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2017, 17:06

Coś wiadomo na temat tego, że Inter ściąga Cancelo? :angry:


,,Takich meczów nie wygrywa się piłkarzami jak Tacchinardi, ale takimi jak Zidane. Tacchinardi może pomóc, ale trzeba liczyć na mistrzów "
Zablokowany