Mercato (Lato 2017 / Zima 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2017, 23:06

Vincitore pisze:Okazuje się, że Kovacic ma klauzulę 50M, dalibyście?
Moja pierwsza myśl: "Tolisso" :doh:

Serio, odpuściliśmy Francuza, piłkarza o wymarzonej charakterystyce i tak nie znajdziemy, a za piłkarza podobnego stylem do Tolisso, niekoniecznie lepszego, jeszcze przyjdzie nam zapłacić kwotę porównywalną do tej, jaką Bayern dał za Francuza lub większą. Nie zdziwi mnie taki scenariusz.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2017, 23:26

vitoo pisze:
Vincitore pisze:Okazuje się, że Kovacic ma klauzulę 50M, dalibyście?
Moja pierwsza myśl: "Tolisso" :doh:

Serio, odpuściliśmy Francuza, piłkarza o wymarzonej charakterystyce i tak nie znajdziemy, a za piłkarza podobnego stylem do Tolisso, niekoniecznie lepszego, jeszcze przyjdzie nam zapłacić kwotę porównywalną do tej, jaką Bayern dał za Francuza lub większą. Nie zdziwi mnie taki scenariusz.
A nie przyszło nikomu do głowy, że Tolisso po prostu wolał grać w Bayernie? W Monachium dali mu 6 mln euro rocznie. Nie wiadomo, czy nasza propozycja była pod tym względem konkurencyjna.


Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2017, 23:38

Nieźle, wchodzę na forum i dowiaduję się, że lewy obrońca nie podaje piłki do tyłu :lol:


Asamoah nie gra w środku, bo przy jego obecnych umiejętnościach, wyglądałoby to katastrofalnie. Na boku obrony Allegri próbuje ukryć braki Poniedzialka, ze skutkiem całkiem niezłym.


Boję się, że na koniec sciagniemy pomocnika, być moze Balde i koniec okienka. A najważniejsza pozycja obstawiona fatalnie.


panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2017, 00:08

Nie wiem, po co w ogóle poruszamy temat Asamoaha na środku pomocy. I to czy jego kolana to wytrzymają czy nie, nie ma tutaj nic do rzeczy. Gość podczas ostatnich 2-3 sezonów zagrał jeden przyzwoity mecz na tej pozycji, w meczu z Violą na początku ubiegłego sezonu. Jak się później okazało, był to po prostu wypadek przy pracy. Każde inne spotkanie w jego wykonaniu na tej pozycji to była po prostu katastrofa, a ukoronowaniem jego dokonań było słynne 3:0 z Interem w CI. Przy tym, co ona gra na środku pomocy, to Lichtsteiner jest demonem prawej obrony...
A jak czytam teksty o jego uniwersalności, to śmiać mi się chcę.


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2017, 00:20

Skoro defensywnie ukierunkowany Matuidi nie pasuje do Pjanicia to tym bardziej Tolisso, który w 4231 grał u boku Gonalosa lub Tousarta, a czasami nawet wystawiany był za plecami napastnika. Jestem fanem Corentina, ale to jest typowy b2b o ofensywnej charakterystyce. Niezły w obronie i dużo pracujący dla zespołu, ale do Vidala to mu jeszcze trochę brakuje. Swoją drogą Roma Gonalonsa kupiła za 5 mln E, a to naprawdę przyzwoity defensywny pomocnik ze świetnymi warunkami fizycznymi. Na pewno zdecydowanie ciekawszy zawodnik niż nasza boska trójca. Trochę przykro mi się zrobi jak zostaniemy z niczym.


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2017, 00:54

panlider pisze:Nie wiem, po co w ogóle poruszamy temat Asamoaha na środku pomocy. I to czy jego kolana to wytrzymają czy nie, nie ma tutaj nic do rzeczy. Gość podczas ostatnich 2-3 sezonów zagrał jeden przyzwoity mecz na tej pozycji, w meczu z Violą na początku ubiegłego sezonu. Jak się później okazało, był to po prostu wypadek przy pracy. Każde inne spotkanie w jego wykonaniu na tej pozycji to była po prostu katastrofa, a ukoronowaniem jego dokonań było słynne 3:0 z Interem w CI. Przy tym, co ona gra na środku pomocy, to Lichtsteiner jest demonem prawej obrony...
A jak czytam teksty o jego uniwersalności, to śmiać mi się chcę.
Gość jest po prostu słabiutki, ale na forum miał wielu zwolenników jak jeszcze graliśmy 3-5-2 za Conte bo fajny wybiegany murzynek na skrzydle (a i w środku miał grać jeszcze lepiej, bo skrzydło to niby nie jego nominalna pozycja, w środku dopiero miał pokazywać pazury, tacy to specjaliści siedzą tutaj na forum i mają nabite tysiące postów). Zresztą pewnie nawet teraz znajdzie się wielu jego obrońców, którzy powiedzą: "a gdyby nie kontuzje to panie hoho by hasał).
Ogólnie to beznadziejnie wyszliśmy na tym interesie z Udinese płacąć za niego i za Islę ponad 30 melonów, ale cóż nikt nie ma kryształowej kuli (i jak to Isla mówił po transferze do nas, że ostatecznie chciałby wylądować w Realu :rotfl: ). Ale swoją drogą ten przypadek Isli pokazuje, że trochę byliśmy dla zawodników odskocznią do innych klubów, a może nadal jesteśmy?
Nie chcę siać jakiegoś defetyzmu bo wiem, że 90 % forum odtrąbi za miesiąc mercato 10/10 jak to było rok temu, ale mam takie przeczucie, że Dybala za rok odejdzie (nawet jeśli nie on to co sezon pozbywamy się ważnych graczy pierwszego składu, o czym pisałem kilkadziesiąt stron wcześniej, a nie mam ochoty się powtarzać). Tyle.


Regis

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 128
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2017, 01:19

Gość jest po prostu słabiutki, ale na forum miał wielu zwolenników jak jeszcze graliśmy 3-5-2 za Conte bo fajny wybiegany murzynek na skrzydle (a i w środku miał grać jeszcze lepiej, bo skrzydło to niby nie jego nominalna pozycja, w środku dopiero miał pokazywać pazury, tacy to specjaliści siedzą tutaj na forum i mają nabite tysiące postów). Zresztą pewnie nawet teraz znajdzie się wielu jego obrońców, którzy powiedzą: "a gdyby nie kontuzje to panie hoho by hasał).
primo: w 3-5-2 na wahadle Kwadwo naprawdę dawał radę. Pozycja była wręcz dla niego stworzona, bo to jest wybiegany murzynek, z niezłą techniką i przyzwoitym przeglądem pola. A nawet z nienajgorszym podaniem. Akurat nikt od niego nie wymagał bycia klasycznym obrońcą, ani genialnych wrzutek (graliśmy wtedy właściwie wyłącznie atakiem pozycyjnym przypominam, a jak mieliśmy się bronić to na wahadło wchodził Peluso). Pozycja fajnie przykrywała jego braki, stąd teorie, że na swojej "nominalnej pozycji" poradziłby sobie jeszcze lepiej.

secundo: gość był prawie dwa lata poza grą. Ustawienie zespołu bardzo mocno ewoluowało w międzyczasie, on kompletnie stracił formę, a co gorsza - przestał być użyteczny, bo zaczęto od niego wymagać rzeczy do których nadaje się conajwyżej średnio.

Chłop na dzisiaj jest słabiuteńki - przez kontuzję stracił sporo ze swoich naturalnych zalet, a nie jest to Del Piero, który po kontuzji całkowicie zmienił swój styl gry, ale pozostał jednym z najgroźniejszych napastników. I chyba nikt Kwadwo nigdy nie wmawiał talentu tej klasy.

Tym niemniej - przed kontuzją i w 3-5-2 Asamoah był jednym z naszych motorów napędowych, radził sobie bardzo dobrze, i był conajmniej przyzwoitym zawodnikiem. Naprawdę bym nie płakał, gdybyśmy mieli gościa klasy Kwadwo sprzed kontuzji na naszej prawej stronie dzisiaj.

Niestety - nikt nie jest wróżką, kontuzji kolana nie dało się przewidzieć, a jeśli na kimś wtopiliśmy w tamtym dealu, to zdecydowanie na Isli, Asamoah uważam że nam się zwrócił tym, co na boisku dawał.


Kiss

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 marca 2004
Posty: 325
Rejestracja: 09 marca 2004

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2017, 04:18

Dla mnie jest 3 przegranych okresu przygotowawczego:
1. Wlasnie on Asamoah, tragedia we wszystkim, tragedia w odbiorze, tragedia w wyprowadzaniu pilki, która zazwyczaj konczyla na najbliższym przeciwniku. O ataku to chyba szkoda gadac. Gosc ma 28 lat, a szczerze mowiac zaczynam się zastanawiać, czy De Ceglie albo Peluso nie byliby lepsi. Jeśli zostanie w Juventusie, a Sandro odniesie kontuzje to mamy tragedie na lewicy. Dawac tego Spinazzole. Dawac nawet i kurna Jedrzejczyka.
2. Cuadrado. O matko boska. Mam wrazenie, ze przeciwnicy już się nauczyli, ze najlepiej jest mu zostawić 10metrow przestrzeni, a on i tak albo poda do najlbizszego przeciwnika albo zakiwa się na smierc. Szczytem była sytuacja z Tottenhamem gdy miał z 15 metrow i tak się zagubil, ze az uznal ze huknie, no i huknal w poprzeczke:D Gosc jest tragiczny, jeśli z nim zostaniemy to będzie moje osobiste największe rozczarowanie.
3. Rugani. Tak wiem, ze krytyka Daniele to jak podniesienie reki na Ojca Zbawiciela tego forum, no ale wybaczcie... Zreszta nie jest ważne co ja mysle i co myśli forum. Daje jednak glowe, ze Rugani będzie 4 obronca w tym sezonie a LM będziemy grali para Kielon-Barza lub Kielon-Benatia jeśli Barza uzna, ze już jest za stary by biegac co tydzień.
Towarzyskie czy nie ale srednia prawie 2 goli w dupke na mecz nie bierze się z niczego. Już nawet na Euro 2x lepiej prezentowal się Caldara. Dodac należy, ze U21 to szalenie niski poziom, taki Calabria czyscil Asensio....Ciagle wierze w Daniele ale....

1 i 2 trzeba zastapic. Odnosnie 3, to byłem przeciwny ale patrząc po Ruganim, to zmieniłem zdanie i trzeba kupic 5tego stopera, bo nie wydolimy.
No i moim zdaniem Sczesny powinien bronic, no ale to się domyslalm,ze tak myśli może z 3% kibicow:D


Przemo90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 marca 2004
Posty: 470
Rejestracja: 24 marca 2004

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2017, 08:17

LGDS - podaje dosyc szalona infomracje jakoby mielibysmy po meczu o superpuchar zainwestowac jakies duze pieniadze w Lazio. Mamy wyciagnac Balde, DeVrija i Milinkovica Savica. Ty bylaby bajka.

Do tego pochonic Lichego i wziac Cancelo - bylbym w 7 niebie, byloby bosko. Nic tylko si emodlic aby Lolito polasil sie na nasza kase.


Obrazek

"Dla Juventusu zwycięstwa nie są rzeczą ważną. Dla Juventusu zwycięstwa to jedyne, co się liczy" ~Giampiero Boniperti~
LukaszG / DLuGi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Posty: 787
Rejestracja: 12 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2017, 08:20

Arbuzini pisze:Swoją drogą Roma Gonalonsa kupiła za 5 mln E, a to naprawdę przyzwoity defensywny pomocnik ze świetnymi warunkami fizycznymi. Na pewno zdecydowanie ciekawszy zawodnik niż nasza boska trójca. Trochę przykro mi się zrobi jak zostaniemy z niczym.
Widząc ten transfer zastanawiałem się jakim cudem Roma wyciągnęła go za zaledwie 5mln euro :co?: tym bardziej, że to ich wychowanek, w pełni ukształtowany i to na dodatek w dobrym wieku.
Przemo90 pisze:LGDS - podaje dosyc szalona infomracje jakoby mielibysmy po meczu o superpuchar zainwestowac jakies duze pieniadze w Lazio. Mamy wyciagnac Balde, DeVrija i Milinkovica Savica. Ty bylaby bajka.
Szansę na taki ruch oceniam na 0.1% :prochno:


Bukol87 pisze:Ponadto, nikt tej waszej pisaniny w Turynie nigdy nawet nie przeczytał. Piszecie dla siebie i do siebie.
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2017, 08:35

Przemo90 pisze:LGDS - podaje dosyc szalona infomracje jakoby mielibysmy po meczu o superpuchar zainwestowac jakies duze pieniadze w Lazio. Mamy wyciagnac Balde, DeVrija i Milinkovica Savica. Ty bylaby bajka.

Do tego pochonic Lichego i wziac Cancelo - bylbym w 7 niebie, byloby bosko. Nic tylko si emodlic aby Lolito polasil sie na nasza kase.
Powiedzmy sobie szczerze, że możliwość ściągnięcia Balde, De Vrija i Milinkovica wiąże się jedynie ze sprzedażą któregoś z naszych czołowych zawodników (czytaj Alex Sandro bądź Dybala). W innym wypadku nie ma opcji, że będzie nas stać na takie zakupy mimo tego, że dwóm pierwszym piłkarzom Lazio kończą się w następnym sezonie kontrakty i wciąż nie podpisali nowych umów.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2017, 08:47

Przemo90 pisze:Ty bylaby bajka.
Bajka ? To byłoby s-f w najlepszym wydaniu i uczynienie naszej maszyny kompletną ale zejdźmy na Ziemię.

Co do Asy to lubię go ale on już pewnego poziomu nie przeskoczy. To, że znajduje się w takim klubie jak Juve wynika tylko z tego, że na innych piłkarzy w momencie jego przyjścia tak naprawdę nie mogliśmy sobie pozwolić. Wówczas drużyna była na innym poziomie i to samo tyczy się Lichego, który jest już atrapą piłkarza, którego ceniliśmy za żelazne płuca i rajdy prawą stroną. Nadchodzi pewien moment, że zawodnik powinien odejść bo z tego co obija się o uszy to Lichy ma ambicję i serce do dalszej gry. Powinni postąpić tak jak Padoin oraz Isla, którzy sami doszli do wniosku, że miejsca w obecnym Juve już dla nich nie ma. O Leminie nie piszę bo zakładam, że już go nie ma. Rincona i Sturaro też pożegnałbym bez żalu ale gdybym miał wybierać pomiędzy tymi drwalami to wolę Stefano ze względu na wiek i to, że jest Włochem.


Obrazek
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2017, 09:00

to sf to prawda, ale na pewno mogłoby się to odbyć bez sprzedaży Sandro/Dybali.

Rincon, Lemina, Cuadrado, Lichy, Asa, to spokojnie hajs w okolicy 70 baniek.


Atalanta 16/12/2012 ; Lechia Gdańsk 29/07/2015 ; Bologna 19/02/2016; Dinamo Zagrzeb 27/09/2016; Roma 17/12/2016; Napoli 2/04/2017; Barcelona 22/11/2017; Crotone 26/11/2017; Lazio 27/01/2019; Atletico 10/08/2019; Lecce 29/10/2022; Fiorentina 5/11/2023
gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2017, 09:20

Robaku pisze:
Rincon, Lemina, Cuadrado, Lichy, Asa, to spokojnie hajs w okolicy 70 baniek.
Teoretycznie tak, bo 20mln za Lemine i 30 za Cuadrado to realne kwoty.
Pozostaje 20 mln do podziału na 3 drwali - też do zrobienia, tylko pytanie kto ich zechce?


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2017, 09:21

W De Vrija i Keitę uwierzę, ale w Savicia w tym samym czasie, nigdy. Nie uwierzę póki nie zobaczę :whistle:


Obrazek
Zablokowany